Skocz do zawartości

E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.


sokolnh

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Tak pasuje 17 cali. Szukaj rozmiaru 8Jx17 ET34 bo taki jest seryjnie montowany. Opony 225/45 R17 według naklejki. Można założyć dystanse 10/20mm żeby poprawić wygląd.

 

No właśnie chyba dystans wtedy bym jakiś dał chętnie bo obecnie jeżdżę na 19 calach po poprzednim właścicielu opona 235/45 niestety dyskomfort straszny dla mnie no i wiadomo jak jest z tym na naszych drogach. Też zastanawiam się czy trochę on nie za szerokie opony dał :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Cześć, mam pytanie. W moim e91 mam dwie szerokości felg. Przód 8J a tył 8,5J. Poprzedni właściciel kupił w ubiegłym roku na przód nowe opony 225/45/17. Niestety do wymiany kwalifikują się tez te z tyłu 255/40/17. Problem jest taki, że opony założone z przodu (Conti Sportcontact 6) nie występują w rozmiarze 255, który muszę kupić na tył. Czy mogę kupić opony inne marki lub opcjonalnie też Conti, ale dostępny w tym rozmiarze jest tylko model Premiumcontact 6? Czy pozostaje mi sprzedać przody (trochę mi ich szkoda, bo są super) i kupić wszystkie (przód/tył) tej samej marki ten sam model?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam jeszcze jedno pytanie, mam okazję kupić felgi z X5 z 2015 18x8,5j styling bodajże 446, otwór centralny 74,1, wystarczy zakupić pierścienie centrujące z 72,6 z E90 i będzie to grało?


E90 lci

/

Pewnie tak, ale zastanów się dobrze, jedna wazy 13,3kg :\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Musi dać dystanse na przód 20 mm i na tył 10 mm to będzie jak seria, albo dla wyglądu 20-30 mm.

Poza tym 4x 8,5 do serii 3 to pomysł bez sensu. Opona 225 będzie naciągnięta, przód wysuwasz i zakładając odpowiednią oponę 235-245 będzie ci tarło.

Nie tędy droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie spytam na tabliczce z ciśnieniem opon piszą rozmiary i tak opony do e60 które sobie upatrzyłem rozmiar to


245 40 r18 przód i tył takie same pytanie teraz o szerokość felgi.8.5 czy 9.0 ? bo 8.5 jest o wiele wiecej niż 9.0 a nie wiem czy 245 na 8.5 siadzie przyzwoicie w sensie,żeby nie było po bokach naciągnięte jak balon :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 245/40/18 w 330xd i dopiero jak zdjąłem to zobaczyłem że przód 8 a tył 8,5 felga była.


Moim zdaniem niezauważalna różnica - od opony może zależeć.


Dobrze jak jest trochę ciałka do felgi.


Rozmiar nie do użycia w Łodzi, przynajmniej w takim ciężkim czołgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar nie do użycia w Łodzi, przynajmniej w takim ciężkim czołgu.

Kisne :D


Mieszkałem w Łodzi miesiąc, mam 17" + Runflat i napierdalał mnie kręgosłup jak jeździłem po tych "drogach".


Ogólnie sprawa jest prosta z rozmiarem:

- komfort 16''

- komfort/performance 17''

- performance/wygląd 18''

- wygląd 19''


Jeśli ktoś myśli o wsadzeniu do 90 więcej niż 19 to niech się w łeb pierdolnie.


pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Momentami wydaje się, że coś urwało się w zawieszeniu jak jadę po okolicznych drogach. Nowy asfalt a zrobili góry i doliny. O ile zimowe Conti dobrze wybierają takie nierówności to letnie Fulda XL w ogóle nic nie tłumią guma jak beton.

I to przy 17 calach. Człowiek się chyba przyzwyczaił do kanapowych VW.


A tutaj piękny setup aż miło popatrzeć.

FB-IMG-1677245826346.jpg

Edytowane przez raz3rek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,


Czy ktoś może mi podpowiedzieć w temacie doboru opon ? Mam felgi styling 350 18 cali 4x8j et30 i pytanie czy będzie ok jeśli założę 4 te same kapcie 225x40x18 ? Wiem że na tył powinna iść szersza opona ale przypuszczam ze na 8 cali 255 nie wejdzie. Jakie ewentualnie alternatywy ? Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.