Skocz do zawartości

bagażnik na rowery


barto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, musze cos kupić i nie wiem co, a najbardziej chyba preferowałbym cos na hak, bo mam hak. Czy macie jakieś doświadczenia z bagaznikami na hak, jakieś nie zadrogie.

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na hak - to nie wiem, ale na kombika można kupić pasy mocujące rowery do klapy. Kosztuje to grosze, ale trzyma jak należy - trzy rowery spokojnie. Wadą jest to, że występują kłopoty z otwieraniem bagażnika, kiedy rowery są na pace.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na hak to jest dobra opcja, nie ma dodatkowych "spojlerów" na dachu.

o wytrzymałośc sie nie martw. Sąsiad na swoim e39 woził skuter na czymś takim :duh:

Jak masz otwierana szybe to nie ma większych problemów z dostaniem sie do bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Ja miałem raz "przyjemność" używania bagażnika na haku. Porażka.

Nie było szans żeby go tak przykręcić do haka, żeby po założeniu 3 rowerów (bagażnik był chyba na 3 lub 4 rowery) nie opadał, aż do momentu w którym rowery dotknęły ziemi. Trzeba było dodatkową taśmą otoczyć rowery i założyć ją pod klapę bagażnika.

Co więcej po drodze musiałem jedną osobę wysadzić wcześniej, więc żeby wyjąć jej plecak z bagażnika musiałem zdjąć wszystkie rowery... :duh:

Pozdrawiam

Bastek

Kiedyś: E21 315 '83, E34 520i '90, E34 525iA '92, E36 316i '95, E30 318iT '93, E46 325xi Touring, E91 325i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witam,

 

tez zastanawiam sie na kupnem bagaznika do e39 touringa, nie chce wozic rowerow na dachu, nie mam haka, wiec kupie pewnie bagaznik na klape - prosilbym o opinie osob, ktore uzywaly takich bagaznikow (czy nie odpadaja, czy rowery nie rysuja karoserii itp.)

 

jak na razie 2 rowery woze wewnatrz, ale czasem trzeba przewiezc kilka osob wiecej i wtedy nie da rady

 

dzieki i pozdrawiam

artur

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Właśnie właśnie a jakieś rozwiązanie na tylną klapę samochodu znacie?

Proponuję wszystkim czasem zerknąć na ten banner na górze forum. Np. przed chwilą pojawiły się tam 3 linki dotyczące bagażników na rowery. Myślę że każdy znalazłby tam dla siebie jakieś dobre rozwiązanie.

Pozdrawiam

Admin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie znalazłem bagażnik thule, czyli jedna z lepszych firm od bagazników i za pare dni jade go kupić cena przystępna bo 185 zł, na dwie pary rowerów i daja 5 lat gwarancji. Dam znać jak kupie czy nadają się. O tyle mi sie podoba ze nie trzeba z rowerem sie siłowac wsdzając go na dach, nie musze relingów kupować i bagażnika co pewnie mniej jak 400 zł by nie wyszło, a rowery woże raz-dwa razy do roku, tak więc chyba hakowa opcja najbardziej mi pasuje.

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jezdze od kilku lat sporo z rowerami na maratony i nie kupilbym bagaznika innego niz dachowy. sam uzywam prostego modelu z Norauto i nigdy nie narzekalem. spalanie nie rosnie drastycznie mimo tego co wiele osob sadzi, samochod specjalnie gorzej sie tez nie prowadzi. trzeba tylko pamietac o garazach podziemnych i drzewach :D przy prawidlowo zalozonym bagazniku i zamocowanych na nim rowerach predkosci rzedu 140km/h nie stwarzaja problemu i nie powinno byc ryzyka ze rower spadnie. przy tym mamy normalny dostep do bagaznika samochodu i tyl nie jest tak dociazony.

pozdrawiam

qba_m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

qba_m, innego niz dachowy nie kupilbys, bo... ? jest dostep do bagaznika i rowery nie dociazaja tylu? z pierwszym argumentem ciezko polemizowac, ale z drugim juz bardziej, rower wazy sredni 10-15 kg, bagaznik max. 10, co to za obciazenie?

 

nie probuje negowac tego co piszesz, chcialbym sie dowiedziec tylko dlaczego tak kategorycznie stwierdzasz, ze tylko dachowy, zaden inny...

 

sam planuje kupic bagaznik, trudno mi wyobrazic sobie, ze samochod z rowerami na dachu prowadzi sie lepiej lub tak samo komfortowo jak z rowerami z tylu...

 

pozdr

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybacz qba–m ale jak jezdzisz z rowerami na dachu 140 km /h to jesteś hmmm, nierozsądny

 

widziałem kiedyś rowers spadający z samochodu, który mnie wyprzedził, przy 120 km / h. cudem nikomu nic się nie stało. zastanów się co robisz chłopie bo w razie czego odpowiedzialność cywilna może doprowadzić cie do ruiny

 

rowery dachowe są ok. ja co roku wyjeżdżam w alpy z dwoma rowerkami nad głową, żeby rozjaśnić sprawę - z rowerami na dachu jezdzi się beznbadziejnie, auto znacznie gorzej hamuje i przyspiesza, na zakrętach się kołysze no i pali litr więcej

 

ma tą przewagę nad bagażnikiem na klapę, że nie rysuje karoserii, nie uniemoxliwia otwierania bagażnika, i nie dociąża tyłu co w moim wypadku (obładowany samochód) wymagałoby wymiany tylnego zawieszenia na wyższe

 

jeszcze raz ostrzegam przed przekraczaniem prędkości z rowerami na dachu :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qba_m, innego niz dachowy nie kupilbys, bo... ?

 

...nie odczuwam potrzeby rezygnacji/zmiany czegos na czym sie nigdy nie zawiodlem i co spelnia moje oczekiwania. nie upieram sie jednak przy tym ze jest on bezdyskusyjnie najlepszy. moja opinia jest czysto subiektywna i nie kazdy musi sie z nia zgadzac.

 

wybacz qba–m ale jak jezdzisz z rowerami na dachu 140 km /h to jesteś hmmm, nierozsądny

 

widziałem kiedyś rowers spadający z samochodu, który mnie wyprzedził, przy 120 km / h. cudem nikomu nic się nie stało. zastanów się co robisz chłopie bo w razie czego odpowiedzialność cywilna może doprowadzić cie do ruiny

 

wiem ze rowery z dachow spadaja ale zaloze sie ze w wiekszosci przypadkow jest to spowodowane zlym zalozeniem bagaznika/roweru lub kiepska jakoscia bagaznika. czesto widac na drodze rowery pozakladane tak, ze balbym sie z takim ladunkiem jechac 50 km/h. a ludzie pedza. nie uwazam ze jazda 140 km/h z rowerami jest godna nasladowania i nie twierdze ze stale tak jezdze. powiem tak: zdarza mi sie, ale nigdy nie doprowadzam do sytuacji zle zamochowanych rowerow. na kazdym postoju trzeba sprawdzic czy ladunek sie trzyma i czy wszystko z nim OK.

pozdrawiam

qba_m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma rzeczy uniwersalnych, dla mnie wielkim plusem jest to ze założenie bagażnika na hak trwa 10 sek i założenie rowerów tra również krótko. Bagażnik pakuje słożony do samochodu i wygląda to jak wózek parasolka.

Ja mam nivo tak wiec siadanie tyłu odpada, dostęp do bagażnika jest przez szybe (w kombiku). A ponieważ sporadycznie woże rowery tak wiec to rozwiązanie na hak odrazu mnie zainteresowało. o rysowaniu karoserii nie ma mowy bo jedynym mocowaniem jest hak samochodu. oczywiście obawiam sie ze to jedyne mocowanie jest zasłabe, ale skoro thule daje 5 lat gwarancji i jako jedyni maja certyfikat ISO to chyba coś znaczy. No i jak pisałem wcześniej bagażnik na mojego kombika pewnie w 400 zł by sie nie zamknął.

W sobote jade po bagażnik i podziele sie spostrzeżeniami po pierwszych probach, obiektywnie to opisze.

Uniwersalnych rzeczy nie ma i tego jestem pewiem, jednemu pasuje super drugiemu wcale bo nei spełnia jego oczekiwań.

Tak dla pokazania o ktory bagaznik mi chodzi wklejam link - to nie reklama :nienie:

http://www.allegro.pl/item115253297_nowy_uchwyt_na_hak_firmy_thule_za_189zl.html

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bagaznik kupiłem, montaż rewelacyjny i szybki, jednak faktycznie czuć obciążenie tyłu, bo ramie długie wiec pomimo 30 kg to tak jakby pewnie jedna osoba siedziała albo nawet dwie w samochdzie. Sam bagaznik 185 zł ale 60 zł taka rurka co pozwala przewieźć damke lub inny rower ktory niema prostej rurki. No i nastepna sprawa to oświetlenie o ktorym chyba zapomniałem, i musze dokupić dodatkowe światła z tablicą rej koszt 70 zl. ogolnie jeździłem tylko po miescie z rowerkami i w zakretach czy hamujac niczego niepokojacego nei zauwazyłem. gdzies tam przeczytałem ze rowery tak przewożone stawiaja wiekszy opór niz te na dachu, ale nie wiem czy ktos to liczył czy tak se napisał. Wsyztsko wyjdzie jak przyjade z wakacji i zrobie z rowerkami 1600 km

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybym miał w aucie hak to też kupiłbym mocowanie na hak

 

ja jezdze na wakacje po 2 tys. w ejdna strone i jazda 110 po autostradach ciągnie się jak flaki z olejem. szybciej staram sie niejezdzic z rowerami na dachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od paru lat Thule EuroWay ... dla mnie osobiscie sprawdza sie okejos. Jezdzimy troche z rowerami po Europie, zatrzymujemy sie na dwa-trzy dni i jedziemy dalej a nieraz tylko przez dzien zwiedzamy okolice... no i nie wyobrazam sobie za kazdym razem pakowania rowerow na dach.

Akurat ten bagaznik jest juz ze swiatlami, miejscem na rejestracje i co najwazniejsze jest odchylany przez nacisniecie dzwigni, co umozliwia bezproblemowe otworzenie calej klapy w kombiaku i dostanie sie do bagaznika :mrgreen:

 

http://www.thule.com/pabloimages/Original/72/24172.jpg

Tylko dwie rzeczy są nieskończone - wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do tego pierwszego nie mam pewności
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja mam od paru lat Thule EuroWay ... dla mnie osobiscie sprawdza sie okejos. Jezdzimy troche z rowerami po Europie, zatrzymujemy sie na dwa-trzy dni i jedziemy dalej a nieraz tylko przez dzien zwiedzamy okolice... no i nie wyobrazam sobie za kazdym razem pakowania rowerow na dach.

Akurat ten bagaznik jest juz ze swiatlami, miejscem na rejestracje i co najwazniejsze jest odchylany przez nacisniecie dzwigni, co umozliwia bezproblemowe otworzenie calej klapy w kombiaku i dostanie sie do bagaznika :mrgreen:

 

http://www.thule.com/pabloimages/Original/72/24172.jpg

 

Lule:

gdzie można i za ile kupić taki bagażnik?

:modlitwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm mysmy to kupowali trzy lata temu w jakims sklepie internetowym, ale sorry nie pamietam jakim. Wiem tylko ze nasz na dwa kosztowal cos ponad 800 zlociszy a potrojny cos kolo 1100 zl.

 

My robimy jeszcze tak ze sciagamy razem z hakiem do chowania, haka normalnie i tak nie uzywamy a w razie co to mamy zastepczy jeszcze jeden.... bosh co to czlowiek z lenistwa nie wymysli :twisted:

Tylko dwie rzeczy są nieskończone - wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do tego pierwszego nie mam pewności
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy podwojny i tak prawde mowiac to nie czuc ze cos sie wiezie... ale my mamy nivo, nie wiem jak auto sie zachowuje bez.

 

aaa i trzeba przy zderzakach nahakowych ze swiatlami pamietac ze jak sie podlaczy do wtyczki to PDC przestaje dzielac :twisted:

Tylko dwie rzeczy są nieskończone - wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do tego pierwszego nie mam pewności
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

a propos bagaznikow na tylna klape... dzis rozmawialem ze sprzedawca bagaznikow, wszelkie typy w ofercie, powiedzial, ze ten na klape poleca na koncu - rysuje niestety lakier (piasek + polskie wyboiste drogi), czesto trzeba montowac dodatkowa tablice oswietleniowa

 

samo juz nie wiem, mialem kupic cos takiego, zamiast wozic zlom na dachu, ale... na razie woze w srodku :)

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem sceptyczna co do bagaznikow naklapowych.... znajomy mial taki w A4 kombi i po pewnym czasie klapa opadla i zaczelo mu swiszczec :roll: no tylko ze On ekstremalnie wykorzystywal ten bagaznik tz ciagle... nie to co my na wczasy :wink:
Tylko dwie rzeczy są nieskończone - wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do tego pierwszego nie mam pewności
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

z racji potrzeby zakupu bagaznika dla rowerow odswiezam temat,

wypatrzylem w IC 3 rodzaje:

http://www.sklep.intercars.com.pl/khpics/021294/7803-04-0202E.jpg

%5B511%3A480%5Dhttp%3A//www.sklep.intercars.com.pl/khpics/021294/7803-04-0203E.jpg

http://www.sklep.intercars.com.pl/khpics/073554/THULE%20948.jpg

Oczywiscie Thule jest najlepszy ale jakos nie mam luznego tysiaca na bagaznik kotry uzyje pare razy w roku, wiec raczej sklaniam sie do 1 lub 2 opcji, czy ktos moze cos w temacie doradzic?

528iA Touring pali srednio:

http://images.spritmonitor.de/166705_5.png LPG/Pb95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.