Skocz do zawartości

opinie o awaryjności/wadliwość nowej serii 5 (G30, G31)


grzybekm

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 370
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

U mnie samochód garażowany i codziennie jeźdżony więc to raczej nie ten przypadek.


Mandus jeszcze nie miałem w żadnym aucie swoim czy kogoś żeby woda przepływała po szybie centralnie tak, że utrudnia mi to patrzenie w lusterka. Jak już to leciało barfziej przy górnej krawędzi lub jak w A4 przy dolnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mandus jeszcze nie miałem w żadnym aucie swoim czy kogoś żeby woda przepływała po szybie centralnie tak, że utrudnia mi to patrzenie w lusterka. Jak już to leciało barfziej przy górnej krawędzi lub jak w A4 przy dolnej.

 

Jak na razie ja nie zauważyłem tego problemu, no ale może 5k km to jeszcze za mało albo nie jeździłem w duży ciągły deszcz. Na pewno zwrócę na to uwagę. Ale nigdzie wcześniej nie wyczytałem tego problemu, więc pewnie nie jest tak źle jak piszesz, ale może...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy coś już bliżej wyjaśniło się z ubytkami płynu chłodzącego w silniku B48? Z tego co czytałem, to komuś wymienili na gwarancji całą jednostkę z tego powodu.

W moim byłym F10 550xi coś tam dolewałem płynu chłodzącego, ale nie w takich ilościach...

A pytam, bo przymierzam się do nowej 330i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo a jak używam więcej spryskiwaczy to dopiero płynie ściecha bąbelków po szybie. Tu coś poszło nie tak podczas projektowania.

 

W F30 tak samo.


PS JEchalem BMW 5 i szumi podobnie jak BMW 3 xD

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi uciekł płyn chłodniczy. ASO niby wycieku nie znalazło, dolali co mieli dolać, póki co bez komunikatów o ubytkach, jak znowu ucieknie to zadyma murowana w serwisie ;). Za to nie mam trzasków lub skrzypienia plastików, itp efektów dźwiękowych wewnątrz kabiny.


Mam natomiast inny problem.

Stuka mi fotel kierowcy przy ruszaniu i hamowaniu, jakby któraś prowadnica dostała luzu i fotel leciutko się zaczyna unosić i jest jedno puknięcie. Na postoju też udaje mi się ten efekt wywołać. Miał ktoś coś podobnego? Na serwis to zgłoszę, ale przy okazji oleju, bo jakoś da się z tym żyć, a czasu nie mam aż tyle ostatnio, aby zgłosić problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam natomiast inny problem.

Stuka mi fotel kierowcy przy ruszaniu i hamowaniu, jakby któraś prowadnica dostała luzu i fotel leciutko się zaczyna unosić i jest jedno puknięcie. Na postoju też udaje mi się ten efekt wywołać. Miał ktoś coś podobnego? Na serwis to zgłoszę, ale przy okazji oleju, bo jakoś da się z tym żyć, a czasu nie mam aż tyle ostatnio, aby zgłosić problem.

 

Miałem ten sam problem jakiś czas temu. Wkurzało strasznie ale poprawili od ręki. Niestety nie pomogę w temacie co to było bo nie dopytywałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas jazdy w deszczu powyżej 70km/h wycieraczki zbierają wode i zgarniają ją na lewy słupek. Tam jest rynienka która powinna odprowadzać wode w dół ale nie daje rady i połowa deszczówki leci mi na szybe. Jeszcze widać ewidentnie jak ta woda jest wprowadzana w wir poprzez pęd powietrza utworzonego pomiedzy słupkiem i lusterkiem. Myślałem ze rynienka się zapchała i blokuje spływanie wody ale jest drożna. Wygląda to tak :


W e91 miałem podobnie ale wody 3x mniej. Szyba pasażera jest sucha. Tez tak macie ?

 

W F11 było tak samo ale na pocieszenie w autach innych marek jest podobnie. Najgorzej jest jak jest to błoto częściowo błoto pośniegowe z solą. Jak wyschnie, nie widać prawie nic w lusterku patrząc przez boczną szybę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Jak zrobisz aktualizacje multimediów tak jak ja zrobiłem, spotify będzie pojawiać się za każdym razem jak wejdziesz do auta. Sparowany z Iphone x

 

Kolego jak robiłeś aktualizacje ? Jaki masz teraz firmware? A jaki miałeś wcześniej?Jeszcze jakieś różnice zauważyłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam jaki był wcześniej soft, zleciłem to w ASO w czasie wymiany oleju. Jak będę w aucie i nie zapomnę to zobaczę aktualny. Oprócz tego, że działa lepiej spotify i szybciej łączy sie tel po BT, nie zauważyłem różnic. Jedynie jeszcze jest wizualna różnica w zegarach w trybie sport, przed było tło czerwone, po aktualizacji mam tło szaro/czerwone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam jaki był wcześniej soft, zleciłem to w ASO w czasie wymiany oleju. Jak będę w aucie i nie zapomnę to zobaczę aktualny. Oprócz tego, że działa lepiej spotify, nie zauważyłem różnic. Jedynie jeszcze jest wizualna różnica w zegarach w trybie sport, przed było tło czerwone, po aktualizacji mam tło szaro/czerwone.

 

Bo u mnie aktualnie właśnie zawsze się spotify jak już zatrudni i czasami go ponownie pobiera i włącza muzykę po bluetooth ale nie przez spotify.. tez iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Przy 43000 km zaświeciła się kontrolka check engine, po przejechaniu 100km komunikat o niskim poziomie oleju. Dolałem 1 litr i OK.

 

Mam ten sam silnik i mi nie spada. Nawet wrecz przeciwnie. Po 10tys rosnie mi o ok 1/4 miarki czyli jakies 250-300ml. Sadze ze ma na to wplyw wypalanie filtra i czesto krotkie odcinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przez caly dzień nerki miałem otwarte mimo raczej chłodnego powietrza. Okazało się przy okazji wymiany oleju, że dolna roleta czy coś w ten deseń jest niesprawna i trzeba będzie wymienić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.