Skocz do zawartości

Akcja serwisowa N47 B47 N57... zawór EGR


christo74

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, widzę, że tutaj można sprawdzić akcje serwisowe po VIN. Czy ktoś może dostarczyć mi historię tego zostało zrobione w aucie na podstawie VIN? Chcę sprawdzić czy był robiony rozrząd i jakie były interwały olejowe

WBA5J31050D714019

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Cześć, widzę, że tutaj można sprawdzić akcje serwisowe po VIN. Czy ktoś może dostarczyć mi historię tego zostało zrobione w aucie na podstawie VIN? Chcę sprawdzić czy był robiony rozrząd i jakie były interwały olejowe

WBA5J31050D714019

 

Jest akcja na chłodnicę EGR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie można sprawdzić czy przed poprzedni właściciel skorzystał należycie z akcji serwisowej oraz czy jest możliwość sprawdzenia po Vinie tego co było robione w aucie w ASO?

udaj się do ASO to ci sprawdza historie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak w ramach ciekawostki chciałem dorzucić...

Mam f31 z 09.2018 i była fabryczna chłodniczka.

Przez cały okres użytkowania nie było żadnego ubytku płynu.

Miej więcej dwa tygodnie temu zauważyłem niski stan - płyn zaczął znikać w ilości 1litr na 500km. Umówiłem się jak najszybciej do ASO, dzisiaj była wizyta.

Diagnoza - leje się z chłodniczki EGR (dosłownie) nawet nagar się nie zbierał - cała mokra. Obyło się bez uszkodzeń.

Samochód mam jeszcze na BRI ale szybciej (wg. ASO) było skorzystać z akcji. Wymieniono całą kompletną chłodniczkę z EGRem.

Fabrycznie założona była 8513691 index 14 - 18.03.29

Nowa założona 8513691 index 16 - 20.12.30.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ramach ciekawostki chciałem dorzucić...

Mam f31 z 09.2018 i była fabryczna chłodniczka.

Przez cały okres użytkowania nie było żadnego ubytku płynu.

Miej więcej dwa tygodnie temu zauważyłem niski stan - płyn zaczął znikać w ilości 1litr na 500km. Umówiłem się jak najszybciej do ASO, dzisiaj była wizyta.

Diagnoza - leje się z chłodniczki EGR (dosłownie) nawet nagar się nie zbierał - cała mokra. Obyło się bez uszkodzeń.

Samochód mam jeszcze na BRI ale szybciej (wg. ASO) było skorzystać z akcji. Wymieniono całą kompletną chłodniczkę z EGRem.

Fabrycznie założona była 8513691 index 14 - 18.03.29

Nowa założona 8513691 index 16 - 20.12.30.

Wymienili Ci również zawór EGR?

Ja mam wyciek z zaworu, chciałem żeby mi to wyrzucili w ramach akcji, niestety doradca powiedział mi, że wymieniliby tylko samą chłodniczkę (miałem dwa lata temu wymienianą już). Tzn właściwie to nie wymieniliby, bo uważają że skoro widać wyciek z EGRu to wiadomo że płyn nie ubywa przez chłodniczkę (delikatne ubytki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Finalnie ASO skorzystało z warunków akcji i wymienili mi cały komplet z zaworem uszczelkami itp.

Wszystko co zawarte jest pod numerem 1.

Doradca coś mówił o wymianie samej chłodniczki ale powiedział, że jakby co to jest jeszcze BRI i zrobią tak że wymieniony będzie cały komplet.

Jak usłyszałem, że tak czy inaczej wymienią komplet to nie wnikałem na jakich warunkach.

Do tego odkurzony i umyty silnik i samochód :D jakbym sam umył to zaraz pewnie zebrałoby się na deszcz.

Przechwytywanie.png

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o informację czy przysługuje akcja serwisowa na wymianę chodniczki EGR - BMW F10 2014r VIN: WBA5C310X0D048611


Mam okopconą okolicę silnika w pobliżu chodniczki i kolektora dolotowego(spód i tył chłodniczki od strony silnika jest cały okopcony), dodatkowo był niski stan płynu chłodzącego. Rozumiem że to są typowe usterki chłodniczki?


Dodatkowo przesyłam zdjęcie numeru chłodniczki. TO jest rok 2013 czy 2017?


1629622408669.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki też myślę ze jest w aucie od nowości czyli rok 2013 (model 2014)

Proszę kogoś zorientowanego w temacie o informację czy z doświadczenia jeżeli jest nieszczelność w chłodniczce ale w ten sposób, że objawia się to wydostawaniem na zewnątrz spalin to też obejmuje to akcja po weryfikacji przez serwis?

Jednym zdaniem czy jak serwis znajdzie nieszczelność chłodniczki w zakresie wydostawania się spalin to część jest wymieniana na koszt BMW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Moje auto jest z października 2013.

Oznaczenie na mojej chłodniczce to 13.07.12.

Chłodniczka nie była wymieniana , moim zdaniem pierwsza cyfra oznacza rok .

Potwierdzam. Rok.miesiac.dzien.

Ja miałem 18.03.29 - uszkodziła się.

Po wymianie mam 20.12.30

Wada fabryczna Chłodniczki polega na tym że do dolotu dostaje się płyn chłodzący, jeżeli Twoja jest okopcona to może wystarczy ją zdemontowac/wymienić uszczelki metalowe.

Możesz też zadzwonić do doradcy serwisowego w ASO i się zapytać. Czasami mogą wrzucić Ci sprawdzenie tego w jakąś akcje promocyjną (wakacyjne sprawdzenie) czy coś takiego.

Kiedyś przejrzałem w tym temacie wszystkie strony i nie rzuciło mi się w oczy aby ktoś miał problem z przepuszczaniem spalin.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Proszę o informację czy przysługuje akcja serwisowa na wymianę chodniczki EGR - BMW F10 2014r VIN: WBA5C310X0D048611


Mam okopconą okolicę silnika w pobliżu chodniczki i kolektora dolotowego(spód i tył chłodniczki od strony silnika jest cały okopcony), dodatkowo był niski stan płynu chłodzącego. Rozumiem że to są typowe usterki chłodniczki?


Dodatkowo przesyłam zdjęcie numeru chłodniczki. TO jest rok 2013 czy 2017?


Brak akcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.