Skocz do zawartości

Nowa seria 5 G30


samson11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam BMW 5g30 2.0D 18tys km mam problem wentylatorem, po przejechaniu jakieś 10km przy spokojniej jezdzie po wyłączeniu auta ze 2- 3 minuty chodzi jeszcze. Temperatura na dworze to jakieś+ 5 stopni. Dodam jeszcze że żaden błąd na desce się nie pali ani jest jest włączona klimatyzacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam BMW 5g30 2.0D 18tys km mam problem wentylatorem, po przejechaniu jakieś 10km przy spokojniej jezdzie po wyłączeniu auta ze 2- 3 minuty chodzi jeszcze. Temperatura na dworze to jakieś+ 5 stopni. Dodam jeszcze że żaden błąd na desce się nie pali ani jest jest włączona klimatyzacja.

Normalna sprawa, włącza się procedura wypalania DPF, a, że pokonywane są krótkie odcinki, to procedura nie jest skończona. Dobrze by było wyskoczyć w trasę autem. Wentylator pracuje by obniżyć temperaturę DPF po zgaszeniu auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

21 tyś km za mną od końca maja 2019r. Autko nadal cieszy :) Zima łagodna i rwd w ogóle nie dało się we znaki, co więcej, porobiłem sobie mnóstwo testów w dni, w których było mocno śniegowo i dziwo naprawdę problemów nie było z podjeżdżaniem pod ośnieżone górki. Raz zakopałem się w głębszym śniegu i przy włączonej trakcji ani rusz, ale wyłączyłem ją i trochę bokiem ale autko ruszyło i podjechało :)

Co się podoba:

- spalanie śmiechowe, 1200km na baku pdzy normalnej jeździe przy dojazdach 32km w jedną stronę 2/3 trasa 1/3 małe miasto. Przy 170-180 drastycznie rośnie, ale też nie urywa portfela :)

- nie odczuwam niestabilności przy wyższych prędkościach, ale więcej niż 190 nie jechałem.

- w samochodzie cichutko, komfortowo, standardowe audio naprawdę daje rade, nawet porównując do innych aut z nagłośnieniem akcesoryjnym

- seryjne ledy w nocy radzą sobie bardzo dobrze

- po 21 tyś auto dalej wygląda jak nowe i na zewnątrz i w środku

Co wkurza:

- coś czasami trzeszczy kolo drzwi pasażera (nie jest to pas ani mocowanie gaśnicy)

- jak gorąco to trzeszczała deska (jak u wszystkich z tanią listwą fortepianową z chromowanym paskiem)

- choć moc na codzienną jazdę w zupełności wystarcza, to można by było dodać te 50 koni :) będę myślał po gwarancji ;)

- odkąd zobaczyłem poliftową navi biznesową, to zaczeła mi przeszkadzać moja


Po części słonik miał rację, że warto dopłacić i mieć coś co będzie o razu lepiej wyposażone i teraz bez wahania dopłaciłbym 24tyś za napęd 4x4 i 520, ale takie oferty za 183tyś pojawiły się dopiero w tym roku, może z racji wyprzedaży przed liftem. Natomiast na pewno nie zamieniłbym autka na skodę octavię rs :) Teraz największą konkurencją dla 518 zrobiła się e klasa 160Km wyjściowo za 157tyś, której wnętrze wygląda mega! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Leeo nie wiem jak w tym promocyjnym egzemplarzu mercedesa ale patrząc na cenę zakładam ze wnętrze wyglada podobnie jak miałem kiedyś okazje jeździć zastępcza nowa e klasa i te auto zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz wyglądało koszmarnie. O ile nowa e klasa w pakiecie amg, multimediami za jedyne bodajże 17 k i paroma innymi dodatkami potrafi wyglądać Naprawdę ładnie o tyle podstawa z ekranem analogowym połączonym z koszmarnie małym ekranem cyfrowym, podstawowe fotele itd.. nie wygladalo to dobrze,także raczej nie masz czego żałować jeżeli chodzi o e klasę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- coś czasami trzeszczy kolo drzwi pasażera (nie jest to pas ani mocowanie gaśnicy)

Sprawdź plastiki przy mocowaniu fotela. U mnie w fotelu pasażera były totalnie rozsypane. Po kilku przesunięciach odpadł jeden i się uspokoiły dziwne dźwięki a drugi lata nadal i nie umiem go wyjąć bez uszkodzenia. Jak będę na serwisie kiedyś to ogarnę sprawę ale akcja dziwna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leeo nie wiem jak w tym promocyjnym egzemplarzu mercedesa ale patrząc na cenę zakładam ze wnętrze wyglada podobnie jak miałem kiedyś okazje jeździć zastępcza nowa e klasa i te auto zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz wyglądało koszmarnie. O ile nowa e klasa w pakiecie amg, multimediami za jedyne bodajże 17 k i paroma innymi dodatkami potrafi wyglądać Naprawdę ładnie o tyle podstawa z ekranem analogowym połączonym z koszmarnie małym ekranem cyfrowym, podstawowe fotele itd.. nie wygladalo to dobrze,także raczej nie masz czego żałować jeżeli chodzi o e klasę.

 

Kolega zrobił fotki z salonu: dokładnie ten model. Moim zdaniem wygląda bogato :)

g3i7LPu.jpg

YSaMhJb.jpg

aqxe2HD.jpg

https://i.imgur.com/nwEcIrQ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te cyfrowe zegary wyglądają jak zaprojektowane w 2010. Te grube ramki dookoła to jakaś porażka, jak w iPadzie 1-generacji.

BMW to jakoś lepiej ukrywa, szczególnie w prędkościomierzu tego nie widać.


Dla porównania jakie ramki mają tanie amerykańskie auta... :D

tesla-model-3-cockpit.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Te cyfrowe zegary wyglądają jak zaprojektowane w 2010. Te grube ramki dookoła to jakaś porażka, jak w iPadzie 1-generacji.

BMW to jakoś lepiej ukrywa, szczególnie w prędkościomierzu tego nie widać.


Dla porównania jakie ramki mają tanie amerykańskie auta... :D

tesla-model-3-cockpit.jpg

 

Slawomir - badzmy uczciwi, zdjecie ktore wkleiles to wizualizacja, tak nie wyglada tablet w modelu 3 :twisted:


Real pic:

49551827192_d93f5f68e1_o.jpg


PS. Ramki w Benzie oczywiscie nadal ochydne, pelna zgoda :norty:

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...rwd w ogóle nie dało się we znaki, co więcej, porobiłem sobie mnóstwo testów w dni, w których było mocno śniegowo i dziwo naprawdę problemów nie było z podjeżdżaniem pod ośnieżone górki...

...teraz bez wahania dopłaciłbym 24tyś za napęd 4x4...

Czyli podoba się rwd, a i tak bys dopłacił do X?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, przepraszam, wybrałem pierwsze ładne zdjęcie z googla, mea culpa ;)

Tak, jest trochę gorzej w "realu", ale gorzej od Merca to ciężko żeby było :D

 


ale w meczu jak są te dwa tablety, to wygląda to całkiem nieźle.

W tej bieda wersji jest rzeczywiście słabo, bo ten mały ekranik po prawej ma ramkę chyba na 5 cm szeroka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tych Mercach wcale to źle nie wygląda. Na zdjęciach owszem jak zawsze patrzę to mówię beznadzieja, ale na żywo, a przynajmniej te większe ekrany całkiem fajnie się prezentują. Nie mówiąc już możliwości dostosowania ekranów do swoich potrzeb gdzie można zmieniać cały układ, zmieniać oddzielnie informacje na lewym, środkowym i prawym wskaźniku. Jak na początku obecne wnętrza Merca mnie odrzucały, tak kiedy miałem okazję z nimi chwilę spędzić to naprawdę przyjemnie to wygląda.

A co do Tesli, same wąskie ramki nie załatwiają wyglądu jak materiały przywodzą mi myśl tych z dawnej rodzimej motoryzacji, a przynajmniej takie tam wspomnienia z przed jakiś 3-4 lat, może jakość się poprawiła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.