Skocz do zawartości

330i m54b30 brakuje koni i momentu. Brak mocy.


czarekwal

Rekomendowane odpowiedzi

kolega wrzuciłby chociaż wykres z hamowni. Bo wszystko wymienił i powinno być OK, a nie jest.

Przypomina mi to rzucanie to tarczy przez ślepego. Kiedyś ktoś trafi, ale kiedy??? :duh:

Pozostaje oddać do DEKRY niech rozbiorą na części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 164
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

I uwaga Panowie,

 

do tego czasu się nie poddałem -

 

Podobno w 2003 roku, był wymieniany EWS - podobno ktoś źle zakodował sterowniki, i stąd te problemy.

Teraz szukam mądrego co potrafi to wszystko na nowo zakodować.

 

Jak będę wiedział czy to coś dało to dam znać.

 

aa do tego czasu - wymieniłem już wszystko - włącznie ze skrzynią biegów - teraz jest manual.

Jak się jutro okaże że to jest to dopiero będą jaja.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Witam mam problem z bmw 330Ci,chodzi o silnik,ma jakby za malo mocy:(240 kuca to przeciez czuc,silnik dostaje nagle mocy tak po polgodzinie jazdy ,a czasami sie to dzieje jak pojade na za wysokim biegu,lub gdy jade normalnie na stalych obrotach wtedy samo zaczyna przyspieszac bez dodania gazu,wtedy ciagnie elegancko silnik reaguje nawet na najmniejsze dodtkniecie gazu az do momentu wylaczenia lub ponownego zaniku kompresji w czasie ciaglej jazdy ,co moze powodowac takie skoki mocy?mam pare opcji,pierwsza opcja sterowanie vanosem lub sam vanos jeden z dwoch slychac jak klekocze:(,lub opcja druga wtryski(pompa wtryskowa):(,dodatkowo rok temu zaswiecila mi sie kontrolka od jakosci spalin potem zgasla i znow sie zaswiecila teraz po dolaniu oleju gdyz juz troche brakowalo(te silniki podobno biora olej od nowosci),tamtej zimy przy duzym minusie wyplula mi olej przez przez prawa rure(musztarda),dolalem swiezego 10W/40 i pojechalem do polski 1000km,wymienilem zpowrotem na 5W/40 ale olejem juz niepluje.Moze przylatwilem sonde w katalizatorze?ale przed ta tragiczna zima tez miala skoki kompresji wiec to nic niewplynelo chyba.Niewiem co moze powodowac tak gwaltowne przyrosty mocy,POMOCY!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Podłącz pod kompa z inpą i wrzuć tu błędy.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ty jä traktujesz

10w 40

to sie ciesz ze ciebie tym olejem nie obrzygala.

skasuj adaptacje INPA

mul mozesz miec przez DISA .nieszczelny dolot.

przeplywke lub jakis czujnik walka -umiera powoli..

:cry2: :mad2:

z mojä bee nie idzie sie nudzic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Podłącz bunie pod kompa.

2. Jak Ci wypluł olej na mrozie to przez zamarzniętą odme/separator oleju. Ciesz sie ze całego oleju nie wciągnął :cool2:

- Odma co najmniej do wyczyszczenia ale jak jej nie robiłeś to raczej do wymiany.

3. Większość silników M54B30 nie trzyma mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamarznieta odma tak jak kolega mowi,niewiem czy mechanik czyscil,ale boje sie ze trachlem jeden z katalizatorow i zle odczytuje spaliny co wprowadza w błąd cala reszte,do tego kolo vanosów widze wyciek(zaczyna sie pocic)jeden z vanosow slychac wyraznie tykotanie ciagle, z lekkimi przyciszeniami ma juz luzy:( co wyrazie bedzie mialo wplyw na przyspieszenie ktore jes za slabe uwazam,zapomnialem dodac ze od momentu kupna zaswieca sie na zółto kontrolka oleju a po 2 sekundach znika zaraz po odpaleniu silnika lub niekiedy w czasie jazdy,uznal mechanik ze to czujnik cisnienia szaleje,pojade na komputer i zobacze co wykaze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
W mojej 330i mocy nie brakowało, jak padła pompa paliwa, wymieniłem na nową troszkę mniejsza niż seria ale wydajność taka sama, to byłem pod wielkim wrażeniem. Przyspieszenie dużo lepsze, jak i elastyczność silnika. Na starej pompię leciała 220kmh, teraz 250 bez najmniejszego problemu, pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam moze 330ci automat slabo sie zbiera w kazdym zakresie.Obroty lekko faluja ale nie znaczaca,ostatnio znalazlem u sibei nieszczelnosci w dolocie ,wszystko wymienilem ale jak bylo tak jest.Na komputerze 0 bledow.

Z gory dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz

Na komputerze 0 bledow.

To widocznie tam musi być a twoje wymagania są wygórowane ;-)

Jakim programem z czytywałeś błędy ?

Zrób tz life data i pod obciążeniem to zarejestruj i niech ktoś kumaty to zinterpretuje.

Filtry masz nowe ?

Pompa paliwowa dobrze podaje ? i wiele innych do sprawdzenia.

Poczytaj na forum wiele na ten temat już napisane

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.