Skocz do zawartości

Realne spalanie G30 diesel i benzyna


chemik2000

Rekomendowane odpowiedzi

M550i xd - średnia z 9000 km 11,8 l PB 95 - jazda mieszana.

Przepraszam, jaki jest Twój styl jazdy - bardzo spokojny, czy lubisz trochę " przycisnąć " ?

 

Tym autem ciężko jeździć wolno bo nie "czuć" prędkości. Po odpaleniu "po nocy" silnik bardzo szybko się nagrzewa w porównaniu do innych 2 litrówek.

Ogólnie czasami lubię trochę "przycisnąć"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

530I w trybie sport i 8 litrów?

Żarty - lub jeździsz tylko trasy. To To jest możliwe.

 

haha i to do 90 km/h :-) Przegoniłem 530i na trasie Warszawa Łódź i to delikatnie po autostradzie i pękło prawie 11.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

530I w trybie sport i 8 litrów?

Żarty - lub jeździsz tylko trasy. To To jest możliwe.

 

haha i to do 90 km/h :-) Przegoniłem 530i na trasie Warszawa Łódź i to delikatnie po autostradzie i pękło prawie 11.

 

A ile miałeś na tej autostradzie gdy pałowałeś bo mi nie przekracza tych 11! Przy vpower ale tak się zazwyczaj nie jezdzi

Pozdrawiam aris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

530I w trybie sport i 8 litrów?

Żarty - lub jeździsz tylko trasy. To To jest możliwe.

 

haha i to do 90 km/h :-) Przegoniłem 530i na trasie Warszawa Łódź i to delikatnie po autostradzie i pękło prawie 11.

 

A ile miałeś na tej autostradzie gdy pałowałeś bo mi nie przekracza tych 11! Przy vpower ale tak się zazwyczaj nie jezdzi

 

Fragmentami testowałem do 220 ale średnia pewnie okolo 150.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
530i ma 8???kurcze to nie wiem jak jeździsz.... Bo u mnie 330i lżejsze ciut rwd i miasto/okolice miasta /trasa 70%/15%/15% średnio 12,1 lol a super ciężkiej nogi nie mam :)
male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie też najwyższe średnie z całego baku miałem 10 (i w zasadzie zazwyczaj tyle właśnie jest

chyba że jakaś dłuższa trasa się zdarzy). W zasadzie w ogóle nie myślę o oszczędzaniu paliwa.

Podejrzewam że >12 w mieście też jest realne ale to już albo mega korki

albo bezsensowne pałowanie auta z każdych świateł do odcinki.

Ja kupując to auto nawet nie marzyłem że to będzie tyle palić a jak widzę

wyniki kolegów w 40i i 50i to dopiero jest niewiarygodne. Gdybym sam tego

w 30i nie doświadczył to pewnie bym to między bajki włożył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

530i nawet przy ostrym pałowaniu nie spali 12l.

Najwyżej odnotowałem 10

 

W takim razie szacun. Mi na autostradzie Warszawa - Łódź spalił 11:-)

 

Po mieście pewnie pękło by 15.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

530i ma 8???kurcze to nie wiem jak jeździsz.... Bo u mnie 330i lżejsze ciut rwd i miasto/okolice miasta /trasa 70%/15%/15% średnio 12,1 lol a super ciężkiej nogi nie mam :)

 

Normalnie - nie mam 18 lat, aby jak pajac ruszać spod świateł (by za 200 metrów hamować, bo "zielona fala nie zadziała" :)

 

Ale z tym 8 to by trzeba było robić dużo tras na normalnych drogach - jak jedziesz emerycko w sznurze samochodów i ni ema jak wyprzedzać, to "6 z kawałkiem" bez problemu osiągniesz. Dlatego uśredniłem do 8

 

Ja mam sporo jazd w mieście i do miasta - 90%, więc mam 9,3 średnią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku chciałbym się przywitać, bo to mój pierwszy post na tym forum :)

 

Powoli chciałbym wymienić swoją "babcię" na coś nowszego i myślę nad 530i xDrive. 80% moich przebiegów to autostrady i eSki i czy w związku z tym ktoś z obecnych tu posiadaczy mógłby sprawdzić jakie wyniki spalania wskazuje komputer przy 150 i 160 na tempomacie? Kilku z Was pisało o spalaniu przy prędkościach rzędu 140-160, ale przedział to jednak nie to samo, co wynik np. z 10 km z konkretną prędkością na tempomacie. Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic nie da - na płaskim będzie inne spalanie niż na "górkach".

A w Polsce trudno jechać np Tarnów-Kraków tylko na tempomacie.

Patrz na średnią jaką podają osoby z dłuższych odcinków, to jest miarodajne.

 

Ja akurat jeżdżę głównie Wrocław - Warszawa i to wieczorami, gdzie niejednokrotnie zdarzało mi się przejechać cały odcinek z Wrocławia do węzła Łódź Południe bez wyłączania tempomatu, stąd dla mnie wyniki z jazdy ze stałą prędkością na tempomacie będą znacznie bardziej miarodajne niż średnia z ciągłego przyspieszania i zwalniania w jakimś przedziale nie wiedząc nawet jaki był w tej trasie udział danej prędkości. Mam nadzieję, że jednak znajdzie się ktoś, kto podzieli się takimi informacjami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie dużej różnicy, jak jedziesz płynnie, a na automacie - płynna jazda jest lepsza, bo jak z góry jedziesz,to nie jesteś hamowany :)

Bez tempomatu miałem Tarnów - Kraków przy 140 - 160 spalanie na poziomie 7,9, w trybie Comfort - przy 140 zszedłbym do 7 litrów, może 7,5

PS

Napisz do Zachara, może przetestuje to kiedyś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Na autostradzie do Torunia z Gdańska przy 140 pokazywało mi jakeś 7.7l a jak potem bliżej do 160 to rosło do 8.2l mniej więcej bez tempomatu. Potem w tempomacie wychodzilo odrobine więcej ale to dlatego, że było prawie ciągle 160 :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie dużej różnicy, jak jedziesz płynnie, a na automacie - płynna jazda jest lepsza, bo jak z góry jedziesz,to nie jesteś hamowany :)

Bez tempomatu miałem Tarnów - Kraków przy 140 - 160 spalanie na poziomie 7,9, w trybie Comfort - przy 140 zszedłbym do 7 litrów, może 7,5

PS

Napisz do Zachara, może przetestuje to kiedyś :)

 

Zachar niestety sprawdza tylko do 140 km/h, więc jego test raczej za wiele nie wniósłby dla mnie do sprawy. Może gościu z kanału guitigefilmpjes się tym zajmie - jak na razie najbardziej zbliżony model, jaki testował to 320i B48 RWD i wyniki spalania były naprawdę zachęcające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.