Skocz do zawartości

Rabaty na nową serię 3 g20


wehyr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, czy ktoś z Was otrzymał ostatnio jakiś sensowny rabat? Jestem zainteresowany kupnem w leasingu operacyjnym G21 318i i póki co nie zaoferowano mi więcej niż 16,5% (dealer bmw i promocyjne finansowanie).

Dzisiaj otrzymałem info o gotowym G20 318i do odbioru. Z ciekawości (śledząc forum) zapytałem o aktualne rabaty. Dealer powiedział ze już tak wysokiego rabatowania nie ma. Uważam ze 16,5% to i tak duży rabat.

 

16,5 % to nawet w tych "dziwnych" czasach powiedzmy średni rabat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy ktoś z Was otrzymał ostatnio jakiś sensowny rabat? Jestem zainteresowany kupnem w leasingu operacyjnym G21 318i i póki co nie zaoferowano mi więcej niż 16,5% (dealer bmw i promocyjne finansowanie).

Dzisiaj otrzymałem info o gotowym G20 318i do odbioru. Z ciekawości (śledząc forum) zapytałem o aktualne rabaty. Dealer powiedział ze już tak wysokiego rabatowania nie ma. Uważam ze 16,5% to i tak duży rabat.

 

16,5 % to nawet w tych "dziwnych" czasach powiedzmy średni rabat

 

Ktoś tu chyba już wspomniał że przez niższą politykę rabatową chcą obniżyć popyt który jest teraz bardzo duży a problem z dostępem do części też bardzo duży :mad2: Może zostawiają sobie coś na dodanie w przypadku opóźnień aczkolwiek dają do podpisania aneksy że klient został poinformowany o opóźnieniach itd.Tak jak pisałem na Otomoto na 330i 7% teraz dwa miechy temu było to 12% napewno jest jeszcze coś do ugrania ale tendencja spadkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyceniałem 330i xDrive Touring, rabat 12%, finansowanie takie że od razu mam ochotę iść do Audi. Dramat

 

Rabaty cały czas sukcesywnie idą w dół, od lipca z tego co słyszałem kolejny raz w dół. Jak chcesz porozmawiać w tym temacie to najlepiej napisz wiadomość na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max co w zeszłym miesiącu dało się wycisnąć to okolice 15% rabatu, strach się bać ile teraz będzie :shock:

Przy okazji witam wszystkich tu zgromadzonych :8)

 

Wiem, nawet brokerzy maja 14%. Na razie odpuszczam, mam czym jeździć póki co, zobaczę bliżej grudnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czytam was od jakiegoś czasu ale teraz dopiero się zarejestrowałem bo właśnie zamówiłem swoje 430i xdrive. Zmartwiły mnie wpisy o malejących rabatach ale udało mi się uzyskać 19% na konfig za niecałe 270kpln,tak że nie składajcie broni! Zobaczymy kiedy zjedzie z taśmy, ma być teoretycznie na początku listopada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie powiadali sprzedawcy, że jak model jest mniej niż rok na rynku to rabaty są mniejsze, również na słabiej doposażone konfigi. Przyznam też że konkurencyjne oferty które miałem były też w granicach 16-17%. W pewnych okolicznościach sprzedawcy mogą sięgnąć po specjalny cennik, trzeba o to popytać bo to dość indywidualne sprawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie powiadali sprzedawcy, że jak model jest mniej niż rok na rynku to rabaty są mniejsze, również na słabiej doposażone konfigi. Przyznam też że konkurencyjne oferty które miałem były też w granicach 16-17%. W pewnych okolicznościach sprzedawcy mogą sięgnąć po specjalny cennik, trzeba o to popytać bo to dość indywidualne sprawy.

 

Specjalny cennik? Można jakieś szczegóły?

Brałeś w leasing ? Jak tak to zewnętrzny czy BMW? można wiedzieć ile %?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czytam was od jakiegoś czasu ale teraz dopiero się zarejestrowałem bo właśnie zamówiłem swoje 430i xdrive. Zmartwiły mnie wpisy o malejących rabatach ale udało mi się uzyskać 19% na konfig za niecałe 270kpln,tak że nie składajcie broni! Zobaczymy kiedy zjedzie z taśmy, ma być teoretycznie na początku listopada.

Jak mogles zamowic 430i xDrive skoro ten silniki nie jest nigdzie dostepny, nawet w niemieckim konfiguratorze? Wg moich informacji ten silnik w xdrive'ie ma wejsc dopiero w marcu 2022.

Edit: ok rozumiem ze zamowiles wersje 3-drzwiową ;) bo myslałem, że 4GC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają podobno specjalne cenniki na różne okoliczności (grupy zawodowe, klienci flotowi, itd.), noszą one literkę A, B, C,... Trzeba rozmawiać choćby telefonicznie, natomiast deal zrobiłem na spotkaniu osobistym. Samo rozsyłanie zapytań nic dobrego moim zdaniem nie przyniesie bo czemu doradca miałby się w takiej sytuacji naginać?

Sposób finansowania nie był czynnikiem przy ustalaniu ceny.


P.S. Gran coupe to nie coupe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają podobno specjalne cenniki na różne okoliczności (grupy zawodowe, klienci flotowi, itd.), noszą one literkę A, B, C,... Trzeba rozmawiać choćby telefonicznie, natomiast deal zrobiłem na spotkaniu osobistym. Samo rozsyłanie zapytań nic dobrego moim zdaniem nie przyniesie bo czemu doradca miałby się w takiej sytuacji naginać?

Sposób finansowania nie był czynnikiem przy ustalaniu ceny.


P.S. Gran coupe to nie coupe ;)

Potwierdzam - do tego każdy salon ma dodatkowe rabowanie. Będę powtarzał do znudzenia - tylko kawa z handlowce daje efekty. Żądne wysyłanie. Większość moich ofert była na żółtej karteczce - nikt rabatów nie wyśle np. @. Chcesz kupić to rozmawiaj. Dużo osób ma z tym problem więc potem piszą że maksymalny rabat jest X - dla nich tak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają podobno specjalne cenniki na różne okoliczności (grupy zawodowe, klienci flotowi, itd.), noszą one literkę A, B, C,... Trzeba rozmawiać choćby telefonicznie, natomiast deal zrobiłem na spotkaniu osobistym. Samo rozsyłanie zapytań nic dobrego moim zdaniem nie przyniesie bo czemu doradca miałby się w takiej sytuacji naginać?

Sposób finansowania nie był czynnikiem przy ustalaniu ceny.


P.S. Gran coupe to nie coupe ;)

Potwierdzam - do tego każdy salon ma dodatkowe rabowanie. Będę powtarzał do znudzenia - tylko kawa z handlowce daje efekty. Żądne wysyłanie. Większość moich ofert była na żółtej karteczce - nikt rabatów nie wyśle np. @. Chcesz kupić to rozmawiaj. Dużo osób ma z tym problem więc potem piszą że maksymalny rabat jest X - dla nich tak jest

 

To jest "oczywista oczywistość" ale... negocjując niedawno auto miałem ścianę na poziomie 12% i to u obu dilerów, z którymi rozmawiałem. Gadki w stylu "centrala obcięła rabatowanie", "więcej to juz ponad naszą marżę" itp. Albo trafiłem na sytuację - "nie mam ciśnienia żeby sprzedać" albo jednak rabaty się zauważalnie zmniejszyły.


Mnie zasadniczo bardziej od rabatów zniechęca dzisiaj do zamawiania auta czas oczekiwania - nie dość, że terminy są abstrakcyjnie odległe to jeszcze wszyscy się bronią przed jakimikolwiek deklaracjami co do wyposażenia i faktycznej daty produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wakacje to zawszę był najgorszy okres na zakup auta. Słońce - plaża. A z jakich powodów czas oczekiwania ma się zmniejszyć. Wielu branżach produkcyjnych trzeba czekać i czekać. Na to chwile skończył się czas na już - trzeba czekać wszędzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czytam was od jakiegoś czasu ale teraz dopiero się zarejestrowałem bo właśnie zamówiłem swoje 430i xdrive. Zmartwiły mnie wpisy o malejących rabatach ale udało mi się uzyskać 19% na konfig za niecałe 270kpln,tak że nie składajcie broni! Zobaczymy kiedy zjedzie z taśmy, ma być teoretycznie na początku listopada.

 

Hej - jestem tez w trakcie zamawiania 4er, mogę spytać czy jesteś z jakiejś konkretnej grupy zawodowej/flota firmy, że tak dobry rabat udało Ci się wynegocjować? Mi najwiecej co proponowali to 17% za 250k katalogowej (dużo - wiem, ale to broker + w połączeniu z bardzo niekorzystnym finansowaniem na którym odbijają sobie większość rabatu). Z tego co kojarzę, to grupy zawodowe dostają +2pp rabatu, więcej można wyciągnąć jeśli to jest kolejne bmw w firmie/rodzinie, poprawcie mnie jeśli się mylę.


I w sumie zastanawiam się czy nie lepiej będzie mi zaczekać z pół roku w nadziei, ze sytuacja się uspokoi, produkcja dogoni popyt i dealerzy będą bardziej skłonni rabatować, bo teraz mam podobne odczucia do kolegi wyżej - nie ma ciśnienia na sprzedaż więc nie zależy im ma dogadaniu się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw ile teraz można ugrać rabatu na taką konfiguracje 320i m sport katalogowo za 268k:


https://configure.bmw.pl/pl_PL/configid/ckgtamcl


Przy pierwszej wizycie w salonie w Krakowie zaproponowano mi 10% ale to poniżej moich oczekiwan. Jestem klientem indywidualnym, firma nie wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dwójką z przodu.

 

Zastanawiam się czy w obecnej sytuacji 20% nadal jest osiągalne? Nie spieszy mi się, zwłaszcza że do około września 2021 moduł ładowania indukcyjnego zniknął z konfiguratora bo nie ma dostępnych części. W jakim okresie roku najlepiej kupić auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba juz cos sie poprawia z dostepnoscia komponentow, bo w konfiguratorze mozna domowic praktycznie wszystko.


Pytanie czy ktos juz probowal zamowic m3? Jezeli tak to jaki rabat udalo sie uzyskac?


Od jakiegos czasu mozna juz zamawiac m3 z xdrive w sedanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z dwójką z przodu.

 

Zastanawiam się czy w obecnej sytuacji 20% nadal jest osiągalne? Nie spieszy mi się, zwłaszcza że do około września 2021 moduł ładowania indukcyjnego zniknął z konfiguratora bo nie ma dostępnych części. W jakim okresie roku najlepiej kupić auto?

Ładowarka indukcyjna, która nie działa poprawnie jest dla Ciebie wyznacznikiem kiedy kupić auto??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dwójką z przodu.

 

Zastanawiam się czy w obecnej sytuacji 20% nadal jest osiągalne? Nie spieszy mi się, zwłaszcza że do około września 2021 moduł ładowania indukcyjnego zniknął z konfiguratora bo nie ma dostępnych części. W jakim okresie roku najlepiej kupić auto?

Ładowarka indukcyjna, która nie działa poprawnie jest dla Ciebie wyznacznikiem kiedy kupić auto??

 

Kupując auto za 270k to jakiś śmiech nie mieć tak podstawowej obecnie funkcji. Skąd informacja ze nie działa poprawnie? Mój model testowy miał ta opcje i wszystko wydawało się ok. Nie jest to dla mnie wyznacznik ale jak konfiguruje auto pod siebie to chce to mieć, inaczej mogę brać stock który ma inne rzeczy ale nie podobaja mi się np listwy etc. Pytałem kiedy kupić najlepiej auto w sensie w jakiej części roku są najlepsze rabaty albo łatwiej jest je dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.