Skocz do zawartości

Tylne światła cofania


mateuszexe

Rekomendowane odpowiedzi

WItam!!

Mam maly problem z moja BETTY, Konkretnie chodzi o swiatla cofania ( ze wstecznego). Zarowki sa dobre, bezpieczniki rowniez. Sciagnalem listwe z bagaznika przeczyscilem styki, nic to nie dalo. Przeciwmglowe dziala, wsteczne nie. Prosze o pomoc. Koles na przegladzie mi sie doczepil i wolal bym zeby nasz "kochana" policja nie musiala.

Z gory dziekuje za pomoc.

JOHNY

BMW 318i

Edytowane przez mateuszexe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik wstecznego jest w skrzyni biegów na zdjęciu NR. 8

 

http://www.realoem.com/bmw/diagrams/i/t/131.png

 

 

jeżeli chcesz go sprawdzić musisz zewrzeć styki we wtyczce czujnika, przy włączonej stacyjce jak światła się zapalą to czujnik do wymiany około 50 zł. Ja powiem Ci, że ze swoich doświadczeń sprawdź jeszcze raz bezpiecznik bodajże nr. 27.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przewody wyglądały również "ok" ale jak pociągnąłem je..to dziwnym trafem wyszło 5 sztuk :P hehe.. no ale u mnie wina była z podświetleniem tablicy rejestracyjnej ;) tak więc u Ciebie czujnik..

nie ma co gdybać jak spr. czujniczek to daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Rozebralem jeszcze raz ten peszel z klapy. Okazalo sie ze w podswietleniu tablicy rejestracyjnej mam mega posniedziale styki. Jest to mozliwe zeby to one robily zwarcie?? No tak jak zwarcie to bezpiecznik by musial pasc. Do tylnych swiatlem byl wstawiony 25A wg schematu ma byc 10A wiec go podmienilem, niestety dalej bez rezultatu. Sprawdze jeszcze czujnik i bede mial pewnosc. Sorry Panowei, ze dopiero teraz ale mam czeste delegacje :/

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...
Witam. Odświeżę temat bo nie ma potrzeby zakładać kolejnego. Mam problem z lewym światłem cofania w sedanie. Prawe jest ok ale lewe nie świeci (sprawdzałem kilka żarówek i nic, gniazda żarówek były wyczyszczone nic nie jest zaśniedziale) Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda instalacja elektryczna. Do klapy dochodzi jeden przewód od świateł cofania i pod tapicerką dzieli się na dwa??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najpierw sprawdź czy dochodzi napięcie na styk. Bo tak to pół auta rozbierzesz i będziesz szukał. :D

Jak nie dochodzi to wtedy idziesz po kablu bo pewnie będzie przerwany. Chociaż nie pamiętam jak wymieniałem klapę, czy to nie jest jeden kabel i rozdwojony.

Tak czy siak nie miał byś obu świateł. Myślę że nikt normalny nie puszczał by dwóch kabli do wstecznego przez całe auto. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie ten sam problem. Okazało się, że przewód był urwany w gumowym łączniku między klapą bagażnika a nadwoziem. W pierwszej kolejności sprawdziłbym właśnie to, a później napięcie na stykach. Bezpiecznik możesz sobie odpuścić, bo z tego co się orientuje to jest wspólny dla obydwu świateł, więc świecenie drugiej żarówki go wyklucza.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam jestem tu nowy i potrzebuje pomocy. W mojej e46 kompakt brakuje światła wstecznego. Nie działają też czujniki cofania. Żarówka jest ok. Natomiast gdy wyciągam żarówkę czujniki zaczynają piszczec. Gdy wkładam ją z powrotem czujniki przestają, ale światła dalej nie ma. Co mogę z tym zrobić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.