Skocz do zawartości

e60 wystrzeliwująca klapa bagażnika


tookie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś miał może problem z klapą bagażnika, która po otwieraniu na kluczyku/ręcznie wręcz wystrzeliwuje z ogromną prędkością? Boje się, że klapa wkońcu się urwie i będzie bieda.... Czy ktoś miał taki problem i wie jak temu zaradzić?

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
a przy tym "zmiejszonym" naciągu wogóle klapy się Wam podnoszą? ja u siebie musiałem wręcz zwiększyć naciąg bo klapa opadała przy lekkim pochyleniu terenu i po otwarciu musiałem ja dodatkowo ręką podnieść do końca... teraz po przestawieniu 2 ząbki dalej jest ok...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 miesiące temu...
Czy wspomnianą sprężynę tą z lewej strony należy naciągnąć oczko wyżej aby było lepiej bo u mnie oryginalnie było oczko dolne pierwsze z prawej dół jak ruszyłem to mi spadła sprężyna na sam dół w prawo i naciąg jest słabszy. I bądź tutaj mądry jak ją teraz naciągnąć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za opór podczas otwierania się klapy bagażnika odpowiada właśnie sprężyna gazowa która powoduje że klapa otwiera się wolno, nie uderza a zarazem ma siłę ( chodzi o sytuację gdy na przykład samochód stoi pod górkę). Jeśli aktualnie klapa otwiera się za szybko to musisz opuścić sprężynę jak najniżej. Jeśli nie jest jeszcze mocno uszkodzona To dasz radę wyregulować to. W dużej większości przypadków regulacja już nie pomaga, sprężyna jest na tyle zużyta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na alegro kupisz sprezyne z silownikiem za 100zl uzywana a jak wpiszesz zawias klapy to i za 40 tak jak ja. Wymieniasz i smiga nic nie trzeba kompinowac ze srubami i karabinczykami jak w postach wyzej. :duh:

Nie kombinuj z lewa tylko wymien prawa z amortyzatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
To podpowiem tylko że ten siłownik za ~600 zł można spokojnie rozebrać i wymienić sam amortyzator. Tam idzie taki jaki do klapy bagażnika itp. Problem tylko ze ściągnięciem sprężyny odkręcasz końcówki ze starego nakręcasz na nowy i składasz. Pasuje od Hyundai Santa FE. Tylko ten który podnosi szybę a nie klapę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Trzeba trochę się z tym namęczyć.

Ja zrobiłem tak, że jeden koniec sprężyny był zamontowany w imadle a z drugiej strony jedną ręką trzymałem śrubokręt, który wszedł w oczko sprężyny i blokował rozprężanie a drugą ręką w grubej rękawicy ręcznie rozciągałem sprężynę aby jej koniec ześlizgnął się z mocowania.

Trzeba zagrać siłowo i strategicznie. Powodzonka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.