Skocz do zawartości

Rabaty na nową serię 3 g20


wehyr

Rekomendowane odpowiedzi

Ma związek z zamówieniem, bo często BMW da Ci rabat 19% i musisz załatwić leasing zewnętrzny na 105% czy od BMW na 106%, albo rabat 16% i leasing BMW na 101%.

W drugiej opcji wychodzisz na plus, a widziałem przy rabatach 15-17% leasing BMW prawie darmowy, okolice 100.5%.


Dlatego wypisywanie w tym temacie ja dostałem 12% a ja dostałem 21% bez podawania wersji silnikowej, tysięcy włożonych w wyposażenie dodatkowe na którym jest największa marża, oraz szczegółów finansowania jest kompletnie, kompletnie bez sensu.

Masz racje, ale jedna kwestia mnie zastanawia. Mianowicie darmowy Leasing BMW na poziomie 100,5%, jak widziałeś to podaj przykład bo ciężko w to uwierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma związek z zamówieniem, bo często BMW da Ci rabat 19% i musisz załatwić leasing zewnętrzny na 105% czy od BMW na 106%, albo rabat 16% i leasing BMW na 101%.

W drugiej opcji wychodzisz na plus, a widziałem przy rabatach 15-17% leasing BMW prawie darmowy, okolice 100.5%.


Dlatego wypisywanie w tym temacie ja dostałem 12% a ja dostałem 21% bez podawania wersji silnikowej, tysięcy włożonych w wyposażenie dodatkowe na którym jest największa marża, oraz szczegółów finansowania jest kompletnie, kompletnie bez sensu.

Masz racje, ale jedna kwestia mnie zastanawia. Mianowicie darmowy Leasing BMW na poziomie 100,5%, jak widziałeś to podaj przykład bo ciężko w to uwierzyć.

Biorąc pod uwagę inflację to oni do tego dopłacają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma związek z zamówieniem, bo często BMW da Ci rabat 19% i musisz załatwić leasing zewnętrzny na 105% czy od BMW na 106%, albo rabat 16% i leasing BMW na 101%.

W drugiej opcji wychodzisz na plus, a widziałem przy rabatach 15-17% leasing BMW prawie darmowy, okolice 100.5%.


Dlatego wypisywanie w tym temacie ja dostałem 12% a ja dostałem 21% bez podawania wersji silnikowej, tysięcy włożonych w wyposażenie dodatkowe na którym jest największa marża, oraz szczegółów finansowania jest kompletnie, kompletnie bez sensu.

Masz racje, ale jedna kwestia mnie zastanawia. Mianowicie darmowy Leasing BMW na poziomie 100,5%, jak widziałeś to podaj przykład bo ciężko w to uwierzyć.

Biorąc pod uwagę inflację to oni do tego dopłacają.

 

Nie dopłacają, bo jak wspomniałem, dostajesz mniejszy rabat na wstępie. Oni zawsze wyjdą na swoje ;) Każdy musi sobie sam policzyć, co mu się bardziej opłaca.

Mowa o leasingu operacyjnym i wpłacie na poziomie 35%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dopłacają, bo jak wspomniałem, dostajesz mniejszy rabat na wstępie. Oni zawsze wyjdą na swoje ;) Każdy musi sobie sam policzyć, co mu się bardziej opłaca.

Mowa o leasingu operacyjnym i wpłacie na poziomie 35%.

 

Coś już o tych obliczeniach pisałem na 60 stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewien jesteś co do tego wykupu? Bo coś mi się kojarzy, że się już gdzieś ten temat przewijał na forum i chyba werdykt był jednak inny :(

 


Pierwszy z brzegu artykuł https://www.pit.pl/aktualnosci/limit-kosztowy-dla-osobowki-wykupionej-z-leasingu-962686


Nie jestem księgowym, ale jeśli dobrze rozumiem to z wpłatą wstępną i ratami nic się nie da zrobić, bo liczone są w proporcji do wartości fakturowej, natomiast wykup jest liczony osobno, więc jeśli kwota wykupu będzie do 150k netto to jak rozumiem całość rozliczy się 'po staremu'. Tak chyba wynika z tego artykułu (i w sumie wielu innych, które gdzieś widziałem) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem tylko wskazac ze cos jest na rzeczy, bo na takie info natrafilem. Nie chce sie wyoowiadac konkretnie o tych zmianach, poniewaz to nie moja branza i nie chce wprowadzac w jakis blad. Liczylem na to ze moze ktos bardziej kompetetny - np. zwiazany z ksiegowoscia moze ruszy temat.


Tutaj troche informacji. W skrocie: zmiany w amortyzacji po wykupie

https://www.fmleasing.pl/aktualnosci/zmiany-amortyzacja-wykup-leasing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie mechanizm rozliczania sie nie zmienia: najpierw leasing a pozniej wykup, któremu ponownie przysługuje ustawowy limit 150 tys. PLN. Roznica polega na tym ze po wykupie zamiast amortyzowac auto przez 2,5 roku, bedzie trzeba to robic przez 5 lat (bo po wykupie z leasingu taki samochod nie spelnia juz definicji uzywanego srodka trwalego).


Tyle w teorii. W praktyce (pewnie tez, ale) poczekalbym na interpretacje KIS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie te zmiany mają na celu uczynienie nieopłacalnym optymalizacji limitu 150 tys. przy leasingu poprzez skorzystanie z limitu zarówno przy leasingu jak również amortyzacji. W praktyce zapewne zacznie się kombinowanie z wysokimi ratami inicjalnymi, rozwiązywaniem umów leasingowych itp., a wtedy skarbówka może już stosować klauzule z art. 119a o.p. i będzie zabawa :D
***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma związek z zamówieniem, bo często BMW da Ci rabat 19% i musisz załatwić leasing zewnętrzny na 105% czy od BMW na 106%, albo rabat 16% i leasing BMW na 101%.

W drugiej opcji wychodzisz na plus, a widziałem przy rabatach 15-17% leasing BMW prawie darmowy, okolice 100.5%.


Dlatego wypisywanie w tym temacie ja dostałem 12% a ja dostałem 21% bez podawania wersji silnikowej, tysięcy włożonych w wyposażenie dodatkowe na którym jest największa marża, oraz szczegółów finansowania jest kompletnie, kompletnie bez sensu.

Oczywiście że nie ma znaczenia finansowanie - podstawowa zasada nic nie musisz. Ustalam cenę (nie żadne procenty) tylko konkretną cenę w PLN na konkretny samochód. Następnie szukam najlepszego finansowania, ubezpieczeń to od mnie zależy gdzie to będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ciężko będzie znaleźć poniżej 104% - nie zależnie od firmy. Jak ktoś szuka to może znajdzie. Na poprzednim aucie miałem najtańszy leasing właśnie z BMW - więc jak chcą to potrafią
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Chyba ciężko będzie znaleźć poniżej 104% - nie zależnie od firmy. Jak ktoś szuka to może znajdzie. Na poprzednim aucie miałem najtańszy leasing właśnie z BMW - więc jak chcą to potrafią

 

Mam 105%

Wpłata 40% 4 lata wykup 15%

Rata stała, niezależna od stopy procentowej

I nie ma szans nawet bez gwarancji raty stałej niezależnej od wibor zejść w finansowaniu zewnętrznym poniżej 104%... Chyba że żona pracuje w leasingu i zrzeka się prowizji haha

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wszystko zależy od wpłaty, wykupu i długości leasingu.

Bez wpłatu i wykup 35% na 60mcy wyjdzie w okolicy 7% minimum.

Na X5 36mcy wplata 25% wykup 1% dostałem 102.8% w millenium ale to było minimum dla mocnego agenta i musiał dostać zgodę góry. W PKO miałem nawet 102.5% ale to już jest absolutne minimum od dyrektora. W Mleasing gdzie mam bardzo ogarniętą agentkę min było 103.2% bez gap lub 102.9 z GAP za zgodą dyrektora poniżej tego nie schodzą.

Jak by wykup był wyższy wtedy było by gorzej. Kwestia ile tak naprawdę pożyczamy i na jaki okres. Jak leasingujemy 500tyś ale wpłacamy 40% to nie leasingujemy 500tyś tylko 300% a leasing poda nam odsetki od 500 żeby ładniej i taniej wyglądało.

Moje 102.8% w rzeczywistości jest kredytem z oprocentowaniem 3.75% bo wpłacilem 25% a leasing podał 102.8% od całej kwoty.

Najmocniejsze jest PKO o ile chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A czemu nie skorzystać z BMW LO 0%, który w rzeczywistości jest 0.8%?

Wpłata wstępna 30%, wykup 0,5% i okres leasingu 3 lata.

Jakie są zalety w leasingu zewnętrznym?

Jak wynegocjujesz max rabat to takiego leasingu nie dostaniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie skorzystać z BMW LO 0%, który w rzeczywistości jest 0.8%?

Wpłata wstępna 30%, wykup 0,5% i okres leasingu 3 lata.

Jakie są zalety w leasingu zewnętrznym?

Jak wynegocjujesz max rabat to takiego leasingu nie dostaniesz.

 

Nie prawda:-) 2xuzyskany max rabat plus prawie zerowe oprocentowanie.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A czemu nie skorzystać z BMW LO 0%, który w rzeczywistości jest 0.8%?

Wpłata wstępna 30%, wykup 0,5% i okres leasingu 3 lata.

Jakie są zalety w leasingu zewnętrznym?

Jak wynegocjujesz max rabat to takiego leasingu nie dostaniesz.

 

Nie prawda:-) 2xuzyskany max rabat plus prawie zerowe oprocentowanie.

Widocznie rabat nie był max. Bmw to nie mikołaje muszą na czymś zarabiać a do takiego leasingu dokładają.

Przy moim X5 bardzo im zależało żeby sfinansować to auto 3 razy podchodzili do tematu ale stwierdzili że oferty banku nie przebiją bo nie mogą już uczestniczyć w kosztach leasingu a to jest poniżej ich kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.