Skocz do zawartości

Koszt serwisu - G30


Bawaria5

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jakby kolega podzielil sie ktore aso ma takie ceny to byla by ekstra.

Jeżeli pytanie było do mnie, to wycena ze zdjęcia jest z ASO Białystok. Ale za taką samą usługę płaciłem 570zl w Częstochowie. Tylko jak już napisałem ja mam klekota i nie wiem czy jest to jakaś różnica względem 530i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Problem w tym ze trzeba miec takiego mechanika a ja takowego nie posiadam. Jadac do Aso many wieksza pewnosc ze gossciu ktory wymiena nam olej Mial juz do czynienia z takimi samymi autami i wie jak sie za to w tym modelu zabrac. Zaraz ktos napisze pewnie ze to zadna filozofia. Ja tez kiedys tak myslalem jak chcialem wymienic batterie w zegarku. Najpierw kilka razy wymienialem w autoryzowanym serwisie ale raz mnie podkusilo pojsc do zwyklego zegarmistrza I skonczylo sie calym porysowanym Spodem, bo Pan nie umial Sobie poradzic z jego otworzeniem I kilka razy omsknela my sie reka z narzedziem do otwierania. Niby pierdola ale sikor tani nie byl a ja nie chcialem gosciowi robic pod gore wiec odpuscilem temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad odsprzedażą 530ixd mpakiet zakupiony w 2017 czyli bez filtra i na 5letniej gwarancji+darmowy pakiet przeglądów.Czy takie auto ma szansę uzyskać relatywnie lepszą cenę od tego bez w/w?
Pozdrawiam aris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciał bym jeszcze zwrócić uwage na fakt na który BMW milczy.

Ostatnio pod koniec gwarancji mój brat miał problem z prowadzeniem samochodu BMW G30 więc to zgłosił.

Pomimo że samochód na gwarancji powiedzieli mu że musi zapłacic za sprawdzenie zbieżnosci 600PLN.

Jezeli bedzie wymagało ustawienia to wtedy koszt 1200PLN.

Miły Pan z serwisu powiedział że BMW zaleca sprawdzać zbieznośc co każde 15000km i nie podelga to gwarancji.

Jestem ciekaw czy kogoś z was informowali o tym dodatkowym koszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Strach podesłał byś rozpiskę na poszczególne części? Olej i filtry miałeś swoje czy z aso? Ja dzwoniłem do 3 dealerów w okolicy imwszedzie około 900 krzyczą. Sam olej to ponad 500.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko z ASO.

- komplet wkładu filtra oleju 93 (po rabacie 20%)

- serwis 177 (4 jednostki robocze)

- oryg. olej BMW/Mini 170 (5.25 szt, rozumiem że sztuka to litr).

Ceny brutto. Przy umawianiu facet mówił że koszt wyniesie 480 po zniżce (nie pamiętam jakiej ale raczej to było bliżej 15% niż 50%) a wyszło jeszcze taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
z tego co się orientuję w BMW AUTO FUS mają tzw oferte "kampania olejowa" i faktycznie ceny sa atrakcyjne


ja wymieniłem po 1000km olej poza ASO - olej z filtrem kosztował mnie 200zł, wymiana 40zł.

 


to już cena jak za olej rzepakowy

 


Shell AM-L 5w30 5 litrów tyle kosztuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, ze do BMW leja Comme?

Podpowie ktos czy latwo sie resetuje komp przy wymianie oleju, klockow? Nie wiem czy jak podjade na klocki nie do ASO czy mi zresetuja prawidlowo komp..

 


Wydaje mi sie ze mozesz zrobic to samemu. Tez powoli zblizam sie do wyniany i na pewno zrobie to samo. Nie mam zamiaru wiecej gladac porysowanych hamulcow m pakietowych!

Info zaczerpniete z innego forum, sadze ze tak samo usuniesz klocki:


"Dotyczy BMW G30/31 (rok prod. 2017) 


Silnik wyłączony. 


Naciśnij przycisk start 3 razy bardzo szybko (bez hamulców). 


Zaczekaj 10 sekund. 


Naciśnij przycisk resetowania i przytrzymaj (na dole po lewej stronie zestawu wskaźników), aż wyświetli się menu przedziału oleju. 


Naciśnij przycisk resetowania i przytrzymaj przez 2 sekundy. 


Potwierdź, naciskając przycisk Trip Reset i przytrzymując przez 2 sekundy."


Napisz czy sie udalo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy przy samodzielnej wymianie klocków, nie trzeba cofać tłoczka za pomocą kompa. Tak jak w niektórych autach z elektronicznym hamulcem ręcznym. Ale to takie moje przemyślenia, bo osobiście lubię hobbystycznie pogrzebać przy aucie. Sam jestem ciekaw czy łatwa to wymiana, jak robiłem serwis olejowy i klocki w Smaxsie dziewczyny w tamtym tyg, zajęło mi to 3godz z przerwami na piwko :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.