Skocz do zawartości

e60 wystrzeliwująca klapa bagażnika


tookie

Rekomendowane odpowiedzi

W komentarzach u chinola pojawiają się opinie, że klapa nie otwiera się do samego końca /90 stopni/ tylko 70-75 stopni :?:


Jeżeli występuje taki problem, a za otwieranie odpowiada sprężyna może można ją przełożyć ze starej, a sam siłownik gazowy z nowej?

 

Jak nie otwiera się do końca to należy zwiększyć naciąg o jedną lub dwie pozycje sprężyny prze lewym zawiasie. Ona właśnie odpowiada za otwieranie. Gdybyś miał problem z naciągiem tej sprężyny to daj znać, mam łatwy sposób na to.


Gdyby ktoś szukał oryginalnego siłownika to jest to Stabilus 6255SA. Jest to sam siłownik, sprężynę należy przełożyć ze starego. Najtaniej gdzie znalazłem cena wynosi 45 Euro (przy 4 sztukach 39,99 €), ale z podatkiem i przesyłką do Polski już jest 72 Euro - https://www.hinscha.com/de/produkte/gasfedern/gasdruckfedern/gasfeder-nach-referenz/gasfeder-stabilus-stab-o-shoc-6255sa-dampfer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W komentarzach u chinola pojawiają się opinie, że klapa nie otwiera się do samego końca /90 stopni/ tylko 70-75 stopni :?:


Jeżeli występuje taki problem, a za otwieranie odpowiada sprężyna może można ją przełożyć ze starej, a sam siłownik gazowy z nowej?

 

Jak nie otwiera się do końca to należy zwiększyć naciąg o jedną lub dwie pozycje sprężyny prze lewym zawiasie. Ona właśnie odpowiada za otwieranie. Gdybyś miał problem z naciągiem tej sprężyny to daj znać, mam łatwy sposób na to.


Gdyby ktoś szukał oryginalnego siłownika to jest to Stabilus 6255SA. Jest to sam siłownik, sprężynę należy przełożyć ze starego. Najtaniej gdzie znalazłem cena wynosi 45 Euro (przy 4 sztukach 39,99 €), ale z podatkiem i przesyłką do Polski już jest 72 Euro - https://www.hinscha.com/de/produkte/gasfedern/gasdruckfedern/gasfeder-nach-referenz/gasfeder-stabilus-stab-o-shoc-6255sa-dampfer

 

To już cena podobna do zestawu oryginalnego w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja korespondencja z firma :

DYNAMIC SEAT | STABILUS

Ul. Okrężna 23/3 | 56-400 Oleśnica, Polska

Tel +48 71 398-35-11| www.dynamicseat.pl

 

Dzień dobry



cena na damper 6255SA wynosi 23€netto/szt.


czas oczekiwania to około 6-8tyg. od momentu złożenia zamówienia

 

Sprzedaż tylko dla firm. Wysylka 4 euro netto. Jak ktos ma firme to niech zamawia ;)

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W/g mnie to wyraźnie widać, że klapa pod koniec zwalnia ale nie wiem jak działa na oryginalnym siłowniku bo patrząc na ten film wychodzi, że ja mam na 100% uwalony. :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mój dotarł dzisiaj /zamówiony 14 stycznia/, jak się uda to jutro wymienię i ocenie. :roll:


Poprawiłem, chodziło o styczeń 2020 :lol:

Edytowane przez BaX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz cierpliwość. Czekać ponad 11 miesięcy na przesyłkę. :shock:

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wymieniłem, działa dobrze, klapa sama płynnie zatrzymuje się w górnej pozycji bez gwałtownego uderzenia jak przy popsutym siłowniku. :cool2:


Na siłowniku są napisy, nie doczytałem dobrze ale coś 'stablis' albo podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Wczoraj wieczorem doszedł mój siłownik ze sprężyną.

Na siłowniku napisy identyczne jak na ori.

Różnica tylko w kolorze sprężyny.

Zamówiony 17.05.2020.

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W komentarzach u chinola pojawiają się opinie, że klapa nie otwiera się do samego końca /90 stopni/ tylko 70-75 stopni :?:


Jeżeli występuje taki problem, a za otwieranie odpowiada sprężyna może można ją przełożyć ze starej, a sam siłownik gazowy z nowej?

 

Jak nie otwiera się do końca to należy zwiększyć naciąg o jedną lub dwie pozycje sprężyny prze lewym zawiasie. Ona właśnie odpowiada za otwieranie. Gdybyś miał problem z naciągiem tej sprężyny to daj znać, mam łatwy sposób na to.


Gdyby ktoś szukał oryginalnego siłownika to jest to Stabilus 6255SA. Jest to sam siłownik, sprężynę należy przełożyć ze starego. Najtaniej gdzie znalazłem cena wynosi 45 Euro (przy 4 sztukach 39,99 €), ale z podatkiem i przesyłką do Polski już jest 72 Euro - https://www.hinscha.com/de/produkte/gasfedern/gasdruckfedern/gasfeder-nach-referenz/gasfeder-stabilus-stab-o-shoc-6255sa-dampfer

A mógłbyś zdradzić ten sposób? Bo ręcznie udało mi się przeskoczyć tylko o 2 oczka i dalej nie jestem w stanie tego dociągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź długi klucz oczkowy, np. 21 lub większy i włóż go jak widać na zdjęciu. Możesz też jeden zwój bliżej zaczepu. Gdyby nie chciał wejść to przymknij klapę bagażnika, sprężyna trochę się rozszerzy i będzie miejsce na włożenie klucza. Dwoma rękami powninieneś teraz ją rozciągnąć i włożyć w odpowiedni zaczep. Bądź ostrożny, klucz może wyskoczyć jak go źle zaczepisz lub przekrzywisz. Trzeba użyć dosyć dużej siły, ale jest to teraz o wiele łatwiejsze niż naciąganie bez narzędzi :)

bm1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Pozwolę sobie odkopać temat, bo moje przedliftowe E60 jest jakieś dziwne. Bez większego namysłu zamówiłem ten siłownik z ali, przyszedł, pięknie fajnie. Zdejmuję boczek i mam zonk, bo mój siłownik wygląda inaczej, mianowicie tak

1.jpg

czyli z jednej strony ma otwór wsuwany na pręt w klapie, ale z drugiej zamiast otworu ma blachę z trzpieniem, a w karoserii mam dziurę zamiast trzpienia. I w sumie co to za problem, wymiar na długość ten sam, to myślę sobie, że po prostu skręcę to śrubą i tak też zrobiłem. Działało fajnie, ale zakładam boczek, zamykam... i boczek odskoczył, bo sprężyna go wypycha przy zamykaniu. Okazało się, że ori sprężyna przez to że ma takie a nie inne mocowanie nie jest cała w osi, tylko chowa się wewnątrz wnęki, czego skręcona ta z ali nie zrobi, a nie mam jak jej inaczej zamontować... no i [BAD]. Ma ktoś taką konstrukcję jak ja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.