Skocz do zawartości

[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej


pawelgawel

Rekomendowane odpowiedzi

ELM identifier nie daje 100% pewności. Ten program fajne pokazuje jeśli adapter jest starszej wersji. Zdarza się że Identifier pokazuje wersję 1.4 a adapter z autem nie działa bo adapter przyjmuje wszystkie polecenia ale faktycznie ich nie wykonuje. Tzn. ELM Identifier jedynie sprawcza czy jak wyśle daną komendę to adapter odpowie OK. Nie weryfikuje natomiast czy ta komanda odniosła jakiś skutek i nie testuje komunikacji z autem. Spróbuj uruchomić Carly lite. Jak to nie zagada to nic się nie da zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzać kody błędów ? np: CAS AOB1,KOMBI A3AD

 

Pod przyciskiem 'Kody usterek' można odczytać błędy między innymi z CAS i KOMBI. Inne moduły mogę dodać jeśli potrzebujesz.

 

jest możliwość dodania silnika BMW E60 E61 2.5d 177KM M57TU ?

 

Wszystkie diesle e90/e60 są już obsługiwane. Uruchom aplikację zaznacz automatyczny wybór silnika i powinno działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adapter Carista sprawdzony przez @pawelgawel w połączeniu z E81 alikacja Expert działa prawidłowo, wypalanie jeszcze nie wymuszałem ponieważ nie było takiej potrzeby. Jedyne co dla mnie nie jest jasne to wynik sprawdzania błędów, wychodzi mi coś takiego

chodzi oczywiście o "incorrect ECU response"

 

http://www.fotograf.gliwice.pl/1.png

 

natomiast po aktualizacji do wersji Beta niestety wszystko bez zmian

 

http://www.fotograf.gliwice.pl/2.png

 

Nie wiem gdzie tkwi problem, czy po stronie programu w aucie, czy też jakiś problem z apką ?

Dodam tylko że jakieś trzy lata temu w nieautoryzowanym serwisie BMW przy przeglądzie wgrano mi nowsze oprogramowanie ostatnio dostępne do tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A masz skrzynie automatyczną? EGS to moduł od automatu, jak go ne masz to moduł dię nie połączy z apką. To samo dotyczy MASK2. Jak masz taki moduł to łączy się. MASK2 to moduł od radia. Wpisz w google to dowiesz się jakiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pewien problem w aplikacji z czytaniem błędów z EGS i MASK. W niektórych autach działa a w innych już nie. Mam zaplanowaną poprawkę.Na razie ignorujcie te błędy. Generalnie jeśli nie pojawia się kod błędu to znaczy że problem jest z aplikacją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nowe funkcje:

- Benzyna N43 Czytanie błędów i live data

 

Dla silnika N43 wybieramy protokół DCan. Na razie jest tylko kilka parametrów live data, z czasem dodam kolejne. Piszcie co byście chcieli mieć dla tego silnika.

Koniecznie wypalanie NOx-a oraz korekcje wtrysków

Czy do tego silnika trzeba pełną wersję czy może być Lite?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nowe funkcje:

- Benzyna N43 Czytanie błędów i live data

 

Dla silnika N43 wybieramy protokół DCan. Na razie jest tylko kilka parametrów live data, z czasem dodam kolejne. Piszcie co byście chcieli mieć dla tego silnika.

Koniecznie wypalanie NOx-a oraz korekcje wtrysków

Czy do tego silnika trzeba pełną wersję czy może być Lite?

 

Popieram Stan zapchania noxa i status regeneracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Telefon musi obsługiwać OTG. Najłatwiej sprawdzić to podłączając pendriva przez przejsciowke do telefonu. Jak widzi na nim dane to twój telefon ma OTG. Wszystkie nowe raczej to mają. Samsung S5 już miał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja 2.12 z obsługą silnika N43 jest już publicznie dostępna (obydwie Lite i Expert).

Dodałem korekcje wtrysków i kilka kolejnych parametrów live data.

W dalszej kolejności będę robił oczywiście regenerację NOxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.