Skocz do zawartości

Samopoziomowanie lamp xenon


vaaldus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

czy ktoś może mi powiedzieć na jakiej podstawie autko stwierdza jak wysoko ma podnieść xenony?

Wydaje mi się, że przy prawym przednim oraz prawym tylnym wahaczu są czujniki. Czy ktoś może to potwierdzić? Szukałem na forum i w googlach, ale nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.

 

Pytam, bo dzisiaj wieczorem zauważyłem, że moje światła świecą prosto w ziemię. Po włączeniu świateł, podnoszą się - dobrze to widać - ale bardzo nieznacznie. Wcześniej ruch w górę był zdecydowanie dłuższy. No i światła oświetlały przedtem to co przede mną, a nie 15m drogi - tak jak teraz. W ciemnej uliczce nie da się jechać.:mad2:

 

Dziś miałem grzebane przy prawym kole - m.in wyjmowanie półosi, odpinanie wahacza. Takie małe kolanko było odkręcane od wahacza. Stawiam, że to właśnie ten czujnik. Może został źle przykręcony z powrotem...? Wrócę do warsztatu, ale wolę wiedzieć co i jak zanim do nich pojadę.

 

...a miałem jutro o 5 rano jechać do Gdyni... shit! :mad2:

Z góry wielkie dzięki!

.v

.valdek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie, dzięki za posty.

Widziałem ten nr 13 na realoem, ale tam nie ma nic o tym do czego jest on przymocowany.

Dopiero teraz :duh: wpadłem na "genialny pomysł" by sprawdzić to w dziale "zawieszenie".

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AS11&mospid=47645&btnr=31_0567&hg=31&fg=05

 

wszystko jest idealnie rozrysowane. Są dwa czujniki - tak jak myślałem, jeden przy przednim wahaczu, drugi przy tylnym. I właśnie ten przy przednim miałem dzisiaj odkręcany i pewnie panowie coś przekombinowali przy jego powrotnym przykręcaniu... mam nadzieję, że nie został sp... zepsuty.

 

Pozdrawiam

v.

.valdek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie czujnik jest - z tego co pamiętam przy prawym przednim i lewym tylnim wahaczu. Jak kiedyś mi wymieniali amorki i za mocno szarpnęli za wahacz, to im się złamała ta mała plastikowa dźwigienka, ale ja szybko skleili i wszystko jest oki....

Pokombinuj, bo jak coś grzebali to napewno wina tych czujników....

Komu bimer dużo pali? :)

BMW BRUTUS to dopiero smok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany!

 

Mechanicy w warsztacie powiedzieli "Pozycjoner SAM się przestawił" :D

Ale jak to się mówi błędów nie robi kto nic nie robi. Naprawili i jest git... na szczęście warsztat był dość blisko (10km) i poza tym, że musiałem przesunąć wyjazd do Gdyni to nic wielkiego się nie stało.

 

Wniosek na przyszłość: Jak Ci grzebią przy zawieszeniu (prawy przdni lub prawy tylny wahacz) a masz xenony to włącz światełka przed wyjazdem od nich i sprawdź czy prosto świecą. Szczególnie gdy będziesz w warsztacie daleko od domu.

 

pebe, _roberto_, cx - dzięki za pomoc.

pozdrawiam

.valdek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam :)

Padł mi czujnik xenox przód nr części 1 093 697 tylni działa i teraz moje pytanie bo wyczytałem że czujnika pod tym numerem już nie produkują zastąpiono go numerem 6 784 696.... czy ten czujnik fizycznie i elektronicznie będzie pasował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na kompie wyszedł błąd tego czujnika sprawdziłem tylni poziomuje, a przedni jak mu się chce.... zdemontowałem jak ruszam dzwignią to jakby poziomował czasami ale jak zamotuje i dusze na przód zawieszenia to nie chce poziomować...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Zależy co rozumiesz przez "hen daleko"-generalnie założenie jest takie,że ksenony świecą znacznie lepiej niż standardowe,tradycyjne żarówki-więc zdaje się,że u Ciebie wszystko jest ok.W ramach ciekawostki dodam,że BMW w najnowszych modelach ma zamiar montować lampy laserowe,świecące znacznie jaśniej,znacznie dalej przy tym nie oślepiejąc kierowców z naprzeciwka.Gorzej jak się taka lampa się spali-wtedy już sobie samemu raczej żarówki nie zmienimy :) (ja mam tradycyjne więc jak sie zjara to kilka sekund i za kilka zł ma nową :D)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie jak działa samopoziomowanie xenon? chodzi o to jadę w nocy i podczas przyspieszenia co raz dalej widzę drogę jak zwalniam to już normalnie...czy to jest właśnie to samopoziomowanie?

to nie jest samopoziomowanie...

chcesz zobaczyc jak dziala to podjedz pod sciane (drzwi remizy), otworz bagaznik, gdy zbiegna sie foczki popros je aby usiadly na progu bagaznika i obserwuj linie swiatel na drzwiach remizy

 

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Panowie mam pytanie jak działa samopoziomowanie xenon? chodzi o to jadę w nocy i podczas przyspieszenia co raz dalej widzę drogę jak zwalniam to już normalnie...czy to jest właśnie to samopoziomowanie?

to nie jest samopoziomowanie...

chcesz zobaczyc jak dziala to podjedz pod sciane (drzwi remizy), otworz bagaznik, gdy zbiegna sie foczki popros je aby usiadly na progu bagaznika i obserwuj linie swiatel na drzwiach remizy

 

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

Hehe dobre ;) kolejny temat z cyklu czy w kiblu mamy papier szary czy biały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem wczoraj..naciskając na maskę auta światła na ścianie idą w dół a puszczając podnoszą się(ale dla mnie wygląda tak ze logiczne jak auto ugniecie się w dół to niżej zaświeci...
elementy logiki widac lapiesz, teraz przy ugieciu czujnik wysyla maila "wahacz zblizyl sie do mne" do komputera, ten nakazuje silniczkom w lampach skorygowac linie swiatla

ale najlepiej to sprawdzic naciskajac krawedz bagaznika, jesli foczki nie chca wspolpracowac to popros sasiada takiego 120kg wagi minimun :)

pod kompem tez to mozna sprawdzic ale to pewnie wiesz :) (odczyt z obu czujnikow)

 

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.