Skocz do zawartości

320d czerwona kontrolka oleju


storzek_23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 215
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich.

 

Mam problem z kontrolka cisnienia oleju (czerwona), otoz po przekreceniu kluczyka i uruchomieniu auta nie zapla mi sie w ogole czerwona kontrolka. Robilem test zegarow i w trakcie testu pali sie tylko i wylacznie pomaranczowa kontrolka od poziomu oleju. Dowieralem przewod od czujnika cisnienia do masy i tez nie wyswietla mi czerwonej kontrolki. Czy ktos moze mi pomoc w tej sprawie??? Dodam, ze prawdopodobnie mam uszkodzony czujnik poziomu oleju, poniewaz po odpaleniu auta ok po 5-10s zapala mi sie pomaranczowa kontrolka na ok 10s. Czy to moze byc przyczyna, ze podczas testu zegarow nie zapla mi sie czerwona kontrolka, gdyz odczytuje bledny pomiar od czujnika poziomu oleju???

bede wdzieczny za pomoc

 

pzodrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Test zegarów, to test zegarów, a nie czujników, jak coś się nie zapala, to znaczy, że nie działa.

Co do zapalania się żółtej, choć nawet nie wiedziałem, że taka jest, to znajomy miał taką sytuację: kupił bmkę z chyba olejem mineralnym, był gęsty i czarny, wymienił na full syntetyk i zawsze po odpaleniu zimnego silnika po chwili zapalała mu się na 2-3 sekundy kontrolka oleju, wymienił czujnik i problem się skończył.

 

Przy teście zegarów powinno się wszystko zaświecić, jest jeszcze różnica czy robisz test na włączonym zapłonie, czy tylko przy stacyjce w pierwszym położeniu, gdy zapala się tylko kontrolka poduszki, tak przynajmniej jest w e39, nie sprawdzałem czy to samo jest w e46, ale możesz sprawdzić.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Masz rację kolego w wersji przed liftem w zaleznosci na jakiej pozycji przekrecisz kluczyk to sa wykonywane inne testy zegarow (rożnica kilku kontrolek) i na pozycji 2 stacyjki w tescie zegarow zapala mi sie czerwona kontrolka oleju.

Przeszedlem zatem to sprawdzenia czujnika cisnienia i przedwou. Czujnik jest sprawny na 100%, przewod nigdzie nie przerwany i znow zaczyna sie problem bo myslalem, ze przewod jak w normalnych autach jest poprowadzony do wiazki licznika i idzie bezposrednio na kontrolke oleju i tu sie zdziwilem bo przewod wchodzi centralnie do komputera (przewod przedzwonilem i jest wszystko ok) i teraz pytanie moje czy przez uszkodzony czujnik poziomy oleju (pomaranczowa kontrolka) moze nie zapalac mi czerwonej kontrolki oleju przy uruchamianiu auta??? Czy INPĄ da sie cos tu zrobic?

 

z g óry dzieki za odp....

Edytowane przez joki199
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a może wystarczy zdjąć zegary i zaobaczyć co z żarówką??może przepalona albo ktoś specjalnie wyjął :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo ktoś przekodował Ncsem , widziałem taka funkcję aby wyłączyć kontrolkę od ciśnienia oleju ( nie mylić z poziomem oleju ) ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem problem z kontrolką oleju w audi a3, żaden mechanik mi nie pomógł. Dopiero po rozmowie z kumplem rozebraliśmy deskę, wyjęliśmy zegary i okazało się, że styki były zaśniedziałe. Spróbuj od tego. Jeśli jesteś z okolic Bydgoszczy to mogę ci go z całego serca polecić. Koleś jest elektonikiem samochodowym, ma swój warsztat i wszystko naprawia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dioda w zegarach dziala jak najbardziej i zapala sie przy wykonywaniu testu zegarow. Teraz rodzi sie pytanie, dlaczego przewod od czujnika nie idzie bezposrednio na diode tylko do komputera. Teraz mozna rozmyslac, czy jakas funkcja zostala wylaczona w komputerze odnosnie kontrolki czujnika cisnienia, czy ta kontrolka nie zapala sie majac uszkodzony czujnik poziomu oleju. Jezeli to przetwarza komputer to moze jemu sie cos nie zgadza z czujnikiem poziomu i blokuje wyswietlenie kontrolki cisnienia. Moze ktos z Was wie jak oszukac czujnik poziomu oleju (zapalajaca sie zolta kontrolka)??? Czy trzeba zewrzec ktores styki (wtyczka 3-pinowa), czy wrzucic rezystor... ma ktos jakis pomysl????

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka czerwona powinna zapalać się całkowicie niezależnie od czujnika poziomu oleju bo za nią odpowiada czujnik ciśnienia oleju a to inna bajka zupełnie. Ja czujnik poziomu oleju mam zapsuty jak wiele ludzi na forum i czerwona normalnie się zapala. Czujnika poziomu nie oszukasz bo to jakaś grubsza elektronika jest a nie pomiar oporu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

 

mam pytanie co może być powodem tego, że po odpaleniu autka przez około 50 km wszystko jest ok, później zapala się czerwona kontrolka ciśnienia oleju - silnik pracuje tak samo. Jak zatrzymam autko - zgaszę i zapalę - znowu mam spokój.

 

Wykryłem to wczoraj - dzisiaj musiałem jechać w trasę, pierwsze 50 km - ok, później kontrolka się zapaliła, zgasiłem autko, odpaliłem - kontrolka zgasła, po około 10 km, znowu się zapaliła, ponowne odpalenie i zgasła - dojechałem kolejne 60 km do celu i nic się nie działo. Wieczorem chciałem sprawdzić co będzie i po 5 km znowu się zapaliła.

 

Co może być powodem???

Chciałem sprawdzić kompresję, ale wczoraj wieczorem i dziś nie było szans. Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrolka świeci się na czerwono, jeżeli nie zgaszę i nie odpalę ponownie - świeci się cały czas i nie gaśnie, bez względu na bieg czy obroty. Po ponownym uruchomieniu - przestaje świecić, raz się zdarzyło ( dziś wieczorem) że na chwilę zgasła w czasie jazdy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, w środę jadę do mechanika - bardzo dobrego kolegi on mnie poratuje, ale czy nie zamęczę autka na trasie z Wrocławia do Krakowa...

a czy żółta kontrolka nie jest odpowiedzialna za poziom oleju a czerwona za ciśnienie?

Jest tak jak piszesz czerwona ciśnienie oleju a żółta niski poziom oleju. Wrocław Kraków to dość duża odległość. Jakieś tam ryzyko jest. Ale z drugiej strony Jeśli by nie było cisnienia to już by było po silniku. Być może że czujnik już kończy swój żywot. Pierwsze co bym zrobił Podpia auto pod kompa, Jeśli nic nie pokaże to manometr i pomiar cisnienia.

JEST TYLKO JEDNA MARKA AUT:)

Rozkoduje VIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowie ja oleju miałem idealnie max i zapala się zółta kontrolka. a jeśli z Wrocławia do Krakowa może pomysl o dodaniu do oleju ceramizera podobno bez oleju można na nim jechać 1500km

 

 

Nie wiem kto ci takich głupot naopowiadał , bez oleju zatrze sie bardzo szybko i żaden ceramizer nie pomorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowie ja oleju miałem idealnie max i zapala się zółta kontrolka. a jeśli z Wrocławia do Krakowa może pomysl o dodaniu do oleju ceramizera podobno bez oleju można na nim jechać 1500km

 

mozna zrobic 1500 km, ale na lawecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z inne beczki mam pytanie do was a mianowicie mam zepsuty czujnik oleju w e46 dzis jechalem bardzo spokojnie i zapalila sie kontrolka zjechalem na cpn poczekalem 10 min sprawdzilem olej i jest ok wsiadlem zniknela kontrolka zolta i juz sie nie pojawila,nastepnie zgasilem silnik odpalilem i juz wogole sie nie zapalila kontrolka zolta tak jak wczesniej gdy byl zepsuty czujnik wychodziloby na to ze sie naprawil spotkal sie ktos z czyms takim?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.