Skocz do zawartości

Zakup BMW Serii 1, porównania, pytania, oceny


osy4

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam. Jak się kupuje gowno z dołu rynku to później wszyscy piszą po forach, że dno i wodorosty. Wszystkie 3 BMW w rodzinie a w szczególności jedynka i GT od 5 lat nic nie jest wymieniane bo nic się nie psuje. W e90 ze względu na duży przebieg 340tys były wymienione rzeczy eksploatacyjne 2 lata temu i od 2 lat nic a nic.


Niestety cebule w naszym kraju cieszą się że kupili auto warte 50tys za 20tys a później jest ból i płacz bo szrot i ulep. Swojego E90 w życiu bym nikomu nie sprzedał poniżej 30tys pomimo że ma nalot 345k dokładnie. Auto całe nowe i w lepszym stanie niż gruzy z przebiegami 150tys cofane z 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dokładnie ale tak to już u nas w Polsce to wygląda, ja też mam teraz 3 Bmw w domu, jedynka E87 155K nalotu i w pełnejopcji i piątka F10 też około 170K nalotu 2012, idą właśnie na sprzedaż z powodu wymiany na nowsze odpowiedniki tych serii :D .

Jeżeli ktoś by był zainteresowany to zapraszam na Priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z nalotem ponad 300tys.

Kupując dziesięcioletnie auto z zachodu naiwnością jest wiara w przebieg mniejszy niż 300 tys. Wystarczy popatrzeć na prywatne ogłoszenia tych aut na mobilu czy autoscoucie.

Mam VW 1J1 ATD z przebiegiem sporo, sporo większym niż wspomniane 300 tys i nic z silnikiem czy osprzętem się nie dzieje mimo, że nie jest rozpieszczany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto powiedział że auto musibyć z zachodu?

Druga sprawa to to że auto w dzisiejszym świecie można bez problemu zweryfikować, historię jak i bieżący stan techniczny, nie rozumiem też ludzi którzy narzekają na usterki w używanym aucie.

Podczas zakupu używki musisz się z tym liczyć, albo uzbierać większy budżet i iść do salonu i mieć spokój na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
uzbierać większy budżet i iść do salonu i mieć spokój na lata.

Na lata? Raczej na okres gwarancji :roll: i to też nie jest takie oczywiste, ale to nie dotyczy tylko bmw ale większości marek "premium".

Chodziło mi o to, że 300 tys przebiegu to nie jest liczba dyskwalifikująca pojazd. Dbany i serwisowany z głową pojeździ drugie tyle. Tak kurczowe trzymanie się aut z niskim przebiegiem zrodziło patologię cofania licznika.

:cool2:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.

Przymierzam się do zakupu 1 serii e82

Znalazłem takie ogloszenie: https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-1-120d-177km-e82-fabryczny-m-pakiet-bi-xenon-alu-18-motosport-kubelki-ID6Cuxfm.html


Wiem, że rozrząd znajduje się między silnikiem, a skrzynia i liczę się

Że będę musiał go wymienić.

Jest mi ktoś w stanie powiedzieć na co szczególnie zwrocic uwagę,

Na pewno będę chcial zajechać na Skp żeby mi sprawdzili podwozie, z tego co się dowiedziałem samochód jest od roku

W kraju i facet ma go niby od roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W vin Włochy i brak opcji bezwypadkowy, załatw wyraźne zdjęcie pod maską, sprawdź historię serwisową, rozrząd mógł być wymieniany.


vin WBAUR31060VJ28251

typeCode UR31

type 120D OL (EUR)

series E82 ()

serie 1

bodyType COUPE

steering LL

doors 2

engine N47

displacement 2.00

power 130

drive HECK

transmission MECH

color SPARKLING GRAPHITE METALLIC (A22)

upholstery STOFF/SENSATEC FLASHPOINT/SCHWARZ (GCSW)

prodDate 2008-05-29

individualInteriorCode

S1CAA Selection of COP-relevant vehicles

S1CBA CO2 equipment

S1CCA Auto start/stop function

S1CDA Brake Energy Regeneration

S2MRA BMW LA wheel, M double spoke 261

S2PAA Locking wheel bolt

S313A Fold-in outside mirror

P337A M Sports package

S4B3A Int. mouldings alumin."Akzentschliff"

S441A Smoker package

S473A Armrest front

S481A Sports seat

S502A Headlight cleaning system

S520A Fog lights

S522A Xenon Light

S534A Automatic air conditioning

S563A Light package

S704A M Sports suspension

S710A M leather steering wheel

S715A M Aerodynamics package

S760A High gloss shadow line

S775A Headlining anthracite

S8SCA Telematics access request,country-spec.

S8SPA Control unit COP

S845A Acoustic fasten seat belt reminder

S855A Language version, Italian

S863A Dealer List Europe

S884A On-board literature Italian

S321A Exterior parts in vehicle colour

S548A Kilometre speedo

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam jedynki dla żony warunek automat :roll: znalazłem takie ogłoszenie:

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-1-bmw-e87-seria-120d-177km-bixenon-navi-automat-sliczna-nowy-rozrzad-ID6CsPwd.html#561bacae71

Gadałem z gościem i niby wszystko glancuś cacuś bezwypadek, lakier ori, uszanowane, mechanicznie wszystko super, rozrząd robiony tydzień temu (niby profilaktycznie :norty: )

ale ta cena za tą opcję jakoś bardzo mi nie pasuje :twisted: może jest ktoś na grupie kto był oglądać to auto? bo ja mam szmat drogi do niego, poza tym moje pytanie to czy ten silnik jest tak problematyczny jak piszą? na co zwrócić uwagę podczas kupna? a może ma ktoś coś godnego uwagi ale tylko w automacie cena max 22k. Z góry dzięki za podpowiedzi. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Odpowiedz na post kolegi Ponta:

Dokladnie. Najlepszym przykladem jest seria F, tam manuala nikt nie chce i ceny takich aut sa zawsze nizsze. Trend zapoczatkowala skrzynia zf6hp, jak jest w serii E, zawsze te auto sprzeda sie szybciej i jest poszukiwane. 8hp to juz miazdzy kazdy manual i dwusprzeglowki nawet w bardzo mocnych silnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
moze to kwestia wieku i umiejetnosci... :) w dobie smartfona obsluga manualnej skrzyni moze okazac sie za trudna.

Co ty piszesz chlopie? Jaki wiek? Jakie umiejetnosci? Manual to do driftu a do jazdy, tylko automat. Jak pisalem wyzej, 8hp zabije kazda jedna skrzynie w manualu, kazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadanie, że automat i niższa cena i że w dzisiejszych czasach kupuje się manualne to typowa januszerka początku lat 2000 gdzie cebulaki nie miały na kupno automatu i jak widać co poniektórzy nadal ciągną mit, że manual lepszy od automatu. Wiadomo najlepiej kupić trójkę w manualu 15 letnią z przebiegiem 120tys i cacus perełka.


Wystarczy spojrzeć na konfigurator bmw gdzie każda seria 5 6 7 wychodzi w automacie nie licząc floty dla serii 5. Każde F10 z manualem można kupić za niewiele więcej niż E90 gdzie na ogół manual w F10 oznacza biedę większą niż cygańskie slumsy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy to wiedzą ,lecz niektórzy mentalnie utknęli w roku 2000 gdzie faktycznie manual był lepszy w autach typu E30/E34/E36

Jeszcze rozumiem manual w słabej benzynie ,ale w dieslu majtanie biegami to katorga..Zwłaszcza ,że mając do wyboru 8 biegowy automat i manual to tylko zahartowany zwolennik manualnej skrzyni ją wybierze ,który oczywiście "musi mieć kontrolę nad autem" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modnym stało się nadużywanie słowa janusz. Każdy jest teraz januszem wszystkiego. :)

Kiedyś słyszałem, że jak już wsiądziesz w automat to nie wysiądziesz. Tak to święta prawda. Dla mnie już manuale nie istnieją, zaraziłem nimi cała swoja rodzinę i wielu znajomych. Stąd tez trafiłem na BMW, bo robi najlepsze automaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.