Skocz do zawartości

Nowa seria 5 G30


samson11

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Może zależy to od brokera, ale ja konfigurację miałem wg. innego konfiguratora, zagranicznego i tam nie ma np. lini stylistycznych sportline itp.

Za to w standardzie jest więcej niż u nas.

Porównując później z konfigiem w PL te same opcje wyszło znacznie taniej niż w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gdyby tak było, to broker miałby te same ceny co w salonie PL, nie uważasz? :D

 

Nie zrozumiałeś albo nie przeczytałeś uważnie mojej odpowiedzi

 

Napisałeś, jak będziesz brał przez brokera to są inne pakiety - i do tego się odniosłem.

 

Powtórzę - zamawiając przez brokera konfigurujesz sobie auto na POLSKIM konfiguratorze

Może nie zrozumiałeś. Broker to taki koleś, który wyszukuje dla Ciebie najtańszej oferty na świecie i sprowadza to auto w Twoim imieniu. Nie kupuje tego w PL salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem zamówienie z polskimi pakietami - u brokera z tego forum

 

Może masz informacje przez paru lat, kiedy np. kupowania auta przez brokera nie dawało Ci darmowych przeglądów :)

 

Kolega kupił u niego i nie słyszałem, aby konfigurował coś w innym konfiguratorze - a i przeglądy ma w cenie.

 

Tyle mogę powiedzieć - jak masz inne informacje nie będę polemizować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem zamówienie z polskimi pakietami - u brokera z tego forum

 

Może masz informacje przez paru lat, kiedy np. kupowania auta przez brokera nie dawało Ci darmowych przeglądów :)

 

Kolega kupił u niego i nie słyszałem, aby konfigurował coś w innym konfiguratorze - a i przeglądy ma w cenie.

 

Tyle mogę powiedzieć - jak masz inne informacje nie będę polemizować

 

Sprawdzałeś dokładnie wszystkie pozycje zamówienia vs. PL konfig ? OK ja rozumiem , dostaniesz wszystkie opcje jakie zamawiałeś ale sprawdź czy czegoś nie masz ponadto bo wtedy oznaczałoby ze jednak opierał się na pakietach zagranicznych realizując Twoje życzenia , suma summarum w najgorszym wypadku możesz mieć po prostu minimalnie lepiej doposażony samochód :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dla wygody klienta, może brokrer mówi, że przyjmuje konfig z PL ale później sam przeklepuje opcje do innego konfiguratora ;)

 

Klientowi wydaje się, że zamówił w PL hehe, gdzie wysyłałeś zaliczkę? do dealera PL? czy brokerowi wpłacałeś? :shock: masz już auto? :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że piszesz "w imieniu" konkurencji :)

 

Ja auta nie mam - ale kolega już ma.

 

I guzik mnie interesuje, co robi broker - liczy się, że odbierane auto jest w polskim salonie i z tym, co zamówiłem.

 

Jak napisałem - przetestowane.

 

Natomiast soorry, ale twoje uwagi nic nie wnoszą, a dodatkowo wprowadzać zamęt, próbując, no właśnie nie wiem - zdyskredytować brokera?

 

PS

 

No chyba, że jesteś z jakiegoś salonu to wtedy rozumiem rozgoryczenie. Ale to już nie mój problem

 

A - skończ temat, bo to nic nie wnosi do tej dyskusji - tym bardziej, że pokazałem, że rzeczywistość wygląda inaczej, niż napisałeś.

 

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Rzeczywistość - pojęcie względne ;) i nie, nie reprezentuję żadnego salonu ani brokera :)

 

Wszystko zależy u kogo konfigurujesz - jednak nie jest to auto z salonu PL, chyba, że rabat jaki dostałeś przez brokera to 10%, wtedy faktycznie może to być salon PL :)

 

Życzę abyś odebrał auto i śmigał bezproblemowo :cool2:

 

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zależy od brokera. Ja kupiłem od takiego który to on kupił mój samochód od pośrednika którym był polski salonu. Mam na to faktury. Konfigurowałem samochód na i zgodnie z polskimi salonami. Edytowane przez Andrzej62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sorry. Niestety umowa brokerska zakazuje mi przekazywanie tych informacji nawet po realizacji zamówienia. Tym bardziej publicznie.

Różnica cenowa znaczna w stosunku do polskich salonów ale... po wpłaceniu zaliczki podejście do klienta zmiana o 180st dramat,nie słowni,aroganccy wręcz bezczelni.

Drugi raz raczej nie zdecydowałbym się na zakup u brokera pomimo korzystnej ceny szkoda nerwów a już na pewno nie u tego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższych dniach zamawiam auto. Jak oceniacie moją konfigurację? Szczególnie chodzi o zestawienie kolorystyczne z m-pakiem

 

https://www.fotosik.pl/zdjecie/fbf49fbb4aa9f56f

 

http://www.bmw.pl/myconfig/o7k7e3u7

 

Bardzo ciekawa konfiguracja. Ja dorzuciłbym jeszcze dostęp komfortowy i regulowany odcinek lędzwiowy.

 

Dostęp komfortowy to super sprawa, ale niestety bardzo zwiększa ryzyko kradzieży.

 

Ja wychodzę z założenia, że jak mają ukraść to ukradną. Żona ma samochód bez tej opcji .... już dwa razy jej urwalem klamkę :D

Jak człowiek do tego przywyknie to trudno bez tej opcji się obejść.

Edytowane przez iusmoderandi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłeś pakiet innowacji, a nie wziąłeś Systemów Asyst. Kierowcy, czyli HUD będzie ci przydatny tylko do Navi i prędkości. Ja bym na twoim miejscu wziął Pakiet Safety Package ( gdzie za 10k. dostajesz Ledy - tu płacisz 6500, dostajesz systemy asyst. kierowcy oraz Active Protection )

 

Czyli generalizując dokładając dokładnie 4000 dostajesz systemy asyst. kierowcy ( martwy punkt, limit prędkości, awaryjne hamowanie, i wibracje w kierownicy ) oraz Active Protection.

 

Ps. zamiast dostępu komfortowego wolałbym wziąć elektrykę foteli, bo wtedy dostajesz też elektryczną kierownicę

 

Pzdr

 

Czy w fotelach sportowych nie ma przypadkiem elektryki w standardzie (poza odcinkiem lędzwiowym)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko oparcie i góra-dół, a to jest mało, niestety, bo do przodu - do tyłu trzeba jeździć ręcznie, dodatkowo brak pamięci no i brak elektrycznej kierownicy.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko oparcie i góra-dół, a to jest mało, niestety, bo do przodu - do tyłu trzeba jeździć ręcznie, dodatkowo brak pamięci no i brak elektrycznej kierownicy.

 

Pzdr

Jak się patrzy na zdjęcia w konfiguratorze (przy m-paku) to wygląda, że fotel sportowy kierowcy jest w pełnej elektryce z pamięcią w standardzie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna konfiguracja , ładny kolor, również podtrzymuje sugestię kolegów.

 

Moim zdaniem bym zamienił 520xd na 525 jest duża różnica w jeździe niby nic 41ps ale zawsze coś oczywiście kosztem X(Informuję o porównaniu w f11 520 do 525d)jeszcze nie było okazji sprawdzić w g30-31.. Dodatkowo masz hamulce sportowe m

Wracając do dostępu komfortowego to da się żyć , a argument ,że ukradną obalam ponieważ będziesz miał pewnie AC.

Ja bym się cieszył będzie nowy:))))))))))))))

Uważaj na siedzenia odcinek lędźwiowy to podstawa(łatwo pominąć w konfiguracji) jasne fajnie mieć wszystko ale jak widzę 313000 masz już nabite w 520xd.

 

 

O gustach się nie dyskutuje ale koła z m pakietu 19 cali są porostu moim zdaniem słabe i nie warto za nie płacić.

 

Spotka mnie zaraz fala hejtu ale co tam biorę na klatę:)))))))))))))

 

mój ideał konfiguracji ale jest to niewykonalne w PL brak carplay i koła:((((((((((((((((

listwy piano :))))))))))))

Edytowane przez wierzba-tom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna konfiguracja , ładny kolor, również podtrzymuje sugestię kolegów.

 

Moim zdaniem bym zamienił 520xd na 525 jest duża różnica w jeździe niby nic 41ps ale zawsze coś oczywiście kosztem X(Informuję o porównaniu w f11 520 do 525d)jeszcze nie było okazji sprawdzić w g30-31.. Dodatkowo masz hamulce sportowe m

Wracając do dostępu komfortowego to da się żyć , a argument ,że ukradną obalam ponieważ będziesz miał pewnie AC.

Ja bym się cieszył będzie nowy:))))))))))))))

Uważaj na siedzenia odcinek lędźwiowy to podstawa(łatwo pominąć w konfiguracji) jasne fajnie mieć wszystko ale jak widzę 313000 masz już nabite w 520xd.

 

 

O gustach się nie dyskutuje ale koła z m pakietu 19 cali są porostu moim zdaniem słabe i nie warto za nie płacić.

 

Spotka mnie zaraz fala hejtu ale co tam biorę na klatę:)))))))))))))

 

Też mam ochotę na 525, ale AWD jest dla mnie ważniejsze. Gdyby 525 było z xdrive, to na pewno był to wybrał. Pewnie jak będzie Power Kit do tego silnika, to sobie dołożę.

Z dostępem komfortowym też się zastanawiałem i oczywiście będę miał AC, ale miałem wątpliwą przyjemność utraty samochodu i nie bardzo chciałbym to drugi raz przeżywać, więc staram się ograniczyć ryzyko.

Odcinek lędźwiowy już sobie dopisałem, bo rzeczywiście przegapiłem.

Co do felg, to nie podobają mi się m-pakietowe 18, na na 20 będzie za twardo, bo dojazd do firmy mam po nierównej drodze... Podobają mi się te z m-performance i od 550, ale są tylko 20, więc odpadają.

Co do dostawcy, to pewnie wezmę auto z Park Lane z Londynu, bo wychodzi najtaniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dealer z działem eksportu. Można u nich zamówić auto z kierownicą po lewej stronie (LHD)

 

możesz dac info na priw jak to przepchniesz jak to wyjdzie

 

OK, nie ma problemu :) Możesz się przypomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak teraz z cenami g30? Coś już rabatują w salonach czy dalej jest podatek od nowości? Jak konfigurowałem pod siebie 530i to z kilkoma dodatkami żeby nie wyszedł z tego passat po rabacie wyszło mi 300k brutto. Dla mnie zdecydowanie za dużo jak na auto z 2.0 i 4 garki

 

Kilku moich znajomych brało właśnie przez ostatnie miesiące f10 530d i w górę bo rabaty sięgały powyżej 30-35% tego co na stocku zostało.

 

Tak samo jest teraz np. z x6, spokojnie można zamówić z rabatem przekraczającym 25% w pl salon

Hmmmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w końcu zamówiłem :D :D :D

Małe zmiany - dzięki koledzy za podpowiedzi.

http://www.bmw.pl/myconfig/e1c4d7w7

Niestety na kolor indywidual trzeba czekać dodatkowe 1,5 miesiąca, więc zamówiłem do produkcji na początek 2018. Ale będzie czas, żeby na spokojnie sprzedać moją F10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.