Skocz do zawartości

Wszystkie wady G30


monogramus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Takie pytanka mam do was bo nie moge znaleźć info.

1. Jak wymienic tylna wycieraczke w g31? Nie da sie podniesc ramienia wycieraczki z tylu. Doslownie da sie odgiac do gory tak ze ledwo mozna wytrzec szybe pod wycieraczka. Albo mam cos nie tak albo to jakis patent bmw.

2. W funkcji serwisu nie mam na liscie np klockow hamulcowych czy swiec zapłonowych. We wcześniejszych autach byly klocki normalnie na liscie z iloscia kilometrow jakie zostały. Tak samo swiece zaplonowe byly i ile zostalo km do wymiany. A tu niet


Natomiast co mnie denerwuje to zmiana biegow lewarkiem. W f10 ten skok plus minus byl bardzo przyjemny a w g to porażka. Tak samo wlacznik swiatel. Czy zero czy nie i tak sie zapalaja i tak :duh:

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 591
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

1. Jak wymienic tylna wycieraczke w g31? Nie da sie podniesc ramienia wycieraczki z tylu. Doslownie da sie odgiac do gory tak ze ledwo mozna wytrzec szybe pod wycieraczka. Albo mam cos nie tak albo to jakis patent bmw.

 

W moim G31 też się nie podnosi tylna wyżej niż parę cm - ale to wystarczy by wymienić pióro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie brzęczała dokładnie tak samo - gaśnica pod siedzeniem pasażera. Wsadziłem tam na razie kawałek szmaty (między gaśnicę a podłogę) i przestało. Na przyszły tydzień jestem umówiony w ASO - ponoć mają jakiś na to obcykany sposób. Też mnie szlag trafił po pierwszych metrach w nowym wozie jak to usłyszałem.


Mam natomiast pytanie, czy ktoś z Was też ma problem z niestabilnością przy bocznym wietrze. Mam 520xd bez asystenta pasa ruchu. Porównując do poprzedniego Passata B8, który takiego asystenta miał, upatrywałem w tym przyczynę tego bujania na boki, ale czytając ten wątek dochodzę do wniosku, że ten typ ta po prostu ma. Dodatkowo wykonując przy prędkości około 120 km/h manewr zmiany pasa ruchu (dość gwałtowny powiedzmy) - odnoszę wrażenie, jakbym jechał jakimś starodawnym powozem - nadwozie bardzo się buja - nie wiem jak to opisać. Dodam, że mam standardowe koła 18 cali. Wykonanie podobnego manewru Pasatem na 16" było po prostu mniej stresujące... Auto ma 2 tygodnie i dopiero się go uczę, ale męczy mnie to trochę bo codziennie mam 80 km A1, na której ciągle wieje wiatr z boku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Już druga osoba mówi, ze to gaśnica. Serwis mam w piątek to tez im podpowiem.


Co do podmuchów, to jechałem raz z Warszawy do Berlina, ale były wtedy wyjątkowe wichury. Drzewa powalone i alerty RCB. To mocno auto nerwowo jeździło, jazda powyżej 160 była stresująca. Natomiast wyprzedzały mnie jakieś szkody cz inne passaty bez problemu. Może jest coś w tym G30, ze jest wrażliwe na wiatr.


Teraz założyłem letnie koła 20” i niedługo mam trasę to sprawdzę.

A jakie masz zawieszenie? Ja to EDC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje G30 LCI tez tak brzeczy. Sprawdze te gasnice…

 

Byłem rano w serwisie. Znany temat podobno.

Odkręcili gaśnicę z mocowaniem z pod fotela pasażera. Mocowanie zostanie w domu, a gaśnicę włożyłem do bagażnika tam gdzie apteczka.


W końcu cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kufrze G31 nie ma żadnych haczyków na bokach bagażnika. Nie ma za bardzo jak unieruchomić siatek z zakupami i podczas powrotu trzeba uważać na zakrętach, bo wszystko się przewraca i lata po tym kufrze.


W e61 mam haczyki, miałem w A6 C7, a tutaj brak. O co tu chodzi? Jak sobie z tym radzić? Może jakieś siatki? Mam matę bagażnik i wszystko na spodzie jest przykryte, ale jeśli będzie trzeba to zdejmę tą matę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kufrze G31 nie ma żadnych haczyków na bokach bagażnika. Nie ma za bardzo jak unieruchomić siatek z zakupami i podczas powrotu trzeba uważać na zakrętach, bo wszystko się przewraca i lata po tym kufrze.


W e61 mam haczyki, miałem w A6 C7, a tutaj brak. O co tu chodzi? Jak sobie z tym radzić? Może jakieś siatki? Mam matę bagażnik i wszystko na spodzie jest przykryte, ale jeśli będzie trzeba to zdejmę tą matę.

 

Haczyki są niestety w opcji... pakiet akcesoriów bagażnika to się naxywa w konfiguratorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No nie? Mają rozmach skurczybyki :lol:

Widocznie myślą że nie każdy może sobie pozwolić na dopłatę tak luksusowego dodatku...

Zawsze można samemu wyciąć dziurkę, w fabrycznym miejscu, kupić w ASO nowe haczyki (chyba 35zł szt) i po temacie.

Generalnie ja nie mam, teraz sprzedaje auto, miałem ponad rok, i nawet jak bym miał to bym nie użył.

Cięcie kosztów, jak zawsze i ze wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kufrze G31 nie ma żadnych haczyków na bokach bagażnika. Nie ma za bardzo jak unieruchomić siatek z zakupami i podczas powrotu trzeba uważać na zakrętach, bo wszystko się przewraca i lata po tym kufrze.

Haczyki zamontowałem sam. Kupiłem na znanym portalu haczyki na zakupy od Mazdy (fajne bo chowane), wciąłem prostokątny otwór w boczku i wcisnąłem haczyk na klik.

Taki chowany haczyk ma jeszcze jedną zaletę. Można postawić pionowo część podłogi i zablokować haczykiem. Wówczas możemy podzielić podłogę na pół i większe przedmioty (np. mała walizka) już nie latają po całym bagażniku.

f82f4528fa4f.jpg

34bdb1dac72f.jpg

d545cab80a64.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W kufrze G31 nie ma żadnych haczyków na bokach bagażnika. Nie ma za bardzo jak unieruchomić siatek z zakupami i podczas powrotu trzeba uważać na zakrętach, bo wszystko się przewraca i lata po tym kufrze.

Haczyki zamontowałem sam. Kupiłem na znanym portalu haczyki na zakupy od Mazdy (fajne bo chowane), wciąłem prostokątny otwór w boczku i wcisnąłem haczyk na klik.

Taki chowany haczyk ma jeszcze jedną zaletę. Można postawić pionowo część podłogi i zablokować haczykiem. Wówczas możemy podzielić podłogę na pół i większe przedmioty (np. mała walizka) już nie latają po całym bagażniku.

f82f4528fa4f.jpg

34bdb1dac72f.jpg

d545cab80a64.jpg

Kupiłbyś haczyki od BMW i byłaby fabryka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kufrze G31 nie ma żadnych haczyków na bokach bagażnika. Nie ma za bardzo jak unieruchomić siatek z zakupami i podczas powrotu trzeba uważać na zakrętach, bo wszystko się przewraca i lata po tym kufrze.

Haczyki zamontowałem sam. Kupiłem na znanym portalu haczyki na zakupy od Mazdy (fajne bo chowane), wciąłem prostokątny otwór w boczku i wcisnąłem haczyk na klik.

Dobra rzecz, dobry pomysł! I te boczek to wytrzymuje? Ja zawsze tam wieszam ciężkie siaty, takie z Lidla itd.

 

Taki chowany haczyk ma jeszcze jedną zaletę. Można postawić pionowo część podłogi i zablokować haczykiem. Wówczas możemy podzielić podłogę na pół i większe przedmioty (np. mała walizka) już nie latają po całym bagażniku.

Tego nie rozumiem, jak to postawić część podłogi - chodzi Ci o tą ruchomą część?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.