Skocz do zawartości

BMW e90 // 330d // M-Pakiet


SebaG92

Rekomendowane odpowiedzi

Kawał dobrej roboty - auto niespełna rok w Twoim posiadaniu a już tyle porobione - ciekawe co będzie dalej :8)

Tak z ciekawości - jak wyszły koszty lakierowania? Sam jestem przed wyborem lakierni w mojej okolicy, bo kilka elementów w mojej buni przydałoby się już odświeżyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 124
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzięki za miłe słowa :) Cały czas, powoli do przodu :cool2:


Ciemne wnętrze przypadło mi do gustu, ale jednak szukałem czegoś, żeby je przełamać:


plAkb6Laj


poDtqAA3j


plyCGyfSj


pnyKWuUOj


poopYycrj


pno6XGy2j


pm9vzqCnj


pmKyV3F8j


Do środka wpadł też panel klimatyzacji ze srebrnymi pokrętłami - przełożyłem same srebrne gałki do mojego:


pnRzQ1npj


Wleciały ledowe dymione kierunki do błotników. Już dawno chciałem je kupić, ale odstraszało mnie to, że u każdego lekko odstawały - te o dziwo pasują idealnie:


plDUxvU4j


W końcu doprowadziłem do końca temat dystansów na przód. Nie mogłem dostać 10mm z kołnierzem centrującym - kupiłem drugi komplet dystansów 15mm od RR Customs w wersji Performance i oddałem do tokarza (zebrane 3mm od wewnątrz i 2mm od czoła, co ważne pozostały otwory ułatwiające demontaż):


plP9Tr9Xj


pmCNd6hsj


potmyA2gj

Moje galerie:


Jest :) BMW F30 // 335XI // BLACK

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=167&t=397494


Była :( BMW E90 // 330D // M-PAKIET

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=339724

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Fajnie, w niebieskiej zrobiłem podobnie. Miałem czarne skóry w sporcie i listwy oklejone karbonem. Tylko ja pozwijałem bizę do środka przy kierownicy i do góry na końcach deski. :)

Wg mnie to najlepszy i najtańszy sposób żeby złamać czarne wnętrze w BMW.

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio jak dla mnie ta niebieska taśma wygląda. Masz piękne autko, ja bym nie bawił się w taki tani tuning, ale jak kolega wyżej pisał, to Tobie ma się przede wszystkim podobać bo robisz to dla siebie a nie dla innych :wink: :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie ;) Wiadomo gusta i guściki. Taka koncepcja na środek była już odkąd zdecydowałem się na niebieski punkt zero na kierownicy. Według mnie wygląda spoko i na tą chwilę zostaje :P

Moje galerie:


Jest :) BMW F30 // 335XI // BLACK

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=167&t=397494


Była :( BMW E90 // 330D // M-PAKIET

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=339724

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Niebieski szczegół mi się podoba. Urozmaica wnętrze, a jak coś, zawsze można usunąć. W F30, w M pakiecie można wybrać listwy z niebieskim wykończeniem, tyle, że fabrycznie.
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

też miałem kiedyś jakiś czas taką blizę w e91. tydzień temu sprzątałem garaż i poleciała do kosza... u Ciebie pewnie będzie podobnie za jakiś czas ;)


aaale... pokaż jak wyglądają te kierunki czarne na aucie. jak to świeci :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się bliza nie podoba, ale degustibus itd

Lubisz takie ciemne wnętrza? Ja bym zmienił dekory :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moim zdaniem wnętrze nie jest za ciemne. W tapicerce z alcantary oryginalne nici na siedzeniach, jak i boczkach drzwi mają niebieskawy kolor - stąd niebieskie akcenty na kierownicy i niebieskie paski na dekorach :)


Z nowości auto zostało doposażone we wnętrzu w LED'y. Wymienione zostało kompletne podświetlenie całego wnętrza. Zamiast zwykłych żarówek LED, postawiłem na gotowe "moduły" - LED'y nie mrugają i święcą mega mocno :D :D :cool2:


pom36SGDj


pltiT50Mj


plNGgN1wj


poSSWyT8j


Udało się uchwycić okrąglutki przebieg :P


pl60xF5Qj


No i jak można zauważyć wygląd licznika delikatnie się zmienił. Wleciały srebrne pola za zegarami + czerwono/pomarańczowo/żółte pole na obrotomierzu, jak w M3. Przeróbka oczywiście przeprowadzona w Wrap&Tune Factory - licznik został ponownie zaplombowany, a gwarancja na całość przedłużona na kolejne 2 lata :P Dokodowane zostało chwilowe spalanie oraz wyświetlanie prędkości samochodu na wyświetlaczu pomiędzy zegarami :cool2:


plffDCqUj


pny2JNqTj


No i minęło ponad 5 tysięcy kilometrów od wymiany kompletnego napędu układu rozrządu - zdecydowałem się na wcześniejszy serwis olejowy (następny planuję już za 10 tysięcy km). Przed wymianą oleju ogarnąłem lekkie zapocenie z vacuum pompy:


pln9QJ6Uj


Po przejechaniu około 200km wspomniany wcześniej serwis olejowy. Tradycyjnie zrobiona płukanka silnika, ale tym razem preparatem Millers Engine Flush. Olej jaki postanowiłem zalać to także Millers 5W30 C3 NanoDrive do tego podpatrzyłem od forumowego inżyniera (Cypiska) dodatek do oleju Xado VeryLube Turbo na bazie nano fuleren węgla C60 :D Do tego wymiana filtra powietrza i oleju - tradycyjnie firmy MANN.


pnwVxXBxj


pnFKdSYvj


Na koniec (taka mała zapowiedź) jedno z ostatnich zdjęć lamp przedliftowych na aucie


pohYK2Fnj

Moje galerie:


Jest :) BMW F30 // 335XI // BLACK

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=167&t=397494


Była :( BMW E90 // 330D // M-PAKIET

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=339724

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Fajne te liczniki. :cool2:

 

Dzięki, taka stylizacja zostanie już prawdopodobnie do końca :P


Z nowości wymieniony został olej w skrzyni biegów (FUCHS Titan Sintopoid 75W80) oraz w dyferencjale FUCHS Titan Sintopoid 75W90). Mechanik skorzystał z wysysarki, przez co stary olej został niemal całkowicie usunięty. Zastosowałem też dodatki do tych olejów - profilaktycznie dodałem Ceramizer do Skrzyni Biegów i Tylnych Mostów do dyfra i skrzyni biegów. Celem było ogarnięcie wszystkich płynów, zmieniłem więc też olej w wspomaganiu kierownicy (FUCHS Pentosin CHF11S). Do wymiany został jedynie płyn hamulcowy - ogarnę to przy okazji swapa hamulców z 335d.


plbCLRQSj


Stwierdziłem, że przy okazji wymiany oleju w skrzyni biegów do kompletu dokupię zestaw naprawczy wybieraka:


pm2rGnO6j


pnkjJssaj


No i nieprzyjemny news z ostatnich dni:


po1bqNWij


Zabrany dowód za przyciemnienie przednich, bocznych szyb oraz brak naklejki z numerem rejestracyjnym na przedniej szybie. Panowie byli na tyle mili, że kompleksowo sprawdzili stan techniczny całego auta - zaczynając od tego czy obręcze kół nie wystają poza błotniki, a kończąc na sprawdzeniu wycieków. Niestety w tych aspektach nie mogli się do niczego się przyczepić :P

Moje galerie:


Jest :) BMW F30 // 335XI // BLACK

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=167&t=397494


Była :( BMW E90 // 330D // M-PAKIET

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=339724

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Polska Policja :duh:

Na drodze co trzecie auto się w rozsypuje w oczach albo dymi jak lokomotywa a im trochę folii na szybie przeszkadza...


Ostatnie 10 tkm dla tego samochodu to miły czas!

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No i nieprzyjemny news z ostatnich dni:


po1bqNWij


Zabrany dowód za przyciemnienie przednich, bocznych szyb oraz brak naklejki z numerem rejestracyjnym na przedniej szybie. Panowie byli na tyle mili, że kompleksowo sprawdzili stan techniczny całego auta - zaczynając od tego czy obręcze kół nie wystają poza błotniki, a kończąc na sprawdzeniu wycieków. Niestety w tych aspektach nie mogli się do niczego się przyczepić :P

 

BANDYTA! :duh:

jak chyba każde ładne BMW to w oczach policji ... :mad2:


i coraz bardziej zaczynam czuć, że miałem szczęście podczas mojego ostatniego spotkania z niebieskimi....


 


Z nowości wymieniony został olej w skrzyni biegów (FUCHS Titan Sintopoid 75W80) oraz w dyferencjale FUCHS Titan Sintopoid 75W90). Mechanik skorzystał z wysysarki, przez co stary olej został niemal całkowicie usunięty. Zastosowałem też dodatki do tych olejów - profilaktycznie dodałem Ceramizer do Skrzyni Biegów i Tylnych Mostów do dyfra i skrzyni biegów. Celem było ogarnięcie wszystkich płynów, zmieniłem więc też olej w wspomaganiu kierownicy (FUCHS Pentosin CHF11S). Do wymiany został jedynie płyn hamulcowy - ogarnę to przy okazji swapa hamulców z 335d.

 

fajny plan z heblami :)


tydzień temu zamówiłem Ceramizery do siebie i jestem ciekaw czy już czujesz jakąś różnicę? Pierwsze efekty (przynajmniej po dodaniu do oleju silnikowego) powinno się już czuć po 300-400km, a jak w przypadku skrzyni i dyfra?

Galeria: E91 320D LCI M-Pakiet 2009r.



2010-2016 E46 Touring 320D 136km 2000r.

2016-2017 E91 318i LCI 143km 2008r.

2017 E91 320d LCI 206km|393Nm 2009r.


kod zniżkowyna 5€ do Carly: XAZHF8

http://yanosik24.pl/widget/64583.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja mam folią przyciemnione tylne lampy, co przy białym kolorze rzuca się w oczy. Czekam na spotkanie z policją :mrgreen:
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska Policja :duh:

Na drodze co trzecie auto się w rozsypuje w oczach albo dymi jak lokomotywa a im trochę folii na szybie przeszkadza...


Ostatnie 10 tkm dla tego samochodu to miły czas!

 

Niestety :/ Wydaje mi się, że marka auta zrobiła tu robotę :P Dzięki!

 

BANDYTA! :duh:

jak chyba każde ładne BMW to w oczach policji ... :mad2:


i coraz bardziej zaczynam czuć, że miałem szczęście podczas mojego ostatniego spotkania z niebieskimi....

 

Dokładnie :twisted: :twisted: Dodatkowo trafiłem na "fanów marki", bo zatrzymała mnie 330i :D

 

a jak w przypadku skrzyni i dyfra?

 

Różnicy w pracy dyfra chyba nie dałoby się odczuć :P Zresztą olej był tam tak czyściutki, jak gdyby świeżo zalany. Gorzej było z olejem w skrzyni biegów - czarny jak smoła ;) Ii tutaj mogę powiedzieć, że czuć delikatną poprawę w zmianie biegów - ale przecież mogła mieć na to też wpływ zmiana wybieraka.


Jeśli chodzi o hamulce to cały secik już kupiony i czeka w garażu na zmianę. Chce pomalować proszkowo zaciski na niebiesko (podobny kolor do tego, który ma u siebie aaben) i tylko to mnie trzyma, bo gdy ściągnę tylny zacisk to auto zostanie uziemione na czas malowania :P

 

Ja mam folią przyciemnione tylne lampy, co przy białym kolorze rzuca się w oczy. Czekam na spotkanie z policją :mrgreen:

 

Wszystko niestety zależy od tego na kogo się trafi :/ Miejmy nadzieję, że Cię to ominie :D Aż ciekawy jestem jak wygląda Twoja Bawarka, ale nie mogę znaleźć tematu?

Moje galerie:


Jest :) BMW F30 // 335XI // BLACK

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=167&t=397494


Była :( BMW E90 // 330D // M-PAKIET

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=339724

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
współczuję przejść z Policją,ale to nie Policja uchwala prawo tylko parlament,czyli osły. Policja jedynie egzekwuje głupie w większości przepisy. mnie np wkwia nakaz posiadania z przodu rejestracji.wolałbym tak jak w niektórych Stanach,czyli bez obowiązku. może kiedyś się doczekamy normalnego państwa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
SebaG92, to jest chyba jedna z nielicznych X3 F25 po tuningu :mrgreen: . Ma wszystkie oryginalne możliwe dodatki M performance z zewnątrz i wewnątrz ( łącznie z M performance Power Kit i naklejkami), wydech z nierdzewki 4 końcówki fi 90, felgi mieszane 19", spojler dachowy AC Schnitzer w czarny połysk i dużo innych drobiazgów jak czarne szyby, lampy, emblematy w czarny połysk, tylny dyfuzor carbon itp itd.... Nie ma tematu, bo to SUV , nie popularne auto na forum. Ale świadomie takie kupuje, bo potrzebuje i lubię. Wszystkie auta tuninguję, to czemu nie suva? Koniec autopromocji :wink: Edytowane przez bart 328
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
współczuję przejść z Policją

 

Dzięki, dzięki :) Dowód już do mnie wrócił, więc zapominam o temacie :P

 

Ma wszystkie oryginalne możliwe dodatki M performance z zewnątrz i wewnątrz ( łącznie z M performance Power Kit i naklejkami), wydech z nierdzewki 4 końcówki fi 90, felgi mieszane 19", spojler dachowy AC Schnitzer w czarny połysk i dużo innych drobiazgów

 

:shock: :shock: :shock: :shock: Grubooo :) Podeślij chociaż jakąś fotkę na priv :P



Najwyższy czas dodać jakieś fotki na zakończenie pełnej przemiany Bawarki. Po lampy byłem osobiście specjalnie we Wrocławiu. W końcu ku zdziwieniu sprzedający okazał się uczciwy i lampy były kompletne w stanie idealnym! Klosze nie były polerowane, a wyglądają niemal jak nowe :D


pmYy7AKOj


Kupiłem też splittery z włókna węglowego (carbon) i okleiłem folią miejsca ich montażu. Tak, aby można je było w razie czego bezproblemowo zdjąć i nie oglądać porysowanego lakieru pod spodem:


plOr83Vwj


Mała sesyjka (niestety splitterów nie zdążyłem jeszcze założyć):


pnOeDTi9j


podcG29Qj


plaBPwKBj


poeKwHKyj


poo1I8HBj


pm5LQhBCj


poIFjos1j


Aaaa no i na przód wpadły opony 225/35 R19 Continental ContiSportContact 6 (takie jak na tyle) zamiast Dunlop'ów:


plP7c8UBj

Moje galerie:


Jest :) BMW F30 // 335XI // BLACK

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=167&t=397494


Była :( BMW E90 // 330D // M-PAKIET

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=339724

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda świetnie! :cool2: :cool2:


myślę, że zyskałaby gdybyś podjechał do Miłosza (lub samemu jak się czujesz na siłach) światła obkleić, a przy okazji zabezpieczyć by zachować je w idealnym stanie

Galeria: E91 320D LCI M-Pakiet 2009r.



2010-2016 E46 Touring 320D 136km 2000r.

2016-2017 E91 318i LCI 143km 2008r.

2017 E91 320d LCI 206km|393Nm 2009r.


kod zniżkowyna 5€ do Carly: XAZHF8

http://yanosik24.pl/widget/64583.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
wygląda świetnie! :cool2: :cool2:


myślę, że zyskałaby gdybyś podjechał do Miłosza (lub samemu jak się czujesz na siłach) światła obkleić, a przy okazji zabezpieczyć by zachować je w idealnym stanie

 

Zmiana lamp to jest to :cool2: Pięknie wygląda teraz ;)

 

Dzięki, dzięki :) Temat przyciemnienia lamp folią chodził już za mną od dłuższego czasu, oczywiście takim odcieniem folii jak u Ciebie i u Miłosza (wygląda to naprawdę ciekawie) - winter is coming, na razie odpuszczam :P


Jakiś czas temu autko przeszło pełny serwis układu hamulcowego. Jak już wcześniej wspomniałem chciałem założyć zaciski od 335d - takie też wleciały, dodatkowo oddałem je do piaskownia oraz lakierowania proszkowego na niebieski kolor. Bawarka zarówno z przodu jak i z tyłu miała założone oryginalne tarcze BMW, na przód wleciały nawiercane tarcze Brembo Xtra 348mm, tył został OEM + nowe klocki. Co warte wspomnienia na przód kupiłem klocki EBC RedStuff - to z czego jestem najbardziej zadowolony to zero pyłu na felgach, w kartoniku poza ulotkami i smarem do montażu znalazłem też zawieszkę na lusterko, która przypominała podczas pierwszych kilometrów o poprawnym dotarciu hamulców :P Kupiłem też nowe zestawy naprawcze do wszystkich zacisków, nowe odpowietrzniki oraz wymieniłem płyn hamulcowy na ATE SL6 (o podwyższonej temperaturze wrzenia). Musicie mi wybaczyć, ale akurat nie było czasu umyć fury, a chciałem zrobić zdjęcia przed założeniem kół zimowych :P No i wyjaśnienie dla spostrzegawczych, barwy na emblematach zostały oklejone folią z Wrap&Tune Factory dobraną pod kolor zacisków.


pmXpWKMvj


pnF5D857j


poCnwRpej


pmtmS8Gmj


pomAUG8pj


pneRwb4oj


poWCEoeZj


po54yvZoj


pnJqYN5vj


pmOlQcZSj


pluIvXuLj


Między czasie padły łączniki stabilizatora (które wymieniałem zaraz po kupnie auta na Lemfordera). Tym razem stwierdziłem, że wypróbuję FEBI:


pl0Cm4i0j


Wymieniłem też pompkę spryskiwaczy. Działała, ale podczas "psikania" uciekał przez nią płyn:


pnd2uor6j

Moje galerie:


Jest :) BMW F30 // 335XI // BLACK

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=167&t=397494


Była :( BMW E90 // 330D // M-PAKIET

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=339724

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.