Skocz do zawartości

Zakup X1 F48 - konfiguracje, ceny, podpowiedzi.


Vaas

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Ten problem dotyczy wszystkich marek.

A tak naprawdę - przynajmniej jeśli chodzi o BMW - i tak w każdym modelu jest bezkluczykowe uruchomienie silnika (działające na tej samej zasadzie co CA), więc tak naprawdę to czy auto ma dodatkowo ComforAccess czy nie - nie ma aż tak olbrzymiego znaczenia (akurat samo otwarcie drzwi jest dla złodzieja najprostsze)...

 

Jak wspomniał @Vaas - najlepszym zabezpieczeniem jest dobre AC (dobre oznacza nie najtańsze, tylko takie które ma dobre OWU).

 

 

P.S.

@Vaas - wyposażenie fajne.

Kiedyś konfigurując auto żony też zastanawialiśmy się nad Sensatec'em, ale ostatecznie stanęło na skórze.

Ciekaw jestem jak się będzie Sensatec sprawował u Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 351
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dokładnie - OWU trzeba dobrze przestudiować :)

 

@Pe.te - myślę, że Sensatec da radę. Test dotykowy + jazdy przeszedł znakomicie. Mam nadzieję, że przy odpowiednim dbaniu posłuży kilka lat!

Może Ty wiesz coś o podświetlonych klamkach? W konfiguratorze po wyborze Pakietu Convienience/Dostępu komfortowego - podgląd w trybie nocnym ewidentnie pokazuje podświetlenie. Dealer nie potrafił jednoznacznie odpowiedzieć.

 

Vaas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Szczegółowej wiedzy w tym zakresie nie mam, bo migracja z F20 na F48 przewidziana jest dopiero za ok. pół roku :mrgreen:

Ale we wszystkich autach, które do tej pory użytkowałem, CA zawsze był w parze z podświetleniem klamek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczegółowej wiedzy w tym zakresie nie mam, bo migracja z F20 na F48 przewidziana jest dopiero za ok. pół roku :mrgreen:

Ale we wszystkich autach, które do tej pory użytkowałem, CA zawsze był w parze z podświetleniem klamek.

 

Mam nadzieję, że w tym przypadku będzie tak samo! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcowo odpuściłem sobie dodatkowe nagłośnienie i fotele sportowe. Mam tylko nadzieję, że przy pakiecie convenience rzeczywiście będą podświetlone klamki :D

 

U mnie są podświetlone. Z fotelami sportowymi pewnie będziesz sobie pluł jeszcze w brodę ;) U mnie to akurat był „must have”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz podświetlenie przy convenience ale bez pakietu dodatkowego oświetlenia? To już mi ulżyło :) A co do foteli - możliwe, że będę żałować. Przesiadam się do X1 z dosyć wysłużonego auta z 2005 roku - i tak poczuję różnicę na plus! Wojtekf, a jakie masz nagłośnienie? Standard czy ulepszałeś coś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zlozyles zamowienie dopiero teraz to mozesz jej zmieniac jeszcze przez minimum kilka tygodni; ja ostatnie zmiany wprowadzalem 2 miesiace po zamowieniu :)

 

Mozesz zastanowic sie jeszcze nad Sensatec; opinie w sieci sa zle szczegolnie jesli chodzi o trwalosc (ale ile w tym prawdy nie wiem)

 

Co do naglosnienia to ja zostalem przy standardowym (ale tez zastanawialem sie nad czyms lepszym). Ostatecznie jednak znajomy mnie przekonal, ze tak dlugo jak slucham muzyki z radia internetowego / mp3 to nie warto inwestowac w lepsze audio. To fabryczne gra w moim odczuciu dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ostatecznie jednak znajomy mnie przekonal, ze tak dlugo jak slucham muzyki z radia internetowego / mp3 to nie warto inwestowac w lepsze audio. To fabryczne gra w moim odczuciu dobrze.

Hmm... Dla mnie najlepszą opcją słuchania muzyki w samochodzie jest Spotify, zwłaszcza że BMW ma system audio profilowany pod ten serwis.

W wersji premium serwisu Spotify jakość streamingu porównywalna jest do CD - tu już różnicę lepszego audio słychać mocno.

Inna sprawa, że sens inwestycji w wyższy pakiet audio zależy do tego ile czasu spędzamy w samochodzie, gdzie jeździmy, czy wolimy słuchać radia typu TokFM czy muzyki, etc., etc. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz podświetlenie przy convenience ale bez pakietu dodatkowego oświetlenia? To już mi ulżyło :) A co do foteli - możliwe, że będę żałować. Przesiadam się do X1 z dosyć wysłużonego auta z 2005 roku - i tak poczuję różnicę na plus! Wojtekf, a jakie masz nagłośnienie? Standard czy ulepszałeś coś?

 

Mam pakiet dodatkowego oświetlenia (563) i podświetlenie klamek jest w tym właśnie pakiecie. Konfigurator pokazuje 0 PLN przy nim, zrezygnowałeś z niego?

 

Nagłośnienie mam standard, bo już nie chciałem kombinować – moja konfiguracja to demo dealera, teoretycznie by się coś dało jeszcze z audio zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to gorzej z tym dodatkowym oświetleniem - ja w końcu zrezygnowałem, ale przy wybraniu samego pakietu Convenience w konfiguratorze klamki podświetlone :/. Mam nadzieję, że będą. A jak sprawuje się audio standardowe? Daje rade? :)

 

Vaas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nikomu psuć radości z nowego auta, ale X1 bez napędu xDrive nie ma sensu.

 

Też tak myślałem - ale auto będzie głównie toczydłem do pracy/z powrotem. Zależało mi na umileniu drogi w korkach maksymalną dawką bajerów.

A za 2-3 lata nie wykluczam nowej piątki, wówczas X1 przejdzie w ręce narzeczonej :)

 

@Wojtekf - W spotify premium muszę w takim razie zainwestować :) - opcja streamingu przez BT mam nadzieję dostępna w F48? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nikomu psuć radości z nowego auta, ale X1 bez napędu xDrive nie ma sensu.

 

Przepraszam ale uważam że to bzdura.

Nie widze żadnej korelacji pomiędzy akurat x1 a napędem na 4 koła.

Oczywiście dobrze mieć ale nie jest to mus i brak nie będzie wpływał na "radość" z jazdy (przynajmniej w moim przypadku) - 99% czasu i tak jeździ się z napędem na jedną oś - chyba że dla kogoś radość z jazdy to fakt że ma się znaczek z xDrive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są gusta i guściki co nie? :D Ja dopiero zaczynam przygodę z BMW więc i na xDrive przy większym "X" na pewno przyjdzie pora! Jakbym kupił sobie max wypas na początku to byłaby mniejsza radość przy przesiadce na nowy/inny model :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym akurat w X1 nie jest to klasyczny napęd xDrive z BMW ale dopędzana Haldexem tylna oś - dla mnie różnica od momentu jak przed paroma laty moja żona została w głębszej kałuży (Volvo z tą "dopędzaną osią) !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Oczywiście dobrze mieć ale nie jest to mus i brak nie będzie wpływał na "radość" z jazdy (przynajmniej w moim przypadku) - 99% czasu i tak jeździ się z napędem na jedną oś - chyba że dla kogoś radość z jazdy to fakt że ma się znaczek z xDrive.

Powinieneś dodać, że piszesz o X1 (a konkretnie o F48, bo E84 to nie dotyczy) albo o F45.

Czyli o autach BMW z silnikiem umieszczonym poprzecznie - bo w tych modelach xDrive faktycznie przez 99% czasu napędza przednią oś (jak wspomniał kolega @aropi).

 

Natomiast we wszystkich innych modelach BMW z xDrive napędzane są permanentnie obie osie, gdyż tam rozwiązanie BMW jest semi-stałym napędem (w normalnych warunkach z rozdziałem 60% na tył i 40% na przód - dzięki czemu zachowana została namiastka charakteru prowadzenia RWD).

I szczerze mówiąc - sprawuje się fenomenalnie, na mokrej drodze można trochę naginać prawa fizyki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
@Wojtekf - W spotify premium muszę w takim razie zainwestować :) - opcja streamingu przez BT mam nadzieję dostępna w F48? :)

Nie wiem czy @Wojtekf korzysta ze Spotify :wink: ale mogę powiedzieć, że przez BT funkcjonalność Spotify jest mocno okrojona.

Pełną funkcjonalność można uzyskać przez Snap-In albo przez kabelek.

Tu napisałem trochę więcej na ten temat:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=103&t=269673&p=2131699p2131699

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tylko, że w Apple Music nie ma chyba możliwości aż tak rozbudowanego sterowania aplikacją z poziomu iDrive... (chyba że ostatnio się coś zmieniło)

Samo strumieniowanie muzyki Spotify przez BT działa, mocno okrojona jest natomiast funkcjonalność wbudowana w auto - bardziej zaawansowanymi funkcjami serwisu trzeba sterować z poziomu smarfona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Gdyby jeszcze AppleMusic miało lepszą bazę muzyki :wink:

Ale dobrze, że jest alternatywa.

 

Aczkolwiek dla mnie podłączenie kabelka nie jest problemem - gdyż i tak samochód używam jako ładowarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są miniaturki, wybieranie playlist, wyszukiwanie utworów itp, nie tylko przód tył jak w spotify..

 

Dzięki! Mam jeszcze nieaktywowany okres próbny w Apple Music więc przetestuje. Właśnie zależało mi na "zewnętrznym" źródle muzyki + możliwość sterowania z poziomu iDrive. Są jeszcze jakies inne apki od Apple które w jakimś stopniu są obsługiwane przez iDrive? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście dobrze mieć ale nie jest to mus i brak nie będzie wpływał na "radość" z jazdy (przynajmniej w moim przypadku) - 99% czasu i tak jeździ się z napędem na jedną oś - chyba że dla kogoś radość z jazdy to fakt że ma się znaczek z xDrive.

Powinieneś dodać, że piszesz o X1 (a konkretnie o F48, bo E84 to nie dotyczy) albo o F45.

Czyli o autach BMW z silnikiem umieszczonym poprzecznie - bo w tych modelach xDrive faktycznie przez 99% czasu napędza przednią oś (jak wspomniał kolega @aropi).

 

Natomiast we wszystkich innych modelach BMW z xDrive napędzane są permanentnie obie osie, gdyż tam rozwiązanie BMW jest semi-stałym napędem (w normalnych warunkach z rozdziałem 60% na tył i 40% na przód - dzięki czemu zachowana została namiastka charakteru prowadzenia RWD).

I szczerze mówiąc - sprawuje się fenomenalnie, na mokrej drodze można trochę naginać prawa fizyki :wink:

 

Wynikało to z komentarza który kwestionował radość z jazdy w przypadku kupna nowej BMW więc logika podpowiada, że dotyczyło X1 F48 ; )

 

Oczywiście stały napęd to fajna sprawa ale nie generalizujmy, że radość z jazdy = stały napęd na 4 koła. Jedni mają radość z jazdy samochodem typu hot hatch, inni cabrio, a inni z BMW z napędem na przednią oś. Twierdzenie ja mam napęd na 4 koła i tylko ja mam radość z jazdy a Ty nie będziesz miał bo kupiłeś model z napędem tylko na przednią oś jest po prostu dziecinne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynikało to z komentarza który kwestionował radość z samochodu w przypadku kupna nowej BMW więc logika podpowiada, że dotyczyło X1 F48 ; )

 

Oczywiście stały napęd to fajna sprawa ale nie generalizujmy, że radość z samochodu / jazdy = stały napęd na 4 koła. Jedni mają radość z jazdy samochodem typu hot hatch, inni cabrio, a inni z BMW z napędem na przednią oś. Twierdzenie ja mam napęd na 4 koła i tylko ja mam radość z samochodu a Ty nie będziesz miał bo kupiłeś model z napędem tylko na przednią oś jest po prostu dziecinne.

 

@ Vaas - fajna konfiguracja. Gratuluje zakupu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Twierdzenie ja mam napęd na 4 koła i tylko ja mam radość z jazdy a Ty nie będziesz miał bo kupiłeś model z napędem tylko na przednią oś jest po prostu dziecinne.

A ktoś tak powiedział?

W powyższym odniosłem się li tylko do kwestii technicznej napędu xDrive, więc chyba trochę rozpędzasz się z interpretacją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.