Skocz do zawartości

G31 525d Bluestone M-Sport


maciekszz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Wiem, tak miałem w poprzedniej beemce. Jak rozmawiałem z Przemkiem z bimmer upgrades to mówił, że nie ma możliwości uruchomienia tego w G30 - tak jak nie ma ściemniającego się lustra od strony pasażera (brak jakichś przewodów)

Czy jesteś pewien, że jeździłeś G30? :) i czy faktycznie samo się opuszczało? Może konieczna jest jakaś inna opcja wyposażenia? Kiedyś w starszych wersjach było tak, że do lusterka dochodziła większa ilość przewodów jak siedzenia były sterowane w całości elektrycznie i były z pamięcią. Może w tej wersji to działa.

 

Kaju_32

Tu się nic nie wgrywa, jedyna zmiana polega na zmianie odpowiednich wartości z np. nicht aktiv na aktiv ;) w uproszczeniu.

Nikt w ASO tego nie zauważy po drugie nie ma to żadnego wpływu na samochód, poprostu wybieramy inną opcję którą zaproponował producent.

Jedyny minus to po aktualizacji sterowników w ASO opcje te będą znów w wartościach fabrycznych i będzie trzeba znów je włączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdza, u mnie lustro się opuszcza przy cofaniu, ale mnie to osobiście denerwuje.

 

Ps. Czy jeśli zakodowałeś alpine, to czy możesz mieć teraz standardowe zegary? Czy tylko alpinowskie?

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Wiem, tak miałem w poprzedniej beemce. Jak rozmawiałem z Przemkiem z bimmer upgrades to mówił, że nie ma możliwości uruchomienia tego w G30 - tak jak nie ma ściemniającego się lustra od strony pasażera (brak jakichś przewodów)

Czy jesteś pewien, że jeździłeś G30? :) i czy faktycznie samo się opuszczało? Może konieczna jest jakaś inna opcja wyposażenia? Kiedyś w starszych wersjach było tak, że do lusterka dochodziła większa ilość przewodów jak siedzenia były sterowane w całości elektrycznie i były z pamięcią. Może w tej wersji to działa.

 

Z tym lusterkiem to jest PuMA na Twoje auto :)

 

Masz za stare oprogramowanie w aucie, dlatego nie było parametrów odpowiedzialnych za pochylenie.

 

Wymagana jest aktualizacja softu.

 

Fabryczny masz S15A-17-07-504 a opcja dostępna jest dopiero od 17-11-XXX

 

http://i66.tinypic.com/2cxvmhg.jpg

Edytowane przez prmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Taka trasa, dwa dni, dwa tysiące km. Auto idealne do połykania autostrad.

 

cKjSr7V.jpg

 

Ładny przebieg na końcu trasy :)

 

v6JwxIp.jpg

 

Ciekawe ostrzeżenie z RTTI o ludziach na drodze (awaria jakiegoś auta na autostradzie)

 

mTjliBH.jpg

 

Trasa zrobiona już na setupie letnim, co ciekawe to temperature opon czujniki pokazywały na autostradzie ok 25-30 stopni Celsjusza przy zewnętrznej od 5 do 10.

 

qI1KCdd.jpg

 

Pojawiło się też powiadomienie o rezerwie AdBlue. Jeszcze można zrobić ok 1600km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Taka trasa, dwa dni, dwa tysiące km. Auto idealne do połykania autostrad.

Dokładnie :cool2:

Dobrze, że zawieszenie masz Mpakiet bo ciężko mi sobie wyobrazić jazdę na jeszcze miększym zawieszeniu :)

 

Na setupie letnim dużo lepiej się prezentuje :cool2: :cool2: :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dzięki za dobre słowo ;) Też bardziej pasuje mi koło letnie, umyje furę to wrzucę z dwie fotki.

 

Będę czyścił teraz fotele, nie są idealne ale jak wsiadasz wysiadasz to aż tak bardzo nie rzuca się w oczy, że są brudne, dopiero jak się przyjrzysz. U mnie nie ma powłoki tylko jest środek Colourlock Leder Versiegelung - preparat zabezpieczający i utrwalający do skóry. Dam fotkę z czyszczenia.

 

Angielski wybrałem z premedytacją ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jest mięciutko i komfortowo ;) Nigdy seryjna piątka nie będzie twarda, ale jest to idealny kompromis pomiędzy bardzo komfortowym przemieszczaniem się a zachowaną stabilnością nawet na szybkich zakrętach - jak na piątkę w kombii.

Porównuję do CLA AMG, E92 M3, E46 M3, E91 ze sprężynami Pro-Kit i amorkami Bilstein B6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne auto:-) Do zabezpieczenia przednich foteli przed śladami jeansów polecam to:http://showcarshine.pl/home/1859-gyeon-q2-leathercoat-400ml.html

Powoduje ze skóra nie chłonie wogóle koloru jeansów. Środek na bazie powłoki kwarcowej. Po czyszczeniu skory kładziesz 2 warstwy i masz spokój na jakieś 2 miechy. Środek bardzo wydajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja włałem 18l AdBlue, i dolewałem w sumie raz, przy przebiegu coś ok. 19kkm.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Auto po programowaniu w ASO, jak to doradca powiedział znaleźli ścieżkę diagnostyczną na rozwiązanie mojej reklamacji dotyczącej nie opuszczającego się lusterka. - patrz wyżej posty prmax-a ;)

Lusterko opuszcza się tak jak powinno.


126tomek obawiam się trochę takiej powołki bo czytałem, że zdarza się że powłoka potrafi przyjąć brud i nie da się juz tego usunąć - pozostaje tylko malowanie foteli na nowo...

Póki co fotele czyści się rewelacyjnie i nie mam żadnych problemów z doczyszczeniem więc zostawiam jak jest ale dzięki za podpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego odnośnie powłoki to mit. Zajmuje się detailingiem od kilku ładnych lat (co prawda hobbystycznie) ale trochę ciężkich przypadków przeżyłem:-)

Nie jest to stricte powłoka cermaiczna do skóry (bo i takowe sa dla skory) .Ta odzywka zapobiega przyjmowaniu brudu ale przez skórę- czyli po zabezpieczeniu robimy jakby warstwę ochronną na skórze. Genialnie się sprawdza przy jasnej tapicerce zapobiegając przebarwieniom od jeansów i wilgocią. W poprzednim aucie z jasną skorą spisywała się perfekcyjnie, Dodatkowo zabezpiecza przed wycieraniem się skóry i co najwalniejsze daje efekt matowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mięciutko i komfortowo ;) Nigdy seryjna piątka nie będzie twarda, ale jest to idealny kompromis pomiędzy bardzo komfortowym przemieszczaniem się a zachowaną stabilnością nawet na szybkich zakrętach - jak na piątkę w kombii.

 

Mam mpakiet i 19' i jest nawet zbyt komfortowo. Moja żona, która ma chorobę lokomocyjną narzeka na zbytnie płynięcie auta, które powoduje, że jej niedobrze :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Przyszedł czas na kolejną wymianę oleju, od poprzedniej minęło ok. 11 tyś i do następnej która będzie już w ASO komputer pokazuje na tą chwilę również 11 tyś km. Czyli jak łatwo obliczyć komp wyliczył teoretycznie pierwszą wymianę oleju na około 25 tyś km.


Wymiana na oryginalny olej + oryginalny filtr oleju. Koszt oleju z filtrem: ok 300 zł brutto - mautoczęści, dzięki Adam za zniżkę ;)


HzAiMFk.png


5VxEOta.jpg


Autko śmiga super, problemów zero :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
kurde ale czas leci wydaje mi się jak byśmy wczoraj ten olej robili a ty już 11tyś zrobiłeś to tyle co ja M w dwa lata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolego "maciekszz" czy mógłbyś wrzucić fotkę tylnego siedzenia z zainstalowanymi trzema fotelikami. Specjalnie męczę się teraz S-maxem bo do X5 nie wchodzą mi 3 foteliki z tyłu. G31 byłby moim wyborem z tym że byłem przekonany iż 3 foteliki w BMW na tylnym siedzeniu nigdy się nie zmieszczą.

Gratuluję autka, super dobrana kolorystyka wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W jakiej konfiguracji interesują Cię foteliki? W jakim wieku dzieci? Miałem zrobiony konfig s-maxa ale na szczęście udało się zostać przy BMW :) Rozstaw ISOFIX-ów z tyłu w porównaniu do F10 jest zwiększony o około 7-9 cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.