Skocz do zawartości

Problem z el. szybami


Turbo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kilka dni temu przestaly mi dzialac el. szyby i jak wiadomo ciepelko sie zbliza (miejmy nadzieje) a klimy brak ;).

Sprawdzilem wszystkie bezpieczniki pod maska i nic - nawet kupilem komplet nowych - ale tez nic. Co ciekawe nawet podswietlenie samych przelacznikow nie dziala.

 

Może ktoś mial podobny problem i sobie z nim poradzil?? ew. wie co sprawdzic??

 

W sumei moglbym podjechac na serwis ale jak sie okaze ze to jakis maly szczegol to nie chcialbym placic za nieswiadomosc ;)

Buch teściową w klatkę piersiową ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kilka dni temu przestaly mi dzialac el. szyby i jak wiadomo ciepelko sie zbliza (miejmy nadzieje) a klimy brak ;).

Sprawdzilem wszystkie bezpieczniki pod maska i nic - nawet kupilem komplet nowych - ale tez nic. Co ciekawe nawet podswietlenie samych przelacznikow nie dziala.

 

Może ktoś mial podobny problem i sobie z nim poradzil?? ew. wie co sprawdzic??

 

W sumei moglbym podjechac na serwis ale jak sie okaze ze to jakis maly szczegol to nie chcialbym placic za nieswiadomosc ;)

Pod kierownicą,po zdjęciu maskownicy znajdują sie przekażniki.Ten od szyb jest prawdopodobnie koloru niebieskiego(już nie pamiętam).Musisz go rozebrać i obejżeć czy nie ma zimnych lutów.U mnie przelutowanie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod kierownicą po prawej stronie jest wyłącznik el.szyb, może ktoś ko nieopatrznie wcisnął i szybki przestały działać :?: :wink: ( podświetlenie przycisków szyb wtedy też nie działa ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za info - sprawdziłem pod kierownicą i neistety nie znalazłem żadnego przełącznika. No chyba, że tak jak wspomniał marcin_w trzeba najpierw maskownice zdjąć??

Tak czy inaczej niestety dopiero jutro to zrobię z braku czasu.

Buch teściową w klatkę piersiową ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok prbolem rozwiązany - pod maskownicą pod kierownicą znalazłem przepalony bezpiecznik w pojedynczym koszyczku ;). Prawdopodobnie sie przepalił bo mechanizm podnoszenia prawej szybki naprawde mi cięzko chodzi (siniczek pada ?) - zatem pewnie bede go usial wymienic :P.

Za wszelkie info bardzo dziekuje ;)

Buch teściową w klatkę piersiową ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok prbolem rozwiązany - pod maskownicą pod kierownicą znalazłem przepalony bezpiecznik w pojedynczym koszyczku ;). Prawdopodobnie sie przepalił bo mechanizm podnoszenia prawej szybki naprawde mi cięzko chodzi (siniczek pada ?) - zatem pewnie bede go usial wymienic :P.

Za wszelkie info bardzo dziekuje ;)

 

zanim wpakujesz się w koszta wymiany to przesmaruj smarem porzadnie wszystkie prowadnice i mechanizmy ruchome szyby,ja tak zrobiłem i teraz miodzio chodzi , a miała ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Mam podobny problem- zero reakcji na naciskanie przyciskow rowniez sie nie podswietlaja. Zdjalem oslone spod kierownicy od strony kierowcy- niestety nie znalazlem tam zadnego bezpiecznika (w skrzynce bezpiecznikow pod maska na pozycjach 13,14 sa puste miejsca bez mozliwosci wlozenia bezpiecznika). Kable ktore ida od przycisku blokujacego mozliwosc otwierania okien ida do przyciskow... Jesli kolega ktory to znalazl moglby pomoc ew. ktos inny - jakich przewodow szukac - z ktorej strony - bylbym wdzieczny. (na cale szczescie okna sa zablokowane w pozycji "zamkniety"). Dzieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Też mam problem z elektryką ... szyby otwierają się tylko i wyłącznie jeśli drzwi od kierowcy są otwarte. Co więcej szyby można otworzyć nawet nie wsadzając kluczyka do stacyjki co wcześniej było niemożliwe. Przyznam szczerze, że elektryk ze mnie zerowy więc poratujcie ludzie jakimiś informacjami bo oszaleję chyba na punkcie tych nieszczęsnych szyb. :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.