Skocz do zawartości

Opóźnienia w dostawie BMW X3


jooohny93

Rekomendowane odpowiedzi

Taka ciekawostka dla wyczekujących - sama podróż droga morską nie trwa tak strasznie długo. To, co ją znacznie wydłuża to czasy w porcie. Moje auto wjechało do portu 11.02, a na statek zapakowano je dopiero dzisiaj. Nota bene - ta stronka do sprawdzania statusu auta w porcie w Durbanie działa dość przypadkowo - info o tym, że auto wjechało do portu dostałem 6 dni po fakcie - 17.02.

Nie wiem wg jakich zasad BMW pakuje te auta na fery, ale wygląda to dość przypadkowo - korespondując z jednym kolega z forum okazało się, że jego auto wjechało do portu 17.02, a więc 6 dni po moim, a już 22.02 wypłynęło najbliższym statkiem. Fera z moim autem wypłynęła dopiero dzisiaj rano. Sama podróż do Europy trwa niecałe 3 tygodnie, reszta to przestoje w portach i przeładowniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są pierwsze wrażenia z jazdy? Wszystko było zgodne z zamówieniem?

Hej, zacznę od zamówienia. Dealer wie dokładnie jakie są restrykcje przy zamawianiu auta lub jakie następują później w trakcie produkcji. Czytałem w tym wątku o haku, szyberdachu - że "spowalniają". Obie te opcje mam i nie spowolniły produkcji. Pytałem Sprzedawcy z salonu w międzyczasie czy coś "wyskoczyło". Nic z tych rzeczy. HK i adaptacyjne były w restrykcjach.

Z ciekawych opcji wziąłem ogrzewanie postojowe w pakiecie, i jest to rewelacja. Ogrzewanie włącza się ze specjalnego klucza, można też zaprogramować godziny startu/zatrzymania / dzień tygodnia. Można włączyć/ustawić w menu pojazdu i można też odpalić z aplikacji w telefonie. Przy zgaszeniu auta pyta się czy "trzymać temperaturę".

Co do wrażeń z jazdy - mega pozytywne, fanie działa połączenie start/stop z miękką hybrydą. Prowadzenie auta - super, zakręty - trzyma jak po szynach. Zawieszenie jest takie jakie być powinno. Auto jest wysokie i jest podatne na boczny wiatr. To minus.

Wielki plus auta to cała "inteligencja" w menu, łączenie z telefonem, aktualizacje aplikacji, zabawa w ekologie - tryb ECO czy "żeglowanie", analiza profilu kierowcy (przewidywanie zdarzeń, spalanie etc).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jeszcze tego nie zauważył i zwala na wrażliwość na wiatr... :roll:

 

A może jest rozsądny i nie próbuje jeździć 200 km/h jak wieje...

 

200 nie próbuje bo to nielegalne i niebezpieczne zwłaszcza tu gdzie jestem lub gdzie przejeżdżałem :) ale czytałem wątek na TYM forum i obserwuję moją becię. Mam nadzieje że za kilka tyg. na niemieckim autobahn bez ograniczeń legalnie sprawdzę jak to jest przy większych prędkościach - obojętnie czy będzie wiać czy nie :) Dam znaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
może jeszcze tego nie zauważył i zwala na wrażliwość na wiatr... :roll:

A może jest rozsądny i nie próbuje jeździć 200 km/h jak wieje...

:cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po co umieszczać takie gówno informacje?


W samym tytule jest napisane:


Europejskie fabryki BMW staną. Zabrakło wiązek z Ukrainy


X3 są produkowane w RPA i USA więc to nie dotyczy naszych aut.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Trzymaj kciuki, aby było tak jak piszesz.

Dzisiaj przejeżdżając wstąpiłem do dealera sprawdzić co z moim autem i oni wcale nie są tego tacy pewni.

Rzekomo BMW przestawia produkcję wiązek w innych fabrykach, aby uzupełnić lukę w fabrykach europejskich. Te łańcuchy dostaw są globalnie powiązane.


Poza tym - przykładowo iX3 (jakie zamówiłem) jest produkowane w Chinach - to jest jedyna fabryka na świecie produkująca iX3, cały proces począwszy od tłoczenia blach aż do samego końca (i ustawienia geometrii oczywiscie :wink: a propos wątku o niestabilnej jeździe)

Ale... no właśnie... zespół napędowy jest produkowany w Niemczech i stamtąd jest przewożony do Chin kompletny silnik. A w tymże silniku napędowym są różne wiązki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z restrykcjami? Słyszałem plotkę, ze ładowarki indukcyjne wracają. Podparcie odcinka lędźwiowego chyba tez już wróciło. Czy samochody zamówione podczas trwania restrykcji ale jeszcze nie wyprodukowane dostaną te części? Orientuje się ktoś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś odebrał Już swoją x3 z datą produkcji 13.01.2022? U nas po wpisaniu win wyskakuje info, że manufacture BMW AG / Rosslyn, South Africa?? Ktoś spotkał się z takim czymś? Na jakiej stronie wy widzicie te kody przy aucie(190 itp itd). Przeglądnęłam całe forum, każde stronki z linków i nic nie mogę znaleźć. Dealer z Inchape warszawa poi formował, że 2.03 status zmienił się, że jest już w Niemczech... Ale nie jest w stanie określi kiedy będzie transport lądowy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kody, jaki jest status pojazdu musisz pytać dilera BMW , nie wyświetla go żadna dostępna wyszukiwarka po VIN.

Samochody długo stoją w Niemczech w Bremehaven, jeśli muszą być doposażone w jakiś podzespół , którego nie było podczas produkcji na linii produkcyjnej i dopiero potem są transportowane do kraju docelowego. W zależności od tego jak szybko to będzie zrobione , to może potrwać nawet kilka miesięcy :( , także sprawdź win czy coś brakuje i doradzam uzbroić się w cierpliwość.

Tu należy sprawdzić VIN :

https://bmw-recall-tool.netlify.app

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy ten link działa od razu po zakończeniu produkcji czy dopiero jak auto będzie w Niemczech w porcie? Z tego co słyszałem to dopiero w momencie zjechania ze statku w porcie ta baza jest aktualizowana. Z forum bimmers wynika, że w większości obecnie auta oczekują na modułu RAM (receiver audio module) nie wiem czy to dotyczy każdego systemu audio czy tylko Harmana. Jest też tam info o tym, że obecnie czas na doposażenie zmniejszył się ze średnio 6-7 tygodni do około 2 tygodni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Options

Get a detailed car report instantly! Detaillierte Fahrzeughistorie überprüfen!

1AG Larger-capacity Fuel Tank Groesserer Kraftstofftank

1CB Co2 Content Co2 Umfang

1CE Recuperation System Rekuperationssystem

1VT 19" M Leichtmetallräder Y-speiche 887 M Bicolor

223 Dynamic Damper Control Dynamische Daempfer Control

230 Eu Specific Additional Equipment Eu Spezifische Zusatzumfaenge

2PA Locking Wheel Bolts Radschraubensicherung

2TE Automatic Transmission W.gearshift Automatic Getriebe Mit Schaltwippen

2VB Tyre Pressure Indicator Reifendruckanzeige

2VC Tyre Repair Kit Reifenreparatur-set

2VG Performance Control Performance Control

302 Alarm System Alarmanlage

320 Model Designation, Deletion Modellschriftzug Entfall

337 M Sport Package M Sportpaket

3KA Acoustic Comfort Glazing Akustikkomfort-verglasung

3MC Ind.roof Rails High-gloss Shadow L Indiv.dachreling Hochgl.shadow Line

413 Luggage Compartment Net Gepaeckraumtrennetz

420 Sun Protection Glazing Sonnenschutzverglasung

423 Floor Mats, Velour Fussmatten In Velours

428 Warning Triangle Warndreieck

430 Interior And Exterior Mirror Packa Innen- Und Aussenspiegelpaket

431 Interior Rr Vw Mirror W Aut Anti-d Innenspiegel,automatisch Abblendend

481 Sport Seats F Driver/front Passenger Sportsitze Fuer Fahrer/beifahrer

488 Lumbar Support Driver/front Passenger Lordosenstuetze Fahrer/beifahrer

48Z Deselection Of Front Passenger Lumbar Support / Front Passenger Backrest Width Adjustment Entfall Beifahrer-lordosenstütze / Beifahrer-lehnenbreitenverstellung

494 Seat Heating F Driver/front Passenger Sitzheizung Fuer Fahrer/beifahrer

4KN Int.t.fin.alu.rhombicle D.h.t.f.pe. Int.l.alu.rhombicle D.a.pe.chrom

534 Automatic Air Conditioning Klimaautomatik

548 Speedometer With Kilometer Reading Kilometertacho

5AC Autom. High-beam Headlights Control Fernlichtassistent

5AV Active Guard Active Guard

5AZ Bmw Laser Light Bmw Laserlicht

5DA Passenger Airbag Deactivate Beifahrerairbag-deaktivierung

5DM Parking Assistant Parking Assistant

654 Dab Tuner Dab Tuner

6AC Intelligent Emergency Call Intelligenter Notruf

6AE Teleservices Teleservices

6AK Connecteddrive Services Connecteddrive Services

6C3 Connectedpackage Professional I Connectedpackage Professional I

6NS Enhanced Telephony With Extended Sm Komforttelefonie Mit Erw. Smartphon

6P1

6U2 Bmw Live Cockpit Plus Bmw Live Cockpit Plus

6WD Wifi Hotspot Wlan Hotspot

710 M Leather Steering Wheel M Lederlenkrad

715 M Aerodynamics Package M Aerodynamikpaket

760 Individual High-gloss Satin Chrome Individual Hochglanz Shadow Line

775 Individual Roof-lining Anthracite Individual Dachhimmel Anthrazit

7CH Repair Inclusive 4/200 Repair Inclusive 4/200

7M9 Ind.high-gloss Sa.ch.l.w.ext.con Ind.hochglanz Shadow Line M.e.umf.

7NH Service Inclusive 5/100 Service Inclusive 5/100

8A1 Language Version Polish Sprachversion Polnisch

8AT Polish / On-board Documentation Polnisch / Bordliteratur

8KB Oelservice Int. 25.000 Km/24 Months Oelwartungsint. 25.000km/24monate

8R9 Refrigerant Kaeltemittel

8TF Active Protection For Pedestrians Aktiver Fussgaengerschutz.

925 Shipping Protection Package Versandschutzpaket

po wpsianiu Vin w https://bimmer.work/ pozkauje tylko brak wpisu w 6P1 i 1VT , czy wy tez macie taki cięzi kontakt teraz z dealerem ... z auta na pewno nie zrezygnuje, ale też chiałabym wiedzieć na czym stoje, a on nie jest w stanie określić keidy będzie transport lądowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,


Orientujecie się czy jest jakaś komórka w BMW, która jest w stanie określić termin produkcji auta?


X3 zamówiłem na początku sierpnia z prośbą o produkcję na początku 2022. Pod koniec zeszłego roku dostałem info, że produkcja zaplanowana jest na 3-ci tydzień stycznia.

Auto nie zostało wyprodukowane a diler rozkłada ręce i mówi, że nie wie co się stało i gdzie utknęło moje zamówienie.

Coś czuję, że idę na rekord :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A mówił Ci dealer na jakim statusie jest auto?

Było na 112 i wpadło na 105, czy ma jeszcze inny status?


Bo jak końcówką roku mówili, że produkcja zaplanowana na 3 tydzień stycznia - to powinien mieć już wtedy 112

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się czy jest jakaś komórka w BMW, która jest w stanie określić termin produkcji auta?

Dzwoniłem kiedyś do Centrali w Warszawie żeby dopytać się o status, oraz jego znaczenie.

Powiedzieli, że takie informacje ma tylko Sprzedawca/Salon, i żeby ich pytać ...


Trochę niepoważne, że nie mogą takich informacji ustalić i przekazać swoim Klientom ...

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,


Orientujecie się czy jest jakaś komórka w BMW, która jest w stanie określić termin produkcji auta?


X3 zamówiłem na początku sierpnia z prośbą o produkcję na początku 2022. Pod koniec zeszłego roku dostałem info, że produkcja zaplanowana jest na 3-ci tydzień stycznia.

Auto nie zostało wyprodukowane a diler rozkłada ręce i mówi, że nie wie co się stało i gdzie utknęło moje zamówienie.

Coś czuję, że idę na rekord :D

my mieliśmy to samo, tylko, że wyprodukowali go w 2 tygodniu, data produkcji 13 stycznia, 2 marca status zmienił się, że dojechał do Niemiec (strasznie długo płyną), bo od 28 chyba był już w transporcie morskim)

na chwile obecną mamy status 182, czekamy, aż ruszy do Polski, zobaczymy może pod koniec marca będzie jak dożyję... :mad2:

moim zdaniem trzeba dzwonić do delare niech się dowiaduje, jaki status ma auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X3 xDrive 20d LCI

zamówionie 08-12-2021

potwierdzenie produkcji, VIN 15-12-2021

WBA15BZ000N143471

produkcja 14-01-2022

w transporcie od 17-01-2022

czekam

 

odbiór 21-03-2022

 

Ja :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: zamówiłem X3 m40d 2 grudnia, miało być szybko i priorytetowo bo M i bez ograniczeń. Wersja prawie na fula, a ostatnio dostałem info, ze nawet na kwiecień nie wskoczył.... :mad2: :mad2: :mad2: :mad2:


Masakra, zaczynam już się nawet rozglądać za czymś co stoi w salonie tylko problem jest, że BMW od poniedziałku cofnęło wszystkie rabaty. Słownie na zero....

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.