Skocz do zawartości

[F10/F11] Wymiana oleju w skrzyni ZF 8HP


Pemek

Rekomendowane odpowiedzi

kolego wiaq zwolnił się któryś dzień po 15 sierpnia w razie czego proszę o kontakt

 

Beds koło was w ten piątek Ok 9:30-10 i wówczas musiałby być start pracy abym po 13 mógł ruszyć dalej

Jeśli coś się uda to jesteśmy umówieni:) ale z tego co wiem nie ma szans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
kolego wiaq zwolnił się któryś dzień po 15 sierpnia w razie czego proszę o kontakt

 

Beds koło was w ten piątek Ok 9:30-10 i wówczas musiałby być start pracy abym po 13 mógł ruszyć dalej

Jeśli coś się uda to jesteśmy umówieni:) ale z tego co wiem nie ma szans

poszlo pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
Ja jestem świeżo po wymianie oleju w skrzyni biegów, weszło cos kolo 8l i oleju w skrzynce VTG, tu niecały litr. Wszystko zrobione u kolegi Gorik'a. Szybko i fachowo. Polecam zarówno samą wymianę oleju bo auto jakby delikatnie zmienia biegi jak i samo miejsce wymiany :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli można wiedzieć Thommy gdzie jest to miejsce wymiany u Gorika ? i czy wymiana była dynamiczna czy statyczna ?

Warszawska 121a, Legionowo, wymiana statyczna.

 

Z innej beczki.

 

Czy ktoś z was ma wiedzę, jak według ZF powinna wyglądać jazda adaptacyjna po wyzerowaniu adaptacji skrzyni? Do starszych modeli skrzyń jest workbook (http://www.natef.org/NATEF/media/NATEFMedia/2015%20ASEIEA%20Conference/ZF_Workbook-transmission-6-8HP.pdf), gdzie na stronach 40-43 jest to prosto i klarownie wytłumaczone, ale tylko dla skrzyń 6-biegowych. Do ZF8HP45 nie znalazłem takich materiałów. Będę wdzięczny za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jeśli można wiedzieć Thommy gdzie jest to miejsce wymiany u Gorika ? i czy wymiana była dynamiczna czy statyczna ?

Warszawska 121a, Legionowo, wymiana statyczna.

 

Z innej beczki.

 

Czy ktoś z was ma wiedzę, jak według ZF powinna wyglądać jazda adaptacyjna po wyzerowaniu adaptacji skrzyni? Do starszych modeli skrzyń jest workbook (http://www.natef.org/NATEF/media/NATEFMedia/2015%20ASEIEA%20Conference/ZF_Workbook-transmission-6-8HP.pdf), gdzie na stronach 40-43 jest to prosto i klarownie wytłumaczone, ale tylko dla skrzyń 6-biegowych. Do ZF8HP45 nie znalazłem takich materiałów. Będę wdzięczny za wskazówki.

Nie przejmuj się tym , jedź jak chcesz i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie czy posiadając te skrzynie w połączeniu z 2.0D 184 KM - mogę wlać do silnika Liqui Moly CeraTec ?

Na opakowaniu napisane aby nie stosować do mokrych sprzęgieł.

Dziękuję za pomoc, bo mam dylemat czy lać czy nie.

Tak, możesz wlać.

W temacie który sam założyłeś dostałeś wyczerpujące odpowiedzi.

A ty tu znowu pytasz o to samo, pisaliśmy ci że Liqui Moly CeraTec wlewasz do silnika, a nie do skrzyni, że nie masz mokrego sprzęgła :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam skrzenie ZF 8HP w BMW 5 Xdrive, rocznik 2013, przemieg 183 tys.

Mam wiele wątpliwości do sposobu wymiany oleju przy takim przebiegu w dodatku pierwszy raz.

 

Czy robić wymianę statyczną czy dynamiczną ?

czy cena za wymianę dynamiczną 2250 zł jest nie za wysoka ?

Może ktoś polecić warsztat w województwie opolskim lub w okolicach województwa opolskiego :) ?

 

Z góry dziękuje za opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam skrzenie ZF 8HP w BMW 5 Xdrive, rocznik 2013, przemieg 183 tys.

Mam wiele wątpliwości do sposobu wymiany oleju przy takim przebiegu w dodatku pierwszy raz.

 

Ja pierwszą wymianę robiłem chyba przy 190tyś (dynamicznie), - oczywiście ASO odradzało.

Drugą robiłem przy ponad 300tyś :mrgreen:

 

 

czy cena za wymianę dynamiczną 2250 zł jest nie za wysoka ?

 

Za dynamiczną to normalna cena (oczywiście znajdziesz takich co taniej zrobią, ale też znajdziesz co zrobią drożej)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.