Skocz do zawartości

Akcja serwisowa EGR


4rtur

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 138
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W piątek byłem na kolejnej wizycie w związku z tą akcją i podobno wszystko w normie i nie wymaga wymiany. Nie wiem czy się cieszyć czy jeździć w strachu, że mi się samochód spali :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przebiegła wizyta? Zostawiłeś samochód?

Nie wiem ile im zajęło sprawdzanie ale samochód zostawiłem rano przed pracą, a wizyta była na 15, około 16:30 dzwoniłem czy zrobione i nie ale Pani powiedziała, że dzisiaj będzie gotowy. Odebrałem na drugi dzień rano bo nie chciałem jechać do ASO na "będzie gotowy dzisiaj", odebrałem na drugi dzień rano. Doradza serwisowy powiedział, że odczyty w normie i nie podlega wymianie. Dodatkowo sprawdzili hamulce, płyny i wspomnieli, że gaśnica już nie ważna. Ciekawe czy zawsze gaśnice sprawdzają czy tylko w autach, które się mogą spalić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komus z forum w ogole wymienili ta chlodniczke? Bo z tego co widze to wszyscy mamy ‚niby sprawne’. Kilka tygodni bylem z F30 330d z 2015 roku i tez stwierdzili ze wszystko jest w normie i nie podlega wymianie.


Był ze mna kumpel z F10 520d z 2011 roku i tez jemu nie wymienili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w zeszłym roku byłem na weryfikacji EGR - tzn. sprawdzili go, stwierdzili że nie podlega wymianie i tylko wgrali soft, ale kilka miesięcy późnej w związku z moim zgłoszeniem serwisowym zdiagnozowali nieszczelność EGR (poniewąz miałem pisk przy zmianie niektórych biegów zw ze zmianą obciązęnia silnika) , następenie wymienili chłodniczke EGR na nową + wgrali nowy soft... i tu się zaczęły problemy, bo auto pali więcej... oni twierdzą , że to pewnie wina softu, ale ja w to nie wierze do końca... czy nowy EGR może ppdnosić spalanie?


tutaj mój wątek:

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=180&t=353095

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ta plaga palących się aut to ile, milion, 2 miliony, 5 milionów ??? Nie, kilka przypadków na świecie. W innych markach jest podobnie tylko w autoswiecie jeszcze nie opisali. Jak sprawdzili, że chłodnica nie przepuszcza płynu to poprostu trzeba jeździć a jak się boisz to sprzedaj auto i po problemie.
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiazując do całej tej sytuacji z brakiem chlodniczek w serwisach i czasem oczekiwania brał ktoś pod uwage oferowane (regenerowane ) chłodniczki Egr ,w moim przypadku numer czesci 8513691 ,link do oferty : https://allegro.pl/oferta/chlodnica-spalin-z-egr-bmw-8513691gwarancja-7855255267

niedługo mam sprawdzenie w serwisie ,jeśli wykryja nieszczelnosść zastanawiam sie nad regenerowana we własnym zakresie jeśli na nowa mam czekac do maja :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jak się boisz to sprzedaj auto i po problemie.

Gratuluje jeżeli dla ciebie nie jest problemem znaczna utrata wartości auta sprzedając np. po dwóch latach od zakupu nowego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , dzisiaj zająłem się tym tematem, dzwoniłem do Aso czy mój samochód podlega wymianie EGR odpowiedz była , że nie. Nie chce tutaj zle mówić ale dostałem informacje ze w dużej części samochodów bmw z silnikiem ON jest zamontowany wadliwy EGR. Ja akurat mam z końca 2014 320D więc zamówiłem nowy 3125 zł z dnia na dzień dostępne w M-Cars i u Dobrzansiekgo w Krk. Pozdraiwam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 320xd 184km n47. Wyczyściłem dolot i kolektor z syfu wiec prawdopodobieństwo zapalenie mniejsze. Zadzwoniłem tez do miłej Pani czy mam akcje serwisowa na egr i nie mam, poprosiłem o ta informacje na piśmie na wypadek jednak zapalenia się auta i dostałem ja na maila. Więcej pewnie nie da się zrobić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja się dzisiaj dowiedziałem, że mam akcję (318d 2016 r.). Umówiłem się na pierwszy wolny termin u Dobrzańskiego w Krk, tj. 18.03.

Trzeba się co jakiś dowiadywać. Miesiąc temu moje auto nie było jeszcze objęte akcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mojej żony w 120D produkcja III.2016 wymienili EGR przy okazji przeglądu. Było to miesiąc temu u Bońkowskiego w Szczecinie także tam chyba te zawory są.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mojej żony w 120D produkcja III.2016 wymienili EGR przy okazji przeglądu. Było to miesiąc temu u Bońkowskiego w Szczecinie także tam chyba te zawory są.

 

Moje F30 jest VI.2016. Mam wrażenie, że przebieg ma tutaj znaczenie. U mnie jest ~26.5 tyś km..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,


Ostatnio odbierałem jakieś części z serwisu i z ciekawości podszedłem na serwis - Kraków Dobrzański. Dowiedziałem się, że akcja serwisowa jest przewidziana na ten egzemplarz i zostałem umówiony na inspekcję EGR 30 marca. Kolejki do serwisów dosyć długie, gdyż najwcześniejszy termin był na 22 marca.

Pacjent - 3GT z 2015 roku 320D.


Polecam wizyty w serwisie i umawianie się już teraz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
U mojej żony w 120D produkcja III.2016 wymienili EGR przy okazji przeglądu. Było to miesiąc temu u Bońkowskiego w Szczecinie także tam chyba te zawory są.

 

Moje F30 jest VI.2016. Mam wrażenie, że przebieg ma tutaj znaczenie. U mnie jest ~26.5 tyś km..

Raczej tak. Większy przebieg=większe zabrudzenie kolektora, które w połączeniu z płynem chł. stanowi łatwopalną mieszankę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Około 3 miesiące temu słyszałem o akcji i zadzwoniłem do ASO. Mój samochód nie był objęty akcją. Około tydzień temu przyszły dwa pisma, zapraszają na sprawdzenie magla i EGR



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jesteś pierwszym właścicielem bo ponoć tylko oni są powiadamiani ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.