Skocz do zawartości

Montaż haka holowniczego do f31 - ma ktoś doświadczenie?


gregziel

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

Chciałbym dokupić i zamontować hak, aby transportować przy jego pomocy rowery.

Czy ma ktoś doświadczenie w tym temacie i montował oryginalny lub nieoryginalny hak?

Ile to może kosztować i gdzie to można wykonać w okolicy Wrocławia lub Katowic - czy możecie kogoś polecić?

 

pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Ja ostatnio przerabiałem montaż oryginalnego do F30 z 2012r. Na Allegro można znaleźć sprzedawcę z Gdańska który ma oryginalne pakiety doposażeniowe za ok 2700zł. Zwrócić trzeba uwagę, czy zestaw jest do wersji przedlift czy polift - różnią się (wiązki, sterownik, praktycznie wszystko). Najnowsze sterowniki nie gadają ze starszym softem kontrolera CAN. U mnie w przedlifcie jakimś cudem poszedł zestaw z polifta ze sterownikiem z nieco starszą wersją oprogramowania, ale lepiej oszczędzić sobie problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na cenę napewno ma wpływ czy montujesz hak tak jak w oryginale, czyli pdc tył się nie włącza, działa kontrola żarówek w przyczepie, inaczej działa dsc i napewno wiele innych rzeczy. Lub montaż uniwersalnego modułu i wpiecie się w instalację aby tylko światla działały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kiedyś czytałem że w przypadku poślizgu kół inaczej reaguje, są inne zasady. Dodatkowo, tylko nie wiem czy każde auto jest w to wyposażone, napewno duże X-y, posiadają stabilizację przyczepy http://www.bmw.com/com/en/insights/technology/technology_guide/articles/trailer_stabilisation_control.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Ja założyłem oryginalny hak elektryczny. Koszt całej operacji 1300 zł. W tym hak z belką + moduł + montaż.

Jedyne co trzeba podkreślić ze jest to opcja z nieoryginalnym modułem ( mam uniwersalny). Różnica jest taka, że by otworzyć ( wysunąć/złożyć) hak muszę trzymać przycisk. W oryginale jest tak że wystarczy przycisnąć raz i on sam otwiera aż do zablokowania. Za to nie trzeba pruć auta bo wiązka oryginalna idzie przez całe auto i wymaga kodowania. U mnie trwało to 3h i hak juz pięknie działa. Elektryczny hak jest super. A koszt jak przy lepszym nieoryginalnym nieskładanym haku. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Witam. Ja założyłem oryginalny hak elektryczny. Koszt całej operacji 1300 zł. W tym hak z belką + moduł + montaż.

Jedyne co trzeba podkreślić ze jest to opcja z nieoryginalnym modułem ( mam uniwersalny). Różnica jest taka, że by otworzyć ( wysunąć/złożyć) hak muszę trzymać przycisk. W oryginale jest tak że wystarczy przycisnąć raz i on sam otwiera aż do zablokowania. Za to nie trzeba pruć auta bo wiązka oryginalna idzie przez całe auto i wymaga kodowania. U mnie trwało to 3h i hak juz pięknie działa. Elektryczny hak jest super. A koszt jak przy lepszym nieoryginalnym nieskładanym haku. Polecam.

 

 

Szeff, a możesz się podzielić informacją gdzie zakładałeś hak i skąd go kupowałeś. Chcę założyć coś podobnego do F34 i badam opcje, z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/bmw-3-f30-f31-elektryczny-hak-holowniczy-i6069467689.html

Stąd brałem hak - z Lubina, ale sam montaż jest w wiosce przed Lubinem. Ale jak u nich montujesz to jedziesz prosto do montera i on juz bedzie miał hak moduł i wszystko co trzeba i jemu płacisz. Polecam, bardzo profesjonalnie mi to zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@szeff - moglbys napisac cos wiecej o dzialaniu? Ktorym przyciskiem otwierasz i zamykasz hak? Czy wszystko dzieje sie automatycznie i widac gdzies status na ekranie?

Rozumiem, ze nieoryginalny modul oznacza tez ciagle piszczenie czujnikow przy cofaniu?

 

Ta oferta z Lubina wydaje sie interesujaca, mysle o bagazniku na rowery :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem. Przycisk jest w zestawie ale nieoryginalny. Ja mam zamontowany w boczku pod apteczką. Taki prostokątny z 2-ma strzałkami. Przyciskasz i trzymasz a hak wyjeżdża. Druga strzałka - chowa hak.

O różnicy już pisałem - oryginał działa automatycznie - naciśniesz guzik i nie musisz go trzymać aż hak wyjedzie do końca. W moim trzeba. Nie ma żadnej kontrolki bo nie mam oryginalnej wiązki. Ale ja bym nie przepłacał za oryginał bo nic mi z funkcjonalności nie brakuje. Tylne czujniki parkowania rzeczywiście piszczą jak jest przyczepa. Ale możesz je wyłączyć chwilowo samemu.

Ja jestem zadowolony. Wszystko fajnie śmiga i targam przyczepkę kiedy chce. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć,


Wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem F34 318d - jest to moje pierwsze BMW (wcześniej Audi), a co za tym idzie jestem tu nowy.


Jako, że sporo podróżuję, potrzebuję hak, a niestety wersja, którą zakupiłem nie posiada haka holowniczego.


Zakupiłem w dość dobrej cenie hak elektryczny Westfalia, jednak słyszałem, że do zamontowania haka i poprawnego jego działania konieczne są 2 moduły - czy możecie mi podpowiedzieć jakie to moduły i podać ewentualnie numery części lub nazwy ?



Z góry ogromne dzięki


Przepraszam, jeśli odgrzebałem jakiś stary temat, nie mogę znaleźć nic o montażu do F34.



Dodam jeszcze, że udało mi się znaleźć takie moduły:


Sterownik zaczepu holowniczego - nr 6 867 931

Sterownik AHK - 6 856 980

+ wiązka oczywiście

Teoretycznie są dwa moduły


Jednak znalazłem jeszcze moduł AHM - nr 71 60 6856747 - czym się różni od modułu AHK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze
Podbijam temat, szukam kogos kto mi zamontuje, a najlepiej i sprzeda taki hak do f30 LCI w okolicach Poznania.

Nie chce ci się przeczytać zaledwie kilka postów tego tematu :shock: . Masz podany dokładny namiar w siódmym poście :

Piotr Kuźmiński 601 781 722.

ul. Maklakiewicza 13 60-195 Poznań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sadzisz, ze post z 2016 roku moze byc troche zdeaktualizowany i od tego czasu oferta na rynku mogla sie rozszerzyc?

Czy to zbrodnia zapytac spolecznosc o swieze informacje?

Czy po prostu lubisz sie czepiac i pouczac innych?

Teraz zamiast miec konkretny temat bedziemy miec temat o wlasciwym uzytkowaniu forum.

Zwroce Ci uwage na to, ze tego typu zabawa w mistrza internetu byla modna przed 99rokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zadzwoniłem na podany numer tel. Bardzo miły konkretny Pan odpowiedział że nie ma problemu z montażem haka do F30. Także oferta jak najbardziej aktualna. Czy jeszcze masz jakiś problem, w czymś jeszcze mogę Tobie pomóc ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja dzisiaj sam założyłem hak elektrycznie howany z allegro 500 moduł 100 i wiązka w serwisie koło 1000. robota pierwszy raz całość około 3 godz. Jutro musze tylko zajechać zakodować bo mam texę ale działa do wyłaczenia samochodu pozniej wywala bład ze sterownik nie zakodowany. Jutro zkoduje Istą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.