Skocz do zawartości

Rabaty na F10 w 2016 roku


BondE87

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, czy ktoś z Was mógłbyś podzielić się informacją jakie rabaty są dostępne aktualnie na F10. Mój klient rozważa zakup skromnego 520d do firmy i chciałby być przygotowanym do rozmów z dilerem. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc. Dziękuję i życzę spokojnych Świąt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Zastanów sie czy chcesz wchodzić w silnik, którego juz nie będzie w G30. Moim zdaniem to zły pomysł :wink: Poza tym niezależnie od rabatów to kupowanie schodzącego modelu ale nadal drogiego auta gdzie za rok-dwa tym modelem bedą jeździli taryfiarze i chłopcy pod remiza to tak trochę jest bez sensu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

druga strona medalu jest taka, że na nowy model G30 zapomnij o rabatach... :( przechodziłem to przy F25 w 2011 roku. Poza tym nowe silniki to nowe bolączki wielu młodzieńczego... przy f10/11 - tu myślę że poprawili już co mogli... :wink:

Chłopakami z remizy i taryfiarzami bym się nie przejmował.... :D

Ktoś może ma wiedze co do możliwości rabatowania na stary model ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G30 nie bedzie rabatowany i zapewne nieco droższy a i lepiej wyposażony w standardzie. Oczywiście, ze choroby wieku dziecięcego go dotkną ale w przypadku silnika 2.0 benzyna obecnej generacji to moze byc tylko lepiej :wink: .

Utrata na wartości i odsprzedaż po około 3 latach bedzie znacznie na korzyść serii G30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy ktoś z Was mógłbyś podzielić się informacją jakie rabaty są dostępne aktualnie na F10. Mój klient rozważa zakup skromnego 520d do firmy i chciałby być przygotowanym do rozmów z dilerem. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc. Dziękuję i życzę spokojnych Świąt.

 

Do rozmowy negocjacyjnej z dealerem proponuję przygotować się poprzez pozyskanie ofert od 2-3 firm brokerskich .

Na przykład od obecnego na forum http://www.select-automotive.pl/BMW/520-d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już od roku słyszę, żeby F10 odpuścić bo G30 juz zaraz będzie. A przecież dopiero za rok będzie można kupować także jeszcze szmat czasu :)

Po pierwsze w F10 dostajemy samochód teoretycznie najbardziej dopracowany, bo mimo wszystko wiele usterek zostało usuniętych. Dodatkowo zostaje nam w kieszeni kilkadziesiąt tysięcy.

 

G30 no pewnie nowy model, ale jak na razie nie wzbudza zachwytu i raczej nie będzie takiego szału na sprzedaż jak w F10. Dwa to nie będzie rabatu także sporo kasy wyjdzie drożej. Trzy to co by to nie było to zawsze są większe czy mniejsze problemy. Oczywiście t najnowszy model i na drogach się takiego nie spotka.

 

Co do opinii, że za kilka lat w f10 będą się wozić chłopcy spod remizy. Może jeżeli chodzi o ubogą wersję 18d to może i tak, ale wersje drogie i mocno wyposażone będą zawsze w cenie. Obecnie za topową wersję diesla w e60 w dobrym stanie z końca produkcji trzeba zapłacić 70k a ktoś może powiedzieć, że model ma już ponad 10 lat.

 

Kolejna kwestia jest taka, że klienci nastawiający się na zakup używanego 5er w budżecie powiedzmy do 140k nie zainteresują się nawet G30, bo po co? Popyt spadnie na nowe sztuki, bo mamy nowy model. Żeby F10 schodziło salony będą kusiły pokaźnymi rabatami. Zależy jeszcze jak wypadnie ostatecznie G30. Używane F10 nie spadną z ceny dopóki nie pojawi się na rynku trochę G10 od handlarzy czyli w dobrych konkurencyjnych cenach. I to się tyczy silników bardzo popularnych czyli 2.0. Mocne motory 3.0 czy więcej nie zaliczą gwałtownego spadku z ceny jeszcze dłużej.

Import pojazdów z USA, Kanady, Emiratów.


www.importusa.pl

www.facebook.com/importusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Ciekawe na jakiej podstawie twierdzisz ze nie bedzie szału na nowe 5 ? Renderów z autoświata ? Czy bredni które sa powtarzane co każdy nowy model (to juz nie to, BMW sie kończy, bla bla bla).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów sie czy chcesz wchodzić w silnik, którego juz nie będzie w G30. Moim zdaniem to zły pomysł :wink: Poza tym niezależnie od rabatów to kupowanie schodzącego modelu ale nadal drogiego auta gdzie za rok-dwa tym modelem bedą jeździli taryfiarze i chłopcy pod remiza to tak trochę jest bez sensu.

Już nimi jeżdżą. Zwłaszcza F10 - to baaardzo popularne auto, w Wwie widzę co chwilę. I jeżdżą taksówkarze:

http://itaxi.pl/klasa-premium/

 

Kupowanie jest bez sensu jeśli boli kogoś to że nie jeździ nowym modelem. Wówczas pozostaje biec do mercedesa po E class, o ile zakup ma być tu i teraz. Na G30 trzeba będzie poczekać realnie do końca roku, a na kombi do 2017.

No ale bywa też czynnik "anonimowości": F10/F11 może kosztować i ok. 100k (początek produkcji), a może i 300k+ (nowa, z mocnym silnikiem i dobrym wyposażeniem). Dla niektórych kupno tego ostatniego ma tę zaletę, że zawsze można powiedzieć, że to schodzący model i rabat był duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe na jakiej podstawie twierdzisz ze nie bedzie szału na nowe 5 ? Renderów z autoświata ? Czy bredni które sa powtarzane co każdy nowy model (to juz nie to, BMW sie kończy, bla bla bla).

Ja myślę, że prawda leży gdzieś pośrodku. Miedzy E60 a F10 była wielka przepaść. To był przeskok o lata świetlne, szczególnie jeśli chodzi o środek auta.

Moim skromnym zdaniem, G30 będzie rozwinięciem F10 - takim głębokim liftingiem, gdzie więcej będzie różnić się tym, czego nie widać - nowa płyta, lżejsze o 100 kg itp.

Nie twierdzę, że nie będzie różnicy, żebyśmy się dobrze zrozumieli. Będzie bardzo duża. Ale nie aż taka jak przy E60/F10.

Może więc aż takiego "szału" na G30 nie będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów sie czy chcesz wchodzić w silnik, którego juz nie będzie w G30. Moim zdaniem to zły pomysł :wink: Poza tym niezależnie od rabatów to kupowanie schodzącego modelu ale nadal drogiego auta gdzie za rok-dwa tym modelem bedą jeździli taryfiarze i chłopcy pod remiza to tak trochę jest bez sensu.

Już nimi jeżdżą. Zwłaszcza F10 - to baaardzo popularne auto, w Wwie widzę co chwilę. I jeżdżą taksówkarze:

http://itaxi.pl/klasa-premium/

 

Nie zapędzałbym się z tym stwierdzeniem. Z pół roku temu jechałem właśnie z itaxi tą beemką i wtedy taksiarz mi mówił, że mają całe dwie sztuki (nie kojarze żeby inne korporacje miały F10) i jest to bardziej chwyt marketingowy. Sam samochód to z tego co pamiętam jakaś specjalna flotowa bieda wersja (coś czego chyba nawet jako indywidualny klient nie dałoby się kupić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów sie czy chcesz wchodzić w silnik, którego juz nie będzie w G30. Moim zdaniem to zły pomysł :wink: Poza tym niezależnie od rabatów to kupowanie schodzącego modelu ale nadal drogiego auta gdzie za rok-dwa tym modelem bedą jeździli taryfiarze i chłopcy pod remiza to tak trochę jest bez sensu.

Już nimi jeżdżą. Zwłaszcza F10 - to baaardzo popularne auto, w Wwie widzę co chwilę. I jeżdżą taksówkarze:

http://itaxi.pl/klasa-premium/

 

Nie zapędzałbym się z tym stwierdzeniem. Z pół roku temu jechałem właśnie z itaxi tą beemką i wtedy taksiarz mi mówił, że mają całe dwie sztuki (nie kojarze żeby inne korporacje miały F10) i jest to bardziej chwyt marketingowy. Sam samochód to z tego co pamiętam jakaś specjalna flotowa bieda wersja (coś czego chyba nawet jako indywidualny klient nie dałoby się kupić).

A dla mnie, ten caly argument o taxi jest tak zenujacy, ze az ciezko to komentowac.

Ale wierze, ze moga byc ludzie, ktorzy mysla, ze jak kupili F10/F11, to awansowali spolecznie o kilka klas.

Niestety, takie teksty zdradzaja wszystko. :duh:

Jadę wolniej ale na 20-tkach.

Fan Mercedes z dwoma BMW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.