Skocz do zawartości

Koła na zimę


cher

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 422
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,


Do sprzedania kompletne koła zimowe 18” 662M czarny mat do G30, przebieg Ok 400-500km.

Nowki. Kupione 3 -4 tygodnie temu.

Wystawiam fakturę.

Są za małe do auta do mojej 5.

Cena 6900 brutto ! Do niewielkiej negacjacji.

Warszawa

509464593


https://www.bmw-shop.pl/kola-zimowe-bmw-18-662m.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

posiadam g30 540ix 2018 rok

na tabliczce mam napisane opony 245/35/r20 przód i 275/30/ r20 tył i nic innego

Chce założyć 18 na zimę

Pytanie mogę czy nie

jeśli tak to jakie ?

 

https://www.oponeo.pl/wybierz-opony/s=1/zimowe/t=1/osobowe/r=1/245-45-r18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam NOWE NIE UZYWANE w folii koła 19 cali do g30 g31 ..za 2 tyg odbieram m550 kupilem na zimę bbs ccr diamond cut 19 cali z homologacja bmw i opony pirelli sottozero 3 czujniki cisnienia bmw..komplet kosztowal 15700 faktura..leża w salonie bo zdecydowalem ze kupie inne po zobaczeniu koloru auta na zywo ..alvit grau.oddam za 12500 komplet lub felgi za 5500 kosztowaly 8700..opony przod 245 tyl 275 kontakt 604145852
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Panowie mam pytanie pierwsze na tym forum chociaz śledzę je uważnie bo na serwisach to można co najwyżej zostawić pieniądze. I wlasnie jestem na kupnie zimowek do mojej G31. Wedlug Vin w serwisie powiedzieli mi ze musze jeździć wylacznie na ogumieniu mieszanym zima/lato 275x35x19 tyl 245x40x19 przód. Podobno w G30 mozna jezdzic i na mieszanym i jednolitym a w G31 nie. Jaki jest powód? W serwisie mowili o montażu haka, obciążeniu, innej wadze i rozlozeniu masy itp. Prosze pomóżcie bo od wczoraj siedze w oponach bo wracam do kraju i wybieram sie w góry i mialem już nagrane koła ale sewis i sklep z oryginalnym czesciami mowi to samo. Nawet 19 M performance 784 maja 2 oznaczenia na tyl i przód ze wzgledu na G31.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie pierwsze na tym forum chociaz śledzę je uważnie bo na serwisach to można co najwyżej zostawić pieniądze. I wlasnie jestem na kupnie zimowek do mojej G31. Wedlug Vin w serwisie powiedzieli mi ze musze jeździć wylacznie na ogumieniu mieszanym zima/lato 275x35x19 tyl 245x40x19 przód. Podobno w G30 mozna jezdzic i na mieszanym i jednolitym a w G31 nie. Jaki jest powód? W serwisie mowili o montażu haka, obciążeniu, innej wadze i rozlozeniu masy itp. Prosze pomóżcie bo od wczoraj siedze w oponach bo wracam do kraju i wybieram sie w góry i mialem już nagrane koła ale sewis i sklep z oryginalnym czesciami mowi to samo. Nawet 19 M performance 784 maja 2 oznaczenia na tyl i przód ze wzgledu na G31.

W konfiguratorze na stronie BMW koła 664M zimowe mają też jednakową szerokość do G31 (jeden z wariantów).

I tak przy tym rozmiarze będziesz skazany na raczej słabe opony zimowe Pirelli.

A na lato masz mieszane? i na te same felgi chcesz równe zimówki założyć?

Przy kołach letnich ten sam model występuje już tylko w konfiguracji mieszanej, zaiste ciekawe........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie pierwsze na tym forum chociaz śledzę je uważnie bo na serwisach to można co najwyżej zostawić pieniądze. I wlasnie jestem na kupnie zimowek do mojej G31. Wedlug Vin w serwisie powiedzieli mi ze musze jeździć wylacznie na ogumieniu mieszanym zima/lato 275x35x19 tyl 245x40x19 przód. Podobno w G30 mozna jezdzic i na mieszanym i jednolitym a w G31 nie. Jaki jest powód? W serwisie mowili o montażu haka, obciążeniu, innej wadze i rozlozeniu masy itp. Prosze pomóżcie bo od wczoraj siedze w oponach bo wracam do kraju i wybieram sie w góry i mialem już nagrane koła ale sewis i sklep z oryginalnym czesciami mowi to samo. Nawet 19 M performance 784 maja 2 oznaczenia na tyl i przód ze wzgledu na G31.

 

Ja w G31 mam jednolite na zimę z tym, że są to 18'' z m pack i z tego co pamiętam to przy 19'' nie było chyba możliwości jednolitych tylko mieszane, więc jeśli masz auto na gwarancji to lepiej sprawdź to dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w domu ale z tego co pamietam komputer daje mi opcje jednolitego ogumienia i mieszanego na 19. Ale oni tzn serwis i sklep twierdza ze g31 tylko mieszane zima/lato i vin to potwierdza. Ja chetnie bym kupil 18 tki ale w tej sytuacji (auto na gwarancji) wolę zostać na tym co mam czyli mieszane 19. Najbardziej obawiam sie ze to może rzutować na xdrive albo niepewne zachowanie na drodze a tego bym nie chcial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyjechałem autem z salonu na tych zimówkach,też mam Xdrive i hak ,ale może w twoim aucie jest inaczej skoro serwis tak twierdzi.Żeby nie było problemów z Xdrive w przypadku ogumienia mieszanego to musisz kupić opony z homologacją BMW tzn z gwiazdką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Skoro komputer (czyli fabryka) pokazuje możliwość jednolitych to dla mnie to byłoby wyznacznikiem, a nie mędrki z aso.

W moim G32 w kompie na zimę mogę wybrać tylko wąski tył. Na bmwstore na zimę także tylko 4 równe.

Kolega w G31 530xd na zimę ma 4 równe 18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie wlasnie zamowilem na Oponeo 5300pln. Nie usmiecha mi sie to bo mialem nagrane juz całe kola18x4 i 19x4 a tu taki Zong. Nie moge sprawdzic na kompie bo nie ma mnie jeszcze w domu, utknalem w Madrycie a w sobote jade w gory. Gdzie moge bez zadnych watpliwisci dowiedziec sie jak to wyglada na 100%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie,


Nie mogę znaleźć nigdzie odpowiedzi - czy jak przy nowych kołach zimowych R18/245 sklonuje ID czujników z kół R20 mieszanych 245 i 275 to czy komputer mi nie zgłupieje? Na tym samy ID czujnika na lato będę miał inne wymiary koła (średnica i szerokość) niż na kołach zimowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Skoro komputer (czyli fabryka) pokazuje możliwość jednolitych to dla mnie to byłoby wyznacznikiem, a nie mędrki z aso.

W moim G32 w kompie na zimę mogę wybrać tylko wąski tył. Na bmwstore na zimę także tylko 4 równe.

Kolega w G31 530xd na zimę ma 4 równe 18.

 


Zdaniem dilera, u którego będę zamawiał auto, do G32 dopuszczalne są równej szerokości opony w rozmiarze 18" i 19"; a co ciekawe na 20" dopuszczone są mieszane (245/275)...

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Mam obecnie dylemat z kołami na zimę

Auta wyprodukowane, jeszcze nieodebrane 540d xdrive na 20" kółkach.

Szukałem opon zimowych na 20" ale to ciężki temat żeby ten sam model był zimowy na przód i tył 245/275. Zakładał ktoś zimowe opony na 20"?

Rozważam jeszcze zakup 19" kompletnych zimowych kół w salonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie dylemat z kołami na zimę

Auta wyprodukowane, jeszcze nieodebrane 540d xdrive na 20" kółkach.

Szukałem opon zimowych na 20" ale to ciężki temat żeby ten sam model był zimowy na przód i tył 245/275. Zakładał ktoś zimowe opony na 20"?

Rozważam jeszcze zakup 19" kompletnych zimowych kół w salonie

 

Jestem w tej samej sytuacji.. 540ix odbieram na 20" na początku stycznia.

Diler twierdzi, że jak kupie 20" opony bez gwiazdki to w przypadku awarii napędu, zostanę bez gwarancji..

Najlepszym rozwiązaniem jest chyba mieszany zestaw 19" od BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem jest chyba mieszany zestaw 19" od BMW.

Wybierając na zimę mieszane 19" ograniczasz wybór opon (homologowanych) jedynie do Pirelli.

Mam taki konfig i nie jestem zadowolony.

Nie wiem jak u innych, ale u mnie auto na tym zestawie jest silnie podsterowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.