Skocz do zawartości

Zakup X1 F48 - konfiguracje, ceny, podpowiedzi.


Vaas

Rekomendowane odpowiedzi

Twierdzenie ja mam napęd na 4 koła i tylko ja mam radość z jazdy a Ty nie będziesz miał bo kupiłeś model z napędem tylko na przednią oś jest po prostu dziecinne.

A ktoś tak powiedział?

W powyższym odniosłem się li tylko do kwestii technicznej napędu xDrive, więc chyba trochę rozpędzasz się z interpretacją...

 

Odnosze sie do wpisu:

 

"Nie chcę nikomu psuć radości z nowego auta, ale X1 bez napędu xDrive nie ma sensu."

 

W kazdym razie skonczmy temat bo niczego nie wnosi do watku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 351
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

@Wojtekf - W spotify premium muszę w takim razie zainwestować :) - opcja streamingu przez BT mam nadzieję dostępna w F48? :)

 

Tak, streaming przez BT mam, ale mam wrażenie, że to jest kwestia konfiguracji i istnieje szansa, że można skonfigurować tak, że nie będzie (już miałem takie BMW i Mini z wypożyczalni, gdzie przez BT działał tylko zestaw głośnomówiący).

Niestety, integracja ze Spotify przez BT (przy urządzeniu z Androidem) jest cieniutka, nie wiem na ile to się poprawia po podłączeniu kablem – ja generalnie i tak bazuję na długich playlistach, więc nie przeszkadza mi uruchomienie takiej playlisty z poziomu telefonu i ewentualnie przerzucanie potem na następny utwór. Jak to działa z Apple, to nie wiem, ale na pewno będę testował, iPhone u mnie robi za telefon do wtykania kart innych operatorów jak jestem za granicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wojtekf - W spotify premium muszę w takim razie zainwestować :) - opcja streamingu przez BT mam nadzieję dostępna w F48? :)

Nie wiem czy @Wojtekf korzysta ze Spotify :wink: ale mogę powiedzieć, że przez BT funkcjonalność Spotify jest mocno okrojona.

Pełną funkcjonalność można uzyskać przez Snap-In albo przez kabelek.

Tu napisałem trochę więcej na ten temat:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=103&t=269673&p=2131699p2131699

 

Telefon z Androidem? Masz jakąś aplikację BMW zainstalowaną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za gratulacje - sam sobie też gratuluje wyboru BMW :twisted:

 

Rozgryzanie wszystkich opcji w nowym aucie zajmie mi pewnie trochę czasu :) Z poziomu iDrive zależy mi głównie na muzyce, ale widzę, że na to jest mnóstwo sposobów (spotify, Apple Music, Pendrive). Z map zewnętrznych pewnie nie będę korzystał - jest navi od BMW, mam nadzieję, że sprawdza się całkiem dobrze :cool2:

Teraz jak zabić czas oczekiwania na odbiór :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z map zewnętrznych pewnie nie będę korzystał - jest navi od BMW, mam nadzieję, że sprawdza się całkiem dobrze :cool2:

 

Też mam taki plan, TomTom zostanie tylko awaryjnie do aut z wypożyczalni. Dlatego jak tylko mogłem auto podpiąć do ConnectedDrive, to zrobiłem aktualizację map i uruchomiłem usługę RTTI...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Telefon z Androidem? Masz jakąś aplikację BMW zainstalowaną?

Nie, ja akurat używam iPhone. Ale kolegom z forum, używających Androida, też chyba sie w końcu udało...

W kazdym razie aby uzyskać pełna funkcjonalność, jak w linku powyżej, w smartfonie musi byc zainstalowana aplikacja BMW Connected.

Po uruchomieniu aplikacji na smartfonie i podłączeniu go przez kabel lub SnapIn w menu iDrive pojawiają sie dodatkowe aplikacje, supportowanie przez BMW Connected - m.in. właśnie Spotify.

Jeśli natomiast nie podepnie się kabla, to streamowanie muzyki odbywa sie przez BT, ale nie uruchomi sie oprogramowanie w iDrive.

 

Zreszta, powyższe nie dotyczy tylko Spotify i odsłuchu muzyki jaki takiej.

Podłączenie przez kabel/SnapIn daje dostęp poprez iDrive do wszystkich pozostałych aplikacji ConnectedDrive, do których w większości nie ma dostępu przez BT...

 

@Vaas, tak jeszcze a'propos muzyki.

Jeśli masz w swojej navi HDD, to mozesz zrzucić sobie nań cała kolekcje płyt CD.

BMW wspiera bazę Gracenote, wiec pózniej w trakcie odtwarzania takiej CD na ekranie pokazuje okładkę oraz listę wszystkich zawartych na niej tytułów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz w swojej navi HDD, to mozesz zrzucić sobie nań cała kolekcje płyt CD.

BMW wspiera bazę Gracenote, wiec pózniej w trakcie odtwarzania takiej CD na ekranie pokazuje okładkę oraz listę wszystkich zawartych na niej tytułów.

 

Obawiam się, że w Navi Plus nie ma dysku. Sprawdzałem to ze sprzedawcą i niestety informacja była taka, że w X1 w Navi Plus brak HDD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kazdym razie aby uzyskać pełna funkcjonalność, jak w linku powyżej, w smartfonie musi byc zainstalowana aplikacja BMW Connected.

Po uruchomieniu aplikacji na smartfonie i podłączeniu go przez kabel lub SnapIn w menu iDrive pojawiają sie dodatkowe aplikacje, supportowanie przez BMW Connected - m.in. właśnie Spotify.

 

Zwykły kabel USB czy konieczny jest jakiś patent od BMW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz w swojej navi HDD, to mozesz zrzucić sobie nań cała kolekcje płyt CD.

BMW wspiera bazę Gracenote, wiec pózniej w trakcie odtwarzania takiej CD na ekranie pokazuje okładkę oraz listę wszystkich zawartych na niej tytułów.

 

Obawiam się, że w Navi Plus nie ma dysku. Sprawdzałem to ze sprzedawcą i niestety informacja była taka, że w X1 w Navi Plus brak HDD.

 

@Pe.te - tu niestety problem z samym hdd samochodu - mianowicie brak. No ale żyjemy w czasach gdzie 128gb pendrive jest mniejszy od zapalniczki :)

Czy do korzystania ze Spotify przy użyciu BMW Connected muszę mieć wykupioną tę usługę? W specyfikacji mam "Rezygnacja z pakietu ConnectedDrive Advanced". To właśnie o to chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A masz wykupione np. 6AK, albo jakąś inną opcję z kategorii ConnectedDrive...?

Bo wydaje mi się, że auto chyba musi być wyposażone w minimalną choćby konfigurację ConnectedDrive, żeby aplikacja BMW ConnectedDrive na smartfonie była w stanie połączyć się z systemem auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz wykupione np. 6AK, albo jakąś inną opcję z kategorii ConnectedDrive...?

Bo wydaje mi się, że auto chyba musi być wyposażone w minimalną choćby konfigurację ConnectedDrive, żeby aplikacja BMW ConnectedDrive na smartfonie była w stanie połączyć się z systemem auta...

 

Z tego co patrze po konfigu to nic nie widzę oprócz rezygnacji Advance.. to w razie czego można dokupić?

 

EDIT: znalazłem taki artykuł http://www.bmw.com/com/en/owners/connected_drive_services/services/information.html

Podstawowy pakiet/usługi ConnectedDrive to 6AC i 6AE (IEC oraz Teleservices). Te akurat mam, może to wystarczy?

Edytowane przez Vaas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Hmm...

Bez Connected Drive nie będziesz miał także RTTI.

A bez RTTI nawigacja mocno zubożona (chodzi o omijanie korków i dynamiczne prowadzenie do celu na podstawie danych otrzymywanych z RTTI).

 

Masz szansę jeszcze na zmianę konfiguracji?

Pytam, bo później ciężko chyba będzie to dołożyć (gdyż w ramach ConnectedDrive auto jest m.in wyposażane w modem z kartą SIM)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz u dealera, wydaje mi sie, ze potrzebujesz pakiet zeby to dzialalo. Wedlug mnie konfiguracje mozesz jeszcze zmienic i co wazne, prawdopodobnie zmiany konfiguracji teraz beda ze znizka % ktora dostales przy zakupie samochodu)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tłumaczyli tak, że wszystkie auta które mają kartę sim (usługe Teleservice) mogą być później doposażone w ConnectedDrive.

 

Po zalogowaniu się na portalu mogę sobie też sam tę usługę dokupić bez ingerencji dealera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły kabel USB.

 

Zenfone 2 Laser okazał się niekompatybilny. Owszem, uruchamia się appka BMW Connected, ale Spotify się nie pojawia, a przy diagnostyce nie mam testowego dźwięku...

Zenfone za jakiś czas idzie do kosza, więc zobaczymy jak ZTE się sprawdzi (i zawsze zostaje iPhone).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A w menu wyboru źródeł dźwięku, oprócz radia AM/FM, odtwarzacza CD/DVD, ..., nie pojawia Ci się dodatkowo ikona Spotify po podłączeniu kabelka?

Mniej więcej coś takiego:

http://i.imgur.com/2T93mqw.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Spróbuj może jeszcze wrzucić najnowszą wersję software do auta.

Czasem pomaga to na problemy z komunikacją ze smartfonami...

 

http://www.bmw.com/com/en/owners/connected_drive_services/mobile_devices/bluetooth_software_update.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może jeszcze wrzucić najnowszą wersję software do auta.

Czasem pomaga to na problemy z komunikacją ze smartfonami...

 

http://www.bmw.com/com/en/owners/connected_drive_services/mobile_devices/bluetooth_software_update.html

 

Sprawdzałem, mam nowszy niż oferowany update (MV-130.006.007, TV-130.006.007). Nic, wezmę dzisiaj iPhone'a (robi za urządzenie testowe) i zobaczymy, czy zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Cóż, niestety obecne marki premium to już nie to, co jeszcze raptem 10 lat temu...

Teraz większość wyposażenia można mieć nawet w budżetowych markach. Na przykład adaptacyjne światła LED, dostępne nawet w Astrze... A w ponad 2x droższym BMW X1 nie... :twisted:

 

Sorki, ale trochę mnie frustracja ogarnęła.

To po tym, jak kilka dni temu okazało się, że BMW wycofuje się z pakietów BRI w obecnej postaci.

Moim zdaniem to strzał w stopę, bo - abstrahując od powyższego - oferta serwisowa BMW była naprawdę bardzo dobra. A teraz nawet w tym zakresie BMW równa w dół.

 

W każdym razie, Panowie, jak chcecie w swoich nowych nabytkach mieć przedłużoną gwarancję - to na jej wykupienie macie czas tylko do 31.12.2016, niezależnie od tego co Wam sprzedawca powiedział przy zakupie (po burzy jaką wywołała ta decyzja - prawdopodobnie deadline zostanie przedłużony do 31.03.2017).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.