Skocz do zawartości

Akcja serwisowa N47 B47 N57... zawór EGR


christo74

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za pomoc. Sprawdziłem w ASO i tak mi właśnie powiedzieli - nie ma akcji z automatu, mogę podjechać na płatne sprawdzenie chłodniczki - jeżeli okaże się 'cieknąca' to naprawiają za pieniądze, po czym występują do BMW o zwrot kosztów. Dostałem info, że w przypadku mojego VINu wymiana byłaby razem z zaworem EGR.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy brak akcji świadczy o tym że mój samochód jest bezpieczny czy wręcz przeciwnie - mam pecha, jest zbyt stary lub jakiś inny powód... co sugerujecie w takim przypadku ? jeździć i obserwować ? codziennie sprawdzać poziom płynu ? a co jeśli będę miał covid19 i nie wyczuje zapachu spalenizny ? ... najpierw rozrząd teraz samozapłon - ten silnik działa źle na psychikę człowieka :duh: :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam

Proszę o sprawdzenie czy są jakieś akcje dla A714144

Pozdrawiam

 

Brak akcji

Dzięki za odpowiedź. Wczoraj po napisaniu postu znalazłem stronę na której po wpisaniu vinu mam taki komunikat (screen poniżej).


Na tej stronie dziwnie pokazuje datę produkcji samochodu. Bo pokazuje 8.01.2018 a samochód był niby wyprodukowany 1.08.2018 (sierpień) ale mniejsza o to.


O co chodzi z tą akcją z poniższego screena? Jest czym się przejmować?

Screenshot-20201129-132134.jpg

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
300 razy o tym było, to nie akcja z z automatu. Możesz zgłosić usterkę np. ubytek płynu i wtedy sprawdzą Ci chłodnicę EGR. Jeśli będzie z nią problem wymienią bezpłatnie na nową jeśli nie to za sprawdzenie zapłacisz Ty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świadczy o tym,że masz chłodnicę EGR bez wady fabrycznej.

Tak tylko k'woli ścisłości. Kazda chlodniczka EGR produkcji Korensa prędzej czy później sie rozszczelni. Wiec jeśli zacznie ubywac płynu, a nie widać wycieków, to jechać do salonu na sprawdzenie.

Powinni, jeśli to chłodniczka, wymienić ja za free

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak tylko k'woli ścisłości. Kazda chlodniczka EGR produkcji Korensa prędzej czy później sie rozszczelni. Wiec jeśli zacznie ubywac płynu, a nie widać wycieków, to jechać do salonu na sprawdzenie.

Powinni, jeśli to chłodniczka, wymienić ja za free

Czyli to kwestia czasu aż każdą chłodniczke 11718513691 trafi szlag? Ja mam u siebie 8513691 z indeksem 14 (Korens).

https://www.realoem.com/bmw/pl/part?id=8J11-EUR-08-2018-F31N-BMW-320dX&mg=11&sg=50&diagId=11_5660&q=11718513691

Czy ASO zakłada kolejną chłodniczke tylko nową która znowu może się rozszczelnić?

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoj silnik to B47 i tam jest juz inna chlodniczka, ale producent pozostal ten sam. Mnie chodzilo glownie o silniki N47/N57.

Nie wiem jak z chlodniczkami w B47, ale na pewno sam EGR byl tam montowany wadliwy i zapewne masz/miales akcje serwisowa na niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Twoj silnik to B47 i tam jest juz inna chlodniczka, ale producent pozostal ten sam. Mnie chodzilo glownie o silniki N47/N57.

Nie wiem jak z chlodniczkami w B47, ale na pewno sam EGR byl tam montowany wadliwy i zapewne masz/miales akcje serwisowa na niego.

Dzięki za odpowiedź.

Czytałem że problem dotyczył samochodów głównie do 2017 roku... Jestem świadomy tego że to mogą być tylko bajki tak jak z rozrządem (niby w sieci krąży dużo informacji że w B47 jest poprawiony i nie będzie się sypać jak n47).

U mnie siedzi chłodniczka 8513691-14 z 29 marca 2018.

Pytanie czy kiedyś skończyli kiedyś montować wadliwe chłodniczki / czy w końcu wyszedł jakiś model pozbawiony wad?

W moim samochodzie nie było na razie żadnej akcji serwisowej.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli reasumując mam rozumieć że część chłodniczek po 2011 r jest do dup.. a część jest dobra ? ale nawet i te dobre mogą się wcześniej lub później rozszczelnić i trzeba mieć to na uwadze, czyli sprawdzać ubytek płynu regularnie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na akcji serwisowej chłodniczki egr w zeszłym roku wg serwisu wszystko ok w trakcie inspekcji .Ostatnio auto wywaliło komunikat o ubytku płynu czy w takim razie martwić się tym? Rok czasu nie było problemu .Czy jest może jakaś akcja na moje auto Vin WBA5J31030D715427 ? numer części wg realem 11718517724 nie wiem czy dobrze odczytałem w realem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.