Skocz do zawartości

G30 - 530 XD vs 540 XI


kosa69

Rekomendowane odpowiedzi

nie brać dizla... mam 535xd F10 po modach i mam do mojego auta taki stosunek kochania i nielubienia zarazem. Wszystko fajnie z momentem i mocą etc.. ale akustyka zabija radość... co z tego, że robię na światłach wszelkie 650i, albo golfy R albo nawet nieogarnięte, stare 911, skoro dźwięk silnika mnie drażni?

A o co chodzi z tym dźwiękiem silnika? Ja teraz mam Mercedesa C 250d 4MATIC, wersja AMG, fabrycznie 204 KM (zchipowany na 250 KM) i jest klekot diesla, ale... do zaakceptowania. To mój pierwszy diesel i bardzo szybko polubiłem tą elastyczność. Do tego pali chyba znacznie mniej niż Corolla 1,6 rocznik 1999 (mój pierwszy nowy) :!: Oglądałem na Youtube kilka testów nowego BMW i powiem, że nie zaliczam się do takich fanów głośnego brzmienia "ryku" silnika, tylko wręcz przeciwnie, chciałbym by silnik był tak cichy jak możliwe (choć nadal lubię moc i przyspieszenia). Innymi słowy, czy 535xd jest za głośny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Właśnie skonfigurowałem auto z wszystkimi dodatkami jakie chciałem: 540i xDrive. Wymienię tylko dodatki jakie zaznaczyłem:

pakiet M, czarny metalik, felgi 20', adaptive drive, navigation professional, fotele elektryczne z pamięcią, Harman Kardon (taki za 10700 kr), przyciemniane szyby, kamera cofania. Cena końcowa: 700 500 sek (same dodatki 166 500 sek). Po dzisiejszym kursie SEK, to wychodzi na PLN 308220 zł. To cena przed rabatem. Będę walczył o 10%. Mieszkam w Szwecji stąd ta konfiguracja i waluta. Warto coś jeszcze zaznaczyć? Zaplanowałem max budżet na mój Merc + max 30000 kr. Ale uwzględniając rabat może jeszcze wepchnąć jakieś dodatki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Panowie widziałem/słyszałem 540i z wydechem performance - zajebiście gada - nie pisać tylko zamawiać :cool2:

Troszeczkę to dziwne jak porównamy 265KM z 340 KM - wszelkie gwiazdy na niebie mówią 540i/xi end

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m-pakiet (jeśli nie jesteś fanem skórzanych stołków, to sportowe fotele w standardzie m-pakietu są fantastyczne i nic nie trzeba do nich domawiać

Wspólnik odebrał F10 w fotelach sportowych, w alcantarze i powiem szczerze że chyba do G30 też sobie takie wezmę. Skóra wiadomo, wygląda luksusowo ale nawet moje merynosy w zimie są chłodne jak lodówka ( wiadomo, że się podgrzewa ), a latem kleją się do dupy ( wentylacji nie posiadam ale podobno i tak wiele nie daje a w dziury wchodzi wciul brudu :mrgreen: ).

Także dla odmiany wezmę sobie sporty w Mpakietowej tapicerce. Pytanie do obeznanych w temacie, jak to jest z eletryczna regulacją i pamięcią przy takich fotelach?

Chyba trzeba dokupić elektryczną regulację, potem lędźwiowe podparcie i na końcu cena prawie takie wychodzi jak przy komforcie :D

 

A co do 530i a 540i to wiadomo maja22 że ino brać R6. Tylko pozostaje pytanie o cenę. Szczerze mówiąc, coraz bardziej zastanawiam się nad zakończeniem wspierania budżetu i przejście do ligi dwulitrowców :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wiecie może coś o innych wersjach silnikowych dla napędu x-drive ? Wcześniej można było wybierać z większej gamy silnikowej, z tego co widzę w konfiguratorze to dla napędu x-drvie są tylko dwie wersje do wyboru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporty są bez sensu, co dziwne komforty mają lepsze podparcie boczne no i jest regulowane (sportowe mają z boku taką ściankę na stałe wkurza przy wsiadaniu) no i w komfortach masz łamane oparcie z tyłu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wiecie może coś o innych wersjach silnikowych dla napędu x-drive ? Wcześniej można było wybierać z większej gamy silnikowej, z tego co widzę w konfiguratorze to dla napędu x-drvie są tylko dwie wersje do wyboru.

 

Sprawdź dobrze . Samych wersji benzynowych jest 3 , do tego dochodzą diesle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to jest: 540i xDrive oraz 530d xDrive, przy innych wersjach silnikowych nie widzę możliwości wyboru napędu xDrive. Chodzi mi o wersję Touring, limuzyna ma więcej wersji, więc pozostaje mieć nadzieję, że trafią one też do Touring'a. Edytowane przez Axxel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie widziałem/słyszałem 540i z wydechem performance - [bAD] gada - nie pisać tylko zamawiać :cool2:

Troszeczkę to dziwne jak porównamy 265KM z 340 KM - wszelkie gwiazdy na niebie mówią 540i/xi end

 

zastanawiam sie czy sportowy uklad wydechowy nie bedzie za glosny do jazdy z rodzina :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie widziałem/słyszałem 540i z wydechem performance - [bAD] gada - nie pisać tylko zamawiać :cool2:

Troszeczkę to dziwne jak porównamy 265KM z 340 KM - wszelkie gwiazdy na niebie mówią 540i/xi end

A widzisz. Co komu. Dla mnie diesel ma przyjemniejszy dźwięk niż benzyna (szczególnie wkręcana na obroty). Czy to 4 cylindry, czy 6. Nie jeździłem V8. Benzyna zawsze brzmi jak wiertarka (mała-duża). A z diesla słychać taki gulgot. Poza tym. Zazwyczaj nie jadę na wyścigach, chcę - powiedzmy - wyprzedzić ciężarówkę jadącą 70. Wciskam gaz do ogranicznika w dieslu i benzynie. Nie wiem jak przy automacie mierzyć elastyczność, ale ciszej i zapewne niewiele wolniej rozpędzi się 530d w porównaniu do 540i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to jest: 540i xDrive oraz 530d xDrive, przy innych wersjach silnikowych nie widzę możliwości wyboru napędu xDrive. Chodzi mi o wersję Touring, limuzyna ma więcej wersji, więc pozostaje mieć nadzieję, że trafią one też do Touring'a.

 

Produkcja od czerwca więc w konfiguratorze pewnie lada chwila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Panowie widziałem/słyszałem 540i z wydechem performance - [bAD] gada - nie pisać tylko zamawiać :cool2:

Troszeczkę to dziwne jak porównamy 265KM z 340 KM - wszelkie gwiazdy na niebie mówią 540i/xi end

A widzisz. Co komu. Dla mnie diesel ma przyjemniejszy dźwięk niż benzyna (szczególnie wkręcana na obroty). Czy to 4 cylindry, czy 6. Nie jeździłem V8. Benzyna zawsze brzmi jak wiertarka (mała-duża). A z diesla słychać taki gulgot. Poza tym. Zazwyczaj nie jadę na wyścigach, chcę - powiedzmy - wyprzedzić ciężarówkę jadącą 70. Wciskam gaz do ogranicznika w dieslu i benzynie. Nie wiem jak przy automacie mierzyć elastyczność, ale ciszej i zapewne niewiele wolniej rozpędzi się 530d w porównaniu do 540i.

 

myśle, że za długo jeżdzisz 20d i już masz coś z uszami. dzwięk w 20d to jest tragedia, na zimnym stado bocianów, nie ma podejścia do dzwięku benzyny v8

Hmmmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Szczerze mówiąc, coraz bardziej zastanawiam się nad zakończeniem wspierania budżetu i przejście do ligi dwulitrowców :(

 

Zastanawialem sie nad 535d ale cena nie do negocjacji bo duza akcyza itd

Przemyslalem ze to bez sensu. Juz nie ma gdzie szybko jezdzic, kamery, radarowe kontrole predkosci itd

Poczekam chwile jak w G30 usterki wieku dzieciecego sie skoncza

Wtedy pomysle o G30 pewnie 2.0 taki kraj :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz 5 lat gwarancji i nie przejmujesz się usterkami - tylko jeździsz autem, które uważasz za fajne.

 

Albo się ma ciasteczko, albo się je zjada - jak kogoś stać to powinien kupić ciacho, a nie oglądać je przez rok zza witryny cukierni.

 

To oczywiście moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, za 3 lata to będę czekał na LCI, a chorób wieku dziecięcego akurat ja się nie boje, bo silnik jest montowany od 3lat, a jeśli chodzi o elektronikę to wszystko może się zepsuć niezależnie od tego czy auto z początku czy końca produkcji.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.