Skocz do zawartości

[F30] Kodowanie przez Bimmercode


xelibri

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem gdzie wrzucić więc wrzucę tutaj.

Mianowicie.

Przełączam w tryb SPORT - od razu wyczuwalna różnica.

Następnie wyłączam trakcję i DSC i .... samochód przy wyłączonych systemach wraca do trybu COMFORT.

Jest możliwe pozostanie przy parametrach trybu SPORT ale jednocześnie wyłączonych systemach?

Czy zawsze będzie pacyfikował go przy wyłączonych systemach? :roll:

BMW F31 320d ED (N47T) - Mobil 1 ESP 5W-30 + AR9200

BMW F20 118d (B47) - MOTUL 8100 X-CLEAN+ 5W-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu ja :D

szukałem ale nie znalazłem - chodzi o czujnik deszczu i włączanie wycieraczek


czy można zakodować żeby był cały czas aktywny, tj. nie kasował się stan po zgaszeniu silnika i pyt. 2 czy po wrzuceniu wstecznego jak deszcz pada można zakodować żeby tylna wycieraczka sama się włączała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam f30 z USA w tylnych kierunkowskazach, żeby nie zmieniać kloszy, włożone żarówki led, wszystko pięknie śmiga tylko po włączeniu zaplonu auto robi test żarówek i zaczynają one przez ok 1 sek. migać jak stroboskop. W czasie jazdy też co jakiś czas migną na ułamek sekundy. Czy bimmercodem da się to zmienić. Moduł rem, zmienić indicator na led, warm i cold na not active?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam f30 z USA w tylnych kierunkowskazach, żeby nie zmieniać kloszy, włożone żarówki led, wszystko pięknie śmiga tylko po włączeniu zaplonu auto robi test żarówek i zaczynają one przez ok 1 sek. migać jak stroboskop. W czasie jazdy też co jakiś czas migną na ułamek sekundy. Czy bimmercodem da się to zmienić. Moduł rem, zmienić indicator na led, warm i cold na not active?

A nie jest to czasem wina tych żarówek LED?

Nie słyszałem żeby w jakimś kraju podczas jazdy tak zachowywały się żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie jaką led tam wsadze to miga podczas testu. To jest model przed liftem i tam powinny być zwykłe żarówki, auto na początku i co jakiś czas robi test czy wszystkie żarówki są sprawne i wysyła krótkotrwałe impulsy o małym woltażu przy którym zwykła żarówka nie zaświeci ale led już tak z racji swojej czułości na prąd. I dlatego pytam, czy jak zmienię to co wyżej napisałem to starczy, czy trzeba jeszcze coś kombinować w expert mode?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie jaką led tam wsadze to miga podczas testu. To jest model przed liftem i tam powinny być zwykłe żarówki, auto na początku i co jakiś czas robi test czy wszystkie żarówki są sprawne i wysyła krótkotrwałe impulsy o małym woltażu przy którym zwykła żarówka nie zaświeci ale led już tak z racji swojej czułości na prąd. I dlatego pytam, czy jak zmienię to co wyżej napisałem to starczy, czy trzeba jeszcze coś kombinować w expert mode?

Może spróbuj te kody:

LED_BLINKER_HINTEN Kierunkowskaz tylny na

aktiv

LED_BLINKER_VORNE Kierunkowskaz przedni na

aktiv


Daj znać czy pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok kierunkowskazy zobaczę jutro. Jeszcze jedno pytanie. Radio mam przestrojone na polskie częstotliwości i jest załączony RDS a mino to jak jadę z Katowic do Gdańska i ustawie rmf fm naprzykład radio samo nie zmienia częstotliwości. Trzeba poszukać na necie na jakiej częstotliwości nadaje dane radio i ręcznie trzeba wyszukiwać albo zgasić auto, po chwili załączyć zapłon i dopiero wtedy radio wyszuka dostępne stacje i poszukać tej której chcemy. Czy da się to przekodować, żeby radio samo dostrajało sie do częstotliwości stacji której chcemy?


PS. Ledy w kierunkach ogarnięte wystarczyło zmienić indicator rear lamp cold monitoring na not active i już nie miga. Pozostaje tylko powyższe pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z Was kodował może Sport + w manualu? :roll:

Jest to możliwe?

 

Trochę nie kumam o co loto. Ja mam manual i koło lewarka zmiany biegów masz dwa "knefle"- jeden od trybów jazdy, czyli- ECO, COMFORT, SPORT, SPORT+, drugi zaś od kontroli trakcji. Czy tam się coś koduje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz.

To cenne info bo ja mam manual i mam tylko eco pro, comfort i sport.

Sport plusa nie mam.

Stad moje pytanie. :wink:

Czyli znaczy się da. :wink:

To już jest good news.

BMW F31 320d ED (N47T) - Mobil 1 ESP 5W-30 + AR9200

BMW F20 118d (B47) - MOTUL 8100 X-CLEAN+ 5W-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Ktoś z Was kodował może Sport + w manualu? :roll:

Jest to możliwe?

 

Trochę nie kumam o co loto. Ja mam manual i koło lewarka zmiany biegów masz dwa "knefle"- jeden od trybów jazdy, czyli- ECO, COMFORT, SPORT, SPORT+, drugi zaś od kontroli trakcji. Czy tam się coś koduje?

 


O to ze nie każda F ma tryb sport+.

Ja w f20 miałem przy manualu ale nie kodowalem bo już było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.