Skocz do zawartości

Wymiana szyby [cena] Może inne wyjście?


michal_325d

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wieczorem spadło mi coś z dachu i mam pajączka na pół przedniej szyby;((( Macie może jakieś namiary, albo warsztat z tanimi nowymi szybami w okolicy Warszawy?? dodam ze to szyba z sensorem e46 sedan 2002. Jak firmy szyb brać pod uwage? drugie moje pytanie, czy jest wogóle sens zakładać oryginalna ale używana szybe(300zl)??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka moja rada, zrób zdjęcie auta z pęknięta szybą. Kiedyś jak będziesz sprzedawał samochód i kupiec zobaczy nieoryginalną szybę to będzie snuł podejrzenia, że samochód jest po dzwonie itd. Pokażesz mu fotkę, powiesz co i jak.

Miałem kiedyś taki przypadek z poprzednim samochodem, szyba mi pękła w zimie po całej długości, po właczeniu nawiewu na szybę, róznica temperatur. Zmieniłem szybę. Przy sprzedaży, kupiec-dziadek uczepił się tej szyby, i zaczęło się gadanie, że auto miało być bezwypadkowe itd. Gadania co nie miara, nie przekonałem go nawet czujnikiem lakieru, pokazując mu że lakier ori. Auto bite i koniec. :mad2: Stad moja rada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większość chyba w oryginale miała taki pasek ! wnętrze mniej się nagrzewa ....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj także wymieniałem szybe, z ubezpieczenia na szczęscie...

Otórz jadac do domu na nierównosciach dosć wyraźnie trzeszczała... czy ona musi sie jakoś ułożyć, czy goście spartaczyli montaż?

 

 

szyba jest przyklejona i nie ma opcji aby trzeszczała może uszczelki drzwi trzeszczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jadąc w poniedziałek do pracy chyba trafił mnie kamień, który spowodował coś takiego:

 

http://www.aukcjoner.pl/gallery/004083941,2-Aukcje-internetowe%3A-darmowa-galeria-zdjec.html

 

Sprawa dość dziwna bo nie jechałem szybko, ok 60 km/h, a blisko przede mną nie było samochodu. Jechałem za skodą ale ok 50 m za nią. W tym miejscu remontują drogę więc może jednak to był jakiś kamień ale go nie zauważyłem.

 

Nie jest duże (ok 4-5 cm) i nie ogranicza widoczności, jest przy dolnej krawędzi szyby.

 

I tu pytanie czy wymieniać czy poczekać aż zacznie pękać dalej, a może nie zacznie ?

Na razie nie idzie dalej, a minęło już 4 dni.

 

Jak z wymianą. Mi w JaanGlass podali cenę ok 750 zł i to w promocji.

Samochód do e46 z 2002 r. z czujnikiem deszczu i zmierzchu.

 

W razie co proszę o polecenie jakiejś innej firmy najlepiej na terenie kujawsko - pomorskiego lub pomorskiego.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez szymon73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od Ciebie czy wymienisz czy będzesz czekał.

Na pewno auto nie przejdzie" legalnego" przeglądu technicznego jak będzie termin i ewentualnie stracisz dowód przy najbliższej kontroli policyjnej jak zauważą pękniętą szybę.

 

Czyli, wcześniej czy później i tak wymiana będzie konieczna.

Pozdrawiam

Komu w drogę, temu Neste.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jak kolega wyżej napisał nie wiem jak w pl ale w anglii maja takie specjalne narzedzia do usuwania różnych właśnie ubytków ,odprysków z szyb lecz nie wiem ile taki zabieg kosztuje i czy jest dostępny w polsce
Bayerische Motoren Werke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosta recepta - mówisz że gdzieś niedaleko jest remont/budowa drogi pewnie jeżdżą tam ciężarówki z żwirem albo czymś takim jedziesz chwilę za takim potem go zatrzymujesz i oburzony mówisz że coś mu wypadło i ci szybę potłukło :) dostajesz z jego OC kasę i masz nową szybę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
prosta recepta - mówisz że gdzieś niedaleko jest remont/budowa drogi pewnie jeżdżą tam ciężarówki z żwirem albo czymś takim jedziesz chwilę za takim potem go zatrzymujesz i oburzony mówisz że coś mu wypadło i ci szybę potłukło :) dostajesz z jego OC kasę i masz nową szybę

 

fantastyczne podejscie kolego, nic tylko pogratulowac

pomijam ze w momencie kiedy cos spadnie ci na szybe to efekt jest z deka inny od prezentowanego na zdjeciu, ciekawe co bys zrobil jakby ubezpieczyciel udowodnil Ci ze pekniecie nie pochodzi od spadajacego kamienia/zwiru etc.

@ autora tematu - wymien szybe, nie ma co kombinowac z jazda z taka szyba, z doswiadczenia wiem ze moze sie sypnac w najmniej oczekiwanym momencie, bedziesz jechal trasa, kamyk strzeli spod kol innego samochodu i przy predkosci 100km/h szyba rozsypie Ci sie do srodka

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kolega który pisze powyżej mógł by wyjaśnić dlaczego pisze, że kiedy coś spadnie na szybę to efekt jest z deka inny od prezentowanego na zdjęciu.

 

Nie polemizuję, chodzi mi o to, że jechałem dość wolno i raczej nie było innego samochodu spod którego mógł by wypaść kamień, nie zauważyłem też tego kamienia a myślę że gdyby był to bym coś widział.

Był stuk, szyba pękła i zrobiło się to co na zdjęciu.

 

Czy przyczyna może być inne niż kamień, czy to możliwe że pękła samoczynnie? Czy przyczyną może być wadliwie wykonany montaż?

 

Dzięki za rady, chyba trzeba będzie zmienić.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie przydarzyło się to dwa razy, w e46 szyba mi pękła samoczynnie, zrobiła się kreska dokładnie przed oczami kierowcy od słupka na 15cm, a drugi przypadek... w fordzie transit 2005 boczne duże trójkątne o dkirowcy rozsypało się nagle jak trafione od środka pojazdu, niesamowite. W obu przypadkach jazda ok120 na autostradzie. A knyfik ze zwaleniem winy na ciężarówkę - rewelacja, że przed niedawną wymianą na to nie wpadłem ale jeszcze na pewno kiedyś sprawdzę :twisted: a tak ponad 8 stówek...z tego co wiem jak podepniesz sie w ten sposób pod czyjeś oc to nie potrzebujesz swojego ubezpieczenia specjalnie na szyby, jak masz coś takiego to się nie tłumaczysz jak i gdzie się to stało tylko wymieniasz, o to w tym chodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

kolego ja nie twierdze, ze pekniecie, ktore masz na szybie nie pochodzi od uderzenia po kamieniu, ktory np wystrzeli spod innego auta,

odnosilem sie tylko do teorii kolegi piszacego o autach z budowy

kamyk/kamien czy cokolwiek spadajacego z wywrotki ma mniejsza predkosc niz kamyk wystrzelony spod kol auta, ciezarowki po terenie budowy czy drodze przy budowie nie jezdza zbyt szybko i wystrzal kamyka spod ich kol jest maloprawdopodobny,

jezeli cos spadloby z wywrotki, a tak odczytalem wypowiedz kolegi Trax, to bylby inny slad - np jakis pajaczek, ubezpieczyciele teraz ogladaja kazda pierdalamencje pod lupa i opowiesci w podobnym stylu to jak dla mnie, nie obrazajac nikogo, bajki dla dzieci

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosta recepta - mówisz że gdzieś niedaleko jest remont/budowa drogi pewnie jeżdżą tam ciężarówki z żwirem albo czymś takim jedziesz chwilę za takim potem go zatrzymujesz i oburzony mówisz że coś mu wypadło i ci szybę potłukło :) dostajesz z jego OC kasę i masz nową szybę

 

fantastyczne podejscie kolego, nic tylko pogratulowac

pomijam ze w momencie kiedy cos spadnie ci na szybe to efekt jest z deka inny od prezentowanego na zdjeciu, ciekawe co bys zrobil jakby ubezpieczyciel udowodnil Ci ze pekniecie nie pochodzi od spadajacego kamienia/zwiru etc.

@ autora tematu - wymien szybe, nie ma co kombinowac z jazda z taka szyba, z doswiadczenia wiem ze moze sie sypnac w najmniej oczekiwanym momencie, bedziesz jechal trasa, kamyk strzeli spod kol innego samochodu i przy predkosci 100km/h szyba rozsypie Ci sie do srodka

jeśli szyba jest oryginalna to na pewno nie wysypie się do środka jak to sobie wyobrażasz przy wypadkach , ona jest tak zrobiona aby było bezpiecznie ....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.