Skocz do zawartości

Truskawa - E92 335is 452KM 623NM Stage 2+


Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
tanio to może nie będzie,ale jak oni zrobią - patrząc na to co robią na fb to powinieneś być zadowolony ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 997
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzięki za wszystkie rady !

Otóż sportmile okazał się najtańszy z tych wszystkich firm.

 

Tak więc już mam ekipe która założy mi stożek - jeszcze druga sprawa.

 

Potrzebuję speca który zrobiłby mi dolot zimnego powietrza od wlotów tych plastikowych aż do stożków które zostaną ulokowane po 2 stronie, lub/oraz nawet je zabudował żeby nie ciągnęły nic a nic od silnika

 

http://www.vr-speed.com/media/catalog/product/cache/1/image/1000x/040ec09b1e35df139433887a97daa66f/1/2/12106862_1021670104519793_9055182122432493558_n.jpg

 

 

Macie kogoś ? :)

Golf IV 1.9 tdi - ex

E60 530xd - ex

Panamera 970 - ex

e92 335is - ex

A4 B9 2.0T - ex

F36 430i - ex

M6 F06 Gran Coupe Competition - ex.

X3 F25 35i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć chłopaki !

Stożki już siedzą, wszystko zostało profesjonalnie przerobione :)

Całą modyfikację zrobiła mi firma która zupełnie nie zajmuje się tuningiem auta - Bosch Car Service Mirex w Białej Podlaskiej, pojechałem zapytałem i choć czekałem na telefon typu ,, panie zabieraj to pan,, - jednak zrobili.

 

Niestety nie bylo tak kolorowo jak to opisywał producent i instrukcja montażu która mówiła o 5h roboty ( zresztą niekompletna z wieloma niedomówieniami ). Ogólnie o kant dupy pobić była ta instrukcja i chłopaki musieli sami rozkminiać wiele rzeczy. Również to że w "is" jest większy wiatrak i mam jeszcze (chyba od oringów) sterownik przy lampie - przewody oraz mocowania nie pasowały tak jak powinny. Konieczne było zdejmowanie całego przodu, wszystkich chłodnic i opuszczanie silnika i skrzyni żeby wszystko spasować. Tak samo instrukcja mówiła o wywaleniu ,,akumulatorków,,-zbiorniczków próżniowych od turbin.... zupełnie nie rozumiem niektórych bezsensownych kroków które kazali zrobić ( a które zostały przez nas pominięte ) . Ale efekt jest jak dla mnie nieziemski ;)

 

Reasumując : Założyłem te dodatkowe wloty powietrza czy jak zwał tak zwał, ale niestety nie zrobiłem zdjęcia na aucie..., chargepipe cobba, 2x zawory upustowe hybrydowe 2 tłoczkowe i przerobiłem dolot ( jak widać zbiorniczki na jedna strone, filtry na drugą ) - teraz nie oplata silnika i nie grzeje się bez sensu.

Zawory działają świetnie i spełniają swoją rolę, przy spuszczaniu nogi z gazu jest porządny ,,PSSSSST,, a przy dawaniu gazu słychać jak stożki zasysają powietrze .

 

Tak wyglądało to na początku ( zdjęcie z neta bo niestety ja nie mam fotki przed zabiegiem )

6326521826_b424a62d20_b.jpg

 

A tak po:

6326521826_b424a62d20_b.jpg

 

A tak po:

20161126_104730.jpg

 

20161126_104748.jpg

 

a tutaj zimowa felga ( nic specjalnego no ale zima to zima ) oraz nowy numerek rejestracyjny ;) sorki za otwartą maskę :D

 

20161126_142604.jpg

 

14435302_664317760386750_4854535059100611346_o.jpg

 

 

ŻEBY NIE BYŁO - to nie koniec :) W przyszłym tygodniu jestem umówiony na doprowadzenie zimnego powietrza do stożków i ich zabudowanie ( jeszcze nie wiemy jaki materiał zostanie użyty - ale dam znać ) tak aby nie ciągnęły gorącego powietrza spod machy ( przeróbka byłaby bez sensu ;) )

 

Na koniec wszystko wystroję i pochwale się wynikiem :)

 

a na koniec jeszcze [BAD] na starej rejestracji na zlocie

 

 

14435302_664317760386750_4854535059100611346_o.jpg

Edytowane przez Adrianadernew

Golf IV 1.9 tdi - ex

E60 530xd - ex

Panamera 970 - ex

e92 335is - ex

A4 B9 2.0T - ex

F36 430i - ex

M6 F06 Gran Coupe Competition - ex.

X3 F25 35i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzialem juz te naklejki na drogich autach i uwarzam ze to wiocha. Nie z punktu widzenia designu tylko raczej moralnosci. Aby bylo jasne, jestem na drugim biegunie jak chodzi o obecna wladze ale musze przyznac ze ten program zaczyna przynosic pozytywne efekty w wielu dzedzinach zycia dla ludzi ubogich oraz zaczyna zmieniac relacje socjalne w zakladach pracy. Oczywiscie powinien byc ograniczony zarobkowo ale to juz kwestia nieudolnosci jego autorow.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że jedyne co robi wioche to nasza władza ;) powinno być jak na wschodzie - nie pracujesz, stać cie na to żeby sie opierdalać to płacisz dla państwa za swoje bezroboecie i wszystko w temacie. W dodatku jaka jest mentalność ludzi? Wiesz ile razy do mnie ku*wią na CB że się chwalę dorobkiem potomstwa i że pieniądze zamiast na dzieci przeznaczam na auto? :duh: Masakra. ( a żeby było jasne nie mam dzieci ).

socjal to największa kara dla społeczeństwa. praca jest wszędzie, ja np szukam od 2 miesięcy człowieka na obsługę myjni ( odkurzanie i mycie aut ) i powiem Ci że co k*rwa ci ludzie odpie*dalają to woła o pomstę do nieba. A dlaczego szukam? A bo miałem 2 gości na 2 zmiany, jeden ma 6 dzieciaków z czego 5 poniżej 18 roku życia a drugi ma 3 maluchów. Od programu 500+ w dupach sie poprzewracało i powiedzieli że pie*dolą robotę jak teraz siedząc na dupie mają tyle samo a i ten pierwszy więcej. Dziękuję, dobranoc.

Do tej pory magazynier w wolnej chwili myje samochody a myjnia jest oficjalnie zamknięta. Ale to chyba nie miejsce na poruszanie żałosnej polskiej polityki :)

Golf IV 1.9 tdi - ex

E60 530xd - ex

Panamera 970 - ex

e92 335is - ex

A4 B9 2.0T - ex

F36 430i - ex

M6 F06 Gran Coupe Competition - ex.

X3 F25 35i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobmy to lightowo w formie swobodnej dyskusji, moze sie uda. :D

 

Jak zawsze chodzi o wysokosc zarobkow.

 

Zyskasz tym lepszego pracownika im wiecej mu zaplacisz (wiekszy wybor). Jezeli nie jestes w stanie uzyskac jakosci ktorej oczekujesz przy pensjach ktorych placisz to po prostu znaczy ze twoj biznes jest niewiarygodny bo opierasz go wylacznie na taniej sile roboczej a twoja wartosc dodana jako "przedsieborca" jest niewystarczajaca. Jedno ale... Moze faktycznie 5/6 dzieciakow to juz jest ekstrema ( i tutaj znowu widac nieudolnosc wladzy w prowadzeniu prawa) i zle wpadles ale chyba to nie jedyny pracownik na rynku i nie wszyscy maja piecioro dzieci.

 

500+ pozwala czesciowo zlikwidowac tak zwane niewolnictwo pensjowe gdzie pracownik MUSI podjac prace za pieniadze ktore nie pozwalaja mu godnie zyc bo nie ma wyboru. To sie nazywa wyzysk. Dzisiaj ta poprzeczka szczegolnie dla kobiet ktore byly najbardziej dotkniete tym problemem jest o wiele wyzej bo przy dwojce dzieci nie oplaca sie podjac pracy ponizej 2300/2400 zl na reke (co i tak jest wynagrodzeniem glodowym).

 

Sprobuj na odwrot. Jak przyjechalem do Polski (12 lat temu), skalkulowalem ze aby pracownik mogl zyc przyzwoicie (w moim odczuciu) w Warszawie nie moglem mu placic ponizej 6000 zl na reke (najnizej zarabiajacym pracownikiem byla moja asystentka) i zrobilem biznes oparty na tym zalozeniu. Polska konkurencja mnie wysmiala dopoki nie stracili swoich najlepszych pracownikow i w dwa lata mimo duzooo wyzszych cen wygralem z nimi lepsza relacja ceny do jakosci a nie sama cena. Od trzech lat pozwala mi to na siedzenie w domu z dziecmi, zajmowaniem sie innymi biznesami a w tym czasie firma prosperuje coraz lepiej... bez dyrektora zarzadzajacego... bo pracownika zalezy... bo u konkurencji pensje sa nawet trzy razy nizsze. Oczywiscie trzeba miec wartosc dodana oparta na pomysle i nie w kazdej branzy mozna miec marze pozwalajace na taki poziom plac, tu chodzilo raczej o inne podejscie i oczywiscie to rownierz oznacza mniejsze zyski w porownaniu do tego samego modelu opartym na placeniu z procy.

 

P.S. : radze pozyc troche w rosji zanim zaczniesz o niej mowic... zmienisz zdanie.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w PL jednym głównych problemów są koszty pracy. Żeby zapłacić komuś 3000zł i żeby nie była to śmieciówka to z kieszeni zatrudniającego wylatuje co miesiąc +-5600zł z czego 2600 to daniny,które nie zapewniają pracownikowi ani godnej opieki zdrowotnej ani godnej emerytury bo wiekszość przeżera instytucja zwana Z U S

jak dla mnie to są chore proporcje, stąd nie dziwota że tyle ludzi dostaje kase pod stołem a w dużych firmach często zatrudniani są na 1/4etatu a reszta pod stołem albo na śmieciówce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda tylko ze koszty pracy w polsce sa % porownywalne (niemcy austria hiszpania) albo nizsze (francja) niz w innych duzych krajach EU. Nie mozna porownywac kosztow pracy w krajachkilka krotnie mniejszych jak slowacja lub litwa i estonia z roznych przyczyn. W angli koszt pracy jest nizszy tylko dla malo zarabiajacych i DUZO wyzszy dla ludzi zarabiajacych lepiej (mimo ze pseudo centrum adama smitha falszuje tabelki urzedow angielskich na swoim facebooku aby dowiesc przeciwnienstwa.)

 

Tak aby rownierz troche zlagodzic beznadziejnosc naszych urzedow, ZUS jest powyzej srednie EU jak chodzi o wskazniki MI/MO (money in money out) i ma bardzo dobry wskaznik rentownosci inwestycji, wyzszy od wiekszosci prywatnych OFE na naszym rynku aktualnie . Nedzne emerytury biora sie z nezdnych plac. Sluzba zdrowia to juz bardziej zlozony temat.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
widzialem juz te naklejki na drogich autach i uwarzam ze to wiocha. Nie z punktu widzenia designu tylko raczej moralnosci. Aby bylo jasne, jestem na drugim biegunie jak chodzi o obecna wladze ale musze przyznac ze ten program zaczyna przynosic pozytywne efekty w wielu dzedzinach zycia dla ludzi ubogich oraz zaczyna zmieniac relacje socjalne w zakladach pracy. Oczywiscie powinien byc ograniczony zarobkowo ale to juz kwestia nieudolnosci jego autorow.

 

Ja odbieram to odmiennie.

Traktuje to jako ironiczne podejście do wg mnie idiotycznego pomysłu rozdawania środków w oparciu o jeszcze bardziej idiotyczne zasady.

Nie ma takiej opcji , aby ryba okazała się skuteczniejszym narzędziem motywacyjnym od wędki.

Myślę jednak, że to temat na osobną dyskusję i chyba nie warto zaśmiecać tak ciekawego tematu.

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Oczywiście, w końcu najlepiej się dysponuje cudzym pieniądzem :D

A czerwone 335is chętnie zobaczymy na zlocie w przyszłym roku;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stuffman, MedicuS, Vapor - zgadzam się :)

 

 

To nie miejsce na taką dyskusję - pohejtujcie coś innego poza naklejką :D Co warto zmienić ( I CZY KTOŚ MA JAKIEŚ DOJŚCIE DO SPLITTERÓW DO ZDERZAKA POLIFT????? )

Golf IV 1.9 tdi - ex

E60 530xd - ex

Panamera 970 - ex

e92 335is - ex

A4 B9 2.0T - ex

F36 430i - ex

M6 F06 Gran Coupe Competition - ex.

X3 F25 35i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co hejtowac poza naklejka :mrgreen: Najlepszy kolor z mozliwych, wersja specjalna jak ich to malo... nawet zimowe felgi jak na zimowe sa doprzyjecia... mozemy wrocic do naklejki ? :norty: ok ok juz mnie nie ma

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Reasumujac Twoje zlote mysli :)

 

powinno być jak na wschodzie - nie pracujesz, stać cie na to żeby sie opierdalać to płacisz dla państwa za swoje bezroboecie i wszystko w temacie.

jak rozumiem inspiracja Bialorusia. oficjalne bezrobocie 0,5%, nieoficjalne 20x wyzsze.

przerabialismy to juz w PL za czasow komuny. wszyscy "pracowali" tylko za "pensje" nie dalo sie nic kupic.

 

 

Wiesz ile razy do mnie ku*wią na CB że się chwalę dorobkiem potomstwa i że pieniądze zamiast na dzieci przeznaczam na auto? :duh: Masakra. ( a żeby było jasne nie mam dzieci ).

Tzn masz naklejke ze BMW kupiles za 500+ a jak ludzie ja przeczytaja i Ci cisna nie rozumiejac "ironii" to sie irytujesz bo na forum bmw tlumaczysz ze nie masz dzieci? To chyba jakis dysonans poznawczy?

 

Na egzotycznym aucie za pol miliona taka naklejka wzbudza usmiech bo jest dowcipna, kazdy lapie o co chodzi.

Na Twoim w sumie leciwym i pospolitym aucie (E92 zaczeli klepac 11 lat temu a niemieckie strucle nie do odroznienia dla Kowalskiego od Twojej "IS" sa na allegro po 25 tys PLN) wywoluje jedynie hejt bo zalatuje arogancja i "go.wnazeria".

 

Na Twoim miejscu bym ja natychmiastowo zdjal bo znajac mentalnosc w narodzie za jakis czas bedziesz pisal ze masz porysowane auto gwozdziem czy kluczykami.

 

praca jest wszędzie, ja np szukam od 2 miesięcy człowieka na obsługę myjni ( odkurzanie i mycie aut ) i powiem Ci że co k*rwa ci ludzie odpie*dalają to woła o pomstę do nieba. A dlaczego szukam? A bo miałem 2 gości na 2 zmiany, jeden ma 6 dzieciaków z czego 5 poniżej 18 roku życia a drugi ma 3 maluchów. Od programu 500+ w dupach sie poprzewracało i powiedzieli że pie*dolą robotę jak teraz siedząc na dupie mają tyle samo a i ten pierwszy więcej. Dziękuję, dobranoc.

Czlowiek ktory ma 3 dzieci dostaje 1000 PLN od panstwa socjalu.

Piszesz ze nie przychodzi do pracy bo ma tyle co zarabial u Ciebie.

Jezeli placiles czlowiekowi za uczciwa fizyczna prace 180h w miesiacu 1000 PLN czyli 5PLN za godzine to to nie jest praca a WYZYSK ludzi ktorzy maja noz na gardle bo nie maja co dzieciom do ust wlozyc i zgodza sie na wszystko.

Myjnia zamknieta od 2 mies, ludzie maja na Ciebie wylane czyli wszystko w porzadku wg mnie.

Zacznij placic normalne pieniadze za normalna prace i wszystko wroci do normy.

Jezeli Cie "nie stac" to zamknij "biznes", mysle ze plakac nikt nie bedzie, natura nie lubi prozni.

Czasy taniej sily roboczej w PL sie koncza, PIS je jeszcze przyspieszyl tym 500+ i dorznie ostatecznie wieksza kwota wolna od podatku. Moze w koncu co niektorzy pseudoprzedsiebiorcy zrozumieja ze zyjemy w Europie w 2016r i na zarobki 200-300euro miesiecznie to juz nawet imigranci z Ukrainy sie nie skusza.

 

Reasumujac - ekonomicznie i moralnie Twoja wypowiedz to imho dno, bagno i 2 metry mulu.

 

Samochod za to bardzo ladny z klasycznym dla BMW silnikiem - zycze szerokosci i wiecej wyrozumialosci dla rodakow, nie wszyscy sa piekni mlodzi i bogaci z IQ 130 za to kazdy chce godnie zyc, nawet ten niewykwalifikowany po podstawowce.

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja moze wroce do tematu IS'a ;) fajny mod z tym dolotem ale zeby to wymagalo tyle roboty to jakas masakra :mad2: Pozbycie sie naklejki popieram w 100% jeszcze. Jakas mala na klapie jeszcze by przeszla ale ta to jakas masakra :lol: A i jeszcze jedno niepodobaja mi sie ramki tablicy polecalbym klasyczny czarny boz brandow... ;)

Garage:

f87 M2 LCI 2018r -> https://bit.ly/3BgwoE6

e92 M3 2010r -> https://bit.ly/3BgwoE6


Ex:

e46 318i 1999r

e46 330Ci 2002r

e60 535d 2006r

e92 335d 2007r @410KM/750Nm -> http://bit.ly/2NRV79i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli moge cos zasugerowac to jest bardzo fajny wosk do tego koloru http://polishangel.pl/shop/protect/carnauba-arts-48/carnauba-arts-red-opal.html, bardzo prosty w uzyciu, szybki i daje naprawde bardzo fajne efekty !

 

a jak masz wiecej czasu do zabawy z autem od tego samego producenta http://polishangel.pl/shop/protect/carnauba-flake-creams/polishangel-passion.html

 

http://cdn.shopify.com/s/files/1/0249/1426/files/ifFNFoZlImK1y_large.jpg?1819

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego który wylales tam morze przemyśleń do rozmowy z Tobą z chęcią umówilbym się na flaszkę:)

Prawdopodobnie źle mnie odebrałes bo w zbyt rygorystyczny i okrojony sposób powiedziałem co myślę. W skrócie zatrudniam już 53 osoby, zarobki na wschodzie są jakie są a do mnie non stop płyną CV bo jestem jednym z najwięcej placacych gości w tej branży. Myjkowy dostawał do reki 2 000zl i to goście po podstawowkach bo nikt do takiej roboty nie pójdzie a nie będę dokładal do interesu bo używam drogiej i dobrej chemii. tamci porezygnowali a nowi chętni po prostu są Baranami i nie potrafią nawet po przeszkoleniu dobrze myć aut. Sprzedawcy najbardziej obrotni dostają po 5-6 tysięcy do reki. Chyba źle nie płacę tym bardziej że niestety u nas większość jest po zawodowkach i na tym się kończy. Jedynie doradcy mają wykształcenie wyższe ale to inna baja. A na rynku nasza firma jest już od równo 20 lat a od roku mamy 2 oddział z 3 pietrami o powierzchni prawie 3 000m2 i raczej nie zamierzamy się zawijac ;)

 

Temat uważam za zamknięty:)

 

Ale filmik z licznika przecież jest :D gdzieś kilka stron temu wstawiłem jak jeszcze miała 380kucy:)

Na pewno wstawię nowe jak skończę maly projekt z dolotem

Edytowane przez Adrianadernew

Golf IV 1.9 tdi - ex

E60 530xd - ex

Panamera 970 - ex

e92 335is - ex

A4 B9 2.0T - ex

F36 430i - ex

M6 F06 Gran Coupe Competition - ex.

X3 F25 35i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za post pod postem ale mam problemy z edycja na telefonie.

 

Kolego od tego wosku - testowałes już tą firmę? Opis całkiem obiecujący

Golf IV 1.9 tdi - ex

E60 530xd - ex

Panamera 970 - ex

e92 335is - ex

A4 B9 2.0T - ex

F36 430i - ex

M6 F06 Gran Coupe Competition - ex.

X3 F25 35i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak testowalem produkty maja drogie jak cholera (zobacz cene w porownaniu do pojemnosci) ale sa naprawde na super wysokim poziomie. oprocz wosku to osobiscie testowalem tez powloke cosmic i szampony ktore sa drogie jakcholera alepierwszytaz widze szampony ktore sie naprawde roznia od innych.

 

Pierwszy to taki wosk na co dzien bardzo prosty w uzyciu ale efekt na kolorze jest naprawde dobry, tu masz jak go sie kladzie, nie da sie prosciej jak chodzio wosk https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=VugCicwHB2E Nawet na foli robi swoje a na lakierze jest czad. Wystarczy umyc auto, przeleciec kazdy panel szybko IPA i lecisz wosk panel popanelu. Mi to zabiera 30 min na cale auto.

 

drugi to juz wosk na zloty, trzeba sie troche pobawic ale efekt jest znowu najwyzszej jakosci.

 

@Randall : nie widzialem na niebieskim ale wedlug mnie bedzie dobrze (oczywiscie wersja niebieska).

 

Jak byscie chcieli zrobic zamowienie to sie dolacze bo koszty wysylki sa wysokie i niezalezne od ioscizamawianej bo produkt idzie z fritzlandu bo jest "robiony" na zamowienie.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.