Skocz do zawartości

Nowe stawki akcyzowe na auta zza granicy.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, natknąłem się na artykuł z którego wynika, że obecne stawki akcyzowe niebawem przestaną obowiązywać a rząd chcesz faworyzować potencjalnych nabywców aut młodszych z mikserem pod maską

 

http://moto.wp.pl/kat,55194,title,Akcyza-na-auta-moze-posrednio-uwzgledniac-czynnik-srodowiskowy,wid,18543968,wiadomosc.html

 

zna ktoś może jakieś szczegóły zmian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Taniej beda mieć salony i producenci bo oni walczyli o to przez swoje koneksje z przedstawicielami rządu. A pisali też że ma to być neutralne dla budżetu wiec ktoś musi zapłacić wiecej i wypada że ci co majaj najmniejszy budżet bedą pokrywac straty z nowych aut. Od starego rzęcha z małym motorem trzeba będzie zapłacić 1400 zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 tys zł akcyzy za np e38/e39 w 4.4? Czy mam zwidy?

 

Jestem ciekawy kto zapłaci za E39 M62 4,4 z roku pańskiego 2002 cenę auta oscylującą wokoło 20000zł --> 18644zł akcyzy ( prawie 100% wartości auta ) :?: :?: :?:

 

Jestem ciekawy po ile u was paliwko i czemu nic się nie mówi, że dobijamy powoli do 5zł/L. U mnie na stacji PB95 - 4,78zł, ON - 4,49zł

 

Ojjjjjj 500+ , mieszkanie + i inne poronione pomysły będą nas kosztować :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 tys zł akcyzy za np e38/e39 w 4.4? Czy mam zwidy?

 

Na to wychodzi.. jak to wprowadzą to się mocno wkur.. miało być taniej dla over 2,0l.

Moje plany na fajne V8 :cry:

"Dobry Boże, co się dzieje z tym światem? Popatrz tu z nieba i przypierd.l granatem."


Alpina B10 V8 4,6

E61 Edition Sport - rodzinne kombi


E39 530i 2002r - moja pierwsza miłość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia pokazuje, że każdy debilny pomysł rządu nasz dzielny naród obchodził jak tylko mógł. Wzrośnie import aut w częściach, z wyjętym silnikiem itd, żeby je złożyć na miejscu i zarejestrować jako składaki itd. Szkoda jedynie, że rząd pracuje na to, aby jak najbardziej szkodzić Polakom. Gdzie chory jest już teraz fakt, że przez opodatkowanie, ZUSy na 15-letnie BMW ludzie muszą się żyłować.

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie dokumenty zyskają na wartości - auta dalej będą przyjeżdżać tylko zacznie się znów "szczepienie"

 

Poza tym Polak zamiast kupić nowe auto - będzie naprawiał swojego "śmiecia" - i to ta ekologia :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Historia pokazuje, że każdy debilny pomysł rządu nasz dzielny naród obchodził jak tylko mógł. Wzrośnie import aut w częściach, z wyjętym silnikiem itd, żeby je złożyć na miejscu i zarejestrować jako składaki itd. Szkoda jedynie, że rząd pracuje na to, aby jak najbardziej szkodzić Polakom. Gdzie chory jest już teraz fakt, że przez opodatkowanie, ZUSy na 15-letnie BMW ludzie muszą się żyłować.

 

Aktualnie coś takiego już nie przechodzi, bo auto bez silnika jest obarczone akcyzą bezwarunkową 18,6%, więc myślę, że ten warunek będzie zawarty i w nowej ustawie akcyzowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że, ustawę przygotowują "fachowcy" którzy nie mają na ten temat elementarnej wiedzy, oprócz matematycznego 2x2. Robią to szybko i na kolanie, "będzie dobrze" :cool2: :D

Adalber, weź to skasuj, bo jeszcze któryś przeczyta i zaczną się zastanawiać... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A ja myślę że, ustawę przygotowują "fachowcy" którzy nie mają na ten temat elementarnej wiedzy, oprócz matematycznego 2x2. Robią to szybko i na kolanie, "będzie dobrze" :cool2: :D

 

Zgadzam się w 100%. Patrząc na te stawki, wygląda jakby nikt się nad tym głębiej nie zastanowił, tylko po prostu wymyślili sobie jakieś tam wartości i tyle. Kompletny brak analizy rynku i zależności. Generalnie uwarunkowanie wysokości opłaty akcyzowej od pojemności jest kompletną bzdurą nie mającą żadnego merytorycznego sensu.

 

Jak chcą być ekologiczni i wypychać z polskich dróg samochody zużyte, to niech zrobią porządek w stacjach kontroli pojazdów, bo tam jest największa patologia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chętnie kupię nowy samochód, tylko niech dadzą godziwie na niego zarobić.

A jak się już uda coś uciągnąć, to zabijają człowieka różnego rodzaju daninami. Ile można ciągle gonić za swoim ogonem.

To nie zwykli ludzie wymyślają patologiczne zachowania, są do tego zmuszani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chętnie kupię nowy samochód, tylko niech dadzą godziwie na niego zarobić.

A jak się już uda coś uciągnąć, to zabijają człowieka różnego rodzaju daninami. Ile można ciągle gonić za swoim ogonem.

To nie zwykli ludzie wymyślają patologiczne zachowania, są do tego zmuszani.

 

A ja właśnie nie chcę kupować nowego samochodu, wolę zdecydowanie coś starszego ale znacznie ciekawszego i lepszego pod wieloma względami.

Nie będą nam dyktować czym mamy jeździć :mrgreen:

"Dobry Boże, co się dzieje z tym światem? Popatrz tu z nieba i przypierd.l granatem."


Alpina B10 V8 4,6

E61 Edition Sport - rodzinne kombi


E39 530i 2002r - moja pierwsza miłość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Były w necie już 15tego, zaraz po spotkaniu tej komisji, foty propozycji zmian w ustawie. Na pewno deprecjacja stawek jest już plusem jakimś, bo dla starszych samochodów kwoty znacznie spadły. Nie zmienia to faktu, że nadal zagadką jest i nikt tego merytorycznie nie wyjaśnił i pewnie nigdy nie wyjaśni, dlaczego stawki akcyzy uzależnione są od pojemności. Jest to kompletna bzdura i bezsens.

 

Jeżeli ktoś ma troszkę czasu, to może sobie obejrzeć retransmisję z obrad komisji senackiej na ten temat: http://av8.senat.pl/9KBFP57KI60KU1121.

Ostrzegam, trzeba mieć mocne nerwy, bo przerażające jest w jaki sposób i jacy ludzie decydują w naszym kraju o tak istotnych ustawach. Pominę już kwestię, że część uczestników tych obrad ma je gdzieś, nudzi się, przegląda telefony i tablety, to prowadzący obrady ma problemy z językiem polskim oraz ogólnie z tworzeniem zdań zrozumiałych dla innych. Widać, że większość tych ludzi kompletnie nie jest zainteresowana tematem, a do tego widać, że nie mają o nim bladego pojęcia, włącznie z przedstawicielami ministerstw. Ciągłe bredzenie o zaniżaniu rachunków i przez to stawek akcyzy, jest żenujące, bo wiadomo, że od wielu lat stawki akcyzy są porównywane przez celników z katalogami wartości rynkowych i każda znaczna różnica jest korygowana na podstawie książeczki. Skandaliczna wręcz jest wypowiedź prezesa Związku Dealerów Samochodowych, czy jak to się nazywa. Bufon ten jest kompletnym ignorantem, pokazując, że o rynku samochodów używanych nie wie nic (podobnie jak większość ludzi z rządu, posłów i senatorów). Wg niego Polacy jeżdżą tanimi autami nie dlatego, że ich nie stać na nowe, tylko dlatego, że lubią stare graty i obecne przepisy ich do tych starych gratów namawiają. Pan ten nie ma również pojęcia o sytuacji w Niemczech i innych bogatszych państwach europejskich. Twierdzi, że Niemcom i innym, zależy na tym, żebyśmy byli odbiorcom ich starych samochodów i cieszą się, że wywozimy od nich ten "złom". Właśnie, złom! Prawda jest taka, że Niemcy od dawna ubolewają nad tym, że stare samochody nie trafiają do ich stacji demontażu tylko są wywożone na wschód. Czemu? Ano dlatego, że stal i inne surowce, które mogliby odzyskać, jest wywożona a oni muszą ją zastępować importem. No ale skąd ten pan ma o tym wiedzieć, skoro uważa, że wszystkie rozumy zjadł i wszystko wie najlepiej. Dajmy mu pożyć za 2000 zł miesięcznie i zobaczymy czy kupi wtedy nowe auto w salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.