Skocz do zawartości

Zakup X1 F48 - konfiguracje, ceny, podpowiedzi.


Vaas

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy
Wiele razy broniłem bmw nawet jak wypuścili auta fwd. Ale zmiana pakietów serwisowych cholernie mnie wkurzyła - nie ma już żadnych złudzeń TYLKO KSIĘGOWOŚĆ ma coś do powiedzenia w tej firmie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 351
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W każdym razie, Panowie, jak chcecie w swoich nowych nabytkach mieć przedłużoną gwarancję - to na jej wykupienie macie czas tylko do 31.12.2016, niezależnie od tego co Wam sprzedawca powiedział przy zakupie (po burzy jaką wywołała ta decyzja - prawdopodobnie deadline zostanie przedłużony do 31.03.2017).

 

Coś bliżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przedłużoną gwarancję będzie można wykupić tylko w momencie konfigurowania nowego auta, jako wybrana opcja "wyposażenia".

Nie będzie możliwości aby ją przedłużyć później, tak jak na obecnych zasadach - niestety dotyczy to także już kupionych aut, również tych, które są jeszcze na dwuletniej fabrycznej gwarancji.

Obecne zasady obowiązują do 31.12.2016 (podobno deadline przedłużono do 31.03.2017).

Czyli jeśli ktoś chciałby przedłużyć gwarancję, to ma czas tylko do tej daty... Potem nie będzie już takiej możliwości.

 

@Randall,

to dokładnie jak ja.

Dwie strony wstecz pisałem o planach zmiany F20 mojej żony na F48 za ok. pół roku. Nie brałem pod uwagę nawet innej opcji.

Teraz chyba pooglądam ofertę konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka ludziska,

 

Pytanie troche z innej beczki :) Czy warto profilaktycznie brać się za jakieś zabezpieczenie auta po odbiorze? Chodzi mi o usługi detailingowe - jakieś zabezpieczenie kwarcowe/ceramiczne? Jak wygląda trwałość lakierów w BMW. Trochę mi nie na rękę oddawać nowe autko na kilka dni do detailera.

 

Jak wygląda wasze doświadczenie? Zabezpieczaliście autka czy to zbędne?

 

Vaas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Zabezpieczyć zawsze warto ale nie miałbym ciśnienia żeby zrobić to odrazu przed odbiorem. Tak czy owak każdy detailer będzie musiał przygotować powłokę przed nakładaniem powłoki, obojętne czy auto trafi do niego prosto z salonu na lawecie czy po paru dniach jazdy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabezpieczyć zawsze warto ale nie miałbym ciśnienia żeby zrobić to odrazu przed odbiorem. Tak czy owak każdy detailer będzie musiał przygotować powłokę przed nakładaniem powłoki, obojętne czy auto trafi do niego prosto z salonu na lawecie czy po paru dniach jazdy :)

 

Dzięki za odp! Chodzi mi o to czy jest sens panikować robić to od razu. Chyba kilka dni/tygodni jazdy bez tych zabezpieczeń nic się z samochodem raczej nie stanie co? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedłużoną gwarancję będzie można wykupić tylko w momencie konfigurowania nowego auta, jako wybrana opcja "wyposażenia".

Nie będzie możliwości aby ją przedłużyć później, tak jak na obecnych zasadach - niestety dotyczy to także już kupionych aut, również tych, które są jeszcze na dwuletniej fabrycznej gwarancji.

Obecne zasady obowiązują do 31.12.2016 (podobno deadline przedłużono do 31.03.2017).

Czyli jeśli ktoś chciałby przedłużyć gwarancję, to ma czas tylko do tej daty... Potem nie będzie już takiej możliwości.

 

OK, mój kontakt w BMW też zaskoczony. Na razie nic nie wie o przedłużeniu do marca 2017, więc wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na przymusowy prezent gwiazdkowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Gorzej, że przy okazji podnieśli ceny pakietów.

W moim wypadku o "jedyne" 140%...

 

Pakiet, który chciałem kupić - miesiąc temu kosztował 4.287 brutto, a dzisiaj jego cena wynosi już 10.311 brutto :shock:

Co i tak jest ceną "promocyjną", bo mam już wykupiony jeden pakiet przedłużający gwarancję.

Gdyby nie to i startowałbym od 2-letniej gwarancji fabrycznej, to cena wynosiłaby "jedyne" 13.748 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Przed chwilą rozmawiałem, dostałem cennik i informację że trzeba ogarnąć przedłużenie do końca roku. Chyba że mój dealer nie dostał info o przedłużeniu deadline.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet, który chciałem kupić - miesiąc temu kosztował 4.287 brutto, a dzisiaj jego cena wynosi już 10.311 brutto :shock:

Co i tak jest ceną "promocyjną", bo mam już wykupiony jeden pakiet przedłużający gwarancję.

Gdyby nie to i startowałbym od 2-letniej gwarancji fabrycznej, to cena wynosiłaby "jedyne" 13.748 zł...

 

To już jest chyba lekki bandytyzm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To mało powiedziane.

Bo już abstrahując od cen - czy tak powinna zachowywać się marka premium?

Czy tak powinna zachowywać się JAKAKOLWIEK marka?

 

Dlatego moje stwierdzenie, raptem parę stron wstecz w tym wątku, o planowanej wymianie F20 na F48 za pół roku chyba jest już nieaktualne.

Owszem, w takiej sytuacji będzie swap, ale prawdopodobnie z BMW na inną markę. Straciłem chyba całkiem zaufanie do tej firmy... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że w prezencie gwiazdkowym będzie pakiet Repair Inclusive na 5 lat/200 tysięcy km w cenie 5k PLN brutto.

Potwierdzone, że termin na decyzję wydłużono do końca marca 2017, co ciekawe – usłyszałem, że Service Inclusive będzie można przedłużyć po staremu, ale już nie Service Inclusive Plus...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Potwierdzone, że termin na decyzję wydłużono do końca marca 2017

Przy czym mój doradca twierdzi, że jeśli kupić pakiet - to w grudniu.

Bo według nieoficjalnych informacji po 31.12.2016 ceny mogą wzrosnąć z uwagi na przeliczenie po nowym kursie Euro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka!

 

Dzięki za wszystkie porady! Naprowadziliście mnie z kilkoma rzeczami :). Jako, że odbiór planowany na koniec marca został "przesunięty" na przyszly tydzien (jaki pech :twisted:) przyspieszyłem z przygotowaniami. Prawdopodobnie wrzuce jakieś fotki - no chyba, że już się wam f48 opatrzyły :)

 

Pozdro!

Vaas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już oficjalny komunikat na stronie jednego z krakowskich dealerów

 

Tylko do końca marca 2017 roku możliwy jest zakup lub przedłużenie pakietów BMW Repair Inclusive (BRI) oraz BMW Service Inclusive Plus (BSI Plus) na dotychczasowych zasadach.

 

Od dnia 01.04.2017 zakup Pakietów Naprawczych BRI i BSI Plus będzie możliwy tylko dla nowych samochodów i nie będzie możliwości ich rozszerzenia.

 

Wszystkie wcześniej zakupione pakiety BRI oraz BSI Plus pozostają ważne, a także mogą być przedłużone zgodnie z aktualnymi warunkami maksymalnie do dnia 31.03.2017 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak,

info pojawiło się również na oficjalnej stronie BMW (przez jakiś czas było tam już wcześniej, ale później zostało usunięte):

http://www.bmw.pl/pl/topics/offers-and-services/personal-services/service-inclusive.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Sprawa jest dość trudna. Zakupiliśmy nowe x1 f48 z fotelami standardowymi( nikomu nie polecam tych foteli). Autem miała jezdzić żona ale wszedł w moje rece na rok moze dłużej... I teraz jest pytanie jak wymieć te fotele na sportowe najlepiej z alkantary? Pytałem w aso - koszt 10 tyś z jeden. Odradzam kupno x1 f48 z fotelami standardowymi to jest jakaś porażka. Na dodatek nie posiadam elektryki w tych co teraz, ciekawe jak kupie sportowy komplet gdzieś na aukacjach( wogole ciezko coś znalezc) czy da się podłaczyć?? Ogolnie auto fajne, 18d xdrive daje rade ale te fotele masakra. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.