Skocz do zawartości

Akcja serwisowa N47 B47 N57... zawór EGR


christo74

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa przypadki spalenia aut znajomych i w żadnym nie wypłacili. Chcesz możesz się sądzić przez 3 lata albo dłużej.

Z ciekawości pytam, to były dwa BMW z wadą EGR?

 

Tak. Ale zbagatelizowali sprawę, ubytki płynu, zapach z nawiewów. Choć jeden kolega miał już nadtopiony kolektor i był umówiony na wizytę w aso. Nie zdążył,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie tani endoskop z chin (ebay) celem sprawdzenia stanu chłodniczki i... w końcu mogę spać spokojnie. :8)


Jakość nie jest najlepsza ale wystarczająca do oceny stanu części.


Sprawdzenie dosłownie zajmuje 5 minut (silnik B47). Zdejmujemy górną osłonę silnika, odkręcamy czujnik temperatury (klucz 14, ja miałem 15 i też poszło). Wkładamy endoskop w miejsce czujnika (ja musiałem mój wyjąć z obudowy bo musi patrzeć pod kątem 90 stopni i w aluminiowej obudowie się nie mieścił). "E włala!"


cqTSPHM.jpg

agVUNq1.jpg


Koszt około 8 Euro. Spokój ducha - bezcenny!


Przypominam jak powinno i nie powinno wyglądać:

sMXqoeS.jpg

sZuQcuY.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

U mnie też chłodniczka w podobnym stanie. Przebieg 195 000.Silnik N47N. Lecz polecam wyczyścić kolektor bo sadzy jest moim zdaniem bardzo dużo. Nie wiem czy ktoś to robił przede mną ale zebrało się tego w sumie ok. 400 - 500 gram. Silnik pracuje lepiej - mniej drży.

Klapki też wymieniłem, a serwis też to zrobił wcześniej bo przy przebiegu 113 000 km.( auto było leasingowane w DE ). Przy wymianie klapek serwis również wymienił metalową podkładkę pomiędzy czujnikiem temperatury a chłodniczką spalin.

Edytowane przez Burza1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też chłodniczka w podobnym stanie. Przebieg 195 000.Lecz polecam wyczyścić kolektor bo sadzy jest moim zdaniem bardzo dużo. Nie wiem czy ktoś to robił przede mną ale zebrało się tego w sumie ok. 400 - 500 gram. Silnik pracuje lepiej - mniej drży.

Klapki też wymieniłem, a serwis też to zrobił wcześniej bo przy przebiegu 113 000 km.( auto było leasingowane w DE ). Przy wymianie klapek serwis również wymienił metalową podkładkę pomiędzy czujnikiem temperatury a chłodniczką spalin.

Zdejmowałeś kolektor do czyszczenia, tak?


Masz N47 czy B47? Bo nie słyszałem o problemach z klapkami w B47.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Witam


Stałem się szczęśliwym posiadaczem BMW 525d xDrive :D . Chciałbym się dowiedzieć czy mój samochód kwalifikuje się do jakiejś akcji.


VIN: WBA5J910X0GV36318

 

Brak akcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam odświeżam temacik ponieważ umówiłem się właśnie na sprawdzenie chłodnicy w Krakowie u Dobrzanskich niestety dopiero za miesiąc. Jeśli chodzi o akcje serwisowa co miesiac dostają nowa aktualizacje pojazdów które poddawane są kontroli u mnie był to pierwszy styczeń 2019.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.


Ja zostawiłem samochód u Dobrzańskiego prawie 5 tygodni temu. Egr do wymiany. Niestety na dzień dzisiejszy dalej nie wiadomo kiedy będą części. Samochód z zagranicy więc dopiero po dwóch tygodniach dali nowego golfa z wypożyczalni. Trochę to smutne ale lepsze to niż spalenie samochodu. 320xd GT - przebieg tylko 70k rocznik 2015 a nagaru ponoć się nazbierało dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.


Ja zostawiłem samochód u Dobrzańskiego prawie 5 tygodni temu. Egr do wymiany. Niestety na dzień dzisiejszy dalej nie wiadomo kiedy będą części. Samochód z zagranicy więc dopiero po dwóch tygodniach dali nowego golfa z wypożyczalni. Trochę to smutne ale lepsze to niż spalenie samochodu. 320xd GT - przebieg tylko 70k rocznik 2015 a nagaru ponoć się nazbierało dużo.

 

Dzwoń do nich albo jedź z tego co kobieta mi mówiła to części zaczynaja im przychodzić tak że ubiegaj się o swoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak być, ze względu na deficyt części, ale tu chodzi raczej o wysłanie części celem zamknięcia przez centrale konkretnego zgłoszenia gwarancyjnego, które jest powiązane z konkretnym numerem VIN.

Przecież przykładowo do wszystkich B47 EGR są takie same. No chyba, że ktoś miał pakiet Indyvidual i EGR był w oprawie skórzanej ze złotym przeszyciem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj na sprawdzeniu w Bawaria Janki. Chłodnicza do wymiany. Odebrałem auto na własne ryzyko. Kupiłem sobie dużą gaśnicę i przetrenowałem szybkie zrywanie osłon silnika ;) Co do problemów z chłodniczkami i dobieranie pod VIN mimo identycznego numeru części to mam pewną teorię. Jak zwykle chodzi o kasę. Podejrzewam, że koszty pokrywa nie BMW a producent wadliwej części, który ma pewnie kilka fabryk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Byłem wczoraj na sprawdzeniu w Bawaria Janki. Chłodnicza do wymiany. Odebrałem auto na własne ryzyko. Kupiłem sobie dużą gaśnicę i przetrenowałem szybkie zrywanie osłon silnika ;) Co do problemów z chłodniczkami i dobieranie pod VIN mimo identycznego numeru części to mam pewną teorię. Jak zwykle chodzi o kasę. Podejrzewam, że koszty pokrywa nie BMW a producent wadliwej części, który ma pewnie kilka fabryk.

 

Tak tu chodzi o wadliwe wykonanie chłodniczki przez producenta i to On pokrywa koszty naprawy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz trochę żałuję że zostawiłem samochód u Dobrzańskiego. Cały plac mają zawalony samochodami - z tego co mówili to około 180 samochodów.

Z tego co wiem to ponoć mają coraz większe dostawy i coraz częstsze. Mam nadzieję że przed połową Maja dostanę już auto bo mam kilka wyjazdów zaplanowanych a golf 1.0 poza miasto się średnio nadaje. A wy jakie samochody zastępcze dostawaliscie? Chodzi mi o przypadek bmki z zagranicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz trochę żałuję że zostawiłem samochód u Dobrzańskiego. Cały plac mają zawalony samochodami - z tego co mówili to około 180 samochodów.

Z tego co wiem to ponoć mają coraz większe dostawy i coraz częstsze. Mam nadzieję że przed połową Maja dostanę już auto bo mam kilka wyjazdów zaplanowanych a golf 1.0 poza miasto się średnio nadaje. A wy jakie samochody zastępcze dostawaliscie? Chodzi mi o przypadek bmki z zagranicy.

 

Jeśli o mnie chodzi od razu przy rozmowie telefonicznej zapytali czy chce samochód zastępczy. Stanowczo odpowiedziałem ze nie moje Bmw przejechało już 230 tys kilometrów to tak nagle się nie spali pomyślałem :D ale podobno mieli tylko jeden przypadek (pani z recepcji tak mówiła ) który się po prostu spalił jest to loteria jak w totka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie temu facetowi auto spłoneło bo wymieniono chłodniczke wadliwą na nową i też z serii wadliwych. A stało sie tak bo na poczatku akcji wymieniano na już te nowe modele chłodniczek ale po pewnym czasie och zabrakło a ludzie sie pieklili ze płaca leasingi i raty a ich auta stoja i czekaja na czesci wiec jakis geniusz z centrali wymyslil ze skoro termin na oczekiwanie na czesci jest niewiadomy to beda montowali nowe chlodniczki ale z tej wadliwej serii. Na szczescie w tej chwili zaprzestano tego procederu i montowane sa juz tylko poprawione modele chlodnic egr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.