Skocz do zawartości

[F30] Kodowanie przez Bimmercode


xelibri

Rekomendowane odpowiedzi

Skrzynia sport to kodowanie sport, łopatki nic tu do rzeczy nie mają. U mnie defaultowo było sport (wersja samochodu SportLine) - łopatki musiałem sam założyć :D

 

Pewnie zależy od wersji, u mnie akurat było sport od razu z łopatkami. Ale ogólnie zgoda, że łopatki są niezależne od strony technologii.

Głowix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, z informacji w internecie wynika, że moje auto mogę doposażyć w Speed Limit Info:


Ta opcja wyposażenia może zostać

doposażone przez kod IBAC

, który jest generowany przez

centralę BMW i wysyłany przez e-mail

(uwaga: Kod IBAC po wygenerowaniu jest

ważny tylko

30 dni):

- Zamów podany

numer części i wyślij e-mail z numerem

identyfikacyjnym pojazdu i numerem

dealera na adres:

parts-and-accessories@bmw.de

Jeżeli w ISTA/P nie jest dostępny

przycisk doposażenia

, zamów ręczną specyfikację pojazdu

za pomocą powyższego e-maila


Przy pomocy Bimmercode zmieniłem ustawienia w HUD i w zegarach ale w dalszym ciągu nie mam aktywnego Speed Limit Info. Zastanawiam się na tym wpisem:


Kod akt.doposaż.syst.rozpozn.znak.drogow

Po zamówieniu 2 444 948 należy pobrać

FSC 007E z ASAP.

Części i wyposażenie dodatkowe -->

Sweeping Technologies --> pobieranie

kodu aktywacyjnego

Stop hybrid go V8.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany jednostek dokonujesz w I drive z mph na km/h. Masz to zmienione i nadal wyświetla mile?

 

...dokładnie tak - cała konwersja jest OK za wyjątkiem tempomatu pokazującego mile.

Mam wrażenie, że bezpośrednio po zmianach ustawienie tempomatu było pokazywane w km/h.

Kiedy i dlaczego się zmieniło - oto jest pytanie?


Jest od tego jakieś konkretne miejsce w Expertmode?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawyłączonym zapłonie przed opuszczeniem pojazdu ciągniesz dźwignie od długich świateł i zamykasz auto i idziesz do domu.Światła świecą przez 20 sekund w zależności od zakodowania.Chyba ze masz pilota z 4 przyciskami,to jest guzik od włączania świateł na parędziesiąt sekund



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem panel klimatyzacji na ten z LCI. Na moje szczęście wszystko działa P&P bez żadnego dodatkowego kodowania (widziałem na zagranicznym forum, że sa z tym problemy). Jedynie teraz zauważyłem, że nie zmienia mi się podświetlenie z białego na czerwony po zapaleniu świateł. Chciałem zakodować (IHKA3 > 3006 > Display-Farbumschlag > AKTIV), ale nie widzę w BimmerCode w ogóle sekcji IHKA. Skoro wszystko działa to rozumiem, że moduł mam, tylko dlaczego go w BimmerCode nie widzę?


EDIT: Jeszcze sprawdzę Air Conditioning, bo podobno tam coś może być.

EDIT2: Dokładnie - moduł IHKA kryje się pod Air Conditioning :) Znalezione, zakodowane, działa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytałem tutaj, a jeśli było to przepraszam, ale czy w autach takich jak G05 i G26 gdzie jest permamentny system start stop (od 2021) da radę bimmercode wyłączyć na stałe system ? Wiem, że np w F10 można było zakodować aby przy odpaleniu od razu świecił się przycisk off, ale czy tutaj też jest taka opcja ?


Może ktoś robił już cos takiego na nowszych autach, podpowie gdzie szukać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zmiany jednostek dokonujesz w I drive z mph na km/h. Masz to zmienione i nadal wyświetla mile?

 

Tak wartość ustawionej prędkości w tempomacie jest nadal w milach. Kiedyś szukałem jak to zmienić i nie znalazłem odpowiedzi.

Wyswietlania tempomatu nie mozna zmienic. Zawsze bedzie w milach. Nalezy wymienic licznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, w BMWAicoder 4.6 jest funkcja Read DTC, ale ja z niej nie korzystałem - tylko kodowałem.


Wygląda to chyba tak, jak na 3 zdjęciu z tej strony: https://m.blog.naver.com/PostView.naver?isHttpsRedirect=true&blogId=se2n&logNo=221568454863


W ogóle jakoś mało informacji o tej funkcji w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.