Skocz do zawartości

Jakie audio do F30 -alpine, gladen, hi - fi?


danekbxl

Rekomendowane odpowiedzi

A co powiecie o takim budżetowym rozwiązaniu dla standardowego zestawu audio. Koszt około 350 zl, glosniki wspolosiowe odpada koniecznosc wyniany maskownicy pod wysokie tony. Czy ktos to stosował? Jakaś poprawa do standardowego stereo?

 

http://www.caraudiosklepy.pl/u-dimension-el-coax-4b-glosniki-do-bmw-p1545.html

 

Jezeli glosniki wspolosiowe sa zdecydowanie gorsze (nie wiem nie testowałem) to moze ten zestaw ale z koniecznoscia wymiany maskownicy czyli plus okolo 300 zl oraz glosniki 520 zl. Lacznie jakies 800zl.

 

http://www.caraudiosklepy.pl/u-dimension-el-comp-4b-glosniki-do-bmw-p1543.html

 

Druga opcja. Czy jest sens wynieniac glosniki basowe bez wymiany wzmacniacza? Jezeli tak to mozna się pokusić o ten zestaw

 

http://www.caraudiosklepy.pl/u-dimension-el-coax-8b-glosniki-do-bmw-p1719.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 451
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jedynie zakup GLADEN lub częśći z HK daje mozliwość bezinwzyjnego dolozenia tweeteró do przednich drzwi.

 

Niestety w przypadku innych firm trzeba sprawdzic czy jak dokupisz trojkaty fabryczne na tweetery to czy wejdą i sie bedą trzymać - inne rozwiuazanie to customowe trojkaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat i powtórzę pytanie - czy sama wymiana głośników z przodu (woofer, midrange i tweeter) ale bez większej rzeźby coś da? Myślę o tym zestawie u-Dimension. Mam podstawowy model nagłośnienia (czyli 6 głośników, bez tweeterów) i faktycznie gra to średnio. Nie wiem też czy jest tam jakikolwiek wzmacniacz (oczywiście musi być jakiś podstawowy) i czy to co jest uciągnie te nowe głośniki. Nie słucham głośno (często jeżdżę z żoną...), młócka i inne manieczki też mnie nie biorą, ale chcę, żeby grało w miarę czysto (oczywiście cudów się nie spodziewam). Samochód kupiłem używany, wersja jest (jak na nasze warunki) bardzo bogata, ale ktoś konfigurując uznał, że nie będzie słuchał muzyki. Mam navi prof, auto z 2014r - ale nie wiem, czy ma to jakieś znaczenie.

Miałem e46 i e91 i tam też szału nie było, ale od auta za ponad stówę można wymagać trochę więcej. Frustrujące jest to, że jak wsiądę do ojca astry (nowa co prawda, ale wersja średnia) to gra lepiej, a jego stara meganka z 2003 roku to już przy tym klasa sama dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda zacnie, widać, że ktoś się napracował. Wydaje mi się, że masz coś takiego (podobny tweeter): http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=18,290&kid=290&pid=2270 - i w tym zestawie tweeter chyba nie wszedłby w fabryczne miejsca bo ma 28mm - podobno Gladen pasuje, a on ma 25mm.

Ten zestaw: http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=18,290&kid=290&pid=2248 ma już tweeter 25mm więc jest szansa, że pasować będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem zestaw podstawowy i trójkąt był zabudowany w całości, co prawda ja u siebie kupiłem nowe z HK, ale gość chciał wycinać w tym co miałem pierwotnie, więc wydaje mi się, że to kwestia odpowiedniego wycięcia i na tym zdjęciu od kolegi chyba tak było zrobione, czy się mylę? wygląda ładnie więc faktycznie ktoś się napracował.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wycięte tylko bardzo ładnie wymodelowane i wykończone. Dobre firmy car-audio potrafią takie rzeczy, ale to wyższa szkoła jazdy i myślę, że zdecydowanie taniej jest kupić uszczelki z miejscem na tweeter. Tak przy okazji - możesz zdradzić ile kosztowała ta modyfikacja (razem ze wzmacniaczem i resztą).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko było modelowane i malowane. Niestety nie podam kosztów teraz bo było to ponad rok temu moge podać miary Firma Armar z Dąbrowy Górniczej ale z czasem realizacji to czasami mają obsuwy... :roll:

 

Ja mam wymienione 6 głośników z przodu na uDimension i dorzucony Subwoofer Ground Zero 1000RMS. Mam dwa wzmacniacze. :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Podepnę się pod temat i powtórzę pytanie - czy sama wymiana głośników z przodu (woofer, midrange i tweeter) ale bez większej rzeźby coś da? Myślę o tym zestawie u-Dimension. Mam podstawowy model nagłośnienia (czyli 6 głośników, bez tweeterów) i faktycznie gra to średnio. Nie wiem też czy jest tam jakikolwiek wzmacniacz (oczywiście musi być jakiś podstawowy) i czy to co jest uciągnie te nowe głośniki. Nie słucham głośno (często jeżdżę z żoną...), młócka i inne manieczki też mnie nie biorą, ale chcę, żeby grało w miarę czysto (oczywiście cudów się nie spodziewam). Samochód kupiłem używany, wersja jest (jak na nasze warunki) bardzo bogata, ale ktoś konfigurując uznał, że nie będzie słuchał muzyki. Mam navi prof, auto z 2014r - ale nie wiem, czy ma to jakieś znaczenie.

Miałem e46 i e91 i tam też szału nie było, ale od auta za ponad stówę można wymagać trochę więcej. Frustrujące jest to, że jak wsiądę do ojca astry (nowa co prawda, ale wersja średnia) to gra lepiej, a jego stara meganka z 2003 roku to już przy tym klasa sama dla siebie.

 

Ja mogę potwierdzić, że różnica jest spora. Nawet nie wchodziłem w uDimension czy Gladen.

Wymieniłem po prostu podstawowe średniotonówki w drzwiach na ori z systemu HIFI + dodałem gwizdki w drzwi ori HIFI.

Bez wymiany basów pod fotelami oraz bez dokładania wzmacniacza, a więc bez rzeźby.

Całkowity koszt to ok. 500pln brutto, jakieś 40 minut roboty, a naprawdę poprawa jakości dźwięku odczuwalna.

Generalnie audiofilem nie jestem, ale standardowe nagłośnienie w F30 jest dla mnie najgorsze ze wszystkich aut, jakie maiłem do tej pory. A było ich kilka (zaczynając od starszuka juz jak na dzisiejszy dzień - Vectry z 1996 roku) i wszystkie ze standardowym nagłośnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę potwierdzić, że różnica jest spora. Nawet nie wchodziłem w uDimension czy Gladen.

Wymieniłem po prostu podstawowe średniotonówki w drzwiach na ori z systemu HIFI + dodałem gwizdki w drzwi ori HIFI.

Bez wymiany basów pod fotelami oraz bez dokładania wzmacniacza, a więc bez rzeźby.

Całkowity koszt to ok. 500pln brutto, jakieś 40 minut roboty, a naprawdę poprawa jakości dźwięku odczuwalna.

Potwierdzam. Jest odczuwalna poprawa jakości dźwięku.

 

Jeśli chodzi o tweetery w F30 w HiFi są standardowo w zestawie.

f30 320i xd automat LCI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat i powtórzę pytanie - czy sama wymiana głośników z przodu (woofer, midrange i tweeter) ale bez większej rzeźby coś da? Myślę o tym zestawie u-Dimension. Mam podstawowy model nagłośnienia (czyli 6 głośników, bez tweeterów) i faktycznie gra to średnio. Nie wiem też czy jest tam jakikolwiek wzmacniacz (oczywiście musi być jakiś podstawowy) i czy to co jest uciągnie te nowe głośniki. Nie słucham głośno (często jeżdżę z żoną...), młócka i inne manieczki też mnie nie biorą, ale chcę, żeby grało w miarę czysto (oczywiście cudów się nie spodziewam). Samochód kupiłem używany, wersja jest (jak na nasze warunki) bardzo bogata, ale ktoś konfigurując uznał, że nie będzie słuchał muzyki. Mam navi prof, auto z 2014r - ale nie wiem, czy ma to jakieś znaczenie.

Miałem e46 i e91 i tam też szału nie było, ale od auta za ponad stówę można wymagać trochę więcej. Frustrujące jest to, że jak wsiądę do ojca astry (nowa co prawda, ale wersja średnia) to gra lepiej, a jego stara meganka z 2003 roku to już przy tym klasa sama dla siebie.

 

Ja mogę potwierdzić, że różnica jest spora. Nawet nie wchodziłem w uDimension czy Gladen.

Wymieniłem po prostu podstawowe średniotonówki w drzwiach na ori z systemu HIFI + dodałem gwizdki w drzwi ori HIFI.

Bez wymiany basów pod fotelami oraz bez dokładania wzmacniacza, a więc bez rzeźby.

Całkowity koszt to ok. 500pln brutto, jakieś 40 minut roboty, a naprawdę poprawa jakości dźwięku odczuwalna.

Generalnie audiofilem nie jestem, ale standardowe nagłośnienie w F30 jest dla mnie najgorsze ze wszystkich aut, jakie maiłem do tej pory. A było ich kilka (zaczynając od starszuka juz jak na dzisiejszy dzień - Vectry z 1996 roku) i wszystkie ze standardowym nagłośnieniem.

 

Czy mógłbyś podać numery części które kupiłeś? Chodzi mi dokładnie o głośniki, jak podłączyć twettery do średniotonowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osłona do drzwi prawa HIFI 7259384

osłona do drzwi lewa HIFI 7259383

głośnik średniotonowy do wszystkich drzwi HIFI 9264944

gwizdki do drzwi przednich 9220750

 

WW. głośniki średniotonowe mają wejścia do podłączenia gwizdków, a gwizdki są z kabelkkiem. Tylko łączysz ze sobą, żadnej rzeźby.

Zamiennie osłony drzwi możesz założyć od wersji HK. Kupując osłony na allegro zwróć uwagę na cenę. Nieraz jest taka jak w sklepie BMW (w BMW koszt jednej to 120-130 pln).

Aha jeśli chodzi o osłonę to zwróć uwagę, żeby była z elementem wygłuszającym (pianką) w miejscu gwizdka. Mi przysłali bez tego wygłuszenia i się upierali, że to element drzwi. A to wygłuszenie jest elementem ramki drzwi i ma ten sam nr. W BMW się tego niezależnie nie kupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jednak uważam biorąc pod uwagę koszty, ze jeśli chcesz wymienic tylko sredniotonówki w drzwiach i zalozyc tweetery (co i tak da ogromną różnicę) to poszedłbym w zestaw GLADEN jako, że z automatu dostajesz zwrotnice które dużo dają

 

 

http://allegro.pl/gladen-one-201-bmw-alpha-glosniki-do-bmw-hit-i6802176061.html

 

fakt zestaw zawiera niskotonowe pod fotel, które bez wzmacniacza sa bez sensu ale spokojnie sprzedasz je na allegro za 800zł

 

ewentualnie można kupić gladen współosiowy

 

http://allegro.pl/gladen-one-100-bmw-do-e-82-83-87-88-90-91-92-93-i6803740664.html\

 

będzie grał lepiej niz glosniki z zestawu HIFI i nie bedziesz musial sie az tak bawić w montaz i kupować innych oslon kolo szyby do trzymania tweeterów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osłona do drzwi prawa HIFI 7259384

osłona do drzwi lewa HIFI 7259383

głośnik średniotonowy do wszystkich drzwi HIFI 9264944

gwizdki do drzwi przednich 9220750

 

WW. głośniki średniotonowe mają wejścia do podłączenia gwizdków, a gwizdki są z kabelkkiem. Tylko łączysz ze sobą, żadnej rzeźby.

Zamiennie osłony drzwi możesz założyć od wersji HK. Kupując osłony na allegro zwróć uwagę na cenę. Nieraz jest taka jak w sklepie BMW (w BMW koszt jednej to 120-130 pln).

Aha jeśli chodzi o osłonę to zwróć uwagę, żeby była z elementem wygłuszającym (pianką) w miejscu gwizdka. Mi przysłali bez tego wygłuszenia i się upierali, że to element drzwi. A to wygłuszenie jest elementem ramki drzwi i ma ten sam nr. W BMW się tego niezależnie nie kupi.

 

 

te od HK kosztują coś ponad 400zł. Zeby kupić za 120-130 zł to trzeba kupić z zestawu do retrofitu systemu ALPINE - przynajmniej jak ja to robilem to tak bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yarwa części kupowałeś w ASO czy allegro/inny sklep? Wczoraj odebrałem plastiki z miejscem na tweeter, kupiłem HK bo były tańsze (ASO - 120zł/szt), dostępne i ładniej wyglądają, ale nie zapytałem o same głośniki. Podoba mi się Twoja wersja - bo szybko, łatwo i fabrycznie, szczególnie, że jak mówisz zestaw HiFi znacznie poprawia sprawę. Z wymiany subwoofera już zrezygnowałem, bo w zasadzie nie o bas mi chodzi a o poprawę czystości dźwięku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO koszty głośników są duże.

Kupiłem wszystko na allegro łącznie z ramkami. Ramki do HIFI w ASO są chyba tylko o 10pln droższe od HK na chwile obecną.

Na PW podeślę ci namiar na firme od której brałem, z tego co widze mają jeszcze te głośniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yarwa: Podeślij mi link również, jeśli możesz.

 

Mam w F34 podstawowe audio, (wersja 2016 po lifcie). Moim zdaniem audio gra znośnie, zdecydowanie lepiej niż niższe zestawy w Volvo (może lifting również objął audio?), ale tak czy inaczej, chciałbym poprawić jakość dźwięku.

ASO upgrade do sytemu Alpine wyceniło na prawie 6000zł z robocizną. Troszeczkę drogo. Niestety i stety auto na gwarancji, więc możliwości za wiele nie mam.

Ciekawe czy samodzielna wymiana samych głośników w drzwiach i dołożenie tych w słupkach "zdejmie" mi gwarancję z auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie nie zdjęła gwarancji, a roibilem sam na podwórku musisz jedynie pamietac ze jak glosniki przestana grac to bedziesz musial sobie radzic sam i w sumie tyle.

 

i serio - weź gladen - gladen ze wzmacniaczem i wygluszeniem gra lepiej niz Harman Kardon - nawet same glosniki bez wzmacniacza beda duuuuużo lepsze niz HIFI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jednak uważam biorąc pod uwagę koszty, ze jeśli chcesz wymienic tylko sredniotonówki w drzwiach i zalozyc tweetery (co i tak da ogromną różnicę) to poszedłbym w zestaw GLADEN jako, że z automatu dostajesz zwrotnice które dużo dają

tweetery od HiFi mają zwrotnice (filterki częstotliwości) wbudowane w przewodach.

f30 320i xd automat LCI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jednak uważam biorąc pod uwagę koszty, ze jeśli chcesz wymienic tylko sredniotonówki w drzwiach i zalozyc tweetery (co i tak da ogromną różnicę) to poszedłbym w zestaw GLADEN jako, że z automatu dostajesz zwrotnice które dużo dają

 

 

http://allegro.pl/gladen-one-201-bmw-alpha-glosniki-do-bmw-hit-i6802176061.html

 

fakt zestaw zawiera niskotonowe pod fotel, które bez wzmacniacza sa bez sensu ale spokojnie sprzedasz je na allegro za 800zł

 

ewentualnie można kupić gladen współosiowy

 

http://allegro.pl/gladen-one-100-bmw-do-e-82-83-87-88-90-91-92-93-i6803740664.html\

 

będzie grał lepiej niz glosniki z zestawu HIFI i nie bedziesz musial sie az tak bawić w montaz i kupować innych oslon kolo szyby do trzymania tweeterów

 

 

Zestaw gladena, który proponujesz jest do serii E. Do F30 koszt to już 2000zł

 

Panowie, dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osłona do drzwi prawa HIFI 7259384

osłona do drzwi lewa HIFI 7259383

głośnik średniotonowy do wszystkich drzwi HIFI 9264944

gwizdki do drzwi przednich 9220750

 

WW. głośniki średniotonowe mają wejścia do podłączenia gwizdków, a gwizdki są z kabelkkiem. Tylko łączysz ze sobą, żadnej rzeźby.

Zamiennie osłony drzwi możesz założyć od wersji HK. Kupując osłony na allegro zwróć uwagę na cenę. Nieraz jest taka jak w sklepie BMW (w BMW koszt jednej to 120-130 pln).

Aha jeśli chodzi o osłonę to zwróć uwagę, żeby była z elementem wygłuszającym (pianką) w miejscu gwizdka. Mi przysłali bez tego wygłuszenia i się upierali, że to element drzwi. A to wygłuszenie jest elementem ramki drzwi i ma ten sam nr. W BMW się tego niezależnie nie kupi.

 

 

te od HK kosztują coś ponad 400zł. Zeby kupić za 120-130 zł to trzeba kupić z zestawu do retrofitu systemu ALPINE - przynajmniej jak ja to robilem to tak bylo

 

Nie wiem skąd takie ceny masz. Zamawiając w BMW przez neta za ramki HIFI masz 135pln. Z tym, że jest zmieniony nr w stosunku do tego co ja podałem ale to jest to samo. Podobnie do HK sa chyba za 125pln.

Popatrz:

https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/7323508-uszczelka-ramy-szyby-wewn-prze-prawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.