Skocz do zawartości

Akcja serwisowa N47 B47 N57... zawór EGR


christo74

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj moje BMW miało okazję skorzystać z """uprzejmości ASO""" i odbyć akcję ... szkoda, że nie dowiedziałem się dokładnie co zostało zrobione.

Nie mam siły się już z nimi kłócić przy okazji serwisowania starego auta. Nie ma z kim rozmawiać.

Akcja dotyczy "wymiany chłodnicy recyrkulacji spalin wraz z zaworem recyrkulacji spalin" tyle, że u mnie egr nie został wymieniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj moje BMW miało okazję skorzystać z """uprzejmości ASO""" i odbyć akcję ... szkoda, że nie dowiedziałem się dokładnie co zostało zrobione.

Nie mam siły się już z nimi kłócić przy okazji serwisowania starego auta. Nie ma z kim rozmawiać.

Akcja dotyczy "wymiany chłodnicy recyrkulacji spalin wraz z zaworem recyrkulacji spalin" tyle, że u mnie egr nie został wymieniony.

Musiał być wymieniony bo przecież chłodnica jest innej firmy więc stary egr nie pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
U mnie cisza w temacie, może sam się przypomnę po świętach.

Doleciała ostatnia brakująca część (jakiś wąż) i dziś auto wstawione na wymianę. Idealnie, bo... wczoraj wyskoczył komunikat o niskim stanie płynu :?

Cholera, w lutym wymieniali mi na nową, uśpiło czujność, nie sprawdzałem... z czego oni dziś robią te auta...


Odbieram jutro. Softu nie ruszają.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem dziś w Krakowie na sprawdzeniu czy trzeba wymienić, i teraz czekam aż do nich przyjdzie żeby to zrobić przy drugiej wizycie. Nagrali taki krótki filmik co się dowiedziałem dzięki niemu że przegub jak i uszczelniacz tylnego mostu leje. Wycenili te naprawy na 2600+ 2700 :cry2: tyle dobrze że można odklikac co mają robić a czego nie, przez internet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem dziś w Krakowie na sprawdzeniu czy trzeba wymienić, i teraz czekam aż do nich przyjdzie żeby to zrobić przy drugiej wizycie. Nagrali taki krótki filmik co się dowiedziałem dzięki niemu że przegub jak i uszczelniacz tylnego mostu leje. Wycenili te naprawy na 2600+ 2700 :cry2: tyle dobrze że można odklikac co mają robić a czego nie, przez internet

Gdzie byles ? Ja w mcarsie zostawiłem bo od razu wymienili na nową. A u dobrzanskiego właśnie czcicieli sprawdzac ewenetrualnie później się umawiać na wymianne . Dlatego dałem do m carsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u Dobrzańskiego na Mogilskiej bo mam najbliżej. Ciekawe jak długo to potrwa i po co to robią? Żeby od producenta zgarnąć za dwie czynności? No ale nic nie zapłaciłem a jeszcze mi zajrzeli pod to auto tak z grubsza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
uszczelniacz tylnego mostu leje. Wycenili te naprawy na 2600+ 2700

Witam w klubie, mi sam uszczelniacz półosi w dyfrze wycenili na 1700.

Dzisiaj oddałem na wymianę za normalną cenę.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u Dobrzańskiego na Mogilskiej bo mam najbliżej. Ciekawe jak długo to potrwa i po co to robią? Żeby od producenta zgarnąć za dwie czynności? No ale nic nie zapłaciłem a jeszcze mi zajrzeli pod to auto tak z grubsza

Dlatego tam odmówiłem i się umówiłem na conrada w m . Jo nie mam czasu po 10x jezdzic. Nie chcieli zarobić to trudnio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Z tego co się tu czyta, to są dwa rodzaje akcji - bezwarunkowa wymiana, bez weryfikacji zasadności lub po zgłoszeniu, że przecieka i ubywa płyn.

To, że umawiają po zamówieniu części nie uważam akurat za wadę, u mnie mieli wszystko oprócz jednej rurki, więc po co się odbijać. Dostępność części jest teraz taka, jaka jest.


Moja już po wymianie, odebrana.


Jak chcecie przykładową wycenę usterek, które wskazałem, że mogą występować, to trzymajcie się, bo wyrywa z kapci :mrgreen: :mrgreen: 840pln netto za rbg zabija każdy kosztorys :wink:

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam - ostatnio zadawałem zapytanie na forum odnośnie akcji serwisowej, właśnie miałem ponownie zadać - ale poczytałem że ludzie przez stronę sprawdzają (nie pamiętam czy wcześniej to już robiłem) ale teraz jak wpisałem to dla mojego auta:


WBA5C91020D462033 - jest podobna akcja co wyżej 0011620600 - niby EGR, jest róźnica w wynikach zapytań przez stronkę a kogoś kto może z bazy danych sprawdzić czy coś ?


A pro po chłodniczki, czekam na informację kiedy będą części - czyli tak jak wyżej pisali, że najpierw muszą części dostać, a później umówić na termin. No i autko ostatnio zaczęło dymić na biało, miałem podejrzenia że możliwe EGR (też wibracje na jałowym dość mocno czułem), możliwe przez to też, bo coś wszystko na raz, nagle..

 

Jestem po akcji serwisowej - umówili od razu na wymianę bez sprawdzania - na części czekaliśmy ok 4 dni roboczych. Wycenili dodatkowe rzeczy typu "gaśnicę do wymiany, osłonę pod podwoziem + klocek podnoszenia auta + osłonę amortyzatora + zauważyli że cieknie z małego turbo" ale oczywiście nie sprawdzali "dokładnie", dopiero pewnie po zgodzie na wymianę pierdół za 2,5k zł by to zrobili. (części już wszystkie mam za mniej niż 300zł oprocz gaśnicy ) i jestem umówiony na regeneracje małego turbo - ktoś może robił ostatnio ? jaki koszt mniej więcej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mnie tez dotyczy akcja serwisowa o numerze 0011640600 numer Vin WBA6A610X0DY87881. Mam pytanie czy u kogoś przy okazji wymiany chłodniczki i zaworu EGR aktualizowali soft (mam zrobiony program no i wolał bym żeby tego nie dotykali )?? Wiem że już było kilka postów o tym ale w serwisie w Radomiu mi powiedzieli że muszą aktualizować bo inaczej się nie da, natomiast w Warszawie odwrotnie że nic nie dotykają i żeby się nie martwić, że wszystko zostanie po staremu, podobnie w Piasecznie , no więc się tam umówiłem, ale w końcu nie wiem jak to jest??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o info czy jest dostepna akcja serwisowa

Vin WBA8H71040A042133


Ew. Czy jak kiedyś poprzedni właściciel w Niemczech wymienial, to ta akcje już mnie nie dotyczy?

Dziękuję za pomoc auto mam od tyg. I się go dopiero ucze

Uwaga! - Dostępne akcje specjalne

Uwaga! - Dostępna bezpłatna naprawa pogwarancyjna w oparciu o VIN

Status Nr czynności Opis Szczegóły

Otwarty 1INFO511056

Customer Information EGR-Cooler





Kolego dziś chciałem się umówić w Bawarii na wymianę ale i oni oraz w mcars kraków powiedziano mi że nie mam dostępnej akcji serwisowej. czy może być tak że mój termin na naprawę minął, czy o co chodź?

Lokalny nr kampanii:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mnie tez dotyczy akcja serwisowa o numerze 0011640600 numer Vin WBA6A610X0DY87881. Mam pytanie czy u kogoś przy okazji wymiany chłodniczki i zaworu EGR aktualizowali soft (mam zrobiony program no i wolał bym żeby tego nie dotykali )?? Wiem że już było kilka postów o tym ale w serwisie w Radomiu mi powiedzieli że muszą aktualizować bo inaczej się nie da, natomiast w Warszawie odwrotnie że nic nie dotykają i żeby się nie martwić, że wszystko zostanie po staremu, podobnie w Piasecznie , no więc się tam umówiłem, ale w końcu nie wiem jak to jest??

 

Wyżej pisali że nie robią aktualizacji - u mnie tak samo nie robili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prosbe, mam wezwanie na akcje przywolawcza 0032390300 - czy wiecie, czego ona dotyczy ?

( cos tam szukalem na forum, ale niemoge znalesc)

Dzieki koledze M4R10 dowiedzialem sie, ze akcja dotyczy poduszki powietrznej kierowcy.

Dzwonilem do ASo, swieza akcja. Za jakies 2tys bede dzwonil sie umowic z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Dzieki koledze M4R10 dowiedzialem sie, ze akcja dotyczy poduszki powietrznej kierowcy.

Właśnie mi przypomniałeś, że do tej pory nie umówiłem się na wymianę poduszek w E46.... :mrgreen:

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy ktoś został wzywany po wymianie chłodnicy jeszcze raz do serwisu? Do mnie dzwonili że nie wykonali jakiegoś testu i im gwarant nie chce zapłacić. I ze muszą ten test wykonać. A ja się boję że może chca softa wgrać bo im nie chcą zapłacić. Co myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.