Skocz do zawartości

e46 coupe zestaw hamulcow


sony1540

Rekomendowane odpowiedzi

www.czescidodmw.pl

Pogadaj z Maćkiem. Dowiesz się co wraca do reklamacji a co nie :)

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam :) odświeżę temat.

Muszę wymienić tarcze+klocki przód i tył.

Do tego szczęki w bębnach.

 

Jakie zestawy polecacie?

Zastanawiam się nad tarczami Zimmermann lub Ate (obydwie gładkie, bez nawierceń i nacięć). Tylko nie wiem jakie klocki do nich dobrać.

I też nie wiem jakiej firmy szczęki.

Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja już dłuższą chwilę jeżdżę na zestawie: tarcze jurid i klocki texar z przodu, nic nie piszczy i brak bicia przy hamowaniu, więc dalej są proste :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam na przodzie tarcze i klocki brembo zrobilem blisko 40tys km na tym komplecie i ostatnio patrzylem to klocka zostalo polowe, wczesniej kupilem klocki ATE to 20tys nie wytrzymywaly.

A gdzie kupowales te klocki ATE? Moj poprzedni zestaw hamulcow to tarcze ATE Power Disc + zwykle klocki ATE przejezdzilem na tym zestawie 100tys km, klocki zmienialem raz. Fakt, jakies 25tys przejezdzilem bez naciec na tarczach, ale to i tak swietny wynik. Na koniec, pomimo ekstremalnego zuzycia, nie bily ani troche. Teraz ponownie kupilem taki sam zestaw na http://www.czescidobmw.pl Klocki TEXTAR jak najbardziej polecam, skutecznosc hamowania w moim odczyciu lepsza jak na ATE. Co do ich zuzywania i pylenia nie moge sie narazie wypowiedziec.

http://img215.imageshack.us/img215/8469/forrp.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarcze jurid i klocki texar

taki zestaw montowano fabrycznie.

 

nie wiem jak w E46, ale w mondeo tracze mikoda (nacinane, nawiercane)+ klocki bosch dają radę, choć panuje opinia że klocki boscha piszczą, tutaj akurat brak tego efektu.

 

Jeżeli chodzi o klocki to zdecydowanie nie polecam TRW strasznie twarde, po kilku hamowaniach tarcza fioletowa.

Poza textarem dobre są, zimmermany, ferodo, bosch, breck też w miarę dobre.



Potrzebujesz klucza do blokowania wału korbowego M47 / M47N... mam taki! NOWA CENA 120zł!


Amsoil AFL + Archoil AR9200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikoda tydzień pierwsze hamowanie z 220 do stu i przy tych stu Malo kierownicy nie wyrwało

Ate klocki textar 15k i zaczęło sie lekkie drżenie ale bardzo lekkie musze sie rozpędzić powyżej 220 tak do 150,180 gitara

wszystko zależy od stylu jazdy każdą tarczę można pokrzywić zahamuj 3razy pod rząd z ponad 200 do zera w taka pogodę

i kaska peknie oryginalnie są ATE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja się chyba zdecyduję na tarcze Ate + klocki Ate.

Ja mam taki zestaw u siebie aktualnie i sobie chwalę. Nic nie skrzypi, nic nie bije. Jedyne do czego można by się przyczepić, to klocki trochę pylą. Jak kupisz, będziesz zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to zamawiam komplet ATE :)

 

I JESZCZE JEDNA SPRAWA !!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Obecne hamulce są jeszcze sprawne i hamują dość dobrze (jednak przy mocnym hamowaniu czuć już delikatne bicie).

 

15go sierpnia jadę na wakacje (1000 km w jedną stronę).

Jak myślicie, hamulce wymienić przed czy po wyjeździe?

Chodzi o to, że jak wymienię teraz po weekendzie, to nie wiem czy będę miał kiedy je dotrzeć i sprawdzić.

A jak w trasie (jadąc na wakacje) okaże się, że coś jest z nimi nie tak, to już będzie większy problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to zamawiam komplet ATE :)

 

I JESZCZE JEDNA SPRAWA !!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Obecne hamulce są jeszcze sprawne i hamują dość dobrze (jednak przy mocnym hamowaniu czuć już delikatne bicie).

 

15go sierpnia jadę na wakacje (1000 km w jedną stronę).

Jak myślicie, hamulce wymienić przed czy po wyjeździe?

Chodzi o to, że jak wymienię teraz po weekendzie, to nie wiem czy będę miał kiedy je dotrzeć i sprawdzić.

A jak w trasie (jadąc na wakacje) okaże się, że coś jest z nimi nie tak, to już będzie większy problem...

Jesli klocki nie sa jeszcze zjechane to jedz smialo.

http://img215.imageshack.us/img215/8469/forrp.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To jest kwestia komfortu i bezpieczeństwa, jak mocno bije to zmień, tylko pamiętaj o dokładnym oczyszczeniu piast, to jest najistotniejsze podczas wymiany tarcz, aby nie biły po jakimś czasie (ja to robię szczotką drucianą w krążku na wiertarce).

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Zasłużeni forumowicze
Średnio wygląda post pod postem, ale to najświeższy temat z tarczami hamulcowymi..Co polecacie (i sprawdziło się) w 320d 150km po programie? Jeśli chodzi o serię to nie powiem złego słowa na zestaw jurid+texar (przód), ale niestety po programie trochę nie dają rady :? wiem, że najlepiej zrobić swap od 330d, ale nowe zimówki mam na 16 :roll: i pozostaje mi montaż standardowych, ale które lepiej sobie poradzą. Jeśli dałoby radę uniknąć nacinanych i nawiercanych tarcz to byłbym szczęśliwy, ale upierać się nie będę :wink: mam kolegę, który trochę "rajduje" i poleca brembo (domyślam się, że jakaś wersja "sport"). Sporo osób długo już jeździ po programach, więc pewnie coś uda się dobrać.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zestaw DBA T3 + klocki SportGulfer

 

Tarcze są drogie, ale zastosowano w nich proces, który zapobiega pokrzywieniu. Tak przynajmniej mówi producent i skłonny jestem to potwierdzić.

 

Klocki też są niezłe, na stacji kontroli pojazdów osiągają lepsze opóźnienia niż Ferodo DS Performance.

 

DBA robi też gładkie tarcze, nie mają niestety tego procesu przeciw krzywieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak maniek odświeżył temat to też tu napiszę.

Właśnie dzisiaj musiałem na szybko kupić jakieś klocki na przód i wziąłem TRW. Od wczoraj hamulec jest jakiś "tępy" i przy delikatnym hamowaniu słychać szumienie jakby tarcza cały czas była mokra. Tylko czemu kontrolka od klocków się nie świeci? Może nie być w ogóle tego czujnika zużycia?

 

Ja mam tarcze wszystkie ATE, a klocki jakieś "no name" i do wczoraj hamowały super. Tylko że ja nie mam programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja mam ate pd z klockami trw i jestem zadowolony

Właśnie te mi polecali w "mojej" hurtowni, ale zagłębie temat DBA, dzięki :8) jakby ktoś jeszcze mógł coś polecić to śmiało, bo zamawiam jutro rano.

 

Od wczoraj hamulec jest jakiś "tępy" i przy delikatnym hamowaniu słychać szumienie jakby tarcza cały czas była mokra. Tylko czemu kontrolka od klocków się nie świeci? Może nie być w ogóle tego czujnika zużycia?

Jedyna sensowna rada to zrzucenie koła i obadanie sytuacji :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.