Skocz do zawartości

Czy dobry wyszedł CHIP TUNING


Ranger

Rekomendowane odpowiedzi

ktoś ma jakieś opinie jak bety z silnikiem M47n (150KM po lifcie) znoszą chiptuning ?

 

wiem jak to jest w samochodach vaga ale zauważyłem że mało kto decyduje się na zrobienie programu aby wykrzesać 175-185KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam program na ok 190KM zmodyfikowany przez zdolnego chlopaczka z Lodzi. Przeprogramowanie sterownika robilem w poleconym serwisie w Bialymstoku, ale przy wspolpracy z elektronikiem z Lodzi, ktory stworzyl mi nowa mape.

 

Auto zbiera sie szybciej i dynamiczniej od 2000 obr a co najwazniejsze ciagnie jak benzyniak do 4500 obr z taka sama dynamika. Wyprzedanie na 5 czy 6 biegu to poezja. Auto przy spokojnej jezdzie potrafi spalic mniej niz przed modyfikacja. Na mowej mapie przejechalem juz ok 20tys km i puki co same pozytywy.

 

Jedyny minus to ze 1,2 bieg za szybko sie koncza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam no właśnie a jaka jest bezpieczna granica przy silniku 3l 204km w coupe ? Tez sie zastanawiam nad programem i tez w łodzi, a polecili mi chlopaki z sw teresy ze maja znajomego co sie tym zajmuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem z Łodzi i wiem kto takie usługi robi,

 

 

proszę o namiary i jeśli masz taką wiedze to napisz czy program to gotowiec ? czy pisany pod konkretny egzemplarz ? czy jest samochód mierzyony na hamowni ?

 

Auto przy spokojnej jezdzie potrafi spalic mniej niz przed modyfikacja. Na mowej mapie przejechalem juz ok 20tys km i puki co same pozytywy.

 

Jedyny minus to ze 1,2 bieg za szybko sie koncza :D

 

przy jakim nalocie kkm zrobiłeś chipa ?

 

Witam no właśnie a jaka jest bezpieczna granica przy silniku 3l 204km w coupe ? Tez sie zastanawiam nad programem i tez w łodzi, a polecili mi chlopaki z sw teresy ze maja znajomego co sie tym zajmuje.

 

dowiadywałeś się o cene ? i jak jest robiony caly proces zmiany programu ?

ja jakos w lodzi i okolicach nie widze nic sensownego takiego jak np w wawie masters, mr motors itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucilem program przy 195 tys km. Przy okazji zrobilem duzy przeglad, wymienilem 2 wtryski. Mialem zamiar robic w Mastersie w Waw, ale promocja sie skonczyla i chcieli ok 2 tys za modyfikacje. W serwisie gdzie w koncu zrobilem modyfikacje mam fakture, gwarancje, a cena ok polowe nizsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucilem program przy 195 tys km. Przy okazji zrobilem duzy przeglad, wymienilem 2 wtryski. Mialem zamiar robic w Mastersie w Waw, ale promocja sie skonczyla i chcieli ok 2 tys za modyfikacje. W serwisie gdzie w koncu zrobilem modyfikacje mam fakture, gwarancje, a cena ok polowe nizsza.

CompSport Łodź?

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucilem program przy 195 tys km. Przy okazji zrobilem duzy przeglad, wymienilem 2 wtryski. Mialem zamiar robic w Mastersie w Waw, ale promocja sie skonczyla i chcieli ok 2 tys za modyfikacje. W serwisie gdzie w koncu zrobilem modyfikacje mam fakture, gwarancje, a cena ok polowe nizsza.

CompSport Łodź?

 

 

cena 1500zł za coś co jest robione przez osobę która siedzi w bielsku a samochód stoi w łodzi to średnio mi się to widzi... do tego kwestia z hamownią nie jest jednoznaczna, nie robią ale jak klient chce to pojedzie zhamować tylko nie wiem bo nie odpowiedzili mi konkretnie tylko na okrągło czy w końcu 1500zł to jest z hamowniem przed i po programie czy trzeba dopłacać bo wg nich liczy się jak auto jeździ a nie jak wygląda wykres itd nie przemawia do mnie jakiś zdalny oddział CSów ja tam chce widziec w ktorym miejscu samochód ma peaka albo za mało pompuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucilem program przy 195 tys km. Przy okazji zrobilem duzy przeglad, wymienilem 2 wtryski. Mialem zamiar robic w Mastersie w Waw, ale promocja sie skonczyla i chcieli ok 2 tys za modyfikacje. W serwisie gdzie w koncu zrobilem modyfikacje mam fakture, gwarancje, a cena ok polowe nizsza.

CompSport Łodź?

 

 

cena 1500zł za coś co jest robione przez osobę która siedzi w bielsku a samochód stoi w łodzi to średnio mi się to widzi... do tego kwestia z hamownią nie jest jednoznaczna, nie robią ale jak klient chce to pojedzie zhamować tylko nie wiem bo nie odpowiedzili mi konkretnie tylko na okrągło czy w końcu 1500zł to jest z hamowniem przed i po programie czy trzeba dopłacać bo wg nich liczy się jak auto jeździ a nie jak wygląda wykres itd nie przemawia do mnie jakiś zdalny oddział CSów ja tam chce widziec w ktorym miejscu samochód ma peaka albo za mało pompuje...

Rozmawiałeś z kimś z Compsporu Łódź?

Pytam z ciekawości, bos am się zastanawiałem na jakiej zasadzie to działa. Chyba wysyłają mapy do Bielska i tam chłopaki obrabiają program/wysyłają gotowca... nie wiem...

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program mam od Sebastiana z Lodzi, G-Lab Autoelektronika, Paderewskiego 22, Maja tez hamownie.

 

ile to kosztowało Cię ? jeśli to nie tajemnica i co to za hamownie mają ? inercyjną czy obciążeniową ?

 

ps

zadziwia mnie fakt jak mało osób jeżdżących bmw decyduje się na robienie programu, ludzie przecież skody octavie rzeźbią po 200KM i jeździ kupe takich sleeperów a programy robią nagminnie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np. robiłem około 12 tys temu mapkę we Wrocku . Najpierw mi sprawdzili stan auta , sprawdzili ile ma koni i niutasów , potem gość wykasował mój program i " ulepił " nowy . sprawdziliśmy osiągi i było 197km i 415Nm ale troszkę przy sporych obciążeniach podkapcała . Zrobili mi korektę i jeszcze raz zostało auto zmierzone teraz mam 180km i 400Nm i wszystko gra . Wszystko to za 600 ZŁ. :cool2: na dzień dzisiejszy nie mam problemów z autem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np. robiłem około 12 tys temu mapkę we Wrocku . Najpierw mi sprawdzili stan auta , sprawdzili ile ma koni i niutasów , potem gość wykasował mój program i " ulepił " nowy . sprawdziliśmy osiągi i było 197km i 415Nm ale troszkę przy sporych obciążeniach podkapcała . Zrobili mi korektę i jeszcze raz zostało auto zmierzone teraz mam 180km i 400Nm i wszystko gra . Wszystko to za 600 ZŁ. :cool2: na dzień dzisiejszy nie mam problemów z autem.

 

ile wyszło w serii km i niutonów ?

masz jakiś wykres ?

co do ceny to bardzo promocyjna jeśli było to robione u sprawdzonego tunera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam przekonania do firm w łodzi, zbyt mało pozytywnych albo jakichkolwiek opini a 1 to za mało

 

dlatego jak się uda to jade do Rogala

szkoda ze na forum bmw nawet nie ma szans zrobic grupowego czipowania wtedy cena spada ale musiałoby być min ze 12 aut a tutaj niestety pojedyncze osoby mają zawirusowane bety

 

nie wiem skąd Wam się biorą ceny 2000zł ? jak się orientuje to impreza wahaja się ok 1200-1300-1500zł u znanych firm tunerskich (masters tuning, mr motors, dynosoft, compsport)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Polecam znajomego z Wrocławia zobacz stronkę :http://www.adt-tuning.pl/

 

Wiedza ,doświadczenie ,diagnostyka, hamownia.......... 320d 150ps cr średnio i bardzo bezpiecznie 180ps i 400Nm

 

Pozdrawiam Krzysiek

Doskonale znam aplikacje diagnostyczne DIS i Inpę , diesel w BMW jest prosty.

Masz awarię ,kłopoty,szukasz pomocy..forum to dobre miejsce aby znaleźć odpowiedź na swoje pytanie.

Po prostu napisz w czym kłopot, wspólnie znajdziemy rozwiązanie.


http://www.otofotki.pl/img12/obrazki/qo536_ccc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

Jeżeli chcesz wstawić sobie chipa to najpierw musisz sprawdzić stan wtrysków i innych podzespołów ,jednym słowem twój system odpowiedzialny za moc powinien nie mieć żadnych spadków od seryjnych wytycznych -dopiero potem polecam chipa i nie sztuką jest maxymalne wyżyłowanie auta bo wtedy zdecydowanie kopci i jest to szkodliwe dla silnika , tylko zbliżenie się do optymalnej granicy.Ja chipa robiłem w Olsztynie w V-tecku i miałem aż 3 korekty programu aż osiągnięta została perfekcja.Programy są dobierane indywidualnie do każdego auta.

W tej chwili mam 180KM i mom obr.400NM i potwierdzam to co napisał kolega wyżej oraz fakt że spada spalanie .Mi na trasie pali 5,7 l/100km a na całym baku robie 1250Km.Przejrzyj mój wątek w modyfikacjach dowiesz się więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

Jeżeli chcesz wstawić sobie chipa to najpierw musisz sprawdzić stan wtrysków i innych podzespołów ,jednym słowem twój system odpowiedzialny za moc powinien nie mieć żadnych spadków od seryjnych wytycznych -dopiero potem polecam chipa i nie sztuką jest maxymalne wyżyłowanie auta bo wtedy zdecydowanie kopci i jest to szkodliwe dla silnika , tylko zbliżenie się do optymalnej granicy.Ja chipa robiłem w Olsztynie w V-tecku i miałem aż 3 korekty programu aż osiągnięta została perfekcja.Programy są dobierane indywidualnie do każdego auta.

W tej chwili mam 180KM i mom obr.400NM i potwierdzam to co napisał kolega wyżej oraz fakt że spada spalanie .Mi na trasie pali 5,7 l/100km a na całym baku robie 1250Km.Przejrzyj mój wątek w modyfikacjach dowiesz się więcej...

Przy jakich obrotach masz 180KM ?

P.S. Chyba V-tech, nie V-tec.

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mam 180KM i mom obr.400NM i potwierdzam to co napisał kolega wyżej oraz fakt że spada spalanie .Mi na trasie pali 5,7 l/100km a na całym baku robie 1250Km.Przejrzyj mój wątek w modyfikacjach dowiesz się więcej...

Bez urazy kolego ale sam sobie przeczysz pisząc o spalaniu 5,7l/100km w trasie, a ponoć na pełnym baku przejeżdżasz 1250km :D

Mam sprawną technicznie 318d, auto które jest znane z oszczędności, na baku robię średnio około 900km (na 55-56l). 2-3 razy testowałem auto pod kątem oszczędności jeżdżąc "spokojnie" i udawało mi się zbliżyć do magicznej cyfry 1000, ale jeszcze nigdy jej nie osiągnąłem. Pozwolę sobie więc nie dowierzać w spalanie rzędu 4,8l/100km w 1,5 tonowym aucie :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, te 1250km to chyba z karnistrem w bagazniku. Podobnie jak kolega pisze, malo kiedy przejade 1000km na zbiorniku. Natomiast fakt ze po modyfikacji programu auto pali mniej, zauwazylem jadac stala trasa, spokojnie 90-100km/h bez szalenstw, Spalanie spadlo o ok 0,6l na 100km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy jakich obrotach masz 180KM ?

P.S. Chyba V-tech, nie V-tec.

u mnie 180Hp/3560Rpm i 399Nm/2732Rpm . A pisząc o spalani latem już po programie tylko na trasie do niemiec udało mi się zrobić 1145km opony 18' 225 zaznaczam nie jechałem szybciej niż 120km/h (tak z ciekawości dla sprawdzenia spalania), a teraz zimą max przejechane 720km tylko miasto, opony zimowe 17' 225 zbiornik 63L. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jeśli chodzi o spalanie wynik jaki podałem jest jak najbardziej prawdziwy osobiście zrobiłem 1131KM i miałem lekki zapas na rezerwie a komputer pokazał dystans 1250 KM. Pali mi średnio 5,7 litra i to jest jak najbardziej także prawda teraz w okresie zimowym z przyczyn wiadomych pali mi ok 6.1litra .Niewiem jaką mam pojemność baku 63 albo 65 L.Śmigam na 17 215/45 dunlop sp sport 9000-wszystkie kupiłem nowe za ok 850zł/sztuka .Dodam później wykres z hamowni dla porównania.Wyniki ten udało mi się osiągnąć tylko raz gdy sporo podróżowałem.Rozumiem wasze odpowiedzi.pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.