Skocz do zawartości

Akcja serwisowa EGR


4rtur

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, a jak to jest gdy samochód już był na sprawdzeniu ?

Złapał się na akcję, byłem w kwietniu, sprawdzili i powiedzieli że jest ok, nie ruszają nic. Jeździć i obserwować i w razie spadku się zgłaszać?

Co jakiś czas dzwonię do Aso czy nie ma akcji np na przekładnie, ale zawsze mówią że "nic się nie świeci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 138
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Według mnie sprawa jest prosta.

Jeśli nie widzisz ubytku płynu to nic nie robisz.

Jak coś zauważysz jedziesz do ASO i mówisz co i jak.


Co do przekładni i innych akcji serwisowych to taktykę masz prawidłową. :wink:

Nic więcej w tym temacie zrobić nie możesz.

Dzwonić i pytać co jakiś czas. To wszystko. :wink:

BMW F31 320d ED (N47T) - Mobil 1 ESP 5W-30 + AR9200

BMW F20 118d (B47) - MOTUL 8100 X-CLEAN+ 5W-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
U mnie sprawa wyglądała następująco.. podczas każdej wizyty w ASO pytałem o akcję techniczną na chłodnicę EGR, jednak za każdym razem odpowiedź brzmiała, że „jedynek” to nie dotyczy, Pana model nie jest objęty akcją itd. W grudniu 2019 dostałem wezwanie listowne w związku z objęciem mojego autka akcją (118dX 2016 rok). Wizyta bezproblemowo umówiona w ciągu kilku dni, chłodnica wymieniona i płyn uzupełniony. Kryterium które kwalifikowało chłodnice na wymianę to jej data produkcji - musiała być starsza niż 01/2017.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


BMW PL pokryje koszty wymiany oraz chłodnicy.

Niemniej jednak za diagnostykę i tak muszę im zapłacić +/- 800zł.

Ale zawsze to lepsze niż 5k PLN, także nie ma co narzekać. :wink:

 

Robią Cię i tak w balona, nic nie powinieneś płacić nawet tych 800zl.

gm7CfMp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zrobili.

Mam w planach napisać do BMW PL pismo z prośbą o zwrot kosztów za diagnostykę bo to przecież wchodziło w zakres akcji serwisowej.

Nie wiem tylko czy już nie jest za późno. Ale spróbuję.

BMW F31 320d ED (N47T) - Mobil 1 ESP 5W-30 + AR9200

BMW F20 118d (B47) - MOTUL 8100 X-CLEAN+ 5W-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

motor B47 i układ EGR - czy należy się go bać? Czy nie jest to tykająca bomba?

Ja wiem, że były akcje serwisowe: wgrywano nowe oprogramowanie, robiono inspekcję układu EGR, w niektórych przypadkach wymieniano wadliwe części (chłodnicę EGR). Czasami wymiana była robiona po kilku wizytach. Czasami wcale.

Jak to wygląda na dzień dzisiejszy? Jeśli auto miało wymienioną chłodnicę EGR, można już spać spokojnie? Czy to tylko kwestia czasu aż element zacznie przeciekać (w sensie: płyn chłodniczy zacznie dostawać się do spalin)?

Co o tym sądzicie?

Czy jest może jakiś rocznik, od którego ta wada jest już poprawiona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety w B47 również montowali wadliwe chłodnice EGR.

Przykładem jest mója 118d z 2017 roku.

Ubywało mi płynu chłodniczego. ASO nie chciało mi wymienić chłodnic w ramach akcji serwisowej. Twierdzili, że mój VIN nie jest objęty akcją.

Po moich reklamacjach i bezsensownych dyskusjach wymienili mi to w ramach akcji serwisowej ale i tak skasowali mnie na 800 zł za diagnostykę bo podobno mój samochód nie był pierwotnie objęty akcją ale z racji tego, że zwróciłem się do nich niedługo po upływie gwarancji samochodu to łaskawie wymienili i nie skasowali mnie 5500zł.


Słabo ze strony BMW to wygląda.

Biorąc pod uwagę, że wiele samochodów spłonęło z powodu tej usterki to w moim odczuciu powinni to traktować priorytetowo.

BMW F31 320d ED (N47T) - Mobil 1 ESP 5W-30 + AR9200

BMW F20 118d (B47) - MOTUL 8100 X-CLEAN+ 5W-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja mam też B47 z 2017r. po gwarancji i miałem akcję serwisową w której bezproblemowo wymienili chłodnicę EGR. Dziwna polityka BMW nie kierują się rocznikami lecz modelami :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Panowie dzisiaj byłam na akcji serwisowej u Zdunka w Gdańsku. Od ręki wymienili chłodnicę i dali auto zastępcze. Byłam w szoku, ze tak sprawnie wszystko poszło. Czytając forum załamywałam ręce. Chlodniczkę mieli do innego zlecenia więc niestety ktoś będzie musiał poczekać :) przy odbiorze auta Doradca i tak mówił żeby co jakiś czas dzwonić i pytać, bo akcja jest rozległa. Także ja na jakiś czas mam spokój :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Mimo wcześniejszych wizyt i zapewnień, że sprawdzone i jest OK dzisiaj wymienili i moją. Powiedzieli mi, że producent wymienia wszystkie, które wpadają w jakiś tam okres czasu produkcji. Co ciekawe przez kilka ostatnich tygodni zauważyłem u siebie lekkie szarpanie przy jeździe 50-60 km/h. Tak jakby silnik tracił na moment moc lub jakbym zrzucił bieg. Podobno to też od EGRa. Auto odebrane. Zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Minął rok i 3 miesiące od wymiany chłodnicy spalin EGR w ramach akcji serwisowej w moim 118d (B47).

Zajrzałem w zeszłym tygodniu pod maskę - poziom płynu chłodniczego poniżej minimum.

Co radzicie w takim przypadku?

BMW F31 320d ED (N47T) - Mobil 1 ESP 5W-30 + AR9200

BMW F20 118d (B47) - MOTUL 8100 X-CLEAN+ 5W-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minął rok i 3 miesiące od wymiany chłodnicy spalin EGR w ramach akcji serwisowej w moim 118d (B47).

Zajrzałem w zeszłym tygodniu pod maskę - poziom płynu chłodniczego poniżej minimum.

Co radzicie w takim przypadku?

 

Ja na twoim miejscu wrócił bym do ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślę.

Nie wiem tylko, co ASO na to.

W razie czego będę uderzał do BMW Polska.

Gdzieś czytałem o takich przypadkach i podobno wymieniali po raz drugi...

Zobaczymy. Dam znać jak sytuacja się rozwinęła.

BMW F31 320d ED (N47T) - Mobil 1 ESP 5W-30 + AR9200

BMW F20 118d (B47) - MOTUL 8100 X-CLEAN+ 5W-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Po wymianie chłodnicy zapałem pytanie: co w przypadku gdy mowa chłodnica ponownie się uszkodzi ? Została mi udzielona bez terminowa gwarancja na nieodpłatną wymianę gdyby ponownie uległa awarii z wpisem do dokumentacji serwisowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Good!

Mam nadzieję, że u mnie podejdą do tematu podobnie. :wink:


UPDATE:

Właśnie rozmawiałem z ASO w którym była chłodnica wymieniana.

Mój samochód jest objęty ponownie akcją serwisową. Umówiłem się na wymianę na wtorek. :cool2:

BMW F31 320d ED (N47T) - Mobil 1 ESP 5W-30 + AR9200

BMW F20 118d (B47) - MOTUL 8100 X-CLEAN+ 5W-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również miałem ostatnio ponownie wymienianą chłodniczkę EGR (B47 2016). Co ciekawe, nie miałem żadnych objawów (nie ubywało płynu). ASO samo się odezwało i poprosiło o kontakt w celu umówienia się na sprawdzenie chłodniczki. A po sprawdzeniu zdecydowali się na wymianę. Jak się dowiedziałem, "mieli podstawę do wymiany". Więc wychodzi na to, że coś tam znaleźli podczas inspekcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym roku dodałem obydwa viny do bazy odnośnie akcji serwisowych ale nikt mnie nie poinformował, że jest wznowiona akcja. :think:

BMW F31 320d ED (N47T) - Mobil 1 ESP 5W-30 + AR9200

BMW F20 118d (B47) - MOTUL 8100 X-CLEAN+ 5W-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Najpewniej samemu co jakiś czas sprawdzać czy jest akcja.

Ja miałem akcje w e61 i F30 nigdy żadna ASO mnie nie powiadomiła. F30 pomimo że kupiłem nowy od polskiego dilera też nikt mnie nie poinformował o akcji na chłodnicę EGR. Wydaje mi się że ta kwestia jest uzależniona od indywidualnego podejścia ASO, jeżeli mają twoje dane, namiar. Niestety nie jest to często praktykowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.