Skocz do zawartości

[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej


pawelgawel

Rekomendowane odpowiedzi

@47 sprawdziłeś czy działa z btool??


 

A ja bym Ci polecał zakupić coś co będzie również działało z bimmer-code. Jak już kupisz interface to pewnie będziesz miał chęć trochę pokodowac i uruchomić dodatkowe opcje.zrobilem ten błąd że najpierw kupiłem Carista która nie ma opcji customization dla f31 (i f11 też ) A potem zakupiłem drugi aby się jednak pobawić.


Lista adapterow pracujących z bimmer-code:

http://www.bimmercodeapp.com/adapter/

Ja kupiłem Vgate iCar Pro Bluetooth 4.0


Powinien też działać z btoolem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za apkę. Bardzo przydatna. :o


Mam takie wartości ciśnienia wstecznego:

Bez obciążenia silnika: 830 rpm -8hPa; 1950 rpm 11 hPa; 2720 rpm 37 hPa; 3945 rpm 88 hPa

Pod obciążeniem (na 3. biegu): 870 rpm -11 hPa; 1850 rpm 19 hPa; 2800 rpm 118 hPa; 3750 rpm 220 hPa


Oraz wtryskiwacze (na biegu jałowym):

0 stopni - po odpaleniu auta: +0,50; -0,01; +0,69; -1,17.

68 stopni: -0,47; +0,85; -0,27; -0,10

85 stopni: -0,09; -0,08; +0,34; -0,18


Czy te wszystkie wartości są OK?


Oraz błędy:

Silnik: 4A35 Inteligentny czujnik akumulatora

Klimatyzacja: E714 ???

Moduł połączeń: C907 Błąd komunikacji K-CAN

Kombi: E107 TABLICA PRZYRZĄDÓW: Błąd komunikacji K-CAN


Będę wdzięczny za interpretację jak ktoś wie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc,kupiłem adapter Carista i za cholerę nie mogę się połączyć pobrałem aplikację BTool na tel . Motorola c-plus potem próbowałem na Huwawey P20 lite czy tel. ma znaczenie? próbowałem w ustawieniach zmienić na auto potem ręcznie i nie można się połączyć,czy można jakoś sprawdzić czy adapter Carista jest dobry czy uszkodzony?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem kabelek juz od viaken i teraz mam pytanie w ktora stron przelaczc ta wtyczke w prawo czy w lewo tym przelacznikiem? :D Nie chce nic zepsuc dlatego wole was zapytac. Pozdrawiam

https://viaken.pl/pl/interfejs-usb-do-bmw-k-dcan-pro-we-wtyku-obd2-16pin.html


dcanproscrn01.png

 


Nic nie zepsujesz. Przełącznik w lewo(przynajmniej ja tak mam) i wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@47 sprawdziłeś czy działa z btool??


 

A ja bym Ci polecał zakupić coś co będzie również działało z bimmer-code. Jak już kupisz interface to pewnie będziesz miał chęć trochę pokodowac i uruchomić dodatkowe opcje.zrobilem ten błąd że najpierw kupiłem Carista która nie ma opcji customization dla f31 (i f11 też ) A potem zakupiłem drugi aby się jednak pobawić.


Lista adapterow pracujących z bimmer-code:

http://www.bimmercodeapp.com/adapter/

Ja kupiłem Vgate iCar Pro Bluetooth 4.0


Powinien też działać z btoolem

 

Sprawdziłem i niestety nie udało mi się uruchomić vgate z Btool

Pozdrawiam,

47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey mam pytanie.

Aplikacje zakupiłem i działała bez problemu - testowałem auto kilkadziesiąt razy.

Przewód mam ten.

https://allegro.pl/bmw-k-d-can-interfejs-diagnostyczny-inpa-dis-tis-i7417304269.html?snapshot=MjAxOC0xMi0xMFQwODo0MDo0MS41NTFaO2J1eWVyO2E1MjkyYTVkODE3ZjFmNzMxYTE0Y2MxN2I5MjVjMmM2ZDM4NDc1ZmIwMGU1NTAzNGIwYzgxNTJjNTk4ZTBiOGQ%3D


Od wczoraj nie mogę nawiązać połączenia (telefon cały czas ten sam Samsung S9). Sprawdzałem gniazdo w telefonie, jest ok. Miał ktoś taki przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po podłączeniu kabla do telefonu coś się dzieje? Telefon powinien zapytać jaką aplikację uruchomić lub od razu uruchomić btool.

Spróbuj wymusić zatrzymanie btool w menedżerze aplikacji. Jak nie pomoże spróbuj jeszcze jakąś inną apkę np Carly aby wykluczyć problem z kablem.


@47 Sprawdzę ten adapter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sierpniu 2018 r. kupiłem interfejs viaken.

Instrukcja prymitywna z błędem. Przełącznik oznaczony odwrotnie!

Poprawili "łaskawie" instrukcję. Sam ją sobie wcześniej poprawiłem. Tłumaczyli się, że "wcześniej było odwrotnie". Od 30.08.2018 r. instrukcja jest poprawiona.

Szkoda gadać.. niski poziom niestety.

ZYGI-BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy n43.

Jak wypala u was noxa. Dziś przejazd 35km autostrada prędkość 120-130 nic dopiero przy około 140 -150 spadł poziom z 1170 do 1020mg. Wtedy była też temp rzedu 800-830 stopni

Edytowane przez DW1225
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy n43.

Jak wypala u was noxa. Dziś przejazd 35km autostrada prędkość 120-130 nic dopiero przy około 140 -150 spadł poziom z 1170 do 1020mg. Wtedy była też temp rzedu 800-830 stopni

Mi wypala przy około 600-700stopni. A kluczowa jest temperatura a nie sama prędkość.

Edytowane przez 525IX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Chciałem opisać moje przygody z E60 M57 (231KM), caristą i aplikacją BTool...

Pierwsza sprawa - carista...

Nie wiem skąd biorą się ceny tego urządzenia w Polsce - uważam, że marża polskiego dystrybutora jest mocno zawyżona.

Adapter teraz jest dostępny na niemieckim amazonie za 19.99€:

https://www.amazon.de/Carista-Bluetooth-Adapter-Scanner-Individualisierung/dp/B00YVHGTBM/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1546263734&sr=8-1&keywords=carista

... ale trafiaja się promocje.

Ja kupiłem tam za niecałe 9€.

Adatper działa bez problemu, nie zrywa połączenia, jest objęty gwarancja amazon a i samą aplikacje carista można mieć za darmo przez 30 dni (wersja pro). Niestety jej funkcjonalność w E60 jest mocno wątpliwa i właściwie sprowadza sie do odczytywania błędów i ich kasowania.

Dużo większe mozliwości daje BTool dlatego zakupiłem wersje pro, ale w moim samochodzie:

1. BTool ma duże problemy z odczytywaniem błędów - najczęściej wskazuje "brak połączenia z ECU" - gdy w tym samym czasie carista (app) robiła to bez problemu

2. Funkcje serwisowe - "Nie rozpoznano"

3. Pomiar ciśnienia wsztecznego - warto zastosowac te same jednostki miary w "info" i w pomiarach bo nie wszyscy wiedzą że hPa to to samo co mbar i później powstają jakieś zamieszania i panika :)

Sprawa DPF i regeneracji...

Tutaj jest trochę komplikacji. Mianowicie bardzo szybko przyrasta mi ilośc sadzy po regeneracji kilkamaście kilometrów, moze 30 i już mam ponad 35 gram. Regeneracja uruchamia się co 100 - 150 km - to zdecydowanie za często - dodam, że te kilometry to w trasie.

Wszystko wskazuje, że DPF zapchany, ale ciśnienia tego nie pokazują, bo mam:

Jałowy - 10

1950 - 29

2800 - 83

3800 - 123

... czyli jeszcze w normie

Co ciekawe regeneracja uruchamia się nawet wtedy, kiedy jest już rezerwa paliwa (ostrzeżenie że zostało paliwa na 100 km).

Ciekawi mnie jedna sprawa... Wydaje mi się że DPF nie posiada jako takiego czujnika sadzy, co oznacza, że jest to wartośc wyliczana na podstawie innych paramertów - dawki paliwa, ciśnień powietrza i innych. A może sie mylę, może ktos wyprowadzi mnie z błędu.

Test wtryskiwaczy też nie wskazuje na jakis dramat, bo korekty są minimalne.

Dodam, że niestety jakiś rok temu dałem się namówic na regenerację "chemiczną" (na samochodzie), która rzeczywiście zlikwidowała mi pojawiający sie komunikat, ale jak widać coś jest nie halo.

Moę znajda się tu jakies mądre głowy i coś podpowiedzą.

Pozdrawiam

 

Długo czekałeś na przesyłkę z Amazona? Właśnie też zauważyłem, że cena w Polsce jest tragicznie zawyżona, ale zamówiłem z amazona za 14 euro kostke przed świętami, na stronie kupna była informacja że dostawa jeszcze przed świętami, jest 9 stycznia a ja nadal nie mam mojej caristy, a dpf zapchany... Pisałem do amazonu już parę razy, nic nie mogą zrobić, bo przesyłka nierejestrowana, napisałem do tego przewoźnika(Asendia) odsyłają do Amazona. Obstawiam, że zgubili moją paczkę, Amazon każe czekać do 12.01, i później się z nimi kontaktować, bardzo niepoważne podejście, ale już zamówiłem z Polski, i żałuje że wcześniej tego nie zrobiłem, teraz będę walczył o zwrot kasy z Amazona, może się uda :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.