Skocz do zawartości

E90 320d - Przejściówka AUX > USB


klekotinho77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś z forumowiczów spotkał się z przejsciówką z AUX na USB i montował to w swoim samochodzie?

w swoim e90 mam bussines navi i właśnie rozglądam się za dobrej jakości kablem AUX, żeby połączyć autko z iphonem, ale natknąłem się na coś takiego jak AUX na USB? Czy to działa w e90??

http://allegro.pl/kabel-przejsciowka-jack-3-5mm-aux-na-usb-otg-host-i4901985109.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam cos takiego z tym ze poprzedni właściciel tzn. niemiec już to zamontował i faktycznie to działa u mnie z ipodem.

Tzn w iDrive widzę wszystkie katalogi z muzyka moge sie po nich przemieszczać, uruchamiać itd.

Z kierownicy również można przeskakiwać do kolejnego tytułu, pogłośnić, przewinąć do przodu

http://www.langer.de/net/index.php?option=com_content&task=view&id=16448&Itemid=1438

 

Aha Ipoda mam caly czas podpietego i przy okazji zawsze jest doładowywany, nie zauważyłem jakichś negatywnych skutków dla baterii, prąd ładowania i tak pewnie jest niewielki.

Edytowane przez Speedstar6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejście aux potrzebuje zewnętrznego źródła zasilania. Działa ono podobnie jak słuchawki. Jest tam wejście na lewy kanał, prawy kanał, i masa. Jeśli chcesz podłączyć pod aux pendrive z muzyką to na pewno nie zadziała. Być może ale nie jestem pewny zadziała z jakąś mp3. Ale sterowanie i tak musiałoby odbywać się z tej mp3 trochę droższym ale fajniejszym rozwiązaniem są zmieniarki USB /SD. Działa przy nich sterowanie z kierownicy i nie trzeba bawić się z obsługą dodatkowego urządzenia. Ewentualnie zwykły kabel Jack - Jack. Bo takiego kabla USB nie podlaczysz do telefonu. ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejście aux potrzebuje zewnętrznego źródła zasilania. Działa ono podobnie jak słuchawki. Jest tam wejście na lewy kanał, prawy kanał, i masa. Jeśli chcesz podłączyć pod aux pendrive z muzyką to na pewno nie zadziała. Być może ale nie jestem pewny zadziała z jakąś mp3. Ale sterowanie i tak musiałoby odbywać się z tej mp3 trochę droższym ale fajniejszym rozwiązaniem są zmieniarki USB /SD. Działa przy nich sterowanie z kierownicy i nie trzeba bawić się z obsługą dodatkowego urządzenia. Ewentualnie zwykły kabel Jack - Jack. Bo takiego kabla USB nie podlaczysz do telefonu. ;-)

 

"..... droższym ale fajniejszym rozwiązaniem są zmieniarki USB /SD. Działa przy nich sterowanie z kierownicy i nie trzeba bawić się z obsługą dodatkowego urządzenia... " Możesz podać jakiś przyklad takiego urządzenia ?

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko jako przykład, chociaż nie mogę znaleźć do e 90. Ale jak szukałem do siebie wydaje mi się że rzuciło mi się w oczy tylko innej firmy http://allegro.pl/new-zmieniarka-mp3-sd-usb-bmw-e46-e39-e38-x3-x5-i5078121032.html

Dzieki , poczytam.

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko jako przykład, chociaż nie mogę znaleźć do e 90. Ale jak szukałem do siebie wydaje mi się że rzuciło mi się w oczy tylko innej firmy http://allegro.pl/new-zmieniarka-mp3-sd-usb-bmw-e46-e39-e38-x3-x5-i5078121032.html

 

Bo do e90 takie cos kosztuje od 1000 zł, szukałem do siebie i niestety takie koszta miniumum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej bluetooth http://www.ebay.co.uk/itm/3-5mm-Wireless-Stereo-Bluetooth-A2DP-Music-HiFi-Audio-Dongle-Adapter-Transmitter-/121976395869?hash=item1c665c185d:g:FxsAAOSw-YBXGujk, widziałem też takie że można było USB bezpośrednio podpiąć, jakość z moejgo Samsunga Alpha lepsza niż z płyty CD, te nasze CD kiepsko radzi sobie z Mp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To jest zdecydowanie tańsze rozwiązanie http://allegro.pl/sony-sbh50-zestaw-sluchawkowy-bluetooth-radio-fm-i6710081482.html

Oczywiście Sony nie jest wyjątkiem podaje jako przykład. Minus tego jest taki, ze jak ktoś ma fabryczny BT w samochodzie to czasem się zakłócają i powoduje wylogowanie telefonu, oraz audio musi być przełączone na tryb wejścia audio. Plus jest taki, że można za jego pomocą odbierać telefony (po sparowaniu go z telefonem) wtedy głos mamy w fabrycznych głośnikach, natomiast mikrofon jest niestety w urządzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbował ktoś przerobić wejście AUX, aby mieć możliwość ładowania?

Planuję kupić E90 z navi więc telefon i tak będzie prawował przez BT, więc może sobie siedzieć w schowku i w międzyczasie się ładować.

 

Jest to realne? Dodam, że navi Business, więc nie ma w nich chyba USB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam u siebie podłaczone do gniazda AUX transmiter z karta pamieci i muzą. Dzieki podłaczeniu przez gniazdo AUX mam czysty odbiór ,ale sterowanie mam przez pilota do transmitera. Pozdrawiam :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Witam. Podlaczam sie do tematu. Jak sluchac muzyki z pendriva bez wejscia usb majac tylko aux i radio business

 

Niestety nie da się. Trzeba kupić mini odtwarzacz MP3 z wyjściem mini jack na słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.