Skocz do zawartości

Wymiana kierownicy


Arzi46

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym wymienić u siebie kierownicę standardową z łopatkami na m pakietową z ogrzewaniem.

Pytanie brzmi, czy wystarczy ją przełożyć i wszystko będzie dzialać , czy też niezbędne będzie kodowanie lub jakieś dodatkowe prace?

Czy ktoś z Was już coś takiego robił?

Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam ze bez kodowania ani rusz. W ustawieniach mozesz ustawoc temperature od ktorej automatyxznie ma sie wlaczac, wiec na bank to trzeba zakodowac. Dodatkowo pytanie jak woazki sa prowadzone w kolumnie, czy nie trzeba aby pociągać dodatkowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zapewne (jak w starszych modelach) wyciąć dziurę na przycisk ogrzewania (lub kupić oslony kolumny juz z wycietą), zaopatrzyć się w wiązkę oraz wszystko zakodować.

Ciężko będzie znaleźć kierownicę jakiej szukasz dodatkowo mpakiet z grzaniem i lopatkami i jeszcze w dobrych pieniądzach...ale wszystko do ogarnięcia przez osobę mająca pojęcie w doposazaniu BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez planuje przełożyć kierownica M-pakietowa z łopatkami na taka sama ale z grzaniem. Poza tym czy trzeba ciazgnac jakieś wiązki, bo kodować napewno trzeba zastanawiam się jak to się ma do gwarancji? Traci się gwarancje na cały samochod czy na sama kierownica czy wcale? Czy zakodować trzeba w serwisie żeby gwary nie stracic? czy wogole w serwisie by zamontowali używana kierownice kupiona poza aso?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja odpowiem dzisiaj jak sie zapatruja :-)


Koszt wymiany kierownicy na Mpakietowa z grzaniem to nie mniej niz 12 tys zlotych.


Pytanie teraz czy nie pasuje wyglad czy chodzi o grubosc ?

Srednica jest identyczna w sportowej i mpakietowej.

Mpakietowa jest grubsza ok 1-1,5 cm i ma dluższe lopatki do zmiany biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zadałem pytanie w poniedziałek i mam otrzymać odpowiedź do końca tygodnia - tak na szybko serwis z Łodzi nie potrafił udzielić odpowiedzi gdyż wcześniej nie robili takiej usługii.

W moim przypadku chodzi o ogrzewanie kierownicy, a przy okazji wymiana na m pakietową bo mi się bardziej podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt wymiany kierownicy na Mpakietowa z grzaniem to nie mniej niz 12 tys zlotych.

 

Za żadne skarby świata bym nie dołożył 12tys zł do auta aby mieć kiere z grzaniem. Zrobiłbym to poza ASO za dużo dużo mniej. Jeśli boisz się utraty gwarancji to zastanówcie sie czy ktoś w ASO podczas usterki szuka dziury w całym i patrzy czy auto nie jest doposażone na własną reke poza ASO? Daje 99.9% ze jak bedzie wyglądało to jak oryginał, nikt nie zwróci uwagi. No jeżeli ze problem bedzie np w poduszce kiery itp to zaczną badac kierownice i wtedy może sie kapną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no 12tysi za kiere to przesada. Niech kobieta nosi rękawiczki jakieś mega eleganckie za np 3 tysie jakiegoś znanego projektanta i będzie zadowolona :wink:

A tak na poważnie, znajdź używkę w idealnym stanie i zamontuj gdzieś w dobrym warsztacie za pewnie te 3-4 koła. Poczekaj do następnej zimy to będzie w czym wybierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już można dostać i napewno za 12k nie zmienię kierownicy ze względu na samo grzanie ale używki jak już ktoś napisał są za ok 2.5k i sprzedać swoją i nie wyjdzie zle tylko jak z gwarancja i kodowaniem... czyli za ile by zrobili to w serwisie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za te 2.5 tys to będziesz miał sama kierownice, a trzeba wiązki doprowadzić itp. To wychodzi naprawdę chore pieniądze. Temat przerabiany jakiś czas temu jak przyszło auto które miało mieć grzanie, a nie miało i było trzeba dołożyć, to tak mniej więcej 10 krotnie ceny tej opcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam było trzeba rozebrać pół deski rozdzielczej żeby wiązkę było do czego podłączyć. Chyba że w późniejszych rocznikach jest inaczej i wszystko pasuje plug and play i faktycznie obecnie jest przygotowane pod podgrzewanie tylko wiązkę wpina się w gniazdo w kolumnie i po sprawie. Przynajmniej w egzemplarzach z początku produkcji tak nie było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś myśli że temat jest prosty to niestety sie myli.


Trzeba poprowadzić nową wiązkę i również wymienić poduszkę powietrzna (stara podobno nie bedzie pasowała).


To wszystko razem zakodować, pospinać i dobrze złożyć.

Wątpię by ktos podjął sie tematu w nowym aucie (co innego F10 ktora na rynku jest juz jakiś czas).

Pomijam fakt ze rozbierania jest cała masa i pozostaną widoczne ślady.


Dla osob ktore chcą mieć grubszą kierownice polecam obszycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpie żeby BMW aż tak utrudniało zmianę kierownicy.


W F10-tce ( bez m-paka, bez łopatek ) wkładałem do PRE-LCI kierownicę M-pakową po lifcie i wszystko pasowało idealnie, nawet kostki, mimo, że nowa kiera miała łopatki, i była od LCI. Oczywiście poduszkę musiałem wymienić bo kształt był zupełnie inny


Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie grzana kierownice i tylko wymiana na mpakietowa to wydatek minimum 12 tys zlotych.

Nawet u siebie musialbym zmieniac wiązkę !


To o czym pisać przy braku grzania.


Nie mówimy ze sie nie da tylko za ile...


Ps. W serwisie powiedzieli mi ze jeden klient zmieniał w serii 3 za 10 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co do przeróbki w aso: dopóki nie ma tzw „zestawu doposażenia” to nic Wam nie zrobią. A z tego co widzę w katalogu to nie wyszedł taki do g30.

 

potwierdzam, serwis w Łodzi nie podejmie się takiej wymiany- brak możliwości doposażenia :(…...pozostaje kupić eleganckie rękawiczki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.