Skocz do zawartości

e46 Poduszki silnika


mmizu

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam zakupu u Tego użytkownika:

memberlist.php?mode=viewprofile&u=45715

 

Po raz pierwszy spotkałem się z tak profesjonalnym podejściem do klienta i transakcji i MUSZĘ przedstawić cechy, które mnie jako konsumenta urzekły:

1. Kulturalna, spokojna i inteligenta rozmowa.

2. Wyjaśnienie wszystkich niezrozumiałych kwestii odnośnie towaru.

3. Ogromna wiedza na temat interesującego mnie towaru.

4. Cierpliwość i wyrozumiałość.

5. Konkurencyjne ceny.

6. Stały kontakt z klientem.

7. BŁYSKAWICZNA wysyłka towaru [max 1,5 dnia].

 

Jestem po raz pierwszy tak bardzo zadowolony z zakupu i przede wszystkim z PROFESJONALNEGO I FACHOWEGO podejścia do transakcji. Na pewno wrócę na kolejne zakupy właśnie do Maćka :cool2:

 

SZCZERZE POLECAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Tez polecma www.czescidobmw.pl

 

Kupowalem tak:

Klocki, tarcze, termostat , przpeplywke, sprezyny tyl, poduszki silnika i skrzyni, jakies inne czesci tez i zawsze ok

Ceny OK, przesylka szybka, kontakt dobry.

 

Poduszki byly FEBI a w srodku CORTECO z tego co pamietam. Lewa inna niz prawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Partnerzy klubu

 

Na poprzedniej stronie wkleiłem zdjęcia poduszki Oryginalnej BMW. Widać na niej poza logo BMW logo Freudenberg. Moim zdaniem nie ma po co dopłacać do części tego samego producenta "wzbogaconej" o logo BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja tylko chciałem podzielić się informacją, że właśnie wymieniłem jedną poduszkę (lewą) na Febi ze zeszlifowanym logo frend..coś tam:) Wymieniłem bo już nie mogłem wytrzymać wibracji, szczególnie rankiem przy ujemnej temp. Aż mi kiera trzeszczała. Poduszkę wcześniej wymieniał poprzedni właściciel, było widać od początku że jest jak nowa. Okazało się że na Topran i był koszmar, a teraz w końcu mogę się nie irytować na markę BMW :). Przy odpalaniu i gaszeniu nie czuję kołysania silnika, jedynie metaliczny odgłos pozostał słyszalny na zewnątrz samochodu.

 

Polecam poduszki Febi. Nie polecam Topran

 

P.S. Nie wiem czy to możliwe, ale po wymianie jednej poduchy nawet przednie zawieszenie pracuje inaczej!?. Mniej się przenosi drgań na budę! Czy to autosugestia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Na poprzedniej stronie wkleiłem zdjęcia poduszki Oryginalnej BMW. Widać na niej poza logo BMW logo Freudenberg. Moim zdaniem nie ma po co dopłacać do części tego samego producenta "wzbogaconej" o logo BMW.

 

Odkurzę trochę temat. Kilka dni temu rozmawiałem z właścicielem warsztatu partnerskiego BMW na temat wymiany poduszek pod moim 320d. Powiedział, że dla BMW poduszki robi Corteco (czyli tak jak napisałeś firma z grupy Freudenberg). Jednak on poleca tylko oryginały BMW (te z logo BMW), bo z taśm Corteco schodzą dwa rodzaje poduszek. Jak mówił jedne produkowane są dla sieci BMW o określonych parametrach, drugie do zwykłej sprzedaży dedykowane do BMW.

Usłyszałem, żeby nie sugerować się tym co piszą na forach ponieważ poduszki Corteco, te z logo BMW różnią się od tych bez tego logo.

 

Teraz już sam nie wiem co myśleć? Albo to zwykły chwyt marketingowy tego gościa albo faktycznie są dwie linie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partnerzy klubu

Na poprzedniej stronie wkleiłem zdjęcia poduszki Oryginalnej BMW. Widać na niej poza logo BMW logo Freudenberg. Moim zdaniem nie ma po co dopłacać do części tego samego producenta "wzbogaconej" o logo BMW.

 

Odkurzę trochę temat. Kilka dni temu rozmawiałem z właścicielem warsztatu partnerskiego BMW na temat wymiany poduszek pod moim 320d. Powiedział, że dla BMW poduszki robi Corteco (czyli tak jak napisałeś firma z grupy Freudenberg). Jednak on poleca tylko oryginały BMW (te z logo BMW), bo z taśm Corteco schodzą dwa rodzaje poduszek. Jak mówił jedne produkowane są dla sieci BMW o określonych parametrach, drugie do zwykłej sprzedaży dedykowane do BMW.

Usłyszałem, żeby nie sugerować się tym co piszą na forach ponieważ poduszki Corteco, te z logo BMW różnią się od tych bez tego logo.

 

Teraz już sam nie wiem co myśleć? Albo to zwykły chwyt marketingowy tego gościa albo faktycznie są dwie linie?

 

Corteco zapewnia że produkuje te same części niezależnie kto jest ich odbiorcą:

 

http://www.corteco.com/pl/prasa/news-single/?tx_ttnews%5Btt_news%5D=464&tx_ttnews%5BbackPid%5D=36&cHash=564e7a676f ( " Nowy katalog CORTECO części zawieszenia silnika i skrzyń biegów zawiera największy asortyment części zamiennych o jakości oryginalnego wyposażenia do pojazdów dostępnych na rynku europejskim. ")

 

http://www.corteco.com/pl/przedsiebiorstwo/grupa-freudenberg/

 

http://motofocus.pl/nowosci/2324/corteco-sta-tlumienie-drgan-jako-istotny-czynnik-komfortu-jazdy-i-trwalosci-zespolow-pojazdu-przygotowala-firma-corteco-film

 

Moim zdaniem powiedzieć można wszystko, ale warto czymś poprzeć to co się mówi. Skąd Twój mechanik wie o dwóch rodzajach produktów ? Pewnie gdzieś o tym czytał i może wskazać Ci to wiarygodne źródło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cool2: ...

Jednak w pewnym dobrym sklepie z częściami (do Bmw najwięcej) i dobre ceny,sprzedawca twierdzi,że gdy posiadał e46 to testował u siebie i te Corteco i Lemfordera....i Lemforder zdecydowanie lepiej tłumił drgania.

Raczej kompetentny człowiek.

No ale skoro wszyscy twierdzą,że to wszystko to samo...od jednego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partnerzy klubu
:cool2: ...

Jednak w pewnym dobrym sklepie z częściami (do Bmw najwięcej) i dobre ceny,sprzedawca twierdzi,że gdy posiadał e46 to testował u siebie i te Corteco i Lemfordera....i Lemforder zdecydowanie lepiej tłumił drgania.

Raczej kompetentny człowiek.

No ale skoro wszyscy twierdzą,że to wszystko to samo...od jednego producenta.

 

OE BMW to Corteco/Freudenberg w tym wypadku. Możesz obejrzeć poduszkę OE w najbliższym ASO i zobaczysz że jest na niej logo BMW oraz Freudenberg nie Lemforder. W poduszce Lemforder w tym wypadku znajdziesz produkt z logo Freudenberg. Lemforder nie usuwa go z poduszek (w przeciwieństwie do Febi) także możesz to sprawdzić na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziś zakupiłem w ASO poduszki silnika do 320d. Na jednej z nich mam w tej metalowej części od góry otwory a w nich tak jakby śruby w drugiej tego nie ma. Czy tak ma być? Obydwie są z logo BMW i prócz tych otworów mają inne numery na spodzie oraz na gumowej części jedna ma nadrukowane 2 a druga 6.

Proszę o informacje czy jest się czym przejmować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam taką nadzieję :cool2: poduszki skrzyni biegów również kupiłem :) sprawdzę jeszcze koło pasowe oby było jeszcze w dobrym stanie bo to już większe wydatki...

Co do powodów, którymi się kierowałem przy zakupie poduszek to na zimnym silniku [to jeszcze mogę przeżyć] i biegu jałowym nawet nagrzany motor wyczuwalne drgania w kabinie [zwłaszcza lewarek skrzyni] i ogólnie jakby głośniejsza, bardziej twarda praca silnika zwłaszcza na postoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jestem po wymianie poduszek silnika i skrzyni [sasasa]... Tak jak pisaliście różnica oczywiście na + jest bardzo duża :cool2: .

W kabinie jest o wiele ciszej a po rozgrzaniu silnika na postoju prawie nie słychać - o to mi chodziło :) Ponadto mam wrażenie, że mechanizm zmiany biegów pracuje lepiej ale pewnie w dużej mierze to zasługa wymiany oleju w skrzyni :)

Zobaczymy jakie wrażenia będą jutro o poranku gdy przyjdzie mi odpalić auto po zimnej nocy... Mam przeczucie, że dopiero to odczucie zrekompensuje w pełni koszty jakie poniosłem na oryginalne graty z ASO ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

no to ja też zakupiłem poduchy corteco/freutenberg, od Maćka

jutro zamierzam je wymienić wraz z olejem w moście i we wspomaganiu,

ciekaw jestem zmian bo moje auto jest stosunkowo młode

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile wchodzi oleju i jaki polecacie?

 

nie ten temat

 

poduchy wymienione, bezwzglednie każdemu radze ich wymianę,

ja pomimo że mam auto z listopada 2004 i z nalotem ok 230kkm

Lewa była zerwana i olej z niej wypływał, prawa też już pękała (zdjęcia dodam poźniej) a były oryginalne BMW z datą zgodną z produkcją auta

na szybko po odpaleniu na 20 sek czuć różnicę ! przy gaszeniu też !

koło pasowe wymieniałem jakieś 20kkm na ori bmw

robota niby prosta jak z wymianą łożysk kół z tyłu ale bmw to złośliwy wóz więc musiałem zdemonować cały wydech żeby dostać się do górnej nakrętki prawej poduchy, niestety musiałem trochę inaczej odkęcać poduchy niż w DIY no w 1 osobę byłby horror i prawie się poddałem

dodatkowo demontaż wszystkich plastików górnych silnika. bo przy podnoszeniu silnik doszedł do "pojemnika" na filtr kabinowy a poduchy nie dało się wyciągnąć

 

Ps

poduchy miałem oryginalne ze znaczkami corteco/freutenberg ! na potwierdzenie zdjecia zamieszczę w wolnej chwili

Edytowane przez Ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czy taka poduszka (lewa) nadaje się do wymiany? chodzi o to, że nie mogę sobie poradzić z "telepaniem czegoś" właśnie z lewej strony, dzisiaj rozebrałem wszystkie plastiki z silnika i dalej leciutko coś słychać.

Problem w tym, że te telepanie słychać TYLKO od środka (bardziej słychać od strony pasażera, na pewno nic nie puka w środku), dodam, że czuję jeszcze drgania kierownicy w okolicach 1000-1100obr, jak dodaje i odpuszczam gaz.

ps. aha, ta pozostałość oleju na poduszce to efekt tego, iż kiedyś miałem nieszczelność na przewodzie olejowym i olej kapał sobie na tą poduszkę, dodam, iż na nie widać aby poduszka była poprzecierana itp.

 

http://images40.fotosik.pl/1406/678fe0a6dd80e8ddm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.