Skocz do zawartości

F20 LCI 118i andrzejs82 mój czarny szafir


andrzejs82

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 125
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

przez 5 lat jak miałem E87 smarowałem uszczelki POORBOY'S WORLD NATURAL LOOK i wszystko było ok, tutaj raz posmarowałem i wytrzymać się nie da.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez 5 lat jak miałem E87 smarowałem uszczelki POORBOY'S WORLD NATURAL LOOK i wszystko było ok, tutaj raz posmarowałem i wytrzymać się nie da.....

Było nie przecierać to teraz masz :-p

Na poważnie, to po co robisz takie rzeczy w praktycznie nowym aucie..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie matowe były te uszczelki więc mnie korciło.

 

Dzisiaj przyszła paczka nowych kosmetyków oraz pianownica ręczna, czekam jeszcze na zestaw do pielęgnacji powłoki modesta

 

http://files.tinypic.pl/i/00881/3asgdc650j5p.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Tez ostatnio dokupiłem pianownice - trochę się trzeba namachać ale piana daje radę.

Z uszczelkami zrobiłem to co ty, teraz sam już nie wiem czym je natrzeć, a może lepiej zmyć dressing :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Bardzo fajnie wygląda ta jedyneczka. Co do zachowania czystości lakieru w F20- musisz się pogodzić z tym, że tylko trochę wilgoci na jezdni i już tył uwalony.

Co do ceny nerek z wymianą- mi przedlifcie zrobili to za 400-500 zeta (dokładnie nie pamiętam), patrząc po rejestracji prawdopodobnie w tym samym ASO;)

No i powłokę też w tym samym miejscu robiliśmy, także chłopaki mieli już trochę doświadczenia z tą budą :D Właśnie się do nich muszę pokazać na odnowienie i korektę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Randall@ na uszczelki pomogło przeczyszczenie spirytusem, jeszcze jakieś delikatne trzaski słychać ale mam nadzieje że zniknął po kolejnym czyszczeniu

 

stuffman@ chłopaki z autoestetyki robią robotę, moim zdaniem numer 1 w Lublinie jeśli chodzi o detailing, informacyjnie przenieśli się na Budowlaną. Nerki zrobię jak się wyrobie jeszcze w tym miesiącu ale nie w Best Auto, wszędzie są za 270zł sztuka i robocizna 100-150zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zwieńczenie zestawu do czyszczenia nowej zabawki

 

http://files.tinypic.pl/i/00884/n2xwswxy80ck.jpg

 

finansowo bolało ale mam nadzieje że będę zadowolony z całego kompletu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwieńczenie zestawu do czyszczenia nowej zabawki

 

http://files.tinypic.pl/i/00884/n2xwswxy80ck.jpg

 

finansowo bolało ale mam nadzieje że będę zadowolony z całego kompletu

 

Jakbyś miał chwilkę czasu i chęci to czy mógłbyś rozpisać w punktach co jest co, do czego i za ile?

Nie siedzę w ogóle w tych tematach a też chciałem sobie coś takiego sprawić do pucowanka i nawet nie wiem jak zacząć :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IZzI@ dziękuję za miłe słowa

 

Gyc78@ temat kosmetyków to temat rzeka, na karoserie kupiłem kosmetyki do mycia i pielęgnacji powłoki Modesta BC4 więc wszystko jest z neutralnym Ph

- pianownica Mesto Foamer

- piana ValetPro Snow Foam

- szampon AutoGlym BodyWork

- do mycia felg Shiny Garage Iron Off

- wiadro z separatorem marki Shiny Garage z nakrywką, aby można było bezpiecznie przewozić wiadro z wodą ciepłą

- sonax pasta do czyszczenia i polerowania chromów

- zestaw do czyszczenia i konserwacji skóry na kierownicy Colourlock z zapasem chusteczek

- na plastiki wewnętrzne Poorboys World Natural Lock

- środek do pielęgnacji opon Nigrin

- do szyb Sonax

Do pielęgnacji powłoki Modesta

- Modesta M4Spoke

- Modesta M2Blast

 

i do tego wszystkiego ściereczki, ręczniki, gąbki, aplikatory itd. Brakuje mi jeszcze preparatu do uszczelek - kupie marki Swissvax

 

prosiłeś o ceny, jak chcesz w miarę dobry zestaw to przygotuj się na +/- 1,5K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IZzI@ dziękuję za miłe słowa

 

Gyc78@ temat kosmetyków to temat rzeka, na karoserie kupiłem kosmetyki do mycia i pielęgnacji powłoki Modesta BC4 więc wszystko jest z neutralnym Ph

- pianownica Mesto Foamer

- piana ValetPro Snow Foam

- szampon AutoGlym BodyWork

- do mycia felg Shiny Garage Iron Off

- wiadro z separatorem marki Shiny Garage z nakrywką, aby można było bezpiecznie przewozić wiadro z wodą ciepłą

- sonax pasta do czyszczenia i polerowania chromów

- zestaw do czyszczenia i konserwacji skóry na kierownicy Colourlock z zapasem chusteczek

- na plastiki wewnętrzne Poorboys World Natural Lock

- środek do pielęgnacji opon Nigrin

- do szyb Sonax

Do pielęgnacji powłoki Modesta

- Modesta M4Spoke

- Modesta M2Blast

 

i do tego wszystkiego ściereczki, ręczniki, gąbki, aplikatory itd. Brakuje mi jeszcze preparatu do uszczelek - kupie marki Swissvax

 

prosiłeś o ceny, jak chcesz w miarę dobry zestaw to przygotuj się na +/- 1,5K

 

Dziękuję. Coś sobie teraz napewno dobiorę wg potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gyc78

Jak wolisz bardziej po "taniości" to ja proponował bym zakupić :

-pędzelek

- szampon Cartec Fortex ( przy mniejszym rozcieńczeniu nada się również na felgi bardziej zabrudzone)

-Dwa ręczniki do osuszania auta po myciu "Jan niezbędny" lub k2 lub duży szybkoschnacy

- min. 3szt. Sciereczek z microfibry mogą być sonax

-glinkę , jak nie zamierzasz robić korekty(polerowania mechanicznego z uzyciem pasty polerskiej) to delikatna,może być 3m lub ValetPro

- jak posiadasz ciemny lakier to proponuje podklad pod wosk ,UltraDeepShine -Autoglym ( bez konieczności)

- "wosk " Mirror Glaze #16 Meguiars świetny stosunek ceny do jakości , całkiem fajnie się nim pracuje

- cartec vinyl tp-49 ,preparat do nablyszczania zewnętrznych tworzyw sztucznych i gumy

- brillant Shine Detailer sonax

-3szt padow do nakładania kosmetyków

Zabawę zaczynaj od mycia myjka ciśnieniową , jak nie masz jedź na myjnie bezdotykowa , następnie już u siebie przygotuj dwa wiadra jedno z szampanem drugie z czystą wodą do płukania rękawicy(dobrze byś zaopatrzył się jeszcze w rękawice do mycia z microfibry) zacznij od elementów wymagających (gril,listwy przy okienne itp. ) myjąc je pędzelkiem. Musisz pamiętać by nie dopuszczać do wysychania piany . Następnie myjesz resztę auta rękawica,po tym zabiegu mycia dobrze jest wyglinkowac powierzchnie lakieru. Glinka to masa plastyczna która świetnie usuwa wszelkie zanieczyszczenia z powierzchni lakieru, tyle ze, by nie na robić "lipy" musisz z nią pracować cały czas na mokro ( wystarczy zwykły spryskiwacze z woda ,choć by po płynie do szyb) po całym zabiegu zobaczysz sporą różnicę gładkości powierzchni . Następnie myjesz jeszcze raz lakier z odrobiną szamponu ,zaczynasz oczywiście od dachu ,zaraz po splukaniu go czysta woda osuszasz recznikiem i tak element po elemencie . Tu dochodzimy do mycia szyb , nablyszczenia listew lub najpierw do nałożenia wosku ewentualnie podkładu , twój wybór. Jeżeli zdecydujesz się użyć podkładu to nakladaj minimalna warstwę i tu również dobrze jest robić element po elemencie (stosujsz się do instrukcji) jak już "wypolerujesz" dokładnie podkład , swoją fantastyczna sciereczka z microfibry możesz zabrać się do nakładania wosku, tu również minimalna warstwę (mgielka) możesz nałożyć na całość , możesz element po elemencie . Tak na marginesie to oczywiście dobrze jest bawić się jak wilgotność nie jest duża a temperatura nie jest niższa niż piętnaście stopni, niektóre preparaty należy nakładać w cieniu. Jak już będziesz miał auto "wypucowane " i po tygodniu stwierdzisz że fajnie było by go odświeżyć , wówczas myjesz auto już tylko delikatnym szamponem z woskiem (wybór jest ogromny tylko byś nie używał aktywnej piany lub szamponu bo usuniesz całą powłokę ochronna) osuszasz ręcznikiem a następnie nakladasz "kłik detajlera" i masz ponownie piękna i błyszcząca bryczke

-do szyb najlepsza jest pianka i ręczniki papierowe do osuszania (byle nie najtańsze bo bardzo pylą) oczywiście można kupić specjalnie przeznaczona do szyb sciereczke ,jednak każda po pewnym czasie będzie "mazac"

Przy wszystkich czynnością związanych z nakładaniem ,osuszanie czy tez polerowaniem, nalezy bacznie zwracać uwage by nie dostały się żadne zanieczyszczenia, pod ręcznik , pada czy sciereczke ,jak cokolwiek upadnie na ziemię ,trawę ,beton...dyskwalifikuje to dane "narzędzie" z dalszego użycia .

 

Dodam tylko iz stosując jakikolwiek specyfik należy używać go zgodnie z instrukcja :)

Edytowane przez iZzI
iZzI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gyc78

Jak wolisz bardziej po "taniości" to ja proponował bym zakupić :

-pędzelek

- szampon Cartec Fortex ( przy mniejszym rozcieńczeniu nada się również na felgi bardziej zabrudzone)

-Dwa ręczniki do osuszania auta po myciu "Jan niezbędny" lub k2 lub duży szybkoschnacy

- min. 3szt. Sciereczek z microfibry mogą być sonax

-glinkę , jak nie zamierzasz robić korekty(polerowania mechanicznego z uzyciem pasty polerskiej) to delikatna,może być 3m lub ValetPro

- jak posiadasz ciemny lakier to proponuje podklad pod wosk ,UltraDeepShine -Autoglym ( bez konieczności)

- "wosk " Mirror Glaze #16 Meguiars świetny stosunek ceny do jakości , całkiem fajnie się nim pracuje

- cartec vinyl tp-49 ,preparat do nablyszczania zewnętrznych tworzyw sztucznych i gumy

- brillant Shine Detailer sonax

-3szt padow do nakładania kosmetyków

Zabawę zaczynaj od mycia myjka ciśnieniową , jak nie masz jedź na myjnie bezdotykowa , następnie już u siebie przygotuj dwa wiadra jedno z szampanem drugie z czystą wodą do płukania rękawicy(dobrze byś zaopatrzył się jeszcze w rękawice do mycia z microfibry) zacznij od elementów wymagających (gril,listwy przy okienne itp. ) myjąc je pędzelkiem. Musisz pamiętać by nie dopuszczać do wysychania piany . Następnie myjesz resztę auta rękawica,po tym zabiegu mycia dobrze jest wyglinkowac powierzchnie lakieru. Glinka to masa plastyczna która świetnie usuwa wszelkie zanieczyszczenia z powierzchni lakieru, tyle ze, by nie na robić "lipy" musisz z nią pracować cały czas na mokro ( wystarczy zwykły spryskiwacze z woda ,choć by po płynie do szyb) po całym zabiegu zobaczysz sporą różnicę gładkości powierzchni . Następnie myjesz jeszcze raz lakier z odrobiną szamponu ,zaczynasz oczywiście od dachu ,zaraz po splukaniu go czysta woda osuszasz recznikiem i tak element po elemencie . Tu dochodzimy do mycia szyb , nablyszczenia listew lub najpierw do nałożenia wosku ewentualnie podkładu , twój wybór. Jeżeli zdecydujesz się użyć podkładu to nakladaj minimalna warstwę i tu również dobrze jest robić element po elemencie (stosujsz się do instrukcji) jak już "wypolerujesz" dokładnie podkład , swoją fantastyczna sciereczka z microfibry możesz zabrać się do nakładania wosku, tu również minimalna warstwę (mgielka) możesz nałożyć na całość , możesz element po elemencie . Tak na marginesie to oczywiście dobrze jest bawić się jak wilgotność nie jest duża a temperatura nie jest niższa niż piętnaście stopni, niektóre preparaty należy nakładać w cieniu. Jak już będziesz miał auto "wypucowane " i po tygodniu stwierdzisz że fajnie było by go odświeżyć , wówczas myjesz auto już tylko delikatnym szamponem z woskiem (wybór jest ogromny tylko byś nie używał aktywnej piany lub szamponu bo usuniesz całą powłokę ochronna) osuszasz ręcznikiem a następnie nakladasz "kłik detajlera " i masz ponownie piękna i błyszcząca bryczke .

 

Przykleić dla potomnych i stosować :D

Podziekował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iZzi, jestem pod wrażeniem :shock: dzięki ! :cool2:

Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)


e87 118d: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=210&t=369493

ex e87 116i: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=112&t=297577 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Widzę, że jednak się dałeś namówić i zakupiłeś jedynkę :norty: dobrze też, że kupiłeś F20 LCI tak jak rozmawialiśmy. Życzę bezawaryjnej jazdy i do zobaczenia na drogach Lublina.

 

P.S. Popraw zdjęcia na pierwszej stronie bo wygasły :cry2:

http://www.4shared.com/download/N-TL0Wk0ce/u5pw.jpg?sbsr=29fdbbca5e3a694bc526b93bccac24c495e&lgfp=3000


**********************

Moje byłe BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=112&t=209629

Moje obecne BMW: ...

**********************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, doszedłem do wniosku że jak kupie Golfa to nie będzie radochy a o to właśnie chodzi, samochód dokładnie to ten który Ci wysłałem w linku na priv, zdjęcia gdzieś mi wcięło, zrobie kilka nowych w przyszłym miesiącu jak wskoczą czarne nerki,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miały być czarne nerki w tym miesiącu, a zamiast nich jest nowa osłona od pasażera, ostrzegam posiadaczy F że bardzo łatwo się to rysuje a cena nowej powala

 

http://i65.tinypic.com/wwb5uw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

pogoda kiepska więc i zdjęcie bez rewelacji

 

http://pics.tinypic.pl/i/00896/mapz26gna28c.jpg

 

ale wygląda teraz zadziornie :) dodatkowo kupiłem ory. matę do bagażnika, jak tylko pogoda pozwoli zrobię więcej zdjęć.

 

Muszę też powiedzieć słówko o ASO Best Auto w Lublinie. Wymienili nerki, a przy okazji podnieśli samochód i sprawdzili czy wszystko ok, podłączyli pod komputer, sprawdzili płyny,oleje itd, ciśnienie w oponach, bieżnik opon oraz klocki, sprawdzili wersje mapy nawigacji. Bardzo mi się to podobało.

 

Gdzie umieszczacie zdjęcia które potem lądują na forum ? bo na tinypic po miesiącu już się nie wyświetlają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajjj mega fajnie teraz wyglada, kocurrr :cool2: podoba mi sie przod lci

imgur, ja tu wrzucam i zdjecia mam dostepne jeszcze z e87. (nie trzeba zakladac konta)

Ja w best auto 2x robilem e87 raz kodowanie, drugim razem rozrzad i jestem zadowolny, ostatnio bedac u nich zakupic ramki pod rejestracje dostalem je za darmo :cool2:

Edytowane przez Duffy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.