Skocz do zawartości

Nowa seria 5 G30


samson11

Rekomendowane odpowiedzi

_holek ale i tak Comfort lease wychodzi bandycko drogo

czy po 3 latach myślisz, że wartość auta to bedzie 100 000 zł? bo tak wychodzi z kalkulacji.

Sam sprzedajesz za 130k 3 letnie auto które jednak cennikowo nie kosztowało 289, chociaż pytanie za ile jeszcze sprzedasz...

 

pytanie o formę to decydujesz się faktycznie na comfort lease?

 

Absolutnie tak nie wychodzi. Rezydualna wartość to około 50-52%. Niestety reszta to opłaty (na poziomie 12-13%). Ale chyba nie spodziewasz sie ze ktoś będzie Ci pożyczał kasę bez procentów :wink:

Moje cennikowo tez tanie nie było a przypuszczam ze pójdzie za jakieś 115 tysięcy czyli jakieś 45% ceny początkowej. Dopłaciłem wiec do niego całkiem sporo ale doskonale o tym wiedziałem - jak sie kupuje nowe to sie płaci za utratę wartosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Myślałeś o zakupie od brokera i dobry leasing ogarnąć? Nie wyjdzie to taniej?

 

Pytanie jak ze zwrotem auta po 3 latach czy za każdą ryskę nie bedziesz płacił "pińcet"

 

W ogole chciałem zrobic konstrukcje zwolnienia z VATu i akcyzy ale nie znalazłem podmiotu, który by sie tego podjął. Chyba musze taki założyć bo byłoby 18,6% taniej przy silniku powyżej 2 litrów + do odliczenia cały VAT. Uwzględniając rabat do uzyskania u dilera wyszłoby spokojnie 40% taniej :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam zupełnie inne doświadczenia ze zwracaniem auta po najmie długoterminowym. Sa określone reguły użytkownia samochodu, które mi odpowiadają bo i tak dbam o samochód niezależnie czy jest moj czy wynajęty. APL w Audi bo tak sie nazywa ten produkt jest moim zdaniem najlepszym finansowaniem drogiego samochodu. Jeżeli uważacie inaczej to podajcie konkretne wyliczenia bo nie chce Wam zaśmiecać tematu :wink:

 

To lecimy:

Audi A6 avant i G31 skonfigurowane w obu przypdkach na 289 tysięcy. 10% na start, 36 miesięcy, 30 tysięcy rocznie.

1. Audi na dzien dobry 28.900 zł + 1% netto czyli 3555 brutto. Łącznie przez 3 lata 156.880

2. BMW z rabatem wychodzi 250.000 (oferta od dilera) czyli na dzien dobry 25.000 + 1,48% (ale brutto!) czyli 3.699 miesięcznie. Łącznie po 3 latach 154.400 zł (jest 35 rat).

 

Nie wiem jak liczysz ale BMW ma taniej :)

Oczywiście jest to kwestia rabatu, którego w audi nie chcą dać.

Wspomnę tylko, ze przy odrobienie cierpliwości w BMW mozna wynegocjować jeszcze korzystniejsze warunki. i to bez kupowania całej floty ;)

 

No to lecimy. Dane przepisane z ofert.

BMW - 415 000 kpln, rata brutto 8 298,47

Audi - 432 840 kpln, rata brutto 5 323,93

 

Wpłata wstępna w obu przypadkach 0%

BMW limit 75 kkm

Audi limit 90 kkm

Najem na 36M w obu przypadkach

Dodatkowo na 1 rok w Audi dostaje ubezpieczenie komunikacyjne.

 

Roznica w opłatach 104 108,90 plus około 12 kpln za ubezpiecznie.

Łącznie 116 108,90 drożej w BMW przy niższej cenie auta i limicie kilometrów mniejszym o 15 kkm.

Rezydual BMW 43,30.

Rezydual AUDI 57,97

Kalkulacje do wglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek ma racje, audi perfect lease bije wszystkie oferty konkurencji na głowę. Do tego jak bierzesz wychodzący model lub 2016 to masz opłatę początkowa 0-5% i dużo większy limit kilometrów niż w Bmw i Mercedesie plus ubezpieczenie gratis.

 

Sam bym to brał tylko nie ma teraz modelu który by mnie interesował. audi a7/a8 będą miały nowe modele w tym roku, a nie chce starego, a/s5 za małe

 

Np. Mi na a7 competition 326 koni diesle wychodziła kalkulacja na poziomie 0% wkład i rata 3200 netto, a ze modelowo 2016? Kogo to obchodzi jak i tak zdaje auto po 3 latach

Hmmmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznica w opłatach 104 108,90 plus około 12 kpln za ubezpiecznie.

Łącznie 116 108,90 drożej w BMW przy niższej cenie auta i limicie kilometrów mniejszym o 15 kkm.

Rezydual BMW 43,30.

Rezydual AUDI 57,97

Kalkulacje do wglądu.

 

Jeśli masz takie kalkulacje to nie ma się nawet nad czym zastanawiać! W moich jest trochę inaczej i różnicy praktycznie nie ma. Choć przyznaję, że w audi nie rozmawiałem o cenie a jedynie wziąłem dane ze strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznica w opłatach 104 108,90 plus około 12 kpln za ubezpiecznie.

Łącznie 116 108,90 drożej w BMW przy niższej cenie auta i limicie kilometrów mniejszym o 15 kkm.

Rezydual BMW 43,30.

Rezydual AUDI 57,97

Kalkulacje do wglądu.

 

Jeśli masz takie kalkulacje to nie ma się nawet nad czym zastanawiać! W moich jest trochę inaczej i różnicy praktycznie nie ma. Choć przyznaję, że w audi nie rozmawiałem o cenie a jedynie wziąłem dane ze strony.

 

Nie bardzo wierze, ze masz najem BMW na warunkach jakie podałeś. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wierze, ze masz najem BMW na warunkach jakie podałeś. :wink:

 

Szczerze to mam na lepszych. To co podałem to oferta od dilera, którą mogę komuś odstąpić :8)

 

Rozejrzę się jeszcze w takim razie w audi bo oferta, którą przedstawiłeś jest naprawdę fajna mimo, że samochód gorszy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.sixt-leasing.com

może się ktoś pokusi i sobie przeliczy.

Wszystko w kosztach i cały vat do odliczenia. No i brak akcyzy.

W założeniu firmy w D (Berlin, okolice z niższym podatkiem) mogę pomóc. :8)

Miesięczny koszt kilka setek € z obsługą księgową, biurem, etc.

Będzie pretekst do wyjazdów na zakupy na Kudamm. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezupełnie. Aby tak było musiałbyś ich namówić aby kupili w Polsce - wtedy miałbyś 18,6% taniej bo cena w de jest podobna jak u nas. A firma w de niepotrzebna skoro chcesz odliczać cały VAT w Polsce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przykład G31 530d sportowy automat cena katalogowa, standardowe wyposażenie

 

PL: 243k netto

DE: 205k netto

 

Jest różnica

 

Sixt: 66.361,35 euro netto po doposażeniu

36msc 25k km przebiegu rocznie

0% wpłaty

Rata 994,55 euro netto z ubezpieczeniem wliczonym 35800 euro netto co daje ok 153940 zł netto koszt użytkowania przez 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Trzeba znaleźć takie rozwiązanie, żeby dali ;) albo szukać tańszego rozwiązania w Polsce / Czechach?

To się opłaca dopiero przy silnikach powyżej 2 litrów.

Zwłaszcza, że jest to oficjalna oferta ogólnodostępna, mocno szukając napewno znajdziesz coś jeszcze taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Właśnie to samo proponowałem, dużo lepsze warunki przy zakupie kilku aut spokojnie są do wynegocjowania, finansowanie również może być dużo lepsze. Dla forumowiczów z bmw-klub-u przygotują napewno dobrą ofertę, każdy pewnie założy galerię więc będą mieli reklamę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład G31 530d sportowy automat cena katalogowa, standardowe wyposażenie

 

PL: 243k netto

DE: 205k netto

 

 

......

 

Jak dołączymy te idiotyczna akcyzę , która tylko polska w UE ma na auta to ceny pewnie się zrownaja

Swoją drogą ta akcyza na auta jest podobno nielegalna gdyż wymiana handlowa wewnątrzwspólnotowa zabrania nakładania na towary jak auta akcyzy ( nie mówię o papierosach ., alkoholu., paliwie bo to inna bajka ) .Ale kto będzie się sądził latami z ta banda zlodzieji??

Ja kupując serie 6 co prawda nie nówka bo miała przebiegu 3500 km postanowiłem zarejestrować w Niemczech

Płaci się oczywiście ubezpieczenie wyższe ale jak przyjdzie co do czego- to nie ma że ci wypłaca grosze no i ten jakże lubiany

podatek drogowy., ale nie jest to kwota wysokości polskiej akcyzy czyli 80 tys PLN przy aucie 640gc :mad2:

Ale jak są ludzie do ostrzeżenia to nikt się tym nie zajmuje a ludzie placa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.